NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Zene su sa Venere, muskarci su iz pakla?

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Zene su sa Venere, muskarci su iz pakla?
Autor Poruka
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Maj 16, 2009 5:01 pm Odgovoriti sa citatom

deep blue ::

Kod sujetne osobe ne znas granicu gde pocinje vredjanje...Moze da se desi i da joj kazes recimo ,bas ti lepo stoji ta haljina,a ona da odreaguje :sta ,hoces da kazes da mi druge ne stoje? Ja bila prisutna takvoj reakciji...
Tosevski je jasno davao do znanja da zenu treba manipulisati i da se to moze lako...Da li sitnim spustanjima ili krupnim,ja nisam za manipulaciju...Ona je vid neiskrenosti,i to ne volim u odnosima...A drugi,kako vole...

nisam ni ja za manipulaciju necijom sujetom...
ali ne mogu da tvrdim da je to uvek pogresan metod...
manipulacija necijom sujetom moze biti i da od prilicno sujetne osobe napravis manje sujetnu osobu...

Poslednji put izmenio korisnik hm dana Sub Maj 16, 2009 5:03 pm; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
deep blue
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: Zenski
Pridružio: 01 Apr 2007
Teme: 22
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 16, 2009 5:03 pm Odgovoriti sa citatom

hm ::

Mislis cilj opravdava sredstva Cool Laughing

hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 16, 2009 5:04 pm Odgovoriti sa citatom

hm ::

Mislis cilj opravdava sredstva Cool Laughing

nekad da...
dopisao sam gore "manipulacija necijom sujetom moze biti i da od prilicno sujetne osobe napravis manje sujetnu osobu..."
ali si me preduhitrila odgovorom...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 16, 2009 7:16 pm Odgovoriti sa citatom

dr Fil je psihijatar,koji deli zdrave i normalne savete...Jedini psihijatar od ovih koje ja vidjam na tv koji bi mogao da bude srpski dr Fil je Bokun... Cool

Nisam gledala emisiju, ali sam prethodne zakacila deo. S obzirom da je krenuo serijal kljuca o nasiljima, a iz komentara zakljucujem da je u emisiji bilo i verbalnog Wink mislim da je krajnje vreme da i Bokun upravo kao i dr Phil ima svoju emisiju.
Samo nisam sigurna da bi Bokun uvek mogao da nadje ( citaj dovede ) goste za svoje emisije Laughing a da budu sadrzajem slicne emisijama dr Phila. Rolling Eyes

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 16, 2009 9:15 pm Odgovoriti sa citatom

Ja se nekako najlakse razumem sa hm....
Zato da pomognem....Zona Zamfirova....i primer spustanja zene da bi stigla na ravno....do svoje ljubavi....inace izmedju svoje ljubavi i svoje ambicije bira ambiciju....
----------------------------------------------------------
Kako psiholozi u britaniji kazu , snovi, zelje i ambicije (teznje)....cine jednu zenu....ako se uklopis u jedno od ovoga prosao si....Spustanje je upleteno i kod zelja i kod ambicija....

Persona privata, persona publica, persone tranzitivnosti 1,2,3 nivoa...
Jedno misli , drugo radi, trece prica, cetvrto joj(mu) treba....

Mene posle ovakve emisije vise interesuje komentar publike, i vidim sta vidim, a da ce biti prihvacena dobro u gledalistu , to znam po emotivnom tonu (cudno je to tumacenje da od tona emisije i izrecenog zavisi da li ce prihvatiti ljudi ideju koja se servira).

Nek ovi sto misle da su bolji zato sto ne prihvataju servirano po boji tona kako je servirano , pogledaju kako oni zamisljaju emisiju , kao eho svojih misli....a to je tek apsurd, jer sta onda preispitujes i sta novo naucis..

Meni je bas koristilo to sto je bio Jovo , i smetao bi mi ulizica Bokan...
Ovo drustvo mi je bilo bas puckica sklopljeno, Jovo je maksimalno odigrao ulogu mani logiku , sve je u misicima i penisu....I mnoge stvari je samo naglasio na neki neubicajeni nacin, npr tradicionalizam , kulturni mediokritet, polnu dominaciju i borbu za dominaciju...

Mrzim kad se gospodja advokat tumaci preko njenih stavova da musko i zensko mogu da zive harmonizovano uskladjeno sa obzirom na razlicite sposobnosti i afinitete , kao jedna konzervativna i oblikovana (da ne upotrebim tezu rec) zena kao i nase bake....Moja baka se mucila zbog rada i nemanja masina i tehnologije , a nije se mucila zbog svadja i loseg tretmana od strane dede ili svoje dece....
I sa njom sam izuzetno zadovoljan...

