NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

(Pre)ziveti u Beogradu

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

(Pre)ziveti u Beogradu
Autor Poruka
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Maj 21, 2009 10:51 pm Odgovoriti sa citatom

Laughing To je onaj sa traktorom? Ljubomorni! Laughing ...blago rečeno... Raka je trebalo da gostuje u emisiji o ljubomori! Laughing

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Bad_Girl
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 06 Dec 2007
Teme: 17

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Maj 21, 2009 10:58 pm Odgovoriti sa citatom

Da on... i ima onu famoznu rečenicu Laughing
neka mi oproste dragi mi Beograđani Laughing

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
I'm like a wind. You can't catch me, but you can feel me .
LeeA
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 05 Jun 2007
Teme: 13

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 21, 2009 10:58 pm Odgovoriti sa citatom

Natasa Miljkovic ::
Beograd je grad sa najvećim brojem novopridoslih stanovnika. Mnogi iz unutrašnjosti u njemu vide centar sveta I more mogućnosti. Ali, šta ne znamo o životu u dvomilionskom gradu?

U Beogradu živi najviše beskućnika, socijalnih slučajeva i100 000 podstanara. Tu je najveća stopa kriminala I najveća zagađenost.
Tačno je da su plate veće, ali koliko su veći troškovi života?
Prosečan Beogradjanin ima 44 godine, zaradjuje oko 42 000 dinara, mesečno u saobraćajnoj gužvi provede oko 30 sati. Kakav je život u moru mogućnosti koje grad pruža I postaju li te mogućnosti problem, kada standard i ograničeno vreme diktiraju svoje.
Otkud prezir unutrašnjosti prema Beogradu i kakav je odnos Beogradjana prema “došljacima”. Živeti u Beogradu znači “piti mutnu vodu koja bazdi na hlor, spavati u buci koja bi probudila mrtve..” “stalno se izvinjavati onima koji ne žive u njemu”, pisao je Momo Kapor uz ocenu da su “Beogradjani, najnesrećnija stvorenja na zemlji”. Šta danas znači živeti u ovom gradu?

Gosti: Dragan Đilas, Svetlana Velmar Janković, Rada Đurić, Feđa Dimović.

Jao Natasa l_daisy kiss2

Sto se tice teme. Ne bih zivela u be-geu, ovde mi sve blizu, drukciji su ljudi....'hladniji',....Sto se tice dodjosa, meni ne smetaju, ali ako taj neko zivi ovde (ili u Bg-u) duze od 5 godina (a mlad je) ne razumem kako se ne 'stopi' sa ostalima....
Btw....pisali prosle godine:

Beograđani se sele u Novi Sad

http://www.gradjanski.rs/navigacija.php?vest=18775

The best and most beautiful things in the world cannot be seen, nor touched ... but are felt in the heart.
95,8
Now watch what you say or they’ll be calling you a radical,
Liberal, fanatical, criminal.....!

JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 22, 2009 12:46 am Odgovoriti sa citatom

LeeA ::

Beograđani se sele u Novi Sad

http://www.gradjanski.rs/navigacija.php?vest=18775

tačan tekst i samo potvrdjuje ono što svi već znamo... Ova tema je u stvari šira nego što mnogi misle, tiče se i propadanja sela. Sela su nam pusta, cele kuće koštaju par hiljada evra... Seljani se sele u gradove, dobro ok, ali isključivi i jedini krivac je ekonomski faktor, da ja imam kuću od dvesta kvadrata na nekom selu, i da imam stalan dobro plaćeni posao, normalnu Telekom uslugu, WiFi, benzinsku pumpu i prodavnicu mešovite robe u blizini baš bi me bilo briga da se selim u grad, čak štaviše ona tri četiri gore spomenuta uslova kad bi se nekad ostvarila u Srbiji bi bio suprotan primer od teme... Odliv građana u selo... Ja bih prvi. A verujem i mnogi drugi. Više prija cvrkut ptica ujutru nego radnici gradske čistoće... Koji nam btw nisu čisti uopšte... Ja ne znam i ti ljudi šta misle, što se doseljavaju negde ako ništa ne poštuju i odmah kritikuju starosedeoce što neko reče... Razumem strah Beograđana da gube identitet, gore citirani tekst i ukazuje koliko sam mogao da shvatim ustvari na tendenciju razmene same strukture stanovnika užeg centra grada, rotacija u negativnom smeru, ko je tu odrastao odlazi a dolazi neko ko je prodao zemlju i traktor tamo daleko... Dok cveta limun žut... Razz

ZeljkoS
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 10 Apr 2009
Teme: 48

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 22, 2009 7:30 am Odgovoriti sa citatom

Ja imam tu srecu da zivim izmedju BG i NS......zivim u malom mirnom gradicu a ovi veliki gradovi su mi na dohvat ruke...milina....

