NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Šarlatan sam - tim te lečim

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Šarlatan sam - tim te lečim
Autor Poruka
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Maj 29, 2009 11:56 pm Odgovoriti sa citatom

Bas tako hm. (da se nekad i sa tobom slozim)

Treba regulisati one moci prirode koje imaju potencijal i to nije toliko izvesti 'fesibility studije', odlicni zadaci za univerzitete kako bi se troskovi drzali ograniceni, i ukoliko se naucnim metodama dokaze efektivnim i bezbednim, ozvaniciti intelektualnu svojinu.......

Treba imati vredne ljude na odredjenim pozicijama, koje nemaju samo kompetencije nego ono najvaznije: Motivaciju da urade nesto za opste dobro bez potrebe za pohlepom, bez egoizma.

Ne verujem da drzava moze da proizvodi, lekove, niti to treba da radi, ali moze da se bavi naukom i patentiranjem, a to se skupo placa i tako je to zatvoren krug da se nauka isplati i time moguce napredovati..... Wink

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Harlekina
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: Zenski
Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 6
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 30, 2009 12:12 am Odgovoriti sa citatom

Rastuzi me Nata onom poslednjom recenicom Sad Ali dobro, valjda cemo se ovde druziti Smile
Imam jednu zamerku - zao mi je sto nije pozvan neko ko se zaista bavi alternativom (ne nadrilekarstvom i sarlatanstvom), ko zna sta radi i ko je strucan, npr. neko ko se bavi akupunkturom. Mislim da su gosti koji su sedeli sa Natasine leve strane svu alternativu bacili na neko mesto koje je previse nisko i pogrdno. Onaj gospodin sto razmenjuje informacije i zavarava celije... Ma nemam komentar!
Gospodinu hirurgu svaka cast! Odusevio me je! Kada bi nekao mogao ljudima da se obraca svakodnevno Smile Prvo me je odusevio sto je jasno odvojio alternativu i nadrilekare! A onda sto je istakao i to koliko nada u ozravljenje moze da pomogne! I konacno zato sto je na neki nacin rekao da je za lecenje potrebna ljudskost, nije dovoljno coveka samo baciti pod noz ili u tu neku masinu i on ce da ozdravi. Mislim da se takvim pristupom lekara covek samo vise uplasi svoje bolesti! Ja sam licno dozivela da me lekari vode pod noz a da ni reci nisu progovorili sa mnom. Ali sva sreca, moji roditelji jesu i imala sam dovoljno necega u sebi da se ni malo ne uplasim, kao i dovoljno ljubavi oko i u sebi.
I slazem se, valjda kao i svi, da bi idealno bilo kada bi postojala saradnja izmedju alternative i klasicne medicine. Mada, ne znam bas koliko je realno o tome govoriti. Ima lekara koji ni u sta ne veruju i totalno su nepristupacni za bilo kakve razgovore. Poznajem lekara, doktora nauka, sjajnog strucnjaka koji je dobio grip, koji je na pomen sirupa od brsljena odgovorio "Ja sam lekar, ja ne pijem te travke, valjda znam sta radim, ja pijem iskljucivo lekove!" Rolling Eyes No, valjda ce se i to promeniti...

Ma koliko čovek dobro govori, kad previše govori on uvek na kraju kaže neku glupost.
VladimirG
Novajlija
Novajlija

Pol: Muski
Pridružio: 29 Maj 2009
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 30, 2009 12:27 am Odgovoriti sa citatom

