NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Zene su sa Venere, muskarci su iz pakla?

Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Zene su sa Venere, muskarci su iz pakla?
Autor Poruka
Natasa Miljkovic
Urednik emisije
Urednik emisije

Pol: Zenski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 120
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Čet Maj 14, 2009 8:42 am Odgovoriti sa citatom

U Ključu ovog petka o nasilju nad muškarcima.

Da li smo, boreći se za rodnu ravnopravnost, malo zaboravili na muški
pol.
Statistike pokazuju da su oni češće pate od depresije, češće su
samoubice, više umiru od srčanih bolesti, raka pluća. Zapadni muškarci
umiru pet godina pre žena, a za žensko zdravlje izdvaja se neuporedivo
više novca. Da li, kako jedna gošća Ključa kaže, muškarci više znaju
o raku dojke nego o raku prostate?
Gde je muško mestio u zdravstvenim kampanjama, šta je sa njihovim pravima
posle razvoda? Da li sami odustaju od svoje dominantne uloge, i postoji li
medijska satanizacija jačeg pola.
O krizi mupkosti i o tome da li je jači pol najveća žrtva modernog
vremena govore
prof dr. Jovo Toševski, Jovana Papan, Suzana Andjelković, osnivač grupe
27 za pomoć muškarcima, i Natalija Mićunović iz Uprave za rodnu
ravnopravnost.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
kristalna nit...
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Maj 14, 2009 8:48 am Odgovoriti sa citatom

Postoji grupa za pomoć muškarcima? Toliko o mojoj informisanosti... Da, tema je zanimljiva iz više razloga. Prvi je da ponekad muškarci i jesu žrtve zlostavljanja ali mislim da nas je sramota to da priznamo i potražimo pomoć, držimo to u sebi, i usled stresa fasujemo izluv krvi u mozak, ili preterujemo sa cigaretama pa je tu rak da nas dokrajči ili smo jednostavno kukavice pa se samoubijemo... Ali da tražimo pomoć? To je valjda nedostojno prave muškarčine, toliko su nam nabili tu ulogu jačeg pola da prosto osećamo krivicu što nas žene maltretiraju... Odlčna tema Nataša.

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Jamezdin
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 31 Mar 2009
Teme: 2

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 14, 2009 10:18 am Odgovoriti sa citatom

na vreme treba istuci zene da ne bi bilo nasilja nad muskarcima Mr. Green
salim se
o tome sam bas razmisljao kao se spomenu neka zenska prava i prava za homoseksualce
zasto ja kao primerak strejt muskarca ne mogu da imam nikakva prava

Sto bi rek'o ceh, svabo i rus: Mirikl!!!
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 14, 2009 10:40 am Odgovoriti sa citatom

Kad bi postavila pitanje da li bi muskarcima danas godilo postojanje muskih klubova, gde je zenama zabranjen ulaz , videla bi reakciju srednjovecnih i ozenjenih....

Medjutim trziste oblikuje , pa je sve uskladjeno sa mladalackim trzistem seksa i sa zenskim bogatim budzetom (trose i do 4puta vise od muskaraca, ne sve za sebe naravno)...

Ja nemam stav, tj moj stav se ne sme izreci u ovakvoj situaciji (i konstelaciji) jer bi mozda doneo vise stete nego koristi....
Ne zelim da relativizujem nasilje nad zenama, a deo tog nasilja je cak posledica oblikovanja muskarca usled nasilja zena (prethodnih) nad muskarcima (psiholoskog)...

Mogu da pomognem na ovaj nacin...
Radio sam za sebe periodicni skrining, presek, devojaka na netu u pogledu romantike i jos nekih stvari i rezultati su se malo promenili....
Osim frustracije kod nekih, sto je ovde nebitno....javila se pojava tihe agresivnosti koja je pratilja aktivnosti kod devojaka...
Cak i ne primecuju tu agresivnost.

Dva moguca razloga, a nisam dalje analizirao te pojave su :
-masovna medijska sugestija koja je upakovala agresivno i aktivno u jedan paket , pa se kupovinom ovog paketa ugradjuje i agresivnost (koja je vrlina i prakticna po ovom paketu)
-nepostojanje korektnih medjuodnosa pa se javlja nekada seljacki a sada i gradski efekat prinude i maltretiranja (buling), pa se kao reakcija na takvo maltretiranje i prinudu javlja agresija kao psiholoska samozastita i naravno onda ostaje i kad nije odnos sa takvim pojedincima jer statisticki smo svi u tim ocima nametljivci i tirani....