Helloween
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 12 Nov 2007
Teme: 20
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Maj 22, 2009 9:36 am Odgovoriti sa citatom

Novi Sad je prelep grad, i ja sam vise puta razmisljao da se preselim... jos uvek ta ideja negde postoji...

* "Non nobis, Domine, non nobis sed nomini tuo da gloriam ... Justus et paciens" *

"All the war-propaganda, all the screaming and lies and hatred, comes invariably from people who are not fighting."
-- George Orwell
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 22, 2009 11:12 am Odgovoriti sa citatom

Ovo je tema koja u sebi nece obuhvatiti ono sto treba, sudeci po gostima koji imaju sukob interesa (politicar koji ce uglavnom pricati o resenjima koje je pokrenuo)...

Bila je skoro jedna emisija na tv...., bas mislim na STB, ali nisam siguran...mozda i na RTS....

Ono sto je jezgro ove teme je:
-mediokritet i period u srbiji kad je mediokritet dosao na vlast (od slobe do ovih sad...gost takodje...nisam ga ja ubrajao, sam se ubrojio)...
-centralizacija i korupcija (vise korupcija nego centralizacija, jer u korupciji curi blizu izvora korupcije....a nije se beograd izgradio niti ima povlascen polozaj u srpskom politickom klanu...(prava rec za ljude u kravatama)...
-ekonomija je mozda jos i najmanje uticala na negativne efekte (to sto vidite dosljake jeste uticaj, a to sto osecate djubre i smrad, laktanje i ostalo nije do ekonomije....).

Ne verujem da ce iko pricati o mediokritetima i sagledati taj ugao...
Samo ce pomenuti te prokuzene pojedince (nikad niko upro u sebe prstom nije)...
Problem mediokriteta se vidi u :
-svako gleda da krsi i zakon i moral jer ima dobro opravdanje , licnu korist, a posle ce da se izvlacimo i izvinjavamo , mnogo se izvinjavamo, oprostite nama obicnima...
-moj drug dodje iz sela radi boljeg posla u BG i posle 2 nedelje je beogradjanin, ja sam iz grada i jos uvek nisam beogradjanin(ne gubi mi se moje gradjanstvo, a dvojno nije izgleda dozvoljeno) a imam staza itekakvog i plus me stari beogradjani rado prisvajaju (ma ti si beogradjanin iako sve dodjose treba uvek ozbiljno drzati na oku)....
-Cela drzava je prosla revoluciju i dolazak na vlast mediokriteta, kojima nije odgovarao sistem po vrednostima i znanju, vec po vezi i laktanju...mediokritetski stav prema zivotu je sira tema...
-beogradjani 1,2,3 generacije mahom jos uvek imaju provincijski mentalitet iako su po forama i javnom prezentovanju kao kultivisani....ali mutna je sava kod beograda....
-Stari beogradjani (>4) imaju poznanstva, veze, uticaj, i ima ih tako malo da se i ne vide....ali se pristojan , nemutan posao moze odraditi preko njih.....slicno kao profesionalac u Njujorku, pa za njega uvek prvo stize glas pa tek onda on....
-agresivnost provicnijalaca i laktanje i ambicioznost ili tacnije oportunizam su vec obuhvaceni u mediokritetima , i posto beogradjana ima malo , to se oni vrlo brzo nadju malo u sukobu sa polubeogradjanima (1<x<3), ali se iznadje licni koristan kompromis i dil....

Tezina zivota....
Najnekulturniji , najbesniji , najbezobrazniji stanodavci su u beogradu...
Tu nema mere...iako sasvim normalni , zbog prica i alavosti , sami sebe nadgrade u prilicno nerealne i nenormalne osobe, toliko statisticki ceste i samim tim i statisticki normalne....
To je vrlo vazan detalj iako je lako reci, ma boli te uvo , imas novca , preselis se u drugi prostor....Ljudi se vezuju za mesto gde spavaju i treba im odbor i mir....mir nije tisina...mir je ne nerviranje......neuznemiravanje bilo od komsije , od gazde ili od nekog drugog...

