NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

(Pre)ziveti Beograd

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

(Pre)ziveti Beograd
Autor Poruka
Harlekina
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: Zenski
Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 6
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Maj 23, 2009 7:48 pm Odgovoriti sa citatom

Sto se devojke Ivane tice, nije bas obrazlozila zasto je promenila svoje misljenje o Beogradjanima i njihovom prihvatanju ili neprihvatanju dodjosa. Naravno da je sada promenila misljenje, sada radi, verovatno ima Beogradjana medju kolegama i sve je drugacije nego sto je bilo kada je studirala. Svi oni imaju vise godina nego kada su bili studenti, i koliko toliko su svoji ljudi. Kao sto sam vec pomenula negde, na mom fakultetu Beogradjani su u jednom zatvorenom krugu. Ne osudjujem ih i nemam nista protiv toga, samo govorim da je to tako. Komuniciraju sa svima, ali jednostavno nisu otvoreni da steknu neke nove drugare. Naravno, govorim o vecini. Zasto je to tako ne znam, i ni ne ulazim u to, jer vec sam rekla da mi ne smeta, ali jednostavno vidim da je to tako. Moguce je da su u pitanju neke predrasude, a moguce je i da se tako ponasaju prosto zato sto vec imaju svoj krug prijatelja koji su stekli ranije i koji je ostao tu gde je, za razliku od onih koji su od nekud dosli i koji treba da se uklapaju u neka nova drustva.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Ma koliko čovek dobro govori, kad previše govori on uvek na kraju kaže neku glupost.
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 23, 2009 7:51 pm Odgovoriti sa citatom

Harlekina ::
Moguce je da su u pitanju neke predrasude, a moguce je i da se tako ponasaju prosto zato sto vec imaju svoj krug prijatelja koji su stekli ranije i koji je ostao tu gde je, za razliku od onih koji su od nekud dosli i koji treba da se uklapaju u neka nova drustva.

Odlično rečeno. Slažem se skroz.

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sub Maj 23, 2009 8:01 pm Odgovoriti sa citatom

Manje vise medjuljudski odnosi sto se tice dodjosa su svuda isti, cak sta vise moje iskustvo govori da sam najbolje prosao u Beogradu kao izbeglica. Ne sporim niciji stav svako ima neko svoje iskustvo ali takodje znam da niko nije cvecka u celoj prici. Znam da se o beogradjanima pricalo te da su razmazeni, te da se zamisljaju, ali beogradjanke su cice...opet govorim nekada za Gnjilane stranac nikada nije do kraja prihvacen u gradu, vecito je postojala neka rezerva neka odbojnost medju ljudima. Sad ovde gde zivim naravno vecina naroda je super ali opet ima taj neki deo koji siri netrpeljivost i mrznju medju ljudima i jednostavno tu nema cistih i dodjosi i domorodci su krivi i mislim da je to velika manjina ali nekako se kod nas sve sto je lose brzo primi.

Ivana31
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 23 Maj 2009
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 23, 2009 9:50 pm Odgovoriti sa citatom

Posle emisije i komentara koje sam procitala ovde, osetila sam se pomalo prozvanom pa bih samo zelela da malo pojasnim situaciju.
Naime, ja sam ta Ivana koja je posle fakulteta ostala u Beogradu i koja kako neki kazu "muci roditelje", da ne ponavljam ostale komentare.
Najpre, moja prica bila prekratka da bih objasnila zasto zivim u Beogradu. Pretpostavljam da vas to nece puno zanimati, ali kada vas neko tumaci na osnovu televizijskih 5 minuta, i to potpuno pogresno, onda zaista moram da se "odbranim".
Najpre, po zavrsetku fakulteta odmah sam dobila posao u skoli i na neodredjeno, ali posto nisam imala pun fond casova, uspela sam da se zaposlim u jednoj izdavackoj kuci, gde jos uvek radim. Prvi razlog je, kao sto sam i rekla - posao. Naravno da u Beogradu nisam, kako su mnogi, na zalost zakljucili, zbog drustvenog zivota. Najpre to je posao, a onda i postdiplomske studije koje sam upisala.
Citava prica je zvucala apsurdno, ali kao sto sam i rekla, malo je vremena da bih objasnila sve razloge svog ostanka ovde. Zivite tamo gde smatrate da je bolje i gde mozete da napredujete, a ja jos uvek nisam ostvarila svoje planove.
Sto se Beogradjana tice, ja imam prijatelje koji su iz Beograda, jako dobre, ali da ova sredina tesko prihvata one koji dolaze, to stoji. Nema to veze samo sa "snobizmom", vec najpre sa tim da, kako je neko vec i napisao, ljudi imaju svoje prijatelje, nije im neophodno da se uklapaju u novu sredinu i traze sebi mesto... ali to je opet jos jedna tema koju ne bih da zapocinjem.
Zato, malo sirine u posmatranju nekih stvari.. i osudjivanju. Ipak su to 2 minuta.. Malo za kompletnu pricu.

