NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Zene su sa Venere, muskarci su iz pakla?

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Zene su sa Venere, muskarci su iz pakla?
Autor Poruka
LeeA
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 05 Jun 2007
Teme: 13

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Ned Maj 17, 2009 3:24 pm Odgovoriti sa citatom

Taj prilog me podsetio na osnovnu....
Sedimo u ucionici, cekamo nastavnicu, i vecina nije na svom mestu. Bilo je opusteno, posto je bilo vreme velikog odmora, i mnogi nisu ni otisli, vec ostali da cavrljaju. U klupi ispred, na mesto koje nije njegovo, seo jedan decak, i dolazi drugarica sa odmora, kaze mu da ustane, jer hoce da sedne. On nece; i sad se ne secam tacno da li je ona njemu postavila ultimatum, ili ga prvo povukla....Kada je ona njega uhvatila (on mrsavko, a ona jaka, misicava, imala je super definisane misice, trenirala karate), prvo mu je ruke izvrnula, tako da sa njima nije nista mogao da ucini; krenuo nesto sa nogama, medjutim dzaba, pribila ga uza zid, ne moze joj nista....Tako ga je rasturila, da nije znao sta ga snaslo, plakao je. Decaci su navijali, devojcice gledale. Neko je izleteo iz ucionice pa se po hodniku prosirilo da se tuku decak i devojcica, pa je u ucionici nastao opsti haos. Kada je zavrsila sa njim, njemu su se svi smejali, i zvali ga p...a. Secam se da narednih par dana nije dolazio u skolu. Kad je dosao, bio je manji od makovok zrna, nije vise dirao devojcice; ostali decaci koji su bili bas 'dosadni', su se isto tako smirili, i nisu zadirkivali devojcice i bili toliko agresivni. Muski koji su ga zafrkavali i govorili da je p.... su bili super s njom. Samo njih par je, to sto se izdesavalo, ocenilo kao nesto negativno. Kada je dosla nastavnica, svi su se vec smirili, cas je poceo kao da se nista nije desilo, osim sto su se muski na casu medjusobno dosaptavali i podsmevali tom nasem drugaru. Kao i jos jednom koji je krenuo na ples tada, koji se i dalje bavi plesom, ali ne profesionalno.

Sto se tice ovog priloga, iskreno, ne bih ni ja prisla, mozda bih dobila po nosu. Kad krenu dvoje da se tuku, do nekog od njih je jako tesko dopreti, ili da se nekako razdvoje, za sta je potrebno vise ljudi. Kad god sam prisustvovala tako necemu, i kad god se neko umesao, to je bilo katastrofalno, preraslo u haos, gde se vise ne zna ko koga udara, pa dobiju i oni koji su tu negde u blizini; samo par puta se to nije desilo. Prosle godine, u areni, prolazeci se kroz masu, jedan momak je odgurnuo devojku. Ovaj njen, kad je zakrvavio i ogurnuo ga na ljude iza, oni opet, gurnuse ga napred ka njemu, krece paljba, vika, samo sto ne puknu obojica....sva sreca pa dvojica drugara tog momka sto je gurnuo devojku ga povukli, i izvinuli.
I ovi nasi muski drugari su uglavnom znali kako da smanje tenziju, ali nije ni njima uvek uspevalo....

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
The best and most beautiful things in the world cannot be seen, nor touched ... but are felt in the heart.
95,8
Now watch what you say or they’ll be calling you a radical,
Liberal, fanatical, criminal.....!

RCW
Prolaznik
Prolaznik

Pol: Muski
Pridružio: 01 Apr 2009
Teme: 1
Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Maj 17, 2009 6:36 pm Odgovoriti sa citatom

Katančić ::
Ne znam odakle da krenem kad se obracam nekom ko je toliko ostrascen kao ti, a nema bas puno znanja sta je kompatibilno , ali ima znanja sta zeli i kao sta se sve moze....

Kad se prica o patrijarhatu, nekako se navode porodice u kojima muskarac redom ide i bicuje i batina sve po kuci....

