NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Ljubomora: vozi me, ne vozi me..

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Ljubomora: vozi me, ne vozi me..
Autor Poruka
dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 11 Jan 2007
Teme: 144

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sub Maj 09, 2009 8:41 pm Odgovoriti sa citatom

zanima me da li tata zna podatak( ili da mu linkujem) da je svaka treca zena u srbiji zlostavljana a tek svaka deseta zaposlena Shocked

sa tatom smo znanci, cini mi se, jos od teme o zlostavljanju muskaraca i vidim da je opasno poceo da generalizuje, podstaknut verovatno svojim losim iskustvom Shocked Shocked

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".

hm
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Maj 09, 2009 8:47 pm Odgovoriti sa citatom

tata ::
Za Vasu emocionalnu reakciju ne marim,verujte bez sale,ne marim ni malo...A kad moze nick da bude sta god nekom padne napamet,srto ne bi i moj bio...I kakav je to nick -hm?Sta bi bilo da ljudi uzimaju ih,uh,oh!

ih, uh, oh su sasvim dobri nadimci jer ne predstavljaju neke stvarne osobe u zivotu vecine drugih ljudi...
zar vi mislite da ste vi jedina osoba na svetu koja je neciji tata/otac?

kako vas nije sramota da monopolizujete to opste ime odmilja za oceve,,, svako ima svoj pojam tate u svojoj glavi i ne treba mu da cita tata kao pseudonim raznoraznih likova.....

takav nadimak nisu smeli da dopuste na forumu.... trebalo vam je jednostavno u startu odgovoriti da se to krsi sa nekim pravilima i da odaberete neki prigodniji nadimak...

da imate obzira za druge ne bi cekali da vam se to kaze, nego bi i sami bili svesni koliko je neprimereno uzeti nadimak tata da bi iznosili porodicne razmirice sa svojom zenom...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 09, 2009 8:51 pm Odgovoriti sa citatom

Meni je licno pomalo bezvezno da uopste citiram, pominjem osobu sa nadimkom "tata"...Malo ljigavo...ne znam bas kako da objasnim, ali...u svakom slucaju bezveze... Shocked
Ne zelim nikog da vredjam...ali to je moje misljenje...
Ajde sad opalite kritike po mom nadimku... Cool Spremna sam ko zapeta puska... Make my Day Mr. Green

Dum Spiro, Spero...
tata
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 17 Nov 2008
Teme: 1

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Sub Maj 09, 2009 8:52 pm Odgovoriti sa citatom

na ovom forumu nijednom ,slovima (0) nisam spomenuo svoju zenu.
I kako to da su dozvoljeni misteriozni nadimci na ovom forumu Smile

istina i samo istina
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Maj 09, 2009 8:54 pm Odgovoriti sa citatom

Tebi je, Hm, ocigledno opet dosadno...

hm ::
ne nije podsmevanje, to je ukazavanje na bitan mehanizam koji tera mnoge zene da ostanu u takvoj situaciji. ne moras sve da gledas kroz crno-bele naocare...
uvreda za zdrav razum je tvoje insistiranje na apsolutnom poverenju u ljubavi... tumacenje da je vera = ljubav i shvatanje da su duzne da dokazuju svoju ljubav i cini mnoge zene porobljenim u takvoj situaciji ... naopaka shvatanja da su one duzne bilo zbog dece, bilo zbog morala, da ostanu u takvoj zajednici, da budu verne, da veruju, da imaju poverenja, da ne izdaju, da trebaju da se zrtvuju.. to su sve shvatanja koja proizilaze iz vidjenja ljubavi kao vere i kao morala,i kao zrtvovanja, i iz romanticarskog shvatanja ljubavi... ukratko iz ideja koje i ti siris u svojim postovima... da ne pominjem tvoje neprestano pljuvanje po ljubavi prema sebi... pa zena koja voli sebe nece trpeti maltretiranje...zena kojoj je ispran mozak stavovima (kakve ti imas) da je voleti sebe nesto lose, hoce... ljubav prema sebi je samopostovanje, osecaj postojanja sopstvene vrednosti, zelja da se covek razvija i radi na sebi.... oduzmi coveku ljubav prema sebi i napravices poslusnog robotica, koji trpi i cuti...
Da li ces ti nekada shvatiti da je ta ljubav prema sebi za tebe mozda jedno, a za nekog drugog drugo? Kao i sve uostalom. Ili ces, vodeci se permanentnim kapricom koji ti je ocito primarna osobina, i dalje zapomagati kretajuci se SF koordinatama, sve cijukajući da te niko ne razume?
Odrasti malo. Nije bas u skladu sa tvojim godinama da kritiku posmatras kao pljuvanje, tj. da bilo ciju kritiku te Ljubavi prema sebi smatras pljuvanjem. Tebi tebe niko nece krasti, bar meni to ne pada tek na pamet, ne traumiraj se.

