NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Lekari i sarlatani

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Lekari i sarlatani
Autor Poruka
Natasa Miljkovic
Urednik emisije
Urednik emisije

Pol: Zenski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 120
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Čet Maj 28, 2009 3:48 pm Odgovoriti sa citatom

Kao prvo, izvinjavam se sto teme u izradi postavljam ovako kasno. Od pre dva meseca radimo nedeljnim ritmom i nikako ne stizem da postavim temu ranije na razmatranje.. Zato i vi budite brzi, ko i mi:)

Kao drugo, ako vas ljuti sto kasnimo, nemojte.. Ovo nam je poslednja emisja u sezoni, posle nje dolazi malo duza pauza. Kazem, MALO duza pauza sa emisijom, ali na forumu nnastavljamo i dalje da pretresammo probleme i problemcice. A ovo sto radimo sutra jeste problem.

Kome verujete alternativnoj ili zvanicnoj medicini?
Kako je moguce da se u 21 veku lecimo susenim sismisima, kravljom mascu, bajalicama...
Aletrnativna medicina. Da li je to zaista najefikasniji, mnogo jeftiniji lecenja ili samo politicki prihvatljjiv termin za nadrilekarstvo..

Slucajevi kod nas: veterinari koji lece od raka stocnom hranom, "iscelitelj" koji leci seksom (ali ne neplodnost, mada je bilo i takvih).. Homeopata koji leci secernom vodom, deda Zaharije koji leci zivom... Svi su zaradili milione dinara.. neki su danas u zatvoru..

Pitanje je delikatno.. Upoznala sam prevaranta koji "leci rak" za velike pare. Naravno, ljudi umiru... ali kada sam htela da pokrenem nesto protiv njega, jedna draga osoba mi je rekla "ko si ti da ljudima uzimas poslednju nadu".. dakle sve to..

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
kristalna nit...
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Čet Maj 28, 2009 3:51 pm Odgovoriti sa citatom

Natasa Miljkovic ::

Verujem zvanicnoj medicini.
Mogu slobodno reci da joj ne verujem dovoljno.
Imaju toliko propusta...
Ne kazem, mnoogima su pomogli, naravno.Ali ne ulivaju mi mnogo poverenja...bar ne koliko bi trebali.

Sto se tice alternativne medicine.Nisam nikada nista slicno probala.
Niti zelim.Ali ako je to nekome poslednja nada, nazalost...neka proba...

Dum Spiro, Spero...
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Maj 28, 2009 4:01 pm Odgovoriti sa citatom

Kao drugo, ako vas ljuti sto kasnimo, nemojte.. Ovo nam je poslednja emisja u sezoni, posle nje dolazi malo duza pauza. Kazem, MALO duza pauza sa emisijom, ali na forumu nnastavljamo i dalje da pretresammo probleme i problemcice. A ovo sto radimo sutra jeste problem.

Kolika pauza... ? Neutral

Trudim se da budem objektivna.
Ne sviđa mi se što je zbog par tih, šarlatana satanizovana cela alternativna postava... (od strane onih kojih isključivo veruju zvaničnoj medicini)... Fito terapija kao alternativni vid lečenja je efikasna u dosta slučajeva. Koliko god smo skeptici ili šta god, mislim da bi bilo u redu da priznamo da ima efekta i da postoje ljudi koji se ozbiljno bave tim poslom i da znaju svoj zanat. Recimo, kapsule Pipen (pipsen, tako nešto), za upalu bešike, nisu ni približno efikasne kao suve semenčice tikve od kojih se pravi čaj, koje je meni baka kuvala... Nije nikakva magija, nije čudo... već čista hemija koja deluje! Svi smo čuli za čika Jovu travara, sa Romanije i njegova receptura za melem protiv ožiljaka se itekako prodaje u apotekama danas (mada nisu te apotekarske recepture ni približno slične tom melemu koji je, kako ljudi kažu, umeo kao laserom da skida opekotine, ožiljke i slično)...
Sve u svemu, nervira me ta isključivost koja maltene u potpunosti zanemaruje farmakološko dejstvo biljaka... (a ima takvih surovih realista, nažalost)...
Akupunktura, ne znam. Nisam probala, a volela bih. Zvuči mi logično.