Ja poznajem samo jednu takvu porodicu, a tip se zenio 9 puta, sin 14 puta...
Ima po selima vise takvih slucajeva , to prihvatam i stoji...

Druga varijanta patrijarhata, ko daje zadnju rec, muskarac...
E ta vrsta patrijarhata je izuzetno cesta...
Bezrazlozno?
Tu se razlikujemo , jer i takav patrijarhat je cesto matrijarhat, ako se pokaze da je zena sposobna da donosi mudre odluke...

U svakom slucaju da ne ulazim u pravdanja sa nedokazivim osobama, koje su opredeljene od pocetka...ovde se postavlja pitanje kakvi odnosi doprinose jacanju porodice kao celine koja zadovoljava sve potrebe svih clanova porodice....?

Ovo danas ili patrijarhat ili mozda matrijarhat....?
Matrijarhat jasno vodi ka znacaju dece (kad nije egomanija koja lici na materijarhat, samo zato sto zenski egomanijak zeli dominaciju , ali to je isto kao i muski egomanijak...nema tu razlike...narcisoidno i egoisticno na delu...

Ovo danas je posledica trzisnog delovanja i tu se svaka dalja prica moze smatrati demagogijom ili pokusajem pojedinaca koji nesto kao mozgaju da zakljuce odakle vetar duva....
Posledica raspada patrijarhalnog se dogodilo namerno , a ne kao posledica trazenja novih polnih uloga u drustvu....
Inace bi stvarno bila slucajnost kako to da gde god dodju ameri sa svojim trupama ili planiraju da dodju, prvo posalju zenske nvo da animiraju nezadovoljstvo zena i urusavaju homogenost ili cvrsto ustanovljene drustvene norme....da izjedaju iznutra....
Kad formiras egomanijake, onda je lako , samo preko medija sugerises svako jutro sta je in i sta treba da egomanijak odradi da bi bio i dalje prestizan....i mashala...

Mogao bi da budes oprezniji sa definisanjem drustvenih kontrukata, da ne bi ispalo da sise nisu nista osim seksualnih gelastih kontrukata....

Ja znam da pricam sa striktnim demagogom , tj osobom koja sta god da cuje jednostavno ce ili se uhvatiti za nesto sto moze da degenerise svojom demagogijom u svojim ocima uspesno ili ce precuti i prevideti sve (nalik na shizofrenog koji stvarnost translira na priblizno ali pogodno psiholoskom uverenju , ne i sebi samom).

I razumem da ta opredeljenost potice iz necega u proslosti....

Ali ne mogu ja da ti budem psiholog i terapeut....a donekle teorija kaze da "pusti budalu" donosi najbolje resenje, ali predstavlja poraz i slobode misli na forumu i smisao dijaloga kao sirenja percepcije i preispitivanje stavova....

Ne vidim razlog da mi upućuješ komentare da sam budala, da mi je potreban terapeut. Nije mi potrebno tvoje laičko dijagnosticiranje... Smile

I sam znaš da to sve spada u zonu argumentum ad hominem.

Sve što sam napisao nije upućeno tebi. Nigde nisam naveo "primer" patrijarhata jer je to sistem vrednosti. A primeri nikada nisu sveobuhvatni. Ja se bavim idejama, ne primerima. To je moje mišljenje i stav koji sam izneo na forumu. Takođe, matrijarhat je u današnjem društvu nemoguć i postoji samo u obliku teorijskog saznanja. Ali, zaboga, nisam ovde da ikoga ubeđujem u nešto. Svako ima prava da na osnovu svog obrazovanja, inteligencije, percepcije, senzibiliteta iznosi neko mišljenje.

Takođe, osim bioloških razlika koje su više nego očigledne, rekao sam da su razlike između polova društveni konstrukt. To što to tebi izgleda kao moje mišljenje i "utisak" a ne naučna teorija koja je već dugo zastupljena u sociologiji nije moj problem. Žao mi je. Možeš, ukoliko te interesuje više znanja iz sociologije, pročitati "Sociologiju". Autor: Michael Haralambos.

Pozdrav i samo hrabro.