Prvi put sam gledao emisiju Ključ i imao sam sreću da vidim vrlo interesantne goste, voditelja i vrlo zanimljive pojave. Po emisiji sam pročitao kratku biografiju Nataše i to mi je malo razjasnilo ono što sam video. nekoliko stvari je upečatljivih i karakterističnih za sve što se danas događa, naročito u Srbiji.
Prva što mi je zasmetalo je površnost voditelja i idiotska tema ili naziv emisije. Pokazala je koliko malo se je informisala o temi koju je sama postavila, nepoznavanje i suprotnost pojmova koje je koristila i kojim je baratala. Gosti su bili uglavnom uvažavajući jedni prema drugima, bez obzira na svoje različite pristupe pomaganja ljudima sa različitim zdravstvenim problemima. Međutim, Nataša je pokazala svoju uskost i neobrazovanost na ovom području. Najveća bolest je neznanje, a bolesnici koji su od toga oboleli toga većinom nisu svesni i zato i ne traže pomoć niti prihvataju lečenje. Imao sam utisak da je voditelj bio, u ovom slučaju najteži bolesnik.
Tendeciozno vođenje emisije sa ciljem da se omalovaže neka znanja, mogućnosti i veštine koje se ne koriste u klasičnoj medicini je sramotno. Zanemarivanje velikog broja ljudi kojima su alternativne metode pomogle mnogo više od klasičnih, nepoznavanje različitih alternativnih pristupa, neinformisanost ili zanemarivanje korišćenja tih metoda u drugim, i mnogo razvijenijim društvima i državama je odraz umišljenosti i tendecioznosti voditelja. Imam sreću da sam do sada uglavnom bio zdrav. U prilici kada sam pre više godina bio bolestan i bio na bolovanju pola godine bez mogućnosti klasične medicine da mi pomogne IZLEČIO (ne samo olakšao tegobe) sam se pomoću narodnih, skoro zaboravljenih lekova, bez šarlatanstva i propratnih (štetnih) efekata. Takođe, bio sam u prilici da se sretnem sa velikim brojem različitih ljudi koji se bave alternativnim metodama lečenja, kao i različitih lekara. Moje iskustvo je da je među lekarima bilo više, uslovno rečeno, šarlatana nego među alternativcima. Nataša je zaista žurila do sada u svom životu, ali to je kao kada se vozi kolima - autoputem se brže stigne do cilja, ali se mnogo više vidi na običnom putu.
Drugo pitanje koje mi se nameće, kakvo je uredništvo koje dopušta ovakve neobjektivne emisije? Ako je to bio cilj onda su uspeli, u protivnom je još lošije nego sama emisija.

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 30, 2009 12:37 am Odgovoriti sa citatom

Vladimire,

Pre nego sto pocnes da vredjas i sebe time u startu kao osoba diskreditujes kao sagovornika radije bih zeleo da vidim objektivne podatke o delotvornosti i bezbednosti neregularne medicine (alternativna ne postoji!)......

Pored toga zelim da znam odakle ti pouzdanost u zakljuccima.....licno sam ubedjen da si umislio da si se izlecio i da ti je to pomoglo, koriguj me ako gresim jer nisi uopste naveo od cega si bolovao......(namerno ili slucajno Wink ).

Karakter lekara nije tema, niti je voditeljka emisije.

Ukratko: 'Make your point and show me the data!"

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
duplabaka
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 20 Jan 2009
Teme: 2
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Sub Maj 30, 2009 12:40 am Odgovoriti sa citatom

Ovaj naslov bi verovatno izgovori gospodin Ruben koji je kao gost pokusao verovatno da nas sve hipnotizira ili sta vec.Verovatno ni sam nije svestan utiska koji ostavlja na narod ali je sigurno veoma svestan da taj utisak unovci.A gospodin Glumac je vrlo verovatno i sam ubedjen da je to sto radi prava stvar tako da u svakom slucajunema velike koristi od toga da ga demantujemo.Samo se nadam da ce ipak ako neko ode kod njega pomoc ipak potraziti i kod pravog doktora,mada,,,,Ona druga strana je bila veoma ubedljiva mada je mislim dok.Djordjevic bio najdirektniji i najvise otvoren u smislu da ga obican narod razume sta prica.Svi oni isto misle kada kazu da je za sve veoma bitan socijalni faktor i sredina iz koje pacijenti dolaze,a jedini je Dr.Djordjevic mogao da se razume sta prica,bar mislim ako ga je gledao neko od tih ljudi iz takvih sredina.Znam ja da svi hoce da se ,,fini,kulturno ,naucno izrazavaju,ali pobogu pa ovakva tema i nije namenjena njihovim kolegama vec vecini koji nista od svega,bar ne veci deo,nisu razumeli.Da mozete da cujete komentare u selima,,sta li to ovi pricaju,sve koriste neke reci koje nerazumemo,,a za kraj ma mi cemo kod naseg doce Glumca on je nas,,,Opet je ostalo nedoreceno kako i na koji nacin sve ovo pribliziti ljudima,kako im reci ovo da,ovo ne,i ko bi to odgovorno uradio???

zdravlje dece ja najvece blago
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Maj 30, 2009 12:50 am Odgovoriti sa citatom

Tja...