Zadovoljan sam i sa ulogom contra u debati (debata je inace najbolja za put ka kompromisima) od gospodje politicarke (sa znanjem pozicioniranja izjava kao strucna politicarka)...

I na kraju zadovoljan sam sa kutlurolozima uopste , a i sa gospodjicom Jovanom i njenim insistiranjima koje je cinila i briga me za stereotip da osoba mora da izgleda autoritativno , da ima 80 kg, da bude nakocoperena da bi se ozbiljnije shvatila, dok gospodjica Jovana izgleda sasvim normalno ...

A vidim na temi da ljudima smeta to ubacivanje u rec...(i meni)....ali ipak treba cuti i to sto je tako izreceno...a nijedna ubacena rec nije bila prebacena na licnu svadju....
Ljudi previse gledaju nase skupstinske momke i jos vise tv duele...sa istim barabama...
Ovog puta sam blazi zato sto se ta nedisciplina nekako shvatila od gostiju kao strastvenije i angazovanije ucesce svih gostiju...jer su svi bili van price i emotivno distancirani....mozda empatijski razumeju problem , ali nisu emotivno uvezani sa problemom.....sto nije slucaj sa Vesnom iz prosle emisije, ona je vec emotivno upletena u svoju pricu...i to se oseca u pristupu koji ima...
Kod advokatice iz ove emisije je vec u pitanju borba za normalnu i sopstvenu viziju sveta i donekle je upletena jovina sugestija da su muskarci psihicki jaci pol...ali i da se palima treba pomoci...bez sazaljenja vec iz saosecanja...

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
RCW
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 02 Apr 2009
Teme: 1
Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Maj 17, 2009 3:33 am Odgovoriti sa citatom

Koliko izrečenih stereotipnih matrica u emisiji. Čovek se zapita kako neki ljudi imaju doktorate (ko je rekao Toševski?).

Tema je apsolutno sociološka a malo je sociološkog izrečeno u emisji. Jovani svaka čast. Uspela je da govori 20-ak minuta, ne navodi izvore istraživanja, nema fokus... Parada.

Natalija Mićunović je jedina imala racionalan i precizan nastup. Na sva pitanja je odgovorila koliko je god moguće precizno i argumentovano. Bez upadanja u klišee i nekvalitetne argumentacije.

Pitanja - neprecizna, gosti se prekidaju naizmenično, gospođa iz "grupe 27" ne sme da nevede izvor istraživanja "koje je uradio jedan mladić"! Jedan čovek ne moše uraditi naučno istraživanje koje ima naučno tačnost. Samim tim i težinu.

"The only kind of dignity which is genuine is that which is not diminished by the indifference of others." - Dag Hammarskjold (1905-1961)
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Maj 17, 2009 8:15 am Odgovoriti sa citatom

A koliko stereotipa vidi osoba koja sama iznosi stereotipe non stop na temi?
Vidi sve sto je razlicito od njenog kao stereotip...

Neki stereotipi su sastavni deo drustva i dobro je kad budu izneseni na svetlo dana, drugi stereotipi su licni stereotipi, pre i tacnije je dogme....

Sama tema je pokusaj lokalnog ispravljanja krive drine, znaci bez radikalne promene ikakve socioloske i drustvene strukture, ispraviti negativnosti koje se manifestuju na muskarcima....ali su takve i ostale aktivnost obicnih ljudi, sve je to samo lokalni pokusaj,mic po mic...

Po onim tvrdnja koje zastupas gore bi bilo kad bi po tvome menjali i socioloske odnose ili cak drustvene strukture ....To bi tek bilo nakaradno, samo zato sto ti trenutno imas viziju da je tako bolje....

RCW
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Maj 17, 2009 12:23 pm Odgovoriti sa citatom

Patrijarhat je društveno zlo. Čini nas nejednako ravnopravnima. I na kraju, nenadajući se ishodu, muški pol je sebe doveo do veoma teške situacije u društvu. Naravno, žene su u daleko gorem položaju. Od kada je čoveka i društva.

Sve što se danas "dešava" muškom polu jeste nusproizvod patrijarhata.

Dakle, i za to je odgovoran muški pol.

Ženama je vekovima zabranjivano učešće u svemu van kuće i sada, kada je svet postao daleko složeniji, muškarci imaju ogromnu odgovornost. Znaš i sam da velika sloboda uvek za sobom nosi i ogromnu odgovornost. Erih From je napisao delo "Bekstvo od slobode". U jednom delu i kaže, da je taj beg od slobode ogromnim delom, podsvesno, i beg od odgovornosti.

Da je od "početka" bila pravilna raspodela moći i odgovornosti ne bi muškarci više patili od depresije, imali kraći životni vek i tako dalje.