"The only kind of dignity which is genuine is that which is not diminished by the indifference of others." - Dag Hammarskjold (1905-1961)
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Maj 17, 2009 8:56 pm Odgovoriti sa citatom

Znas ti dobro , ako poznajes i sociologiju i psihologiju i logiku , zasto sam ja napisao ono sto sam napisao...

Kad neko ne prati argumente vec stalno uvodi nove, pokusavajuci da bude poslednji , ignorisuci postojece iznesene stvari , to je po teoriji demagog...

Kao sto je sa tvoje strane bilo izjavljeno da nema razlika izmedju muskaraca i zena, bioloskih i psiholoskih...a to je stav mozda nekih zena, i eto nekih muskaraca...ali i psihologija i sociologija i instiktivno , nenaucno vecina oseca razliku , i to ne kao drustvenu podelu polnih uloga, kako ti tvrdis...

To sto izjednacavas demagoga koji sigurno jesi sa definicijom budale, (ili te ponela ona narodna kako se izboriti sa demagozima, ali to je narodna) je mozda moja greska , pa je ispalo da to sugerisem...Evo sad ispravljam, tvrdim da jesi demagog, a za budalu iliti pajser po slengu me nije briga...u praksi nazalost sto se tice teme , to ostavlja slican efekat...

A u vezi psihoterapije, to sigurno nije u redu , ali sam koristio tebe kao primer da u praksi pokazem kako zagovornici agresije mogu nastati i iz totalno naivnih razloga ili kroz ponovno prezivljavanje ugrozavanja...ali ti nisi moj primer za to...a ima ih ovde na forumu...
Ostrascenost je pratilac ugrozenosti zbog osamljenosti i druga varijanta ugrozenosti zbog secanja i prezivljenog...nesigurnosti...

Ostrascenost zbog motiva obrazovanja se manifestuje sasvim drugacije jer onda postoji argument pracenja toka ideja , argumenata i komunikacije , a i percepcije sagovornika...i kreira se zajednicka mesavina ili neki konglomerat misljenja, pa tek onda rezultat....jedno misljenje (koje obicno nije nikad 100% od jedne osobe....)

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
RCW
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 01 Apr 2009
Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Maj 17, 2009 9:34 pm Odgovoriti sa citatom

Vidiš u tome je problem.

Ja pričam o materiji (ideji), a ti o meni. Smile

To je osobina malih ljudi. Tako da, dok se to ne promeni, neću odgovarati na tvoje postove upućene meni.

Bok, stari.

"The only kind of dignity which is genuine is that which is not diminished by the indifference of others." - Dag Hammarskjold (1905-1961)
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Maj 18, 2009 8:32 am Odgovoriti sa citatom

Ne drami, odavno ti ne "odgovaras", ti pariras...A pariranju je kraj kad se skinu maske....

Ovom prilikom se zahvaljujem jednom tihom i cudno mudrom coveku iz moskve, koji je postavio samo jednu temu i obradjivao je na tako cudan nacin....Demagogija...a predstavio se kao Zivan ********...koji je jasnije uoblicio metode demagoskog pristupa, bez definisanja i ostrih ivica...vec primerima i praksom...

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
MTSeattle
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 21 Apr 2008
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Maj 18, 2009 9:36 am Odgovoriti sa citatom

i jedno i drugo nasilje se zloupotrebljava,pogotovo nad zenama.
Vecinom onu koji se bore za prava zena nisu nikada bile (srecom) zrtve nasilja.

camilivel
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 02 Maj 2009

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 4:13 pm Odgovoriti sa citatom