Ukoliko ti smatras da je poziv na poverenje u ljubavi uvreda za zdrav razum, žao mi ti razuma.

U vezi sa onim sto sam podebljala -
Drago mi je da ono sto ja pisem ti cak posmatras iz ugla ideja, pa brines kakve li ja to ideje proklamiram kad je u njima "romanticarsko shvatanje ljubavi; vidjenje ljubavi kao vere; morala i zrtvovanja". Pa jos iznosis tvoja shvatanja koja proizilaze iz tih mojih ideja, s tim sto bas i nisam sigurna da li si ti svestan da iznosis tvoja shvatanja. Tvoja shvatanja - tvoja stvar. Ja kao citalac mogu samo da primetim da su jako lepa - kipti ozlojadjenost i sivilo iz njih. No dobro, to je opet tvoj problem, moje samo vidjenje.

te zene ostaju u vezi i zato sto je uzviseno biti u poziciji nekog ko se zrtvuje zbog dece, ili zbog ljubavi... a neuzviseno ostaviti coveka koji pati, muci se....ne mozes da gledas sve crno-belo...
ljubomorni ljudi svojom ljubomorom jako i najvise muce sebe... to su teski ljudi, a ne po definiciji zli ljudi kako ih ti vidis...
Zeznuo si se ovde. Moj recnik ne poznaje reci "zli ljudi", kao ni "sujetni, ili zlonamerni ljudi", ni govorni niti misleni recnik. Zao mi je. Drugo je ako si u pasulj gledao pa si pored misli poceo da citas i vidjenja drugih ljudi. To je vec napredak.
Mada, kazu ljudi da onaj ko konstantno osmatra misli i vidjenja drugih, sve od svojih misli i vidjenja polazi.

Jako mi je zao da zene koje su u braku sa ljubomornim muskarcima takodje osmatras kao osobe kojima je do uzvisenosti i nekakvog velecasnog mucenistva. Sve govoreci da drugi (naravno) gledaju crno-belo. A oprosti tim drugima, neukima, ne moze bas svako da gleda sve sivo poput tebe.

oko ostajanja u takvom braku zbog dece.....Svetlana je recimo rekla jednu kljucnu stvar - da je na kraju shvatila da je za njenu cerku bolje da odrasta bez oca nego da odrasta u paklu njihove porodice....
svaka zena koja zaista voli svoju decu shvatice pre ili posle isto to... da je za decu mnogo bolje da ne odrastaju u takvoj atmosferi... eto i zena iz priloga je konstatovala da je decu videla prvi put nasmejanu u sigurnoj kuci.....zato kad mi neko kaze da ostaje u losem braku zbog dece, mogu samo da prevrcem ocima..... ili kad kaze da ostaje iz duznosti, ili zato sto "voli", ili kad se plasi materjalne neizvesnosti... ili ta logika da ostajes sa nekim od koga se plasis zato sto se plasis...
Ma jesi li ti siguran u ono za Svetlanu? Ne mislis li da je ona, ipak, htela da bude malo uzvisena, onako mucenicki skladno, pre nego sto je shvatila da je za dete bolje da ne odrasta u takvom braku? voodoo Jer do tada, najverovatnije, nije shvatala sta je dobro za njeno dete, iako je majka. Trebalo je, sigurna sam, od tebe da uzme dijagnozu, i shvati da je ljubomoru trpela zato sto je htela da bude uzvisena mucenica. Na dete sve to vreme nije ni mislila, tek kasnije ga se setila. Eh.