Bitan momenat - apsolutno se razlikuje kada neko reprodukuje stereotipe bez svesti o tome da su stereotipi i svesna upotreba stereotipa radi neke racionalizacije, pojašnjenja. Nekada se koriste kao model manipulativnog ponašanja...

Ono što zastupam, jednim delom, je ravnopravnost polova, ravnopravnost svih manjina u odnosu na "većinu". Zaštita prava manjina je bit Demokratije.

Razlike koje postoje između mušaraca i žena, osim bioloških, su isključivo sociološki diferencirane. Polovi su društveni konstrukt.

O kvalitetu društvenog delovanja, u kojoj instituciji radim, čime se bavim - drugom prilikom.

Poslednji put izmenio korisnik RCW dana Ned Maj 17, 2009 12:30 pm; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

"The only kind of dignity which is genuine is that which is not diminished by the indifference of others." - Dag Hammarskjold (1905-1961)
RCW
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Maj 17, 2009 12:29 pm Odgovoriti sa citatom

U društvu je danas zastupljena ta binarna strukturalna postavka, u večerašnjoj emisiji iskazana kao muško-ženski odnosi, i to je postavka koja podrazumeva da su osobine "prirodno" i samorazumevajuce svojstvene muškom i ženskom polu.

Naravno, ta postavka je naučno zakržljala.

Rod, rodna obeležja i rodne kodifikacije samo društveni konstrukt.

Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Maj 17, 2009 1:05 pm Odgovoriti sa citatom

Ne znam odakle da krenem kad se obracam nekom ko je toliko ostrascen kao ti, a nema bas puno znanja sta je kompatibilno , ali ima znanja sta zeli i kao sta se sve moze....

Kad se prica o patrijarhatu, nekako se navode porodice u kojima muskarac redom ide i bicuje i batina sve po kuci....

Ja poznajem samo jednu takvu porodicu, a tip se zenio 9 puta, sin 14 puta...
Ima po selima vise takvih slucajeva , to prihvatam i stoji...

Druga varijanta patrijarhata, ko daje zadnju rec, muskarac...
E ta vrsta patrijarhata je izuzetno cesta...
Bezrazlozno?
Tu se razlikujemo , jer i takav patrijarhat je cesto matrijarhat, ako se pokaze da je zena sposobna da donosi mudre odluke...

U svakom slucaju da ne ulazim u pravdanja sa nedokazivim osobama, koje su opredeljene od pocetka...ovde se postavlja pitanje kakvi odnosi doprinose jacanju porodice kao celine koja zadovoljava sve potrebe svih clanova porodice....?

Ovo danas ili patrijarhat ili mozda matrijarhat....?
Matrijarhat jasno vodi ka znacaju dece (kad nije egomanija koja lici na materijarhat, samo zato sto zenski egomanijak zeli dominaciju , ali to je isto kao i muski egomanijak...nema tu razlike...narcisoidno i egoisticno na delu...

Ovo danas je posledica trzisnog delovanja i tu se svaka dalja prica moze smatrati demagogijom ili pokusajem pojedinaca koji nesto kao mozgaju da zakljuce odakle vetar duva....
Posledica raspada patrijarhalnog se dogodilo namerno , a ne kao posledica trazenja novih polnih uloga u drustvu....
Inace bi stvarno bila slucajnost kako to da gde god dodju ameri sa svojim trupama ili planiraju da dodju, prvo posalju zenske nvo da animiraju nezadovoljstvo zena i urusavaju homogenost ili cvrsto ustanovljene drustvene norme....da izjedaju iznutra....
Kad formiras egomanijake, onda je lako , samo preko medija sugerises svako jutro sta je in i sta treba da egomanijak odradi da bi bio i dalje prestizan....i mashala...

Mogao bi da budes oprezniji sa definisanjem drustvenih kontrukata, da ne bi ispalo da sise nisu nista osim seksualnih gelastih kontrukata....

Ja znam da pricam sa striktnim demagogom , tj osobom koja sta god da cuje jednostavno ce ili se uhvatiti za nesto sto moze da degenerise svojom demagogijom u svojim ocima uspesno ili ce precuti i prevideti sve (nalik na shizofrenog koji stvarnost translira na priblizno ali pogodno psiholoskom uverenju , ne i sebi samom).

I razumem da ta opredeljenost potice iz necega u proslosti....

Ali ne mogu ja da ti budem psiholog i terapeut....a donekle teorija kaze da "pusti budalu" donosi najbolje resenje, ali predstavlja poraz i slobode misli na forumu i smisao dijaloga kao sirenja percepcije i preispitivanje stavova....

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 3 od 5

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 5:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!