NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Lekari i sarlatani

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Lekari i sarlatani
Autor Poruka
Maja
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 17 Jan 2007
Teme: 7
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 6:36 am Odgovoriti sa citatom

ooooooooo.tog materijala za obradu i ima, i ima. I ima. Majko draga, aj sto tga ima nego jos duplo vse njih veruje tome. Natasa, konkretno za salevanje, alijevanje ili salivanje olova, isto sto i topljenje olova. Dete se razboli, ili place, ili odrasla osoba ima strahove, ili neki neopipiljivi problem, i lepo bakica , zenica, ili bajalica Smile istopi olovo na zaru ili kako vedc, tri puta "obrne preko glave " i formiraju se "figure" koje pokazuju od cega se plasi ili dolazi trah ili .....meni je sve to toliko smesno, toliko neverovatno da mnogi edukovani, skolovani ljudi veruju, odlaze itd...ali da se te figure formiraju u obliku ne znm aviona, sprica, i mnogih zemljaskih svari to sam videla i licno. I jeste. To ne znaci i da je to prava stvar i eto videla sam jeste. Mene to uopste nije ubedilo, moguce verovatno, sve moze, ali da to pomaze. Smejurija, narod je toliko izmanipiulisan i u tolikoj zabludi, da je situacija KritiCnaA! Mislim da sam to objasnila dovoljno dobro da se razume....a ima topljenje ugljevlja na zaru, to ide u paketu sa olovom Very Happy

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Zlo je ko ne zna, a uciti se ne da....
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 10:36 am Odgovoriti sa citatom

Moram da ispravim jednu defeniciju koju cesto ovde pogresno koristimo:

Ne moze se govoriti o alternativnoj medicini, zato sto bi to po definiciji znacilo da se radi o alternativi regularnoj medicini, nije alternativa i pravilan naziv je neregularna medicina zato sto nije pod nadzorom nadleznih institucija koje brinu za bezbednost i efektivnost u primeni. Wink

hm ::
ali verujem u to da se neke bolesti mogu leciti alternativnim metodama: pazljivo sastavljenim mesavinama lekovitih trava, kao i akupunkturom, zivljenjem u skladu sa prirodom... ovo poslednje pre svega zato sto stres cesto deluje ili kao uzrok ili kao katalizator u nastanku mnogih bolesti...

..pogotovo bih se slozio sa stavom da zdrav zivot i manje stresa umanjuje rizik od bolesti...znaci uzroci su pored genetskog nasledja cesce nezdrav zivot i manjak duhovnog mira.

Sto se lekara tice, pa nisam neki pristalica savremene medicine i upotrebe lekova... nekad su neophodni, ali slozio bih se sa tezom da savremena medicina ne leci uzroke, nego posledice.... ...

Delimicno tacno, zato sto tamo gde je moguce ukloniti uzrok, to se radi. Sto se uklanjanja uzroka tice, mnogo se ocekuje od terapija sa maticnim celijama, kad se ta tehnologija efektivno i bezbedno razvije (i dobijemo blagoslov pojedinih religija koje svojim uticajem na politiku sprecavaju medicinske prodore....) bice vise uklanjanja uzroka i sve manje bavljenjem posledica.

a mislim i da cesto samo jedne posledice menja za druge... sasvim je logicno da covek ne moze da se dnevno predozira nekom hemikalijom i da ocekuje da to nece imati nekih sporednih negativnih efekata... tako da lekove izbegavam, kad mogu.... a i odlaske lekaru...

telo samo sebe leci koliko moze...

Kontraindikacije i rizici su tokom razvoja nabrojani u uputstvu, bar za one za koje je bilo moguce saznati u tom dugorocnom procesu i na osnovu uzorka u obilnim klinickim studijama. 'Risk - Benefit' odlucuje najzad da li ce institucije, ministarstvo zdravlja, dati dozvolu za slobodnu primenu u zdravstvu.
Koliko godina sam radio na razvoju desetine razlicitih medicinskih proizvoda, verujte, nema proizvoda bez rizika, bez nezeljenih posledica.