Na pricu zene koja kaze da je pokusala da preko ljubomore predje zbog dece, i da ju je zato trpela, ne moras bas prevrtati ocima. Mozes da ne razumes ako neces, ali da pravis nebulozne fikcije o necijoj zelji za uzvisenoscu kao razlogu za zivot sa ljubomorom, bas i ne moras. Ruzno je do nevidjenosti.

tata ::
Verovatno,zato sto za razliku od tebe,poznajem nekoliko osoba koje su radile,ili rade u sigurnoj kuci,ovoj beogradskoj...I zato sto poznajem desetinu bivsih,a i sadasnjih sticenica te sigurne kuce...
U svakom slucaju,cast izuzecima,ali oni su zaista retki....
Ko razume,shvatice.I ne ocekujem to od vas,ostrascenih.
P.S. Ako znas nekog oftamologa,ili neuropsihijatra,a da nije iz sigurne kuce,rado bih ga posetio,ako mislis da je neophodno
Auh, predajem se, priznajem. Jer sa takvim junastvom prosto ne umem da razgovaram i da hocu. Strahopostovanje imam prema kriticaru koji ce reci: "znam jednu zenu koja je... pljuc, pljuc, pljuc,... znam na desetine njih bezimenih koji su... pljuc, pljuc, pljuc..."

meni vec i takav izbor nadimka govori o nekom pokusaju manipulacije...
valjda je sracunato da vas prikaze u nekom pozitivnom svetlu....valjda vam je ideja bila da ce takav nadimak kod ljudi da izazove neku pozitivnu emocionalnu reakciju kad procitaju....
da se ja pitam ne bih uopste dozvolio registrovanje takvih nadimaka na forumu...
Sreca te se ne pitas. Ovaj komentar iznad, koji je totalni off, ostavicu posto sjaji. Ostavicu oba, jer je u medjuvremenu i "tata" odgovorio.
Svaki sledeci off bice obrisan.
Hvala na saradnji

Poslednji put izmenio korisnik Vanja dana Sub Maj 09, 2009 9:02 pm; Izmenjeno ukupno 2 puta. (0 procenata izmenjeno)

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 09, 2009 8:56 pm Odgovoriti sa citatom

Offtopic obrisan.
Admin

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
tata
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 17 Nov 2008
Teme: 1

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Sub Maj 09, 2009 9:04 pm Odgovoriti sa citatom

dekameron ::
zanima me da li tata zna podatak( ili da mu linkujem) da je svaka treca zena u srbiji zlostavljana a tek svaka deseta zaposlena Shocked

sa tatom smo znanci, cini mi se, jos od teme o zlostavljanju muskaraca i vidim da je opasno poceo da generalizuje, podstaknut verovatno svojim losim iskustvom Shocked Shocked

Kako da ne znam,pa samo o tome se i govori poslednjih godina...Ono sto mene zanima je,kako je i ko dosao do takvog "podatka"?Sta,intervjuisali su sve zene u Srbiji,i svaka treca ima je potvrdila da je zrtva nasilja?Kako?Na popisu stanovnistva...Ili su to,ipak,"podaci" koje nam serviraju fem.organizacije,stotinama puta,dok ne zapamtimo svi...

istina i samo istina
dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 11 Jan 2007
Teme: 144