Studiranje :
-Beogradjani zavide onima iz unutrasnjosti sto zive nezavisno , pa kao ne moraju da se svadjaju sa roditeljima i bore se za gajbu....
-Ovi iz unutrasnjosti zavide beogradjanima sto jedu na gotovo, ne razmisljaju o selidbi usred ispitnog roka (i stud domovi i gazde uvek naprave seljenje usred ispitnog roka...) i nemaju kontakata sa ludacima koji se umilno zovu gazde....stanodavcima....(a kakve sam skoro video prostore za iznajmljivanje , to nije humano , ali stvarno...ni za specijalca u vojsci sto sam bio...pre bih sanduk, pa i mrtvacki uzeo i u njega se sa vrecom za spavanje uvukao nego u to....a cena 100E...
-Lakse do posla ovi iz beograda, ali zato su u prednosti ovi van beograda , jer i skupstina i cela danasnja "elita" trazi saradnike koji cute , muljaju i rade prljave poslove....njihova mita i korupcija, tvoja neka medjuuloga, a ako bas neko forsira , ti ces u zatvor prvi, a ne oni...A kakva je drzava, moj zakljucak je da su u prednosti ovi dodjosi....

Beograd utisci strancima i spolja:
-Beograd je super za one koji imaju para i uzasno mucan za one koji nemaju para....
-U beogradu ti za jedan posao , detalj, potvrdu , treba min 4,5 h, sto ce reci max 3 obaveze dnevno, dok se u provinciji to moze obaviti za 15min, do 1h....
-Mnogo losija voda, iako se stalno ubedjujemo preko medija da je sve bolje, utisak i neka praksa pokazuje da je sve gore....(ukljucujuci i ovo novo tunelisanje Makis-banovo brdo-ceo beograd...)...Sve cekam kad ce da se vrati neki standard iz prokletog Titovog vremena...kao bila losija voda...
-Beograd izgleda kao skup elite i ljudi koji servisiraju beograd...
Elita uziva i provodi se, a stanovnistvo kao frizeri, kuvari, vozaci, knjigovodje, ucitelji, rade servisne usluge i zive po predgradjima....
Krug dvojke je samo virtuelno elitisticki centar, ali elita se nalazi po sirem centru, delimicno uznemirena pokojim servisnim parom ili porodicom, ali ce se to izmeniti za koju godinu....
-Organizaciono , beograd ne mrzi svoje servisne radnike i vrlo je pazljiv prema njima, koliko je to dozvoljeno prema servisnim radnicima...da se ne umisle....

Kljucna rec....
-Doba mediokriteta stavlja vrhunski ideal mediokriteta na pijedastal...
Snoba....
Zato se pitanje prezivljavanja jasno tumaci kao , ako ne uspes, brisi odavde....nismo ti mi socijalna ustanova, ima toliko praznih sela....
-Mazanje ociju , je jedan gest nastao kao refleks stalnih zahteva te iz evrope te iz haga....pa se zato sad mazemo ciganskom prljavstinom i cinimo im neke ustupke (kao).
Jeste da nam je ciganski mentalitet sad blizi nego pre slobe, jeste da su nam i uslovi zivota lutalica i cigana sad razumljiviji i jasniji nego pre slobe...ali to nikako ne dovodi do boljeg suzivota, vec samo do bolje medijske slike (gledajte B92 ili pink i sve ce vam biti lepo i sareno...)

Licne zamerke:
-Najveci problem u beogradu su stanodavci
-Najveci problem u beogradu su njegovi ljudi, gradjani...(ubrajam i dodjose)
-najveci problem po beograd su takodje njegovi ljudi, gradjani , kojima je uvek bitniji licni cef i car od beograda....(ne seku sapcani rukohvate od metala sa javnih stepenista , vec beogradjanin metalostrugar koji napravi gradu stetu od 100e, a ucari 13e....)
-Beograd je ipak u vlasti ljudi koji znaju da cvrsta ruka jeste neophodna da bi se ista kretalo i funkcionisalo...zato je beograd funkcionalan grad...Beogradska vlast korist za sebe pojedinacno izvlaci iz necega sto ne vide gradjani, a uskoro ce , cini mi se, ipak poceti i da vide i osete, jer dosao je red i na njih....
-Beograd nema elitu, jer se razbezala iz srbije...gde, ne znam, a kad ce vamo , ne znam, djekna jos nije umrla, a kad ce ne znamo....
Beograd ima danasnju elitu, koja je takva kakva je...i u odnosu na vreme dobra je....
Ima po kojeg mesecara u beogradu, osobe koja je van ovog vremena i van kriterijuma ovog vremena, kvalitet sada samo za sebe....
Zato je beograd nada i teznja onima koji ne vide nista vredno u izduzenim vratovima i kopiranju provincije....

