NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Ljubav i mora

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Ljubav i mora
Autor Poruka
boksi
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 20 Feb 2009
Teme: 3
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sre Maj 06, 2009 1:42 pm Odgovoriti sa citatom

Apsolutno ne verujem da ljubomore nema u nekoj vezi, ni u tragovima ... Mogu da shvatim da u nekom periodu nismo imali razloga za nju, ali da smo imuni na taj osecaj samo zato sto smo samouvereni ili mentalno jaki, po meni je ipak malo neiskreno. Ne govorim o ravnodusnosti. Govorim o zdravoj , normalnoj vezi... dvoje ljudi koji se vole. Ne govorim o patoloskoj ljubomori i solji ili pegli koje lete , zavidnom brzinom , ka vasoj glavi, odvrnutoj boci plina u kuhinji, ili besnom rotvajleru, zmiji otrovnici ili crnoj udovici u vasem stanu. Mislim na ono zrno ili malu gomilicu zrnevlja Smile, ljubomore koju svako oseti, makar ponekad, bez obzira na kolicinu ljubavi i na poverenje koje ima u osobu koju voli. Pogotovo ne verujem da neko ko je bio opasno ljubomoran pre, sada koju godinu ili vezu kasnije to vise nije jer je shvatio da je to lose. A da je istovremeno jos uvek mlad i da nije u nekim pozno-zrelim godinama koja donose neka drugacija razmisljanja ( to ne znam... tako kazu Smile) Mogu da shvatim da je to uspeo da na neki nacin kanalise i ne prozivljava ili pokazuje na tako drastican nacin kao pre, ali da je potpuno oslobodjen i ,,izlecen"... Svaka veza je drugacija i to ne moze da se poredi. Uostalom i ranije kada je bio opasno ljubomoran nije to sebi priznavao.Vec su se nalazili razni izgovori za takvo stanje. Kao sto sam ranije rekao, slusao sam ljude koji nisu ljubomorni uopste i koji veruju u svoje kvalitete...a radili su jako Laughing Laughing , prilicno Embarassed Embarassed , a nazalost i veoma Sad Sad , zbog te ljubomore koju ,,ne osecaju".

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Bad_Girl
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 06 Dec 2007
Teme: 17

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Maj 06, 2009 1:48 pm Odgovoriti sa citatom

Slažem se boksi da ljubomora postoji u SVAKOJ vezi Wink
upravo tako!
I mislim da nije normalno da je uopšte nema! Naravno , ne ona, patološka..

Veza je nešto što se gradi. Nije opipljiva, ali ima neku svoju dimenziju.
Kao što na parkingu zaključavate auto da vam neko ne ukrade- znači da ste pomislili na činjenicu da postoji mogućnost da vam neko ukrade auto, tako je i u vezi prisutna "misao" da to može da nestane, da neko uzme ili slično.
I to mi je sasvim ok. Ako ti je stalo do nečega, i ako si uložio vreme, pola svoga života u to, pa naravno da ćeš da strepiš! Onaj ko ne strepi, makar malo, taj ni ne voli. I to potpisujem odmah!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
I'm like a wind. You can't catch me, but you can feel me .
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 06, 2009 1:51 pm Odgovoriti sa citatom

Bad_Girl ::
Aha,.. da sumiram.. pošto sam ja ljubomorna- priznadoh da jesam... dolazimo do zaključka da imam osećaj " niže vrednosti" bila ja toga svesna ili ne.
Eto, očas posla, psihoanaliza primenjiva na sve ljubomorne Wink

osecaj vise vrednosti i osecaj nize vrednosti su jedno te isto....

tvoj nastup je cesto vrlo sujetan...
sada manje nego ranije doduse...

Boksi ::
Apsolutno ne verujem da ljubomore nema u nekoj vezi, ni u tragovima...

to je samo zato sto su svi manje ili vise sujetni... osim mozda svetaca...
stepen duhovnog razvoja nekog coveka moze se meriti stepenom njegove slobode od sujete...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Bad_Girl
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 06 Dec 2007
Teme: 17

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Maj 06, 2009 1:55 pm Odgovoriti sa citatom

hm ::

tvoj nastup je cesto vrlo sujetan...
sada manje nego ranije doduse...

pa složili smo se onda Very Happy

ti kažeš da sujeta izaziva ljubomoru, ja kažem da sam ljubomorna--->zaključak- ja sam sujetna- baš kako si i rekao!

A pošto sam u zadnje vreme manje sujetna, znači da se popravljam i ljubomori! Bravo ja! Very Happy

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
I'm like a wind. You can't catch me, but you can feel me .
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 06, 2009 1:58 pm Odgovoriti sa citatom

Dimko ::
...Zapoceo sam vezu sa dosta mladjom koleginicom koja traje vec nekih petnaestak godina a da za nju zaista niko ne zna. Veza je nastala kao direkna posledica potrebe da se negde bude "svoj" i "nevin"...

Neko iz mase ::
Pa da izviniš, i nije mi neko opravdanje... Mislim da bih umrla od tuge, blama, besa... da mi muž tako nešto uradi... Sad To nije neka kres šema pa da se može i preći preko toga.
Ovo potreba da se bude svoj i nevin mi zvuči malo Shocked ...