To je uvek na vagi, da li je rizik primene savremene medicine manji nego posledice bolesti bez ikakvog tretmana....(?).......ta dilema nije uopste laka, zato je nauka, znaci obilno znanje veoma vazno za bezbednost i efektivnost........to nazalost kosta mnogo vremena.

Nadrilekarstvo ili neregularna medicina se ne bave rizicima i delotvornosti svojih preparata i metoda, to nije bez razloga, u pitanju je nedostatak etike i pohlepa pojedinaca. Wink

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
tratincica
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 01 Feb 2007
Teme: 8

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 11:11 am Odgovoriti sa citatom

Verujem narodnoj medicini i verujem zvanicnoj.
Tj. verujem da mi narodna moze pomoci prilikom lecenja metodama zvanicne medicine.

Zaista ne verujem da mi neku boljku moze izleciti ako mi neko stavi vreli kamen na glavu ili ako popijem tucani rog nosoraga, ali verujem u npr. fitoterapiju. Smile
I u magnete... i jos neke stvari...
Uglavnom, sve ono sto mi je pomoglo da prebrodim neke stvari...

A ocajni ljudi su skloni da veruju svakom sarlatanu... bez obzira da li im nudi cudotvorne lancice, koloidnu... kalaidnu... sta god srebrnu vodu ili buljenje u sunce...

Shameless self-promotion: www.conquiztador.rs
duplabaka
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 20 Jan 2009
Teme: 2
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 11:24 am Odgovoriti sa citatom

Vec odavno se nisam javljala pa sam za vecinu nepoznata ali evo zgodne prilike...Tema o kojoj naravno mozemo u nedogled raspravljati.Za one koji neznaju ja imam sina koji nazalost(a na moju radost) vise nema moju krv.Posle transplantacije kostane srzi moje dete po krvi sada ima druge roditelje!Posle svega sto smo preziveli verujem u sve a najvise u COVEKA kao bice sposobno da nauci usavrsi i pomogne drugome.Koliko vas je izgovorilo nakad i nesvesno,,Boze pomozi,,koliko vas je od lekara culo,,sto vise caja,,, koliko vas je ikada reklo ,,kako doktor kaze,,,A koliko vas je odvelo dete i reklo kao ja ,,dovela sam ga i predajem njegov zivot u vase ruke! Za vreme trajanja bolesti a i sada nebrojeno puta pomislim i kazem,,Boze cuvaj mi ga,,a isto tako cesto zovem i pitam doktorku sta dalje. Pa da li ja to verujem u nauku,alternativnu ili versku medicinu.Zato i kazem verujem u COVEKA u nauku ali bez te duhovne vere nista od toga nebi bilo.Ovo je samo moje licno misljenje,naravno da treba razdvojiti stvari od babini vradzbina ali svako ima pravo da bira.E sad druga je prica ko kome da veruje i kako znati prepoznati sarlatane.Beli mantil nije odbrana i medju njima ima sarlatana zavisi kako se kome zalomi. Zato je ovo prava tema da bi ljudi bar mogli da se obaveste kakvi sve oblici prevara postoje bar bili podstaknuti na mogucnosti koje mogu da ocekuju.Sto se tice gostiju da li je doktor Miroslav DJordjevic urolog,nabi da pogresim?Inace moje dete leci i ako je to doktor urolog iz tirsove ovim putem bih htela da ga pozravim i mogu vam svima reci da u njega covek moze da ima veliko [poverenje.Baz ljudi kao sto je on ljudi od nauke ,velikih strucnjaka moje dete nebi imalo adekvatno lecenje.Leukemiju nije dosta uvesti u remisiju,transplantirati ili ne,trEBA JE ODRZAVATI U REMISIJI,a to nije moguce bez velike strucnosti,a dr;Djordjevic je u svojoj struci jedan od takvih.

zdravlje dece ja najvece blago
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 11:29 am Odgovoriti sa citatom

pozdrav vama duplabako, dobro nam dosli na forumu i pravu ste, vera u Boga i coveka je ono pravo...i ja kad idem kod doktora ili neko meni bliznji verujem u ljude ali se molim pre svega Bogu

Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 11:34 am Odgovoriti sa citatom

Hajde opet ja na nesto da vam ukazem....
Poluistine....
Kako nastaju i kako se tumace....