Ima jos mogucih razloga , a i ova dva dovode do vrlo losih i trajnih posledica (te devojcice i devojke postaju majke , supruge.....) npr egocentricnosti , egomanije (u blazem obliku nego ona sopstvena od vaspitanja i karaktera) ili nezadovoljstva i frustracije (kad osoba ne moze da prihvati trajno takav nacin emocionalnog stava pa pati jer oseca nezadovoljstvo usled nedostatka neagresije , opustenosti, blagonaklonosti , nealarmiranosti , tenzije)....

Mladji naravno mogu da prihvate jer je to stvar njihovog oblikovanja...i vaspitanja....

Dakle neki nejasan i neproveren zakljucak bi bio da se opsta prosecna agresivnost povecava , a ekstremna koja zavisi od zakona i sprovodjenja zakona valjda opada....(od slobe koji je maksimalizovao to radi skretanja paznje sa drugih stvari....).
Ovo je samo sporedan zakljucak kod devojcica i devojki...
Interesantno je i oblici porasta egomanije koji uvezuju u jedan paket totalno povrsno i nekvalitetno mentalno bice,sugestiju zahtevnog u kreativnom i "romanticno" zahtevnom prema muskarcima i agresivnost kao parametar izgleda sigurnosti, osecaja sigurnosti i obezbedjenja sigurnosti....

Koreni ili drvo ili krosnja....agresivnosti....ili cekati da se formalno sve pretvori u pojam nasilja....
Ne ocekujem da ce ovo da se pojavi u emisiji, po cuvenoj teoriji peskira .....ukratko on, ona, vecera, vino, svece, muzika, cvece, priguseno osvetljenje i vlazan peskir u kupatilu....sta je peskir? .....Visak informacija.......

Ovde vise verujem u mediokritetsko poznavanje pulsa od strane Natase...prosli put je namerno ili slucajno (?) to odradila super....(a znate koliko sam tezak na dobrim ocenama).

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 14, 2009 11:18 am Odgovoriti sa citatom

Natasa Miljkovic ::
U Ključu ovog petka o nasilju nad muškarcima.

Da li smo, boreći se za rodnu ravnopravnost, malo zaboravili na muški
pol.

da...
kao sto svi znamo i vidimo, na delu je preraspodela domena... prvobitno zene su pokrivale oblast kuce i porodice, cuvanja dece, a muskarci oblast lova tj. obezbedjivanja resursa neophodnih za zivot... u tom smislu zene su se istorijski razvijale u emocionalnom i socijalnom smislu, muskarci u tehnicko prakticnom... medjutim borba za prava zena rasirila je zenski domen do pokusaja da se samostalno prekriju sve oblasti zivota, sto je naravno ostavilo zbunjen muski pol kome je oduzet niz tradicionalnih uloga, ali su zadrzana ocekivanja vezana za te uloge....

Citat:
Statistike pokazuju da su oni češće pate od depresije, češće su
samoubice, više umiru od srčanih bolesti, raka pluća. Zapadni muškarci
umiru pet godina pre žena, a za žensko zdravlje izdvaja se neuporedivo
više novca.
Gde je muško mestio u zdravstvenim kampanjama, šta je sa njihovim pravima posle razvoda? Da li sami odustaju od svoje dominantne uloge, i postoji li medijska satanizacija jačeg pola.

od muskaraca se ocekuje da budu jaci pol, tj. da budu uspesni (zene se kroz emancipaciju uglavnom nisu oslobodile toga da muskarce gledaju kao na sponzore), ocekuje se da ne prave greske, da cute i trpe sta god ih snadje, da se ne zale, da ne placu, da budu jaki i izgledaju jaki, da budu zabavni... muskarci su uvek pod vecim pritiskom da se dokazuju ... zenama je dopustena i glupost, i slabost, i siromastvo, i pasivnost, i zbunjenost, i neodlucnost, i uplasenost, i nedostatak sarma i smisla za humor.. narocito ako su lepe... muskarcima nije...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
RCW
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 02 Apr 2009
Teme: 1
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 14, 2009 1:08 pm Odgovoriti sa citatom

Jamezdin ::
na vreme treba istuci zene da ne bi bilo nasilja nad muskarcima Mr. Green
salim se
o tome sam bas razmisljao kao se spomenu neka zenska prava i prava za homoseksualce
zasto ja kao primerak strejt muskarca ne mogu da imam nikakva prava

Muškarci, danas, imaju apsolutno sva prava u društvu. Ceo svet je patrijarhalno uređen. Diskriminacija žena je problem. Svaka treća žena u Srbiji trpi nasilje. Žena se ne može zaposliti ako je trudna, žena nema na najvišim pozicijama u društvu (institucije, holding kompanije...). Žene u Švajcarskoj su tek pre nepunih 25 godina dobile pravo glasa (politički izbori...)!

