NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Lekari i sarlatani

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Lekari i sarlatani
Autor Poruka
Korisnicko ime: *
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pol: ?
Pridružio: 03 Apr 2009
Teme: 3

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Maj 28, 2009 9:35 pm Odgovoriti sa citatom

Nisam licno imao iskustva sa alternativcima,
ali jednog dana me je moja majka iznenadila sa takvim pristupom u "lecenju",
tj. trazila je da izgovorim neku "bajalicu" iako sam je pola sata ubedjivao da to nema veze sa pravoslavljem, ali ne vredi, izgleda da je sve to psiholoski, tj. autosugestacija

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Boze, sacuvaj nas zatucanih koji hoce svojim primitivnim ruralnim moralom da promene tvoj svet.
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Čet Maj 28, 2009 9:39 pm Odgovoriti sa citatom

Ja se apsolutno slazem da je sugestija u pitanju...
Ma sugestija je cudo...
Inace, kako bi npr. kravlja mast mogla da pomogne u izlecenju neke ozbiljne bolesti? Shocked Neutral
Cista zabluda...

Dum Spiro, Spero...
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 28, 2009 9:47 pm Odgovoriti sa citatom

Ja sam protiv bioenergeticara, prodavca amajlija, prodavca metoda zamisljanja i ostalih maglovitih lekova po principu "ko zna kako bi tek lose bilo da se nije koristio taj tretman"....

ali verujem u to da se neke bolesti mogu leciti alternativnim metodama: pazljivo sastavljenim mesavinama lekovitih trava, kao i akupunkturom, zivljenjem u skladu sa prirodom... ovo poslednje pre svega zato sto stres cesto deluje ili kao uzrok ili kao katalizator u nastanku mnogih bolesti...

Sto se lekara tice, pa nisam neki pristalica savremene medicine i upotrebe lekova... nekad su neophodni, ali slozio bih se sa tezom da savremena medicina ne leci uzroke, nego posledice.... a mislim i da cesto samo jedne posledice menja za druge... sasvim je logicno da covek ne moze da se dnevno predozira nekom hemikalijom i da ocekuje da to nece imati nekih sporednih negativnih efekata... tako da lekove izbegavam, kad mogu.... a i odlaske lekaru...

telo samo sebe leci koliko moze...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
LeeA
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 05 Jun 2007
Teme: 13

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 28, 2009 9:53 pm Odgovoriti sa citatom

Jassa ::
Kako bi ste opisali činjenicu da baba sa "salivanjem straha" tj. olova, stvarno pomogne detetu... Naslušala sam se x priča o tome... beba plakala, nije spavala 15 dana bla bla... i onda je baba sa tim pomogla?
Jaka sugestija, vera ili...?

Ja sam prisustvola slicnom. Neka bajalica. Baba uzela bebu koja plakala nesto ispricala (nista zivo nisam razumela), kako je zavrsila sa recima, dete prestalo. Mada nema sanse da poverujem kako je ona tu nesto napricala bebi i beba prestala. Nije lose ovo sto je neko iz mase napisala. Mora da postoji neko objasnjenje (naucno dokazano).
Ili da nema to nikakve veze sa pricanjem. Sad se ne secam da li je baba dete stavila na grudi, pa da je beba ondak osetila umirujuce otkucaje srca pa se i ona umirila. Nadam se da ce biti nekih zanimljivih odgovora (i nadam se dokazanih) na ovo pitanje u emisiji.

The best and most beautiful things in the world cannot be seen, nor touched ... but are felt in the heart.
95,8
Now watch what you say or they’ll be calling you a radical,
Liberal, fanatical, criminal.....!

Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 28, 2009 10:03 pm Odgovoriti sa citatom

Bilo je relativno davno, ali znam jedan primer vracanja.
Drugarica mi je pricala da je sanjala neke ruzne snove i nije mogla da ih se otarasi.
Budila se u sred noci.Bila uplasena, tesko je disala.
Otisla je kod neke vracare i ona joj je rekla da ode u crkvu Sv. Petke.
E , sad nisam bas sigurna sta je dalje bilo, ali mislim da se pomolila i jos nesto uradila, sto joj je vracara rekla.
I nije vise sanjala te cudne snove.

Takodje mi je ta ista drugarica pricala primere nekih njenih komsinica, koje su takodje imale iskustva sa vracarama.

Dum Spiro, Spero...
Korisnicko ime: *
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 03 Apr 2009
Teme: 3

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 28, 2009 10:10 pm Odgovoriti sa citatom

Zapravo postoji jos nekoliko vrlo efikasnih nacina da se obezbede mirni i bezbrizni snovi, a pre svega snovi kojih se zasigurno necete secati, ali metoda nije naucno opravdana i od strane medicinskih strucnjaka preporucljiva.
Ali sve ima svoje dobre i lose strane, zar ne?