Više sam naklonjena zvaničnoj medicini, što je normalno. Mada, to što živimo u 21. veku nije izgovor da se potpuno otuđimo od prirode. Prirodni lek. Ništa mu ne fali... Wink

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Čet Maj 28, 2009 4:03 pm Odgovoriti sa citatom

Oh poslednja emisija u sezoni Sad
Ova tema nam dolazi kao slag na tortu bas u pravom trenutku. Vec sam naveo nekoliko primera nadrilekarstva.
Naravno da verujem savremenoj medicini onda mozda delimicno travarima koji prave cajeve, jer je to iz prirode ali ne verujem kao primarni deo izlecenja neke bolesti, ostalima samoukim bajalicama, i ljudima koji lece krilom slepog misa, zivom, nikada i nisam verovao.
Kod nas je postojao, sada je pokojni, jedan doktor opste medicine koji je lecio nerotkinje na neki svoj nacin, pa se pricalo svasta o njemu a poznat je i po tome sto je deo te zarade davao za izgradnju Crkve u Klokotu pa mozete misliti onda kolika je ta zarada bila, ali je zauzvrat trazio da se i on nacrta na ikoni u toj crkvi i tako je i uradjeno, nacrtan je on kako predaje crkvu nekim svecima kojima je crkva bila namenjena.
Zvao se Zivko ne mogu prezimena da se setim inace tadasnji poslanik SPS-a znam da je javnost bila zgrozena.
Sad poznavao sam jednog travara koji pravi meleme od trava i ima uspeha u lecenju suljeva, na zalost i on je pokojnik ali znam da su i doktori dolazili kod njega za melem, ne znam da li neko od njegovih nastavlja to da radi ali mogu se raspitati, znam ljude. Nikome nije dao melem da isti nije prvo posetio doktora, nekima je uspesno izlecio hemoroide nekima ublazio, zato mozda neko poverenje u te travare ali ne pre savremene medicine. Zao mi je sto nikad nije patentirao tu mast, ja sam je koristio kod opekotina necete mi verovati ko rukom odneto.
Takodje ovi sto namestaju kosti, ispravljaju kicmu kao nista ne uzimaju ali kolko das pa neko da mozda i vise nego sto bi trazio neko da manje ali zarade ima jos se kod nekih zakazuje unapred nekoliko dana, isti je slucaj sa Bibom strujom vec sam ga pominjao, gledao sam ga na lokalnoj tv i skoro sve bolesti leci, vase je samo da se razbolite.

Poslednji put izmenio korisnik Nenad-GL dana Čet Maj 28, 2009 4:28 pm; Izmenjeno ukupno 5 puta. (0 procenata izmenjeno)

Page
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 04 Apr 2007
Teme: 7

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Maj 28, 2009 4:04 pm Odgovoriti sa citatom

Lekari Vs Sarlatani...to mi je donekle jasno. Zna se ko ide kome i kakav ishod ocekuje...Cesto i najobrazovaniji covek ode na kraju da iskusa srecu (prica o nadi)...
Medju takozvanim sarlatanima ima ljudi koji svojim, nepriznatim medotama lece ljude (deda iz Lazareva leci sinuse 1/1, kazu ljudi...mnogi su izbacili svoja najranija secanja iz nosa kad ih je djed obradio, a kamo li zaostali sekret)..

Nego ono sto mene brine su - Lekari sarlatani...nehumanisti, biznismeni..
Kao sta Master ima fobiju od nindza-svestenika, tako ja ne mogu da smislim lekara sarlatana...zamisli da odvedes bolesno dete lekaru koji ce mu propisati pogresnu terapiju?...cik da me neko zaustavi da ga ne ubijem

sirom sveta
musicmaster
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pol: Muski
Pridružio: 17 Apr 2009
Teme: 7
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Maj 28, 2009 4:59 pm Odgovoriti sa citatom

@Page

Nije fobija. No fear.
Ja bih smeo da se pofajtam sa ninjom, ako ninja krene prvi,
da se razumemo.. Wink

Lekari nisu krivi ništa.
Tehnoogija ode u pogrešnom smeru.
Troši se mnogo novca na unapređivanje i usavršavanje čipova
za grafičke kartice i procesore koji vam omogućuju da igrate
3D igricu gde se virtuelno prikazuje mnogo puckaranja, klanja i ratovanja,
za šta se isto tako, (svi znamo) u realnosti,
trošilo/troši basnosnovno mnogo novca više,
nego za sami home-entertainment.