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 09, 2009 9:07 pm Odgovoriti sa citatom

pa, meni statistika nije potrebna...secam se svojih desetak komsinica od kojih je svaka barem po dva samara dobila, ukljucujuci moju malenkost...bice da se radi o zarkovackoj slucajnosti Wink Wink

Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 09, 2009 9:09 pm Odgovoriti sa citatom

dekameron ::
pa, meni statistika nije potrebna...secam se svojih desetak komsinica od kojih je svaka barem po dva samara dobila, ukljucujuci moju malenkost...bice da se radi o zarkovackoj slucajnosti Wink Wink

Zasto je to tako? Rolling Eyes
Sta raditi kada dodje do toga da vas partner udari?
Dexy, kako ti gledas na to? Sta si ti radila po tom pitanju?
Ja licno ne znam kako bih reagovala, ali mislim da bih mu vratila...ne znam na koji nacin...ako nista, nekim predmetom... Shocked Razz
Kad on moze da koristi svoju snagu, mogu i ja svoju nemoc... Wink

Dum Spiro, Spero...
hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 09, 2009 9:14 pm Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
Tebi je, Hm, ocigledno opet dosadno...

ne, meni je zabavno... citajuci tvoje zlonamerne postove...
ne znam samo da li ce da me prime u sigurnu kucu ako im kazem da me emocionalno zlostavlja administratorka na nekom forumu.

Da li ces ti nekada shvatiti da je ta ljubav prema sebi za tebe mozda jedno, a za nekog drugog drugo? Kao i sve uostalom. Ili ces, vodeci se permanentnim kapricom koji ti je ocito primarna osobina, i dalje zapomagati kretajuci se SF koordinatama, sve cijukajući da te niko ne razume?
Odrasti malo.
Nije bas u skladu sa tvojim godinama da kritiku posmatras kao pljuvanje, tj. da bilo ciju kritiku te Ljubavi prema sebi smatras pljuvanjem. Tebi tebe niko nece krasti, bar meni to ne pada tek na pamet, ne traumiraj se.

Ukoliko ti smatras da je poziv na poverenje u ljubavi uvreda za zdrav razum, žao mi ti razuma.

U vezi sa onim sto sam podebljala -
Drago mi je da ono sto ja pisem ti cak posmatras iz ugla ideja, pa brines kakve li ja to ideje proklamiram kad je u njima "romanticarsko shvatanje ljubavi; vidjenje ljubavi kao vere; morala i zrtvovanja". Pa jos iznosis tvoja shvatanja koja proizilaze iz tih mojih ideja, s tim sto bas i nisam sigurna da li si ti svestan da iznosis tvoja shvatanja. Tvoja shvatanja - tvoja stvar. Ja kao citalac mogu samo da primetim da su jako lepa - kipti ozlojadjenost i sivilo iz njih. No dobro, to je opet tvoj problem, moje samo vidjenje....

Zeznuo si se ovde. Moj recnik ne poznaje reci "zli ljudi", kao ni "sujetni, ili zlonamerni ljudi", ni govorni niti misleni recnik. Zao mi je. Drugo je ako si u pasulj gledao pa si pored misli poceo da citas i vidjenja drugih ljudi. To je vec napredak.
Mada, kazu ljudi da onaj ko konstantno osmatra misli i vidjenja drugih, sve od svojih misli i vidjenja polazi.

Jako mi je zao da zene koje su u braku sa ljubomornim muskarcima takodje osmatras kao osobe kojima je do uzvisenosti i nekakvog velecasnog mucenistva. Sve govoreci da drugi (naravno) gledaju crno-belo. A oprosti tim drugima, neukima, ne moze bas svako da gleda sve sivo poput tebe.

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 4 od 6

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Tramvaj u bulevaru vozi SeriJskog Ubicu Valentino Rosi Pet Dec 19, 2008 1:42 am  Pogledaj zadnje poruke
Sta je ljubomora? Saša Sre Nov 07, 2007 6:03 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!