NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Lekari i sarlatani

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Lekari i sarlatani
Autor Poruka
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pol: Zenski
Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 8:07 pm Odgovoriti sa citatom

trnova_ruzica ::
medicina je napredovala i samo strucnjacima iz te oblasti verujem...

Medicina nije naročito napredovala... Šta je od antibiotika naovamo epohalno otkriveno?
Nažalost, naši lekari su primorani da štede sredstva Fonda za zdravstvo, te ne smeju puno pacijenata da šalju na kojekakve skupe pretrage...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
trnova_ruzica
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 2
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 8:11 pm Odgovoriti sa citatom

Neko iz mase ::
trnova_ruzica ::
medicina je napredovala i samo strucnjacima iz te oblasti verujem...

Medicina nije naročito napredovala... Šta je od antibiotika naovamo epohalno otkriveno?
Nažalost, naši lekari su primorani da štede sredstva Fonda za zdravstvo, te ne smeju puno pacijenata da šalju na kojekakve skupe pretrage...
pobogu kako nije napredovala,zar ti stvarno mislis da nema razlike u medicini od pre 20,30 i kusur godina i danas..... Shocked nemam dalji komentar....ja da sam pre 30 godina bila u komi,sigurno danas ne bih bila ziva...ali nije ni vazno i ne daj Boze da znas koliko je medicina napredovala.
mislim ne zelim nikome da mu se des sto se meni desilo

Poslednji put izmenio korisnik trnova_ruzica dana Pet Maj 29, 2009 8:12 pm; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

http://www.youtube.com/watch?v=6UsiiEbBpgQ

Per aspera ad astra!
Bad_Girl
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 06 Dec 2007
Teme: 17

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 8:12 pm Odgovoriti sa citatom

Pa, koliko sam ja upoznata, određene oblasti alternativne medicine su danas priznate kao regularne... kao na primer akupunktura...
Meni je drugarica radila Su Jok, i mogu vam reći da ima efekta..
Kako se to manifestuje, ne znam.. Znam da je pomoglo!
Konkretno- bol u krstima Very Happy
Posle porođaja, i carskog, nisam mogla da stojim duže od 15 min...
a nakon 3,4 tretmana, ja sam bila kao nova Very Happy

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
I'm like a wind. You can't catch me, but you can feel me .
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 8:13 pm Odgovoriti sa citatom

Sva što se tiče napretka o kome pričamo je iz oblasti tehnike, a ne medicine, kad malo bolje razmislimo... Wink

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
trnova_ruzica
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 2
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 8:28 pm Odgovoriti sa citatom

Masaze na koje sam isla na Banjici su mi jakoo pomogle i ne samo da su za kicmu dobre,vec uticu i na bolji rad bubrega,izbacivanje kamena,peska,na krvotok..ma svasta nesto,tretmani se ponavljaju ,traju po pola sata i nisu skupi.

http://www.youtube.com/watch?v=6UsiiEbBpgQ

Per aspera ad astra!
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 8:37 pm Odgovoriti sa citatom

Sva što se tiče napretka o kome pričamo je iz oblasti tehnike, a ne medicine, kad malo bolje razmislimo... Wink

Tako je. Medicina nije dogurala ništa dalje od vakcina. Tehnologija i tehnika su nešto drugo...

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 9:09 pm Odgovoriti sa citatom

Ova tvrdnja prosto nije tacna.

Napredovala je dakako:

Kao prvo nauka, mnogo se vise zna o karakteristikama i uzrocima bolesti.

Kao drugo, mnoge danasnje terapije lekovima ljudima signifikantno produzuje zivot, naprimer sida, maligne bolesti....itd.
- Ako bi smo pre 30 godina zbog HIV-a bili otpisani u roku od nekoliko godina, danas je zivot bolesnicima znatno produzen zbog novih lekova.
- Hemoterapije su takodje napredovale do te mere da je znatno veci procenat ljudi koji su izleceni od raka.
- Tretmani za srcane bolesnike (i drugih krvnih sudova) su zapravo dozivele pravu revoluciju, ukoliko se naravno arteroskleroza na vreme diagnozira.
- A tretmani sa maticnim celijama su tek posebna prica koje obecava pravi prodor u medicini.

Neregularna medicina (ta takozvana alternativna) je samo metoda ukoliko je naucno istrazena, verujem da na tom polju postoje velike prilike ukoliko se ozbiljno pristupi. Postoje i realna ogranicenja, to je cinjenica da su cesto ti takozvani lekovi organske prirode i kao takvi u startu sa kratkim rokom za upotrebu, odnosno su jako nestabilni, a stabilnost je bitna za efektivnost i bezbednost.