Dakle, pravi čika doca nije kriv ništa.
Služi se zastarelom tehnologijom i to je glavni problem.

A što se samih šarlatana tiče,
ako ne umete da ih prepoznate,
šišajte se, šta drugo?
I prijavljujte posle, naravno.

Akupuntktura je zanimljiva stvar,
koliko sam mogao da primetim, btw...

Free Exchange here!
Day for Good Night, at no cost - at all! ... ♫♪♫♪
[size=8:5545ee73c3]Women might be able to fake orgasms. But men can fake a whole relationship.[/size:5545ee73c3]
Harlekina
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 6
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 28, 2009 5:05 pm Odgovoriti sa citatom

Natasa, odlicna tema, svaka cast!

Ja prosto ne znam odakle da pocnem Rolling Eyes Imala sam dosta zdravstvnih problema, i manje i vise ozbiljnih. Koristila sam i zvanicnu i alternativnu medicinu, i kada se sve sabere i oduzme, ne znam sta mi je vise pomoglo, ali i jedno i drugo sigurno jeste.
Jedan od problema, glavobolje imam od 11. godine. Od alternativne medicine probala sam akupunkturu (klasicnu) - nije pomogla, bioenergiju - nije pomogla, homeopatiju 5 meseci - nista, ali zato refleksivna akupunktura - pomogla mi je kao nista do sada. Pre svega ovoga probala sam sa klasicnom medicinom. Uradila sve testove, sve je bilo u redu. E onda mi je neurolog dao neki lek i rekao da pijem dve godine pa da vidim kako ce da deluje. Ako ne bude delovao, onda ce da mi prepise neki drugi lek, pa njega da pijem dve godine i tako sve dok ne nadjem neki koji ce da mi pomogne Exclamation Da li ima potrebe da pominjem da svi ti lekovi imaju ozbiljne kontraindikacije... Ali kakve veze ima, daj da isprobavam dok mi neki organ stvarno ne oboli Shocked E tada sam se odlucila za alternativnu medicinu. Nista sem refleksivne akupunkture mi nije pomoglo, ali nije mi ni stetilo, a lekovi bi jos kako!
Imala sam, na zalost, prilicno iskustva sa lekarima. I bilo je i ovakvih i onakvih. U nekim trenucima mi je pomogla medicina, ali kada sam imala dva ozbiljna problema lekovi nisu nista pomogli! Pomogle su mi biljke i prirodni lekovi. Imamo porodicnog prijatelja koji je travar, nikako nije sarlatan. I on mi je pomogao tamo gde lekovi nisu.
Veliki problem je to sto je vas par vec pomenulo, razne baba Vange i sta sve ne znam ni ja. Cini mi se da ima mnogo vise sarlatana i zbog njih alternativnu medicinu bije los glas! Mada, kada bolje pogledamo, zbog nekih lekara i medicini se isto desava, zar ne? Ne mogu da shvatim one lekare koji prestaju da budu ljudi. Shvatam da njihov poziv ni malo nije lak, i da zbog svoje psihe ne mogu da priuste sebi da se zblizavaju sa pacijentima i da budu preterano fini. Ali mislim da je neki ljudski odnos neophodan! Poznajem lekare koji su divni. Ali isto tako poznajem lekare koji svoje pacijente, ljude koji leze u bolnici uopste ne vide! Ne progovore ni jednu jedinu rec sa njima. Ljudi po mesec dana leze u bolnici, a njihov lekar ni reci ne progovori sa njima, niti da im kaze kako su ni sta da ocekuju. Pricam tako jer sam i sama to videla.
Sve u svemu, kada bi mene neko pitao za savet da li alternativna ili klasicna medicina (mada ne znam sto bi neko mene pitao za savet Laughing) rekla bih i jedno i drugo. Od alternativne naravno ne sve i ne bilo sta. Akupunktura, lecenje travama, to postoji mnogo duze nego zvanicna medicina. Mislim da covek treba probati sve da bi ozdravio, dokle god to nesto ne ugrozava zdravlje ili psihu tog coveka. Na zalost, zaista je problem sto toliko ljudi zloupotrebljava bolest drugih ljudi i ja ne znam na koji nacin je to moguce spreciti Sad