RCW
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 02 Apr 2009
Teme: 1
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 23, 2009 10:28 pm Odgovoriti sa citatom

Ne znam odakle ti ideja i potreba da se ikome pravdaš.

"The only kind of dignity which is genuine is that which is not diminished by the indifference of others." - Dag Hammarskjold (1905-1961)
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 23, 2009 10:29 pm Odgovoriti sa citatom

Nigde lakse pokupiti zabavnog muskarca posle ispunjenog dana na poslu u kojem uzivas , pa moras da ih imas dva...i to oba jako ambiciozna....nego u Beogradu.

To divljenje sebi kako uspevas je jace od droge, kao ne daje zavisnost, a dovodi do ekstaze....

A smederevo?
Brate, upoznas mesto za mesec dana, cak i da ga ne znas jer si bila odsutna 5 godina....
I nema prostora za stalno ozivljavanje nade i snova iz sheldonovih romana, jer koja to faca se sepuri po smederevu, jer ako je faca , budi prvi u gradu , a ne selu...budi prvi u beogradu...

Pa i to sto ih ima da su prvi u smederevu, nekako pate od toga, mnogo je devojaka koji im odvlace paznju pa od njih ucine debile i kretene...majku mu , mladi i povodljivi i tolika presija od njih napravi kretene, i ne moze da se to oprosti...

A snobizam se uopste ne uocava zbog sisanja roditelja, pa zasto ne....oni te vole, a ne treba u starosti biti mlad i ziveti punim plucima...

Ti teski prijatelji koji su te prihvatili su primer za sta?
Za koju tvoju potrebu, ekskluzive, VIP, snobizam ili su oni toliko izuzetni pa zajedno tek spadate u grupu , ili su toliko zatvoreni , pa je rizicno da se uopste menja okruzenje, jer tesko je zatvorenoj osobi da uspostavi nova poznanstva , i onda ostade ti usedelica u Smederevu, a druga ponuda je maksi riba u BG (nisam gledao emisiju , pa nemam predrasuda kako izgledas).
Naravno , treba opravdati i uzivati i dalje na radu na sebi i podcrtanom na pocetku posta....
Naravno pozdiplomski, naravno i usavrsavanje u inostranstvu , ako je to ikako moguce...zasto kvariti idealnu pricu....

Uostalom , tesko da ce te veci broj ljudi odavde kritikovati, a slicnu putanju je imala i natasa...ostvariti se do maksimuma ....ili dok ne pocne da ponestaje opcija...ili dok opcije ne budu ugrozene...

Nicija kompletna prica nije toliko slozena da se ne moze ukratko objasniti iz bar jednog ugla koji je tacan...
Jeste, cini se neka greska naglasavanja ili drugi naglasavaju neke stvari citajuci to objasnjenje, ali stice se neki uvid...
-----------------------------
Nevezano za ovu devojku,otprilike je pola pola devojaka koje primete i tacno znaju da ce raskinuti sa deckom kad diplomiraju i onih koje to ne shataju , a ostali vide da ce to uciniti (osim njega mozda).