Stereotipni kulturni obrasci su naklonjeni muškarcima. Alkoholizam, pošenje na ulici, psovke, gojaznost, telesna nehigijena - sve se to "prašta" muškarcima.

Promiskuitetnost - promiskuitetne žene se odmah markiraju kao kurve, dok promiskuitetni muškarci dobijaju epitet "mačo mena".

Takođe, patrijarhalne postavke su žestoko utemeljenje... Kada roditelj šeta muško dete... I kada ga u igri povredi drugo, i ovo mu uzvrati fizičkim nasiljem - OK. Kada roditelj šeta žensko dete, i to isto se dogodi, obično sledi komentar - nemoj da ga tučeš, to rade dečaci.

Žene koje ne zadovoljavaju "idealan model" (duga kosa, figura peščanog sata, haljinice, karmini, "umiljat" osmeh) odmah bivaju markirane kao "muškarače", "ne-dobre ribe", itd.

Verovatno znate poziciju žena u Iranu...

To su te stvari koje su doboko inkorporirane u naše društvo i sisteme vrednosti.

Sve razlike koje postoje između muškaraca i žena (osim bioloških razlika u građi, polnim organima, biohemiji...) su sociološke prirode.

Ljudi na čelu najvećih svetskih organizacija, institucija, država, fondova, akademija nauka, sporskih društava su muškarci. I to nije slučajno. Razlog je što su žene vekovima ugnjetavane i nije im dozvoljavano da ravnopravno učestvuju u društvu.

Politička korektnost je u biti borba žena da imaju ista prava kao muškarci. Jer muški pol, danas, uživa sva prava u društvu. Apsolutno sva.

I danas, u takvom svetu, kada žene imaju daleko manja prava od muškaraca, kada su zbog toga u znatno potlačenoj u lošoj poziciji - "Ključ"se bavi problemima prava muškaraca.

Nema druge reči osim - GROTESKNO.

"The only kind of dignity which is genuine is that which is not diminished by the indifference of others." - Dag Hammarskjold (1905-1961)
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Čet Maj 14, 2009 1:15 pm Odgovoriti sa citatom

Kuku i lele nama mucenicima Rolling Eyes Laughing dobro sto je Natasa pokrenula ovu temu da se malo i mi raskravimo u Kljucu, bice od nas dobar zelatin.
Kad je o nasilju nad muskarcima rec setim se naseg Micka koji je izgleda zavrsio svoju misiju na forumu i zapostavio borbu za muska prava.
Pa sad ima nasilja nad muskarcima ali u mnogo, mnogo manjoj meri nego nad zenama sto ne znaci opet da o tome ne treba pricati, naprotiv ali ako se mnogo raspricamo sve se moze vratiti ko bumerang. To sto se obicnog zivota tice a vise bih se fokusirao na muske bolesti, da je tu muskarac malo zapostavljen i mozda nije dovoljno edukovan. JEr kod bolesti bilo muske ili zenske pol ne treba da igra ulogu vec kampanja da se vodi i gleda krzo bolest a ne pol.
I sto se bolesti tice muskarac je tu sam sebi najveci nepriajtelj jer je nemaran a ne zapostavljen oz zene ili institucija. Jer i te institucije cine muskarci, svuda muskarci, uglavnom u vecini, znaci muskarac je dominantan u svakoj pori drustva i o toj vrsti ugrozenosti ne mozemo pricati ili kukati. Muskarac fizicki i treba da ostane jaci pol sto emocionalno vise nije, mislim da su zene emcoionalno ojcalae a muskarci omeksali pa mozda otud povecana depresija, samoubistva, ubistva.
Kad bi na muskarca palo kuvanje rucka, brisanje prasine, peglanje, pranje sudova, i ostale rabote cini mi se da bi postao deficitarna roba, prema tome muskarci, braco, prijatelji da kukakmo malo ali pazljivo jer smo postali zelatinska masa, mekani, rastvorljivi, topimo se Laughing
A eto opet zene brinu o nama, zena nam otvara temu i radi emisiju pa prema tome hvala Natasi.