Cilj i nije bio opravdanje, jer zaista nemam zbog cega da se pravdam. Moje je stanje u stvari posledica ljubomore. Sta covek/zena dobija ime sto sumnjici onog drugog (da ne pominjem ljubomorne scene)?

Ono što sam podebljala u tvom citatu ličilo mi je na pravdanje. Izvini ako misliš da je to što radiš u redu prema obema osobama sa kojima polovično i neiskreno živiš... Koja je potreba da se ostaje sa ženom koju varaš 15 godina... Je l' ti mama ne dozvoljava da se razvedeš Shocked
...Da li se ikada zapita kako to izgleda iz perspektive onog drugog...

Zaista mi nije jasno zašto se trpe takva maltretiranja.
S druge strane mi nisu jasne žene koje sebi dozvoljevaju da budu druge, voljene Laughing ko zna kako, lišavaju se normalnog života...
Ne bih više da offujem ovako lepu temu. Zaista nemam mesta u srcu za razumevanje neiskrenih ljudi. Iskreno sam tužna zbog poniženosti tvoje žene. Nadam se samo da moj muž nema ovakve momente, jer ga smatram zrelom, odraslom osobom koja može da kontroliše svoje nagone (ovde mislim na opcije jednokratnih veza koje se nude na sve strane)
Ljubav je kao pesak u šaci. Bilo koja ljubav. Ako nekoga voliš, pusti ga da živi. Ako ga voliš, ne davi ga svojom ljubavlju...
Page je lepo rekao svašta nešto, da ga sad ne citiram.
Ljubav je u pogledu, osmehu, slučajnom dodiru, a ne u izazivanju ljubomore...
Ljubav se ne hrani tuđim strahom da će biti ostavljen. Kako ikom može biti dobro od tuđih negativnih osećanja...

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sre Maj 06, 2009 2:22 pm Odgovoriti sa citatom

Harlekina ::
Misty, ja rekoh na pocetku da mislim da su svi u pravu na neki nacin Samo sam iznela svoje misljenje, nisam htela da ponavljam sto si ti rekla

Ne vidim nikakav problem u tome sto sam napisala da sam to i ja "rekla".Samo sam potvrdila da mislimo isto. Wink
Page ::
Ne volim bas da se javljam na ovim temama,ali moram... posto je Misti jos mlada...mozda za nju ima spasa..
Citat:
Ovo je najveca glupost i zabluda…Prevedeno to znaci

Slusaj Page, nemam nameru da ti se pravdam...Ni tebi ni bilo kome.To sto si ti napisao nije bilo ono na sta sam ja mislila...Dakle, to si ti nesto u svojoj glavi izmislio.
Bad_Girl ::
Mistery ako već citiraš onda pogledaj ceo kontekst
a ako ne znaš kako se to radi, poseti hm-ovu temu o kontekstu
Našla si dve rečenice koje iscitirano deluju kontradiktorne! Bravo ti! Čista petica, sedi

Page, ovo si jako lepo rekao, i moram da kažem da si dao celoj temi neki novi smisao

Bad, ostaces uskracena moga pravdanja... Wink

Dum Spiro, Spero...
jole_85
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 01 Feb 2008
Teme: 23

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 06, 2009 6:27 pm Odgovoriti sa citatom

Ljubomora... Rolling Eyes Pročitala sam vaše postove, malo preispitala sebe, svoju prošlost, ponašanje...Nisam ljubomorna osoba. Ne sećam se da sam je ikad osetila. Pogotovo u tom muško/ženskom odnosu. Ljubomorom dokaziti da nekog voliš... Rolling Eyes To je samo dokaz da nepostoji poverenje izmedju dve osobe. Ljubomorne osobe su teške prvenstveno sebi, pa onda i okolini. Truju sebe i samim tim i osobu kraj sebe. Najtužnije mi je kad čujem „opravdanje“, ukoliko nisi ljubomoran i ne voliš! Onda ispada da ja nisam u stanju da volim. Wink Da me neko proverava, testira, radi mi scene, jednom rečju da me guši, da bi mi pokazao i dokazao da me voli...ne želim takav dokaz ljubavi, neka hvala...Osnova svega leži u poverenju i poštovanju....

Citat:
Ako nekoga voliš, pusti ga da živi. Ako ga voliš, ne davi ga svojom ljubavlju...

Thumb Up

Citat:
Veza je nastala kao direkna posledica potrebe da se negde bude "svoj" i "nevin". Sada posle toliko godina se sa svojom suprugom sallim na temu ljubomore. Njen stav je otprilike sada ovakav: Idi gde hoces samo nemoj neku glupost da mi doneses kuci. Ko bi rekao? A bilo je prilicno j..b.no dok je trajalo.

Pre bih rekla da je to ravnodušnost....

Citat:
zvuci neverovarno ali i sada je medju nama samo ljubav i poverenje.