Hoce li ko (koja od zena, posebno) da mi objasni kako je shvatio-la ono: "Žene znaju šta rade, ali ne znaju šta hoće"? ...ta mi logika nesto nije logicna (sta je pisac hteo...)
...da li se namerno trudi da bude skandalozan i time isprovocira ljude na razmisljanje - ne znam, ali stav gospodina Tosevskog da smo Potpuno odredjeni svojom premordijalnom polnom pripadnoscu, po mom ne-strucnom misljenju, ne zasluzuje titulu prof. a jos manje dr. --- Covek (muskarac ili zena) je Dinamicno bice, sto znaci da citavog zivota Uci i time se Menja, Razvija, Raste prilagodjavajuci sebe situacijama. Svi mehanizmi koje je naveo su skolski primeri principa koji istina postoje u stvarnosti (mogu se primetiti u ponasanju ljudi) ali to ne znaci da se neko ponasa Samo tako Uvek tako ili da ne moze taj svoj sablon da uoci i ispravi = Prevazidje. (napr. "zena koja se "poremeti" zato sto joj indirektno stavite do znanja da joj haljina ne stoji" - slozicete se da ima i zena koje imaju svoje misljenje o tome kako im stoji haljina, kakvi god bili komentari sa strane, ne?)

Lose postavljen problem/pitanje/tema - kao sto je Harlekina vec rekla --) uopste nije vazno da li je nad muskarcem ili zenom - Nasilje je ono sto je pogresno, nasilje je definitivno ogroman problem i u svetu i kod nas koji se mora Resavati, a ljudi se medjusobno maltretiraju na mnogo vise nacina nego sto je fizicki - a posledice su mnogo dublje, trajnije od modrica (upravo komentari tipa onoga koji je naveo g-din Tosevski gde muskarac ako ne maltretira a ono bar pokusava da manipulise zenskom sujetom aludirajuci na lose pristajanje haljine - i Naravno da i neke zene ili sve ponekad koriste slicna manipulativna sredstva, ali to je dakle pitanje individualnog izbora ili nivoa svesti, emancipovanosti...a ne pola!! - takve "polne" podele su odavno prevazidjene, pogledajte malo blize sopstveno okruzenje i videcete koliko divnih nijansi i snaga i slabosti ima i u muskarcima i u zenama oko vas)

Nasilje kod nas nije tabu tema - dokaz je ova emisija - hvala celokupnoj ekipi "Kljuca"! Smile niti to sme da bude, to je broj 1 fenomen cije i najmanje tragove polako "isparavamo" (jos 1 dokaz - upozorenje koje mi je iskocilo kada sam pokusala da nesto ovde napisem samo velikim slovima: "takav tekst smatra se vikanjem a to nije nacin na koji zelimo komunicirati" Smile jos jedan + momci i devojke! mada ste mogli da napisete i "...na koji zelimo da komuniciramo" - ipak srpski jezik ima i vremena, pored infinitiva Wink)

nazalost, cini mi se da ni g-dja Jovana Papan nije prevazisla epohu "polnog" resavanja problema - duh vremena nije da postoji velika osetljivost prema problemima zena, nego prema Problemima. Duh vremena je da se, bar zvanicno, a to znaci pred Institucijama, ne gleda pol ni boja koze, nego problem - i on resava. Prava (sa velikim P) su za sve Gradjane jednaka (procitajte Ustav! for God's sake!, da ne zakem za Boga!, mir i ljubav).

Osim toga, sama sebe pokopava navodeci da: "Prema nekim studijama, žene češće iniciraju nasilje"(gde "cesce" znaci verovatno: 57% zene, 43% muskarci...= same difference), a onda da je: "besmisleno da se kao nasilje obeležava kritikovanje i sl.-krajnje neozbiljno i potpuno obesmišljava pojam nasilja"!--- pa cime onda to zene "cesce iniciraju nasilje", ako ne verbalno, komentarima, kritikovanjem??? - sve je pitanje Mere, Namere i naravno pre svega Prava da neko nesto kaze - Naravno da Rec (i muskarca i zene) moze biti Nasilje. I te kako.