@ musicmaster
Ne slazem se sa tim da je za neke greske kriva jedino zastarela tehnologija. Kriva je i povrsnost i nezaintersovanost lekara, nedovoljna posvecenost pacijentu, olako davanje dijagnoze.

Ma koliko čovek dobro govori, kad previše govori on uvek na kraju kaže neku glupost.
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 28, 2009 7:12 pm Odgovoriti sa citatom

Ja cu nesto o svetskim pogledima na ovu temu...
A ima i referenci jer je skoro bilo na DoQ kanalu o tome....

Postoji tendencija ka virtuelnom , potekla od individualizacije , koja je forsirana radi trzista....
Tako se javlja i tendencija ka misticnom....
Naucni metod gubi bitku , iako ima mnogo novotarija delom i zbog toga sto se novotarije sada zbog kompanija vlasnika kapitala , dobijaju preko timova osrednjih naucnika, dok se izbegava uvrscavanje genijalaca i velikih inovatora....jer mogu da pokupe patent, lovu , skuplje kostaju , uvek se u timu javi podredjivanje takvim umovima, a to ne godi organizatoru i menadzeru istrazivackog tima...

Najkrace pitanje glasi....
Ako indijci vise veruju modernim metodama lecenja nego svojoj vedi ili jogi , ako kinezi vise veruju modernoj medicini od svojih akupunktura i cajeva i ostalih metoda....kako to da zapadnjaci vise veruju alternativnim metodama?

U ljudskom je prosecnom umu da mu je lakse da se nada nego da se obrazuje, da lakse da ocekuje i moli nego da sedne i pomuci se....
To dobro znaju oni koji proucavaju ljudsku psihu ili koji se bave pedagoskim radom....
Zato postoje metode pedagogije koje se zasnivaju na zakacinjanju na trenutne vizije i nade, pobudjivanje interesovanja i usmeravanja interesovanja na obrazovanje i znanje....

Ministar zdravlja je otvoren prema svemu sto ne kosta , zadovoljava gradjane i moze da se naplati licenca....tako da alternativnom u srbiji u sferi privatne prakse nece biti mnogo koceno ....

Tu ukljucujem i mnoge dimne metode, baba smiljke i koviljke....osim da nesto zakopavaju , rade sa kosom ili krvlju....znaci neizrecene su ali postoje iskljucivosti .....

Najveci doprinos svih metoda lecenja je placebo....jer placebo i nada daju i disciplinu , a veci deo bolesti i nastaje kroz neprihvatanje znakova koje vam telo daje....oholost duha nad telom....

Iako nam je voda nikakva, cajevi su nam dobri.
I kad se pogleda cena, zdrava hrana , apsolutno prilagodjena pojedincu je ipak duplo skuplja, ali polu zdrava, znaci ona koja zadovoljava pojedinca 80% je iste cene kao i nezdrava hrana...
A lenji smo za hranu, sve bi da bude upakovano i poluspremljeno...
Ovo je frizider doba....
Nikako sporet doba....

A onda je potpuno nebitno koliko su jake metode lecenja kad je opredeljenost ka nezdravom dominantna....
Necu ja dobiti sugu , vaske i jake viruse, zato sto sam ja prljav , ili sto sam non stop golog stomaka i pijem kapsule x-icine...dobicu od milion drugih koji se bahato ponasaju pa posle kukaju....

Ipak o temi....

