NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

(Pre)ziveti Beograd

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

(Pre)ziveti Beograd
Autor Poruka
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pol: Zenski
Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Maj 23, 2009 10:58 pm Odgovoriti sa citatom

Katančić ::
Zlonamerna si ili pesimista,biraj?...

Pesimista osvedočeni. Zlonamerna ponekad, ali ne i sad. Možda i jesam, a da to nisam primetila, ali ako ti to osećaš iz mojih postova, izvini Very Happy
Sori na offu Very Happy

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
dobrovis
Novajlija
Novajlija

Pol: ?
Pridružio: 24 Maj 2009
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Maj 24, 2009 12:12 am Odgovoriti sa citatom

Dajem predlog da se ime Beograd zameni novim imenom Grandgrad a da gradonačelnik bude...

Natašin naslednik
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 06 Dec 2007
Teme: 16

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Maj 24, 2009 12:52 am Odgovoriti sa citatom

Ne slazem se.

Prvo, neka mi neko da definiciju tog “duha Beograda”. Naslusali smo se prica o tome kako su oni koji su dosli u Bg ugusili taj isti duh i doneli svoju (ne)kulturu. Pa da vidimo ko je “doneo” splavove. A i bas bih voleo da vidim ko baca djubre kroz prozor.
Cista glupost su price da su pridoslice preotele upeh rodjenim beogradjanima, koji cinjenicu da su rodjeni u Beogradu uzimaju za veliku prednost. I s tim sve pocinje i sve se zavrsava.
Tacno je da su oni koji su dosli uspesniji i tu se u potpunosti slazem s Radom. Dakle, dajte da vidimo sta stoji iza tog uspeha!

Smatram da ste umesto Fedje ili Rade mogli u razgovor da ukljucite devojku iz priloga. A i Moma Kapor ne bi bio los izbor, mislim, kad ste ga vec spomenuli.

"Postoje ljudi pčele i ljudi muve. Pčele i na djubristu naidju na cvet, muve i u najlepšoj bašti traže samo g....Budi pčela!"
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Maj 24, 2009 7:43 am Odgovoriti sa citatom

Natašin naslednik ::
...Cista glupost su price da su pridoslice preotele upeh rodjenim beogradjanima, koji cinjenicu da su rodjeni u Beogradu uzimaju za veliku prednost. I s tim sve pocinje i sve se zavrsava.
Tacno je da su oni koji su dosli uspesniji i tu se u potpunosti slazem s Radom. Dakle, dajte da vidimo sta stoji iza tog uspeha!...

Mislim da u određenom broju slučajeva stoji savest i potreba da se opravda roditeljski novac uložen u njih.
Moguće je da iza tog uspeha stoje i kompleksi palanke koji ustvari guraju napred.
Verovatno bi jedan od razloga mogao biti i lokal-nepotizam (ne znam da li postoji termin, na brzinu sam ga skovala). Ljudi se zapošljavaju i biraju poslevne partnere po zavičajnoj osnovi.
Moguće je da postoji i strah od povratka u učmalu sredinu zavičaja...
Samo bih da naglasim da nisam nikad imala nameru da živim van svog zavičaja, da bih sutra otišla tamo, ali je moj muž vezan poslom za ovaj grad Sad Ovo svakako ne znači da ne umem kulturno i civilizovano da se ponašam u ovom gradu. Moj problem kao dođoša je što ne volim naglasak ni BG, ni NS, što neću kao oni akcentovati Dušanovac, Dunavska...

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Natašin naslednik
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Maj 24, 2009 9:59 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
Mislim da u određenom broju slučajeva stoji savest i potreba da se opravda roditeljski novac uložen u njih.

Zar ovo ne treba da bude odgovornost i jednih i drugih?? Samo sto su “dodjosi” to shvatili, iskoristili, i postigli uspeh, dok beogradjani cekaju da im isti dodje, a kad vide da ovi drugi uspevaju i “drvljem i kamenjem” krenu na “nebeogradjane”.

Apropo one zene koja je obisla veliki broj emisija, a koja je ljuta na “sacicu ljudi” zbog kojih ispasta ceo grad... Slazem se da strajkovati ispred vlade nosi velike gubitke i nerviranje beogradjana, ali isto tako se ne slazem s predlogom da se odredi mesto gde ce ljudi strajkovati. Zaista zvuci smesno, jer oni i dolaze isped vlade bas iz razloga sto zele da budu primeceni. Ovako ce im dati neko udaljeno mesto gde ni obicni gradjani ne zalaze, a kamoli ministi... Doduse, mozda posalju Rasima...

I jos nesto, nije iskljuceno da Djilas jednog dana sve pridosle u Beograd vrati natrag kao sto to radi s Ciganima. Pa oni koji su rodjeni u Beogradu mogu da dobiju smestaj, a ostali nek’ se vrate odakle su dosli. Wink

"Postoje ljudi pčele i ljudi muve. Pčele i na djubristu naidju na cvet, muve i u najlepšoj bašti traže samo g....Budi pčela!"
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Maj 25, 2009 1:47 am Odgovoriti sa citatom

Politicari bi onda morali da objasnjavaju zasto se nikako ne resevaju problemi ljudi dok grupa ljudi ne radi na forsiranju mog i tvog izjasnjavanja, a to cine tako sto zatvore saobracaj i onda si upoznat i onda imas i stav prema njihovom problemu....