Boze, sacuvaj nas zatucanih koji hoce svojim primitivnim ruralnim moralom da promene tvoj svet.
Harlekina
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 6
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 28, 2009 10:15 pm Odgovoriti sa citatom

Ovde se sada pobrkalo svasta nesto... Prvo smo pobrkali alternativnu medicinu sa vracarama, svinjama, sismisima, itd. A sad smo i lecenje pobrkali sa lepim i ruznim snovima, nesanicama... Rolling Eyes Smile
Nadam se da ce se ova emisija baviti ozbiljnijim stvarima vise nego lecenjem nesanice (ne kazem da nesanica nije ozbiljan problem), ruznim snovima, kasljem, gripom i tako nekim stvarcicama. Mozda se samo meni cini da smo malo skrenuli sa pravog toka, ako mi se cini, ja se izvinjavam Very Happy

Ma koliko čovek dobro govori, kad previše govori on uvek na kraju kaže neku glupost.
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 28, 2009 10:20 pm Odgovoriti sa citatom

Harlekina ::
Ovde se sada pobrkalo svasta nesto... Prvo smo pobrkali alternativnu medicinu sa vracarama, svinjama, sismisima, itd. A sad smo i lecenje pobrkali sa lepim i ruznim snovima, nesanicama... Rolling Eyes Smile
Nadam se da ce se ova emisija baviti ozbiljnijim stvarima vise nego lecenjem nesanice (ne kazem da nesanica nije ozbiljan problem), ruznim snovima, kasljem, gripom i tako nekim stvarcicama. Mozda se samo meni cini da smo malo skrenuli sa pravog toka, ako mi se cini, ja se izvinjavam Very Happy

Harlekina, ocigledno ne citas dovoljno pazljivo.
Ja sam pominjala vracare, a to je deo teme.Tacnije tema je i alternativna medicina koja se mesa sa vracanjem i zvanicna medicina.
Samo sam htela da kazem da ima i takvih slucajeva, tj ovaj gore sto sam navela.

Nesanicu niko nije pomenuo.I nisam pricala o lecenju nesanice.

I cini ti se da smo skrenuli. Wink

Citat:
Ali sve ima svoje dobre i lose strane, zar ne?

Sve zavisi kako na sta gledas.Ali vecina ima. Wink

Dum Spiro, Spero...
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 28, 2009 10:21 pm Odgovoriti sa citatom

ono sto mislim treba istaknuti je da nije normalno da ljudi sami sebi prepisuju lekove misleci da bolje od lekara znaju sta im treba, pa se onda kljukaju svime i svacime bez stvarne potrebe.....

kod alternativaca mislim postoji vise vrsti: oni koji umisle da lece, oni koji su svesni da ne lece ali zele lako i brzo da zarade, i oni ciji tretmanii mozda stvarno lece.... verovatno se prvi prepoznaju po sujeti, drugi po alavosti, treci po iskrenosti, dobroj volji i znanju da pomognu...
npr. mogao bi i ja da otvorim salon za akupunkturu, i igram pikado sa telom pacijenta kao sa metom, ali to ne bi automatski znacilo da znam znanje.. moglo bi da znaci i da umisljam da znam, kao i da to vidim kao biznis.... lekar uci skole i dobije diplomu koja znaci da je bar odslusao neke stavri, sta je dokaz da alternativac nije potpuno nekvalifikovan za to sto misli da dobro radi....

oko vracara i vestica ne bi da komentarisem, jer ne znam nista o tome... nije mi najjasnije kako tako nesto moze da deluje, a opet nema smisla apriori potpuno iskljucivati postojanje mogucnosti da takve stvari na neki nacin deluju..pitanje je samo zasto bi se iko kockao takvim metodama?

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Harlekina
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 6
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 28, 2009 10:29 pm Odgovoriti sa citatom

Mistery ::

Harlekina, ocigledno ne citas dovoljno pazljivo.
Ja sam pominjala vracare, a to je deo teme.Tacnije tema je i alternativna medicina koja se mesa sa vracanjem i zvanicna medicina.
Samo sam htela da kazem da ima i takvih slucajeva, tj ovaj gore sto sam navela.

Nesanicu niko nije pomenuo.I nisam pricala o lecenju nesanice.

I cini ti se da smo skrenuli. Wink

Misty, citam ja dovoljno pazljivo, ne brini Wink Upste se nisam obracala tebi, bolje receno nisam se nikome konkretno obracala. Ja sam se zapitala da li ce tema biti prava alternativna medicina (ozbiljna, kojom se bave ljudi koji stvarno nesto znaju) vs klasicna medicina, ili ce se tu ubaciti i baba vange. Na to pitanje jedino moze da odgovori Natasa Smile A i ne mora, videce se vec u emsiji, i nevazno je to sta se ja pitam Smile Svesna sam da ima svakakvih slucajeva ludaka i cudaka koji obmanjuju narod, uzimaju pare i rade mnogo gore stvari. Samo ne bih zelela da se oni nazovu predstavnicima alternativne medicine, kao sto su neke koje sam vec pomenula. Mislim da to ne bi trebalo da se desi. U tom smislu se upravo nadam da vracare nisu deo teme...

Ma koliko čovek dobro govori, kad previše govori on uvek na kraju kaže neku glupost.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 3 od 8

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Nepismenost, obrazovanje i kakvo nam je skolstvo Natasa23 Pon Jan 12, 2015 11:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Cirkus Korona-zašto nam više nisu potrebni cirkusi sa životi V is for ... Sub Avg 16, 2008 10:10 am  Pogledaj zadnje poruke
[ Glasanje ] Za koje odluke nam treba referendum? Katančić Čet Jan 10, 2008 11:46 am  Pogledaj zadnje poruke
Planeta nam – tesna Eric Cantona Pon Avg 20, 2007 1:23 am  Pogledaj zadnje poruke
da li nam treba vojska u XXI veku revolucijakojatece Ned Avg 05, 2007 11:13 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!