Bad_Girl
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 06 Dec 2007
Teme: 17

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Maj 14, 2009 1:30 pm Odgovoriti sa citatom

Eh, da znate da i ja žalim muški rod..
Teško vama sa nama...
Iako sam žensko , tvrdim da nijedan muškarac ne može da ima pokvaren um i zle ideje kao što može žena. Pogotovo ove današnje bolesno ambiciozne, bez kučeta i mačeta koje se nakanile da ceo svet "zgaze" Laughing
Meni je mnogo žao što su prošla ona vremena kada se znalo ko lupa šakom od sto.... Mislim, što je previše, previše je... Više nije ni da oboje lupamo, sada je došlo vreme da žene lupe...
Eto, ako nekako pomaže ova činjenica, ja zaista žalim muški rod Shocked Cool

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
I'm like a wind. You can't catch me, but you can feel me .
RCW
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 02 Apr 2009
Teme: 1
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 14, 2009 1:52 pm Odgovoriti sa citatom

Bad_Girl, ti zapravo nemaš problem u tome što si ženskog pola i nemaš jednaka prava kao muškarci. Tebi, zapravo, odgovara uloga potlačenog i nekoga ko će da prati a da mu lider bude muškarac, suprug, partner...

Imaš predrasude prema ženama koje ne žele imati porodicu (bez kučeta i mačeta, prema ambicioznim ženama (bolesno ambiciozne)... Žene - najpokvarenije ideje, um... Post ti je prepun stereotipnih konstrukcija...

To je negde i razumljivo. Ne mogu svi imati tu individualnu punoću i samostalno praviti odluke... Očigledno takvim ženama treba neko ko će da treska rukom od sto... I još ponešto...

Nenad je odlično poentirao - "Pa sad ima nasilja nad muskarcima ali u mnogo, mnogo manjoj meri nego nad zenama sto ne znaci opet da o tome ne treba pricati, naprotiv ali ako se mnogo raspricamo sve se moze vratiti ko bumerang."

Na taj način se mogu, jako lako, mogu pogrešno preusmeriti reflektori.

Poslednji put izmenio korisnik RCW dana Čet Maj 14, 2009 1:56 pm; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

"The only kind of dignity which is genuine is that which is not diminished by the indifference of others." - Dag Hammarskjold (1905-1961)
Bad_Girl
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 06 Dec 2007
Teme: 17

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Maj 14, 2009 2:05 pm Odgovoriti sa citatom

RCW ::
Bad_Girl, ti zapravo nemaš problem u tome što si ženskog pola i nemaš jednaka prava kao muškarci. Tebi, zapravo, odgovara uloga potlačenog i nekoga ko će da prati a da mu lider bude muškarac, suprug, partner...

To je negde i razumljivo. Ne mogu svi imati tu individualnu punoću i samostalno praviti odluke... Očigledno takvim ženama treba neko ko će da treska rukom od sto... I još ponešto...

zašto potlačenog? Partnerstvo je nešto drugo Wink
i ne pratim nikoga, već idemo rame uz rame Wink
odluke donosim sama Wink
ali.... kada mi je teško, volim muško rame da se isplačem... o toj snazi govorim... samo neko ko može da me zagrli i da se osećam sigurnom!
moj muž bogami uzme često usisivač u ruke, ali uzmem i ja lopatu i sekiru kada treba...
A to ne znači da on nije i dalje muškarac a ja žena... Rolling Eyes

a o tome da žalim za vremenima kada su muškarci lupali šakom od sto ( ne znam zašto svi pogrešno razumeju ovu moju konstataciju...
Rolling Eyes ) ne mislim sigurno na to da su žene bile potlačene i robinje već mislim na to, da je na muškarcu odgovornost koju su danas preuzele žene,a ne stoji im baš Wink

na žalost gey fazon je sve više popularniji, pa su muškarci počeli da briju noge, pazuhe, i čupaju obrve... takav sigunro nije onaj iz moje priče "koji lupi od sto" Shocked

uloge doživljavaju tranziciju, pa će na kraju žena da preuzme ulogu muškarca, oca, a muškarci će postati ženice...

Ko razume , shvatiće Wink

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
I'm like a wind. You can't catch me, but you can feel me .
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sledeci
Strana 1 od 12

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Putin: novi ruski car Eric Cantona Sre Feb 19, 2014 6:34 pm  Pogledaj zadnje poruke
Koliko smo kreativni? milos Ned Apr 27, 2008 10:45 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prevare: da li smo prevareni? maximus28 Uto Dec 04, 2007 11:06 pm  Pogledaj zadnje poruke
Panicni sindrom! Maja Sub Jun 09, 2007 10:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Svi smo pomalo (ili malo više) jednopartijski diktatori Jethro Pet Feb 09, 2007 2:59 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!