Naprimer, suga....(posumnjao ja pa se raspitao)

Zvanicna medicina ce vam reci da je suga izuzetno prenosna bolest koju izaziva sugarac i to mozete da izguglate na vise mesta...
Reci ce vam da treba sto pre da se pocne lecenje ili mastima ili tabletama.
Reci ce vam da svrab ostaje mesec dana posle zaraze ali to je samo osecaj, dok inkubacija traje prvi put od 3 do 4 nedelje, a svaki sledeci od 1-3 dana...

Narod , laik ce vam reci da sugu dobijaju oni koji se ne kupaju redovno , koji su prljavi i da ako si cist i redovno kupan neces dobiti sugu...

Praksa kaze da mnogi imaju sugu , a da je ne primete.

LECENJE:
Narod ce reci ako dobijes, kupaj se cesce i proci ce.

Medicina kaze, dzaba se kupao, samo skidas jaja, ali ostaju zive jedinke u kanalima i zato se javlja reinfekcija...(ili je izraz reinfestacija).

Praksa kaze (laici sa iskustvom) pojacano kupanje, 2dnevna zamena carsava i posteljina , kao i svakodnevno zamena odece i resen problem...
I svakodnevno ciscenje tepiha , cebadi i peglanje odece i carsava...

SHVATANJE STA ME JE IZLECILO:
Medicina ce reci nista osim masti i tableta

Narod ce reci redovno kupanje i odrzavanje podova i patosa.

Praksa ce reci. To sto odrasla jedinka ne moze da zivi van tela coveka duze od 72 sata, To sto se tusiranjem i sapunjanjem skidaju jajasca, promenom posteljine odstanjuju i jajasca i zivi organizmi. I to sto odrasla zenka koja polaze jaja mora da bude oplodjena i zrela i ne zivi beskonacno....
Ili nategnuto....
Ne morate da se kupate cesce od 3 dana (2 optimum).
Ne morate da perete posteljinu svaki dan, dovoljno je da je ispeglate svaki dan....
Ne morate da perete odecu posle samo jednog nosenja, vec ne morate uopste da je perete, ako je nosite dnevno a menjate odecu svaki dan i krug vam nije manji od 4 dana....

Praksa ce reci da suga hoce i u kosu pri krajevima , dok medicina kaze da nece....
-------------------------------------------
Sta je poenta...

Poenta je da i zvanicna medicina i alternativna medicina imaju resenje za problem suge...
Zvanicna to striktno resava mastima i tabletama, i iskljuciva je da je to najzaraznija bolest i zahteva promptno reagovanje....!!!!!
Alternativna (praksa) medicina to resava koristeci osobine zivotnog toka sugarca....ali ne sme nijedan detalj da se propusti...
Znaci 72h zivi odvojeno , 3h ti treba prosecno da dobijes kontaktom sa odecom , sedistem, koznim dodirom od nekoga...jaja odstranjujes promenom posteljine i peglanjem , a odecu ciklicno menjas , i redovno tusiranje ....

Narod ce alternativni pristup da uprosti , pa ce ispasti zakljucak da suga nece na cisto telo, sto medicina odmah negira kao sujeverje, sarlatanstvo.
Narod ce uprostiti da se pojacanim kupanjem leci od suge, sto nije tacno ako leze u isti krevet i kaci jaknu i kosulju u isti orman....
Tu ce ga alternativac prezreti kao sarlatana koji mu bruka profesiju....