A povecani broj ljudi koji imaju stav je najveci strah ovih danasnjih politicara....(ili politicara uopste, ali sa razlogom)....

Znaci ljudi idealno drustvo bi bilo kad ljudi ne bi imali stav ni prema svom problemu , neka vrsta melanholije i apatije kao kod flegme ili shizofrenicara pod lekovima...

B u reci Beograd se cesto saljivo tumaci i sa B kao bensendin....dok stariji uvek rokaju neke kafetine,ili nesto sto ja ne znam jer ne koristim niti pamtim imena tih ...za glavobolju i nervozu....lekica....

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Maj 25, 2009 2:07 am Odgovoriti sa citatom

Bože me sačuvaj Very Happy

I ovog posta Katančićevog, i onog iz tema u izradi... Embarassed Cool Ok, ja sam prolupala... ok... Very Happy Embarassed Cool

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
trnova_ruzica
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 2
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Maj 25, 2009 11:10 am Odgovoriti sa citatom

Pohvale za emisiju,nije skoro bila ovako odlicna,kao i za izbor gostiju Wink

Neko je rekao da u manjem gradu ima manje kriminala,to nije tacno,manji gradovi su gori i po tom pitanju,ja sam iz malog grada,i od pocetka ove god je u sviim crnim hronikama....
Mala sredina ne prasta uspehe,a kamoli greske...

Nemam vremena da pisem dalje,ali cu jos samo dodati da uprkos svemu tome,volim da se vratim u svoj rodni grad,jer tu sam rodjena i mnogo lepih uspomena me veze za te ulice,parkove,mostove...

Beograd nudi vise opcija za studiranje mladih,a potom i za zaposljenje,ja licno ne verujem da cu se u rodni grad vratiti i potraziti posao,jer je posao nemoguce naci.

Samo treba biti svoj bilo kada i bilo gde,ostati sebi dosledan jer nigde ne tece med i mleko.

Ja sam se navikla na ovaj grad i sve mi je ok(guzve u saobracaju mrzim),ali posle duge godine osecam da mi treba odmor i to je veilika prednost na one koji nemaju kud iz Beograda sem na destinacije preko agencije.Ja i svi koji su dosli u BG uvek imamo gde da napunimo baterije.

http://www.youtube.com/watch?v=6UsiiEbBpgQ

Per aspera ad astra!
Natašin naslednik
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Maj 25, 2009 11:36 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
ja licno ne verujem da cu se u rodni grad vratiti i potraziti posao

E, vidis, ja bih se mozda i vratio, jer sam video kako u mom gradu rade buduce kolege i sta su im slabe tacke, tako da ih tamo treba udariti, tj. u neprofesionalizam. Ali opet dolazimo do plate u Bg-u i u unutrasnjosti i zakljucujem da ovi drugi nisu ni motivisani, pa postaju clanovi partija i rade kako im se kaze. Samo sto s padom te vlasti, padaju i oni.

JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Maj 25, 2009 1:38 pm Odgovoriti sa citatom

Nije tačno ljudi to o platama su baljezgarije, kao prvo opet se generalizuje slika, pa ima u Beogradu firmi gde ljudi nisu videli taj republički prosek još od vremena Ante Markovića, a ima i u manjim mestima gde postoje firme koje dobro rade i ljudi imaju veće plate od mnogih Beograđana, a troškovi života su niži, moramo priznati da nisu isti, u Beogradu su veći i to je činjenica. Sad zašto je to tako nemam pojma, ali verovatno zato kao što sam gore jednom napisao da je Beograd država u državi... A ovo za profesionalizam što kaže naslednik... pa recimo da u manjim mestima poslodavci u većini slučajeva ne znaju šta ta reč znači ali znaju da zaposle sestrića od ujakovog komšije tetke... Ja sam ga narodski rečeno izduvao za jedan posao (dobro plaćen) koji je dobio sestrić poslodavca (radi se o državnoj firmi) za koga znam jelte jer je manji grad da dečko ne ume da sastavi prosto proširenu rečenicu ali eto... Ne kažem da sam ja trebao da dobijem posao, na konkurs su se prijavili mnogi mladi ljudi, među njima je sigurno bio neko stručniji i od mene ali eto ni on/ona nisu imali "sreće"...

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 3 od 4

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
(Pre)ziveti u Beogradu Natasa Miljkovic Čet Maj 06, 2010 9:16 am  Pogledaj zadnje poruke
Kakav smo zivot vodili pre.. GluMica Pon Maj 11, 2009 8:04 pm  Pogledaj zadnje poruke
Pre ili kasnije svi smo nepusaci Vanja Pet Nov 14, 2008 11:56 pm  Pogledaj zadnje poruke
Pre ili kasnije svi smo nepusaci Vanja Sub Nov 08, 2008 4:01 pm  Pogledaj zadnje poruke
[ Glasanje ] Ne pre braka Cacikica Pet Sep 05, 2008 3:38 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!