VladimirG ::
Međutim, Nataša je pokazala svoju uskost i neobrazovanost na ovom području.
Zadatak novinara je da bude neobrazovan i uzak, a da bi se gosti pred gledaocima rasirili i po mogucstvu nekoga obrazovali. Dobro jutro.
Sta, gde, kada, zasto, kako. Najneobrazovanije moguce. I usko kô noz.

Tendeciozno vođenje emisije sa ciljem da se omalovaže neka znanja, mogućnosti i veštine koje se ne koriste u klasičnoj medicini je sramotno.
U kom tacno delu emisije si prepoznao omalovazavanje bilo kakvih znanja kao cilj?

Drugo pitanje koje mi se nameće, kakvo je uredništvo koje dopušta ovakve neobjektivne emisije?
Crtica te neobjektivnosti?

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
VladimirG
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 29 Maj 2009

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 30, 2009 1:21 am Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
Tja...
Međutim, Nataša je pokazala svoju uskost i neobrazovanost na ovom području.
Zadatak novinara je da bude neobrazovan i uzak, a da bi se gosti pred gledaocima rasirili i po mogucstvu nekoga obrazovali. Dobro jutro.
Sta, gde, kada, zasto, kako. Najneobrazovanije moguce. I usko kô noz.
Dobar novinar i voditelj mora da poznaje temu o kojoj govori. Ta logika, usko ko nož je izgovor za lenjost da se nauči. Voditelj znači da mora da vodi emisiju, a ne da bude vođen. Pored toga, ono što ne znaš pitaš, a ne istrčavaš pred onoga ko zna više

Tendeciozno vođenje emisije sa ciljem da se omalovaže neka znanja, mogućnosti i veštine koje se ne koriste u klasičnoj medicini je sramotno.
U kom tacno delu emisije si prepoznao omalovazavanje bilo kakvih znanja kao cilj?
U svakom obraćanju Petru i Rubenu se osećalo omalovažavanje. Bez obzira ko je na drugoj strani, ako je pozvan i prihvatio poziv treba mu se obraćati sa dostojanstvom. Obojica su pokazali mnogo više dostojanstva i poštovanja od Nataše

Drugo pitanje koje mi se nameće, kakvo je uredništvo koje dopušta ovakve neobjektivne emisije?
Crtica te neobjektivnosti?
Neobjektivnost se ogleda u formulisanju pitanja jednoj i drugoj strani, pristupu, ophođenju itd

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 30, 2009 1:24 am Odgovoriti sa citatom

Kakva bi ti pitanja postavljao onom koji te vara pred ocima....Naravno provokativna, jos je bolje sto su izostali konkretni odgovori, to je dokaz da su metode obicne prevare.

Ivancica1986
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 30 Maj 2009
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 30, 2009 5:15 am Odgovoriti sa citatom

Jao hvala Bogu da se neko setio da napravi ovakvu emisiju. Svi samo godinama cute o tome i to se enormno brzo siri i grana, a niko da se uhvati u kostac sa time da otvori ovom nasem zaostalom narodu malo oci.
Samo mi je krivo sto niko nije postavio pitanje nekom od nadri lekara da li oni uopste znaju sta je to DNK?
Onaj cica samo lupa gluposti, nema veze o zivotu.
Treba takvih emisija sto cesce, da bi se nas narod trgnuo malo iz iluzije.
Inace, o dizanju raspolozenja ne mogu da se slozim za nadri lekare da imaju dozvolu to da rade, za tako nesto postoje psiholozi i psihijatri, i naravno i prvenstveno SPORT iliti fizicka aktivnost koja luci hormone srece, a moramo da se slozimo da nas narod nesto ne voli mnogo da se bavi sportom, a svuda cete da cujete cuvenu recenicu: "More, kakav sport, uzmi nesto da