I tako je kod svih bolesti...tanka nit izmedju frigidne zvanicne medicine (idiot proof), domisljatog jevtinijeg izlecenja (alternativa) i narodnog povrsnog sarlatanstva....

P.S. Perite i cistite ispod noktiju , i tamo ima sugarcevih jaja koliko volite, kad se cesete i skidate ih sa koze...Eto to je jedan detalj koji narod sigurno hoce da previdi, a alternativac nece...

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 12:05 pm Odgovoriti sa citatom

Mozda je laksi primer vaski....
To su svi imali ili vecina....

Medicina kaze cesalj plus medicinski sampon....ili samo medicinski sampon...

Alternativa kaze samo rozani cesalj.....ali +10dana....zbog gnjida....(valjda 3 dana ili vise treba da postanu od izleglih zrele da lezu gnjide....)

Narod kaze i cesalj i obican sampon....i pregledanje kose zbog gnjida....(ja nikad ili retko kad sam mogao u kosi da vidim gnjide...

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
deep blue
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 01 Apr 2007
Teme: 22
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 7:53 pm Odgovoriti sa citatom

Koliko mi je bilo tesko danas zbog one bebe kojoj su dva puta pogresno postavili dijagnozu u domu zdravlja Crying or Very sad Crying or Very sad I sad kad pomislim Sad

I onda slabo verujem bilo kojoj medicini...

Od alternativnih,verujem da homeopatija za neke stvari daje bolje rezultate...Koliko vidim o njoj i kada pricaju i primenjuju je,to su lekari zvanicne medicine...

trnova_ruzica
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 2
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 8:01 pm Odgovoriti sa citatom

medicina je napredovala i samo strucnjacima iz te oblasti verujem...

Cula sam za dve osobe,jedna je iz BIH,a druga iz nase zemlje koje imaju neku bio energiju i kojom lece ljude,u toku te seanse "pacijent" i bioenergicar su potpuno obliveni znojem..u to verujem,jer sam naisla na veeeliki broj ljudi koji su ozdravili uz pomoc jednog od njih.

Vracevi i i ostali kvazi isceljitelji su samo izgovor da se na lak način prevarom obogati....
Bogacenje na tudjoj nesreci.....strašno

Zecija mast za bronhitis,cajici za prehlade stvarno pomazu bolje od medikamenata koji imaju kontraindikacije i njih ne bih svrstala u neko nadrilekarstvo.

http://www.youtube.com/watch?v=6UsiiEbBpgQ

Per aspera ad astra!
Harlekina
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 6
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 8:06 pm Odgovoriti sa citatom

I mene je srce zabolelo kada sam cula za tu bebu Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Cinjenica je da je dosta nasih lekara povrsno, ali ne mogu da verujem da su takvi i kada su u pitanju bebe Crying or Very sad

Kada je homeopatija u pitanju, mislim da tu covek mora biti vlro obazriv kod koga ide... Mada, to izgleda vazi za sve varijante medicine. Ja sam upoznala jednu zenu koja je lekar specijalista i homeopata. Ona pokusava da se bavi medicinom, homeopatijom, psihologijom, psihoanalizom, "metodama" iz filma Tajna, svasta nesto je pomesala i na kraju dobila jedan veliki buckuris koji ne leci nista!

Ma koliko čovek dobro govori, kad previše govori on uvek na kraju kaže neku glupost.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 4 od 8

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Nepismenost, obrazovanje i kakvo nam je skolstvo Natasa23 Pon Jan 12, 2015 11:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Cirkus Korona-zašto nam više nisu potrebni cirkusi sa životi V is for ... Sub Avg 16, 2008 10:10 am  Pogledaj zadnje poruke
[ Glasanje ] Za koje odluke nam treba referendum? Katančić Čet Jan 10, 2008 11:46 am  Pogledaj zadnje poruke
Planeta nam – tesna Eric Cantona Pon Avg 20, 2007 1:23 am  Pogledaj zadnje poruke
da li nam treba vojska u XXI veku revolucijakojatece Ned Avg 05, 2007 11:13 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!