Besmisleno (nerelevantno) je koristiti primere iz kulturne politike Velike Britanije, Australije (za koje se bolesti, koliko i zasto odvaja iz budzeta...) i primenjivati ih za objasnjavanje fenomena naseg drustva (to su njihove "mere", jako lokalne - definisane konkretnim cinjenicama iz Tamnosnjeg konteksta) - to su primeri "pozitivne diskriminacije" sto je sledeci korak po ucvrscivanju ravnopravnosti po Pravima i Mogucnostima...

mi bismo za pocetak mogli da polnu i ostale ravnopravnosti Utvrdimo (da ne kazem zaCementiramo Smile pa cemo posle da diskutujemo o tome sta bi, zasto i kako bilo pozeljno malo dodatno "pogurati"...evo primera za ilustraciju da su ipak kulturne sredine razlicite - u Italiji i muskarci i zene imaju Mogucnost onoga sto mi zovemo "civilno sluzenje vojske", a kako je vojska profesija kao svaka druga, to je "civilno" godina fino placenog posla, te se na rang-listima nalazi veliki broj zena (ne znam koji je pol dominantan tu statisticki, a i da znam - nije poenta price)

Mada mislim da je u pravu kada kaze da "ispada da se od muskarca u isto vreme očekuje i da lupi šakom o sto, i da place." - tacno, ocekuju se obe stvari, i od muskarca i od zene - da znaju sta hoce i koja su im prava(=ogranicenja), a da imaju osecaj i za tudja. Mesta za zbunjenost nema.Sto je uostalom kao kljucnu rec g-dja Papan jako lepo i rekla: "Ne budite žrtve. Psihologija "jadan ja" nije ni za muškarce ni za žene, jer ne vodi ničemu."

Svaka cast Suzani Andjelkovic - sama cinjenica da grupa 27 postoji, da se ona pojavila kao predstavnik i prica na temu ce nadamo se pomoci mnogim muskarcima da se zapitaju i jave - jedino tako se ravnopravnost uspostavlja. I svaka cast za: "egal pristip i mamama i tatama - od strane Institucija, Pravosudnog sistema i centara za socijalni rad."

Nametnuta slika o tome "kako treba da izgleda" i muskarac i zena - one postoje samo za one koji prihvataju sablone bez razmisljanja - za druge, sve je dozvoljeno u okviru Postovanja. (Prava - pisanih i "sporazumnih"). Ako se bilo kakve kampanje i price potezu moraju uvek biti U Ime Necega (podizanje pogleda, morala...), a ne "za zastitu"...nekoga (to automatski povlaci: od koga? + unizavanje, status "sticenika", sto samo podize tenziju, a to nikada ne moze da doprinese resavanju...bilo cega).

Igranje "ubijanja" (oruzje i orudje dijametralno razliciti pojmovi) i lutkicama i uticaj toga na razvoj dece - zanimljiva ali zasebna tema.

Potpuni plus za:
"Unapređivanje rodne ravnopravnosti znači upravo unapređivanje saradnje među polovima". ("nema izdvajanja - mi smo svi prijatelji i saradnici u Stvaranju društva")
Ja Vama - Vi Meni, Uzimam i Dajem, Sto Sejem To Zanjem......Saradnja.

Pozdravljam vas sve - muskarce i zene, jednako Smile

paradajz
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 04 Jun 2009

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Jun 04, 2009 3:57 am Odgovoriti sa citatom

jos jednom Natasa pokazuje talenat da ne ume da odabere goste te njena emisija jedino ostaje dobra po naslovu i navici ljudi da gledaju rts

Jovana Papan Razz

dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 11 Jan 2007
Teme: 144

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Čet Jun 04, 2009 6:07 am Odgovoriti sa citatom

paradajz ::
jos jednom Natasa pokazuje talenat da ne ume da odabere goste te njena emisija jedino ostaje dobra po naslovu

Jovana Papan Razz

podrazumeva se...zato, pretpostavljam, pitas gde mozes da nadjes emisije od pre 2007...malo mazohisticki, zar ne, terati sebe da gledas natasine emisije snimljene 5 godina unazad Wink

Citat:

navici ljudi da gledaju rts

rece perica posto mu je mama strogo zabranila da se igra sa daljinskim i menja kanale Laughing

kada nadjes emisije i odgledas ih slobodno dodji ovamo da pljucnes, nije problem Wink Smile

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".

JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Jun 04, 2009 7:27 am Odgovoriti sa citatom

Aman ljudi koji deo naslova teme : Analiza prethodnih emisija vam nije jasan? ...Te se ovde raspravljate međusobno i kritikujete samu Natašu. ima tema i za to...

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 4 od 5

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!