Verovanje je osecanje, a tu vaze principi osecanja, znaci definicija, instrumentalizacija i normativ....i jos par osobina...

Verovanje u alternativu je po principu daj sta bilo samo da pomogne....znaci vapaj.....nema tu mnogo selektivnosti....ima samo krupnih okica sa lepim zeljama...
Instrumentalizacija je danas itekako po volji alternativnog...
Virtuelizacija, nepostojanje standarda sta je istina a sta reklama, dovodi do opste sumnje , opsteg verovanja u cudo i neotkriveno , skriveno...
Kad se doda opsta beda kao cilj kapitalizma , da bi se motivisao radnik dok je zdrav da bezrezervno radi kao sredstvo za uvecanja kapitala, a bolestan ionako ne koristi mnogo , tj granicu treba postaviti racionalno , a ne humano , pa uloziti samo onoliko koliko ce se isplatiti (a to postoji neizreceno , ali pokriveno raznim opravdanjima praznih budzeta...).

Dodajte farmaceutsku i istrazivacku mafiju , i nimalo poverenja u maksimalizaciju teznji za izlecenjem pojedinca od strane drustva ne postoji...

A jos nismo naleteli na neprofesionalnost srpskih lekara, koji su profesinalni kad cuce pred mikrofonom , ali vrlo retko imaju vremena za profesionalizam tamo gde treba , u ordinaciji....

Onda je jasno da instrumentalizacija nadrilekarstva kao osecanja daje pojedincu nadu, gusi mrznju koja bi ga jos lakse ubila i iz ugla pojedinca je pozitivna...

I tu smo odmah kod normativa...

Dok je socijalizam i komunizam bio protiv nadrilekarstva kao sujeverja, kapitalizam je liberalan jer ne bode njegovo , tj kapital....
Tako je danas prilicno drustveno prihvatljivo sve sto moze da se komercijalizuje (od Tita, do placanja da sedite u publici neke emisije).
Tako imate normativ da je sve sa predloskom bio pozitivno , pa i bioenergija...
Imate sve sto je kvant , da je pozitivno , pa je formula svetlosti , kvantni zastitnik od zracenja, upijac zracenja, pozitivno...
Rekao bi covek da je rec zracenje negativna, medjutim nije...
I ona ima pozitivan prizvuk , normativ....pa je tu razna sonicna zracenja, svetlosna zracenja, bio zracenja, zracenja reci, zracenja kamenja, zracenja aure, zracenja prstiju , rucnih raslji....
Pozitivan normativ ima i sve duhovno (tu vise ne smem ni da pominjem razliku izmedju dusevnog i duhovnog, i da tantijemu na duhovno preuzima religija i pretvara ga u duhovnost vere....)
A i kod duse ne pusta, pa trt ovamo , mrt onamo....sacekusa....
I tako stigosmo do religioznog normativa , prihvatljivog kao alternativno izlecenje....alat sveca i molitva, kontraindikacije snovi ....

I normativi se uvek drastivno shvataju , tj preteruje se u kom god smislu da daju prolaz....cak i vera postaje ostrascena ....

U svakom slucaju normativi danas daju vrlo veliki prolaz raznim alternativnim disciplinama, vlast to forsira, nacin drustvenog razmisljanja takodje...
Zato nije cudo sto sve alternativno cveta, i sto svojim "znanjima" zagusuje cak i tamo gde bi imalo pozitivnih rezultata...

Malo je onih koji su bolesni a umereni....tek tada se prisete prolaznosti i grcevi ih stegnu.
Sklonost ka samokaznjavanju je takodje jedan od efekata bolesti....
Sreca te se taj efekat cesto manifestuje u gorkim lekovima , cajevima, te je na neki nacin pozitivan, ali uvek ima i drugacijih primera...

Steta sto coveku uvek nikad vremena za hirove dok je zdrav , a nikad vremena za svoje zdravlje dok ne postane bolestan....
Normativ je cak protiv napredne preventive...
Znaci doktori ce vam prebaciti da ste hipohondar ako primetite crvenilo na grlu...to je srpski antihipohondrizam , lekarska opredeljenost da pacijent treba da dodje samo tri dana pred smrt kod lekara....U praksi je tako....
Osim kod novih , mladih, dok ih ne pokvare matori pokvarenjaci i nacin napredovanja i organizovanja u medicinskim sluzbama....