Posle tog raskida ova prva grupa nije nista zrelija, a ova druga grupa je spoznajom da je raskinula , odjednom sazrela....
------------------------------
P.S.Nemas zasto da se osecas prozvanom ili da ti je dobar glas ugrozen,to je samo nuspojava javnog istupanja, pa ljudi se odmah podele na one koji malo ocrne, i one koji malo poplave utisak koji ostavljas...

Ja nisam izneo svoje misljenje zasto si pozvana u emisiju , niti sta je stvaran efekat koji si proizvela, a vidim po nekim detaljima...sto je cak po tvojim kriterijumima jos i manje od tih 2 minuta.

To sto tudje vidjenje tebe nije identicno tvom tumacenju nije razlog za neprihvatanje tih drugih tumacenja, osim u tvom slucaju , tj ako ili kad ti je bitno samo sopstveno misljenje i osecaj ekstaze iz divljenja prema sebi i svojim uspesima...(bogca ti , pa zar postoji neko kome to nije bitno....i kome to nije vrh ispunjenja).

Ovo ne bi trebalo shvatati ozbiljno , ovo je samo jedan post jednog anonimusa, verovatno neuspesnog...

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 23, 2009 10:37 pm Odgovoriti sa citatom

Moraću još par puta da pročitam tvaj post, Katančiću, kako bih shvatila poentu Embarassed
Ne razumem šta se koga tiče ko će gde da živi i ko će mu plaćati račune. Zašto bi to bilo bitno? Svako treba da živi tamo gde hoće i kako hoće.
Što reče Meša Selimović Čovek nije drvo i vezanost je njegova nesreća...

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 23, 2009 10:44 pm Odgovoriti sa citatom

Tako je, mene ne interesuje, ali mi se cini da sve mediokritete itekako interesuje da li racune placa ljubavnik, sama osoba, ili pokriva firma ili mufte preko neke zloupotrebe....

Jer ne traze ko to utice na misljenje te osobe, (sukob interesa) vec ko je ta osoba kad to dozvoljava ili zahteva....?

Ima tu milion igrica, bas kao u pitanju zasto je neko sretan , a zivi u srbiji?

I koliko je spreman da se laze (sam sebe) da bi ostao u tom stanju srece, bar u onoj ucestalosti koja mu godi (dnevno 1x, 3x, 5x ili dvodnevno ili nedeljno ili i redje....)?
Ja se tu odmah iskljucim jer je to stvar njegovog nagona ili emotivnog libida....i nije moje da kvarim....

Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 23, 2009 10:52 pm Odgovoriti sa citatom

Ok; nesporazum. Cool
Zašto misliš da čovek laže sam sebe da je srećan? Sreća ne može da se simulira: ili si srećan ili nisi. Sreća može biti da radiš posao koji voliš, da imaš priliku da odeš u bioskop (Novosađani su po tom pitanju nesrećni Shocked ), da odeš u pozorište...
Nije svakom sreća da strpa platu u džep i s rajom ode na piće (ne mislim ni na kog posebno).

Poslednji put izmenio korisnik Neko iz mase dana Sub Maj 23, 2009 10:56 pm; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 23, 2009 10:56 pm Odgovoriti sa citatom

Zlonamerna si ili pesimista,biraj?

Jer ja kazem da osoba koja je sretna vrlo cesto hoce to da ostane pa i sa "I koliko je spreman da se laze(samoobmanjuje)"......ako ne moze drugacije....

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 2 od 4

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
(Pre)ziveti u Beogradu Natasa Miljkovic Čet Maj 06, 2010 9:16 am  Pogledaj zadnje poruke
Kakav smo zivot vodili pre.. GluMica Pon Maj 11, 2009 8:04 pm  Pogledaj zadnje poruke
Pre ili kasnije svi smo nepusaci Vanja Pet Nov 14, 2008 11:56 pm  Pogledaj zadnje poruke
Pre ili kasnije svi smo nepusaci Vanja Sub Nov 08, 2008 4:01 pm  Pogledaj zadnje poruke
[ Glasanje ] Ne pre braka Cacikica Pet Sep 05, 2008 3:38 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!