NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Ljubomora: vozi me, ne vozi me..

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Ljubomora: vozi me, ne vozi me..
Autor Poruka
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Uto Maj 12, 2009 1:06 pm Odgovoriti sa citatom

Ne treba, jer mediji sugerisu jednu sliku stvarnosti , a mnoge zene shvataju da to nije prakticno realizovana ili moguca stvarnost....pa je tu veci problem....
Stvaraju se dva trenda, one koje apsolutno veruju i pridrzavaju se trenda i tu imas ovaj tvoj problem i one koje odbacuju trend i prihvataju realno , njima uocljivo....
E tu je problem sto realno ne mora da bude uvezano sa samaranjem stalno ili bambusanjem po rebrima...(realno se desavaju i samar koji se ne ponavlja i bez tiranije i zastrasivanja....ali i pomirljiv stav prema bambusanju nekog bandoglavca kao da je poreklom bosanac...)

Naravno da najbolje resenje nece biti realizovano jer nije u konceptu elitnih struktura....
Ebe se eliti sto je potrebno psiholosko znanje ili bar podrska (koja nece biti u stilu Vesne , da se ne trpi ni jedan jedini samar) vec koja ce biti uskladjena sa trenutnim stanjem....da se i od strane onih koji nisu elitni po opredeljenju i prohtevima uhvati prikljucak i drustvene norme podignu...
Ali ne na nacin sirenja totalne netrpeljivosti ili netolerancije prema greskama ili velicanjem ego prohteva i tretiranja svakog neuslisavanja prohteva kao sukoba i razloga za radikalne promene ( a ne sputavanje)....

Mnogo je lakse otvoriti par kuca i tako pokazati da se resava problem , ali je problem veliki pa mora da se ceka na red, a istovremeno se generise nova baza novih problema ....u prevodu slicno bi bilo kad bi se radnicima sa promenom masina dao otkaz , a ne da se douce par dana....a kamoli da se oni sto cekaju na posao douce i zaposle , a ne da se jednostavno zakljucuje da nemamo strucne ljude....(zato se u razvijenim oblastima javljaju firme koje opsluzuju pojedince koji rade po projektima , a ne po strukama.....Odnos MZ se moze shvatiti i kao struka i kao projekat, ocigledno da se medijima forsira tumacenje kao struka....)

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
titanik
Novajlija
Novajlija

Pol: Zenski
Pridružio: 15 Maj 2009
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 15, 2009 11:15 am Odgovoriti sa citatom

Zao mi je sto emisiju nisam pogledala. Ja sam primer, verovatno za studentski amfiteatar, za prakticnu nastavu...pokusacu da pogledam emisiju...u svakom slucaju i kada je potrebna pomoc, tesko se trazi ili o tome govori...tek kada se uputite, uhvatite u kostac sa problemima koja vam lice na zver, nadmocniju od vas...koja vam guta zivot, dragocene dane, trenutke, tada se odvazite da govorite...?

observer
Prolaznik
Prolaznik

Pol: Muski
Pridružio: 16 Maj 2009
Teme: 1
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 16, 2009 7:16 pm Odgovoriti sa citatom

Kada već govorimo o ljubomori, voleo bih da mi dame objasne sledeći fenomen - paradoks:

naime, kada je vaš partner ljubomoran / posesivan, onda se (logično) žalite zbog toga. Međutim, i kada vam partner ukazuje potpuno poverenje, a samim tim i slobodu u oblačenju, druženju, izlascima itd., sklone ste da ga optužite da vam sve to dopušta jer mu zapravo nije ni stalo do vas.

Ovo tvrdim iz iskustva i zbog toga vas molim da mi ne odgovarate u maniru "to nije tako", "takve žene su zanemarljiva manjina" i slično.

Hvala.

Svaka sreća nosi svoju nesreću.
Nesreća je, pak, sama sebi dovoljna!
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 16, 2009 7:43 pm Odgovoriti sa citatom

Zbog zena se i postavlja nova teorija da u vezi bar jedno mora da bude ljubomorno da bi veza opstala, sto nije tacno , bar nije bilo tacno u proslosti...
Medjutim danas imas te ljubavne fantazije...

-preoblikovanje muskarca kad ga osvojis, od mangupa do posvecenog papucara
-ako se ne zagleda i zaljubi na prvi pogled , onda to nije to....a muskarcima treba neuporedivo vise vremena i da se zaljube, a kamoli da zavole...
-hocu da budem vecito devojcica, necu da budem majka, kao moja majka, pa da se mucim radi muza i dece...treba mi kucna pomocnica ili deca koja su mnogo pazljivija (nego sto sam ja sama bila)....

Bad_Girl
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 06 Dec 2007
Teme: 17

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Maj 16, 2009 7:55 pm Odgovoriti sa citatom

Mene sada već počinje da nervira vaša generalizacija žena... Rolling Eyes

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
I'm like a wind. You can't catch me, but you can feel me .
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 16, 2009 8:41 pm Odgovoriti sa citatom

Ma sta te boli briga, zivi , i mi zivimo sa "negeneralizovanim realnim" zenama pa se trudimo da nas ne boli glava zbog toga sto kad cuju nesto , odmah "vidis sta kazu", "kako ona i on".....ili "ko zna gde si ti bio", "vidis koliko ima zena sve profuknjace, nista im nije sveto"....
Zene vole to uzajamno dosaptavanje sta jeste i sta nije....

Zbog tebe ne, ali zbog drugih da pojasnim da kad upotrebim rec zene uvek mislim da postoje izuzeci, ali dominantan broj po meni ima navedenu ili opisanu osobenost....

Dominantno vazi osobina da ako muskarac ne pokaze i ne razvije prvi ljubomoru , onda ce se ljubomora javiti kod zene i to sa "opravdanim" objasnjenjem , "ti mene i ne volis toliko kad nisi ljubomoran"...

To neki muskarci uzimaju kao obavezno , pa prvi lazno , primorani , razvijaju ljubomoru i onda kad prestanu , onda svi sretni...malo blef....
Bosanci ne, oni su ljubomorni i posesivni i tvrdoglavi na slican dominantno statisticki nacin....

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 od 6

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Tramvaj u bulevaru vozi SeriJskog Ubicu Valentino Rosi Pet Dec 19, 2008 1:42 am  Pogledaj zadnje poruke
Sta je ljubomora? Saša Sre Nov 07, 2007 6:03 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!