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
Harlekina
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 6
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 28, 2009 7:35 pm Odgovoriti sa citatom

Ja ne znam ko poistovecuje alternativnu medicinu i neko lecenje misticnim, bajanjem, gatanjem, ne znam ni ja cim. To nije jedno te isto. Drugo je to sto pojedinci prodaju razne price ljudima koji su na mukama, u postelji, bolesni. Takvi ljudi se ne bave alternativnom medicinom, to su varalice, prevaranti. Ne znam zasto je pojam alternativna medicina dobio pogrdno znacenje kod nas, a ocigledno jeste. Cim se pomene, ljudi zamisljaju da im neko vraca oko glave, gata raznim koncima, loncima i pokopcima. Ne znam odakle sve to...
Ja govorim iz svog iskustva. To sto sam ja prezivela mi ne dozvoljava da ne verujem u to da cajevi, kapi, sirupi napravljeni od lekovitih trava ne mogu da lece, kao i refleksivna akupunktura. Drugo je to ako neko nije te stvari izucavao, ako ne poznaje detaljno hemiju, biologiju, anatomiju pa mu onda nije jasno kako te stvari deluju. Ali to sto mu nije jasno kako deluju, ne daje mu za pravo da govori da je to magija, obmana, glupost, laz.
Dva puta u zivotu medicina mi nije pomogla, vec biljke. Sada da li mi medicina nije pomogla jer lekari nisu bili strucni, u sta sumnjam, ili mi nije pomogla jer se nisu dovoljno potrudili, sto je moguce, ili mi nije pomogla zato sto je terapija bila neadekvatna, sto je verovatno, ili nesto sasvim cetvrto. Na kraju nije vazno. Biljke su pomogle. Kako i zasto, ne umem da objasnim, ali je cinjenica da jesu. Nije me lecio neko ko gata, ili ne znam ni ja sta radi, pomogao mi je pametan i mudar covek koji se decenijama bavi biljkama.

Kako je moguce da se u 21 veku lecimo susenim sismisima, kravljom mascu, bajalicama...
Aletrnativna medicina. Da li je to zaista najefikasniji, mnogo jeftiniji lecenja ili samo politicki prihvatljjiv termin za nadrilekarstvo..

Jos jednom, ne treba mesati sarlatane i ljude koji se bave nekim vidovima alternativne medicine, koji su strucni i izucavali su to polje godinama. Sismisi, kravlje masti itd. nemaju veze sa tim. Za nekoga ko deci u ruke daje zabe da ne bi ruzno sanjali ne moze se reci da se bavi alternativnom medicinom Smile

Ma koliko čovek dobro govori, kad previše govori on uvek na kraju kaže neku glupost.
ZeljkoS
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 10 Apr 2009
Teme: 48

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 28, 2009 7:41 pm Odgovoriti sa citatom

Slicna dilema kao i nauka vs religija... Laughing uvek biram nauku....ali cak i nauka ume da pogresi pa ispravlja sama sebe nakon odredjenog vremena... Laughing

U ovom slucaju vise verujem doktorima naravno...kakvi crni bakraci nadrilekari i ostali prevaranti... Laughing

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 1 od 8

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Nepismenost, obrazovanje i kakvo nam je skolstvo Natasa23 Pon Jan 12, 2015 11:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Cirkus Korona-zašto nam više nisu potrebni cirkusi sa životi V is for ... Sub Avg 16, 2008 10:10 am  Pogledaj zadnje poruke
[ Glasanje ] Za koje odluke nam treba referendum? Katančić Čet Jan 10, 2008 11:46 am  Pogledaj zadnje poruke
Planeta nam – tesna Eric Cantona Pon Avg 20, 2007 1:23 am  Pogledaj zadnje poruke
da li nam treba vojska u XXI veku revolucijakojatece Ned Avg 05, 2007 11:13 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!