U radiologiji i prilikom transplantacija se koristi lek rapamicin, Wyeth ga je nakon dugog razvoja patentirao, lek je na prirodnoj bazi 1mg kosta 300$ zato sto ga je malo u prirodi i proces proizvodnje je komplikovan, uz to dodaj da je rok stabilnosti(trajanja) maksimalno 12 meseci pod odredjenim kontrolisanim uslovima.

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
ivancica11
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 03 Apr 2009
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 9:37 pm Odgovoriti sa citatom

Ne znam kako bi formulisala ovo: nije da vise nemam veru u savremenu medicinu, to bi bilo glupo reci , ali ja vise nemam poverenja u srpsko zdravstvo koje stvarno zaostaje za svetom 100000 godina sta god mi pricali. Godinama slusamo o znanju nasih lekara. Lepo odite u inostranstvo i pitajte 1000 ljudi da vam kazu za bar 1 srpskog lekara za kog su culi .... NISTA. Nema. A jedan francuski primarijus je kao razlog takvog nazadovanja kod nas naveo sledeci razlog: nasi lekari se prijave za seminar npr u Parizu da nauce nesto novo i ucine korak napred u lecenju u svojoj drzavi. Dodju u Pariz i umesto na seminaru zavrse u sopingu. Tipicno za balkanski narod ne samo u ovoj oblasti.
Ja sam svu muku toga iskusila kada mi je prosle godine dete umrlo 8 dana posle porodjaja. Lekarka je isticanje plodove vode lecila tako sto mi je dala casu vode da popijem i rekla da cu tako nadoknaditi tu vodu koju gubim (????) A nacelnik odeljenja sa 500 eura i kad ih nije dobio odlucio je da je bolje da prokrvarim i da mi dete umre. Njegov kolega da je video na vreme tj da sam dovedena njemu mogao je to da resi i da moje dete danas samnom gleda ovo a ne da lezi na Bezanijskom groblju. Znaci mnogo opasniji su sarlatani sa diplomom nego baba sa belim lukom. Od njega mozete da smrdite i da ispadnete glupi a od ovih u belim mantilima da ostanete mrtvi........

Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 9:41 pm Odgovoriti sa citatom

Saša ::

Sale, ja se slažem sa NiM da nije napredovala u nekom revolucionarnom smislu. Sve to što si pobrojao su neke nadogradnje onoga što već imamo... Revolucionarno je bilo kada je Paster izumeo vakcinu, na primer. Nije se još uvek pronašao lek protiv side, ni za rak. Medicina u tom smislu stoji već nekih 100 godina, ako ne i više... ako je poredimo sa drugim naukama, stoji itekako.

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 9:50 pm Odgovoriti sa citatom

Jassa ::
Saša ::

Sale, ja se slažem sa NiM da nije napredovala u nekom revolucionarnom smislu. Sve to što si pobrojao su neke nadogradnje onoga što već imamo... Revolucionarno je bilo kada je Paster izumeo vakcinu, na primer. Nije se još uvek pronašao lek protiv side, ni za rak. Medicina u tom smislu stoji već nekih 100 godina, ako ne i više... ako je poredimo sa drugim naukama, stoji itekako.

Ne slazem se jer sam do pre godinu dana radio vise od deceniju bas u razvoju medicine i znam sta je revolucionarno....statistike su dokaz, ne govorim o razlikama u varijaciji, nego govorim o znatnim razlikama u prosecnom broju izlecenih odnosno znatno produzenih zivota, i to u mnogim bolestima koji su pre 2 ili 3 decenije bile fatalne u relativno kratkom periodu.

Vi imate percepciju na osnovu emocija, ja vam tvrdim cinjenicama koje se mogu lagano dokazati statistikom.

Ne radi se samo o poboljsanju postojecih lekova, nego i o novim lekovima.

Jedan primer je Gardasil, koji se vakcinise mladim devojcicama radi sprecavanja raka grlica materice.......pre tri decenije je takva dijagnoza fatalna, rak dojke takodje.....

Budimo bar objektivni.

Kad bi birali, kad bi bili sigurniji da ste oboleli od HIV-a pre 30 godina ili danas? Ako cemo vec emotivno da diskutujemo....

Nemojte biti nerealni, kritika je dobro dosla ali na osnovu cinjenica.

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 5 od 8

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Nepismenost, obrazovanje i kakvo nam je skolstvo Natasa23 Pon Jan 12, 2015 11:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Cirkus Korona-zašto nam više nisu potrebni cirkusi sa životi V is for ... Sub Avg 16, 2008 10:10 am  Pogledaj zadnje poruke
[ Glasanje ] Za koje odluke nam treba referendum? Katančić Čet Jan 10, 2008 11:46 am  Pogledaj zadnje poruke
Planeta nam – tesna Eric Cantona Pon Avg 20, 2007 1:23 am  Pogledaj zadnje poruke
da li nam treba vojska u XXI veku revolucijakojatece Ned Avg 05, 2007 11:13 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!