Kada voliš nekog najmanje od svega želiš da ga povrediš i da taj neko pati zbog tebe, tvog čina... Da doživim i saznam da moj suprug ima dugogodišnju vezu, bila bih jako povredjena, razočarana...Možda bih našla milion opravdanja za njegov čin ( mada čisto sumnjam), ali to da me voli, sigurno ne bi bilo medju njima...

deep blue
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 01 Apr 2007
Teme: 22
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 06, 2009 9:34 pm Odgovoriti sa citatom

Kada objektivno ne postoji razlog za ljubomoru , ona je proizvod straha da bi neko drugi mogao da se pojavi i bude bolji i preuzme dragog ili dragu,a strah nastaje zbog licne nesigurnosti…
Ili ljubomora nastaje zbog neke bolesne potrebe da se ima necija sva paznja preusmerena ka sebi,pa otuda ljubomora cak i prema npr prijateljima,kompjuteru,necijem poslu i sve sto odvlaci voljenu osobu..

Ali sta je sa slucajevima kada postoji razlog? Npr, znala sam jedan par,gde smo svi znali da je on vara…Ona je jednom slucajno procitala neku njegovu poruku, koja je bila dosta ocigledna i postala je sumnjicava i ljubomorna ,ne? I sta sad ? Da li je i to slucaj sujete,ovoga ili onoga ,kada postoji stvaran razlog…Jos je on sludjivao,ubedjujuci je kako fanrazira,umislja i kako je luda..

I jos su mi dva fenomena nejasna kod ljubomore
Jedan je kada mladic seta sa devojkom ulicom.A ona je lepa i drugi je gledaju.I njemu to pocne da smeta…Meni bi bilo logicnije cak da imponuje, jer je on taj koji seta sa njom,ali izgleda nije tako..Ovo bi mozda neki muskarac mogao da objasni…

I drugi fenomen je ,(to sam videla par puta kada sam gledala onu emisiju Cheaters silom prilika,koja mi je inace bolesna,i ne znam ko to gleda sa zanimanjem) kada osobe otkriju preljubu uglavnom premlate ,ispsuju i sl tu osobu sa kojom se varalo,iako ona mozda i nije ni znala da je ovaj u vezi,a ne ovog glavnog krivca …Njega ili nju cak ostanu i dalje da vole…Valjda je tesko priznati sebi da si bio u iluziji,pa bi okrivio sve ostale samo iluziju da ne diras,sta li?…

LeeA
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 05 Jun 2007
Teme: 13

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 07, 2009 12:42 am Odgovoriti sa citatom

deep blue ::
Jedan je kada mladic seta sa devojkom ulicom.A ona je lepa i drugi je gledaju.I njemu to pocne da smeta…Meni bi bilo logicnije cak da imponuje, jer je on taj koji seta sa njom,ali izgleda nije tako..Ovo bi mozda neki muskarac mogao da objasni…

Jedan je kada devojka seta sa mladicem ulicom.A on je lep i druge ga gledaju.I njoj to pocne da smeta…

Pa i treba da ga gledaju, kad ima stosta "lepo" da se vidi, ne znam sto bi to joj to smetalo....ljudi imaju oci. Ali, npr. ako bi Marijin pogled trazio bas tu "lepotu" u kojoj 'uziva', ondak.... Razz

The best and most beautiful things in the world cannot be seen, nor touched ... but are felt in the heart.
95,8
Now watch what you say or they’ll be calling you a radical,
Liberal, fanatical, criminal.....!

JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 07, 2009 12:53 am Odgovoriti sa citatom

deep blue ::

I drugi fenomen je ,(to sam videla par puta kada sam gledala onu emisiju Cheaters silom prilika,koja mi je inace bolesna,i ne znam ko to gleda sa zanimanjem) kada osobe otkriju preljubu uglavnom premlate ,ispsuju i sl tu osobu sa kojom se varalo,iako ona mozda i nije ni znala da je ovaj u vezi,a ne ovog glavnog krivca …Njega ili nju cak ostanu i dalje da vole…Valjda je tesko priznati sebi da si bio u iluziji,pa bi okrivio sve ostale samo iluziju da ne diras,sta li?…

Za ovaj prvi fenomen koji te muči, kao kvalifikovani muškarac, mogu ti reći da su krive dve generalne osobine kod nas, muškaraca. Prva je takmičenje, koje podrazumeva i "odbranu" teritorije, tj. žene u ovom slučaju a druga osobina je obična ljubomora... e sad ti verovatno misliš na primerke naše vrste kojima baš smetaju ti pogledi pa kad se vrate iz šetnje oni ih koriste kao argument za opaliti šamar ženi ili joj reći najpogrdnije psovke, jer pobogu, ona je kriva što je drugi muškarci gledaju... to već ne umem da objasnim! Glupo mi je i neobjašnjivo koliko i tebi možda neko od ostalih ume bolje da objasni...

Drugi fenomen i nije neki fenomen, jer nije pravilo. Ja bih recimo umlatio tebe da me varaš sa boksijem ne bih boksija. Jer ti si slabija i ne možeš da se braniš... Možda ima veze što scenarista te serije misli da je to ok... Very Happy

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 4 od 6

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 5:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!