Moralno i ljudski , beograd je mnogo gori od svake provicnije...
Obrazovno je mnogo bolji....
Intelektualno je cak u zaostatku u odnosu na provinciju , jer se kvalitet lakse uoci u provinciji , nego sto se drvo vidi od sume u beogradu...
Statisticki beograd je prepun duhovnog sljama, prevaranata i zlobnika...
Unutrasnjost je puna potkradivaca i pakosnika (razlika zlobnika i pakosnika je kao razlika izmedju mrznje i frustracije).

NS je ono sto bi Moralno mogao da bude veliki grad kao beograd, a da ne bude propast kao beograd...
Stanodavac u novom sadu je pre fasista, jer kod svakog oglasa stoji prvenstvo imaju ili iskljucivo primam domace (ni beogradjani , ni crnogorci , ni bosanci , ni juznjaci, nikakvi dodjosi....) nego sto je djubre....Znaci pre izabira nelegalnu samozastitu nego sto ce sebe dovesti u situaciju da bude smrad....

Ovo napisah van teme tek da pokazem na primeru koliko je ljudski truo beograd....u svom sjaju....

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 22, 2009 12:44 pm Odgovoriti sa citatom

Ovo su problemi neki koje je Katančić vrlo iscrpno izneo, koji se ne rešavaju javnim diskusijama već akcijom. Gvožđe ima jednu specifičnu osobinu da se po sastavu pirita, odnosno udelu pirita u masi može utvrditi vrlo lako odakle je poreklom, tako da i pretop daje prilično precizne rezultate za analizu... Provincija, hm? ja znam šta za mene znači glavni grad ali da li Beograđani znaju šta znači reč provincija? Laughing Beograd je kao Rim a parče zemlje oko njega je provincija, nastanjena varvarima. Koji bi da opsednu Rim i poharaju sva njegova blaga... Ma ajte molim vas... Bilo ko normalan i sposoban može da uspe bilo gde, nije bitno da li je u gradu ili na selu ili u glavnom gradu. Očigledno svi posmatrate Beograd kao državu u državi. Mi ostali smo statistika. I realno punimo kasu. Koliko se naša prazni, puni se državna. To je činjenica. Pogledajte godišnje izveštaje o budžetima opština i "gradova" ako vas ne mrzi i videćete konstantno nerealno trošenje i besomučno rasipanje novca. Državnog. I Beograđani i mi marsovci isto. Samo mislim da je najbitniji taj ekonomski faktor, pa i Katančić hteo to da prizna ili ne svi oni problemi gore koje je izneo bi bili rešivi novcem. Gvožđe ne bi nestajalo a nicala bi nova stepeništa... Osim kulture i svesti o ekologiji, to ne može da se kupi morali bi da poradite na tom problemu, a i da napravite još jedan most minimum, taj most famozni bi vam rešio mnoge probleme (obraćam se Beograđanima sa dobronamernim savetom kao komšija). Zašto se niko ne pita koliko je koštala ceremonija grljenja i ljubljenja pred tv kamerama predsednika i gosta nam iz USA... i koliki bi to procenat bio u ceni koštanja za taj most puta koliko godina kupuju izbore pričama o mostu i infrastrukturi.... dosad bi izgradili Golden Gate evropski... pitajte vi vaše odbornike gradske je li životno pitanje medijsko eksponiranje ili most za dvomilionski grad državu?

Da dodam samo da ne dođe do zabune neke, susret dva državnika sam naveo kao primer za veeeliku štednju. Ne samo kod nas. Da je ovaj došao ko čovek normalno i popio piće sa ovim našim, malo popričaju i iznesu stavove na konferenciji jednoj za medije i gotovo, ne, to mora da blješti i bude veličanstveno predstavljanje Srbije u svetu. Zbog koga? Onih pola grada Roma što žive par kilometara niže od Predsedništva kao stoka u 21. veku.

trnova_ruzica
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 2
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 22, 2009 1:21 pm Odgovoriti sa citatom

Pa verovatno Leaaa sto mi DODJOSI imamo nesto svoje,i ne hrlimo pohlepno za masom. Wink

http://www.youtube.com/watch?v=6UsiiEbBpgQ

Per aspera ad astra!
tratincica
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 01 Feb 2007
Teme: 8

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Maj 22, 2009 2:28 pm Odgovoriti sa citatom

Ja imam veliki problem sa ovom temom...
Ja sam cetvrta generacija moje porodice koja zivi u Bgd, a niko od nas nije rodjen ovde Smile))
Prababa je ovde dosla sa decom..
Deda je ovde ziveo od 7 do 20 i neke godine, te od 70 do smrti... Smile
Cale je dosao sa 14...
Ja sa 10...

Mislim, sta smo mi i u koju grupu spadamo? Smile

Shameless self-promotion: www.conquiztador.rs
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 3 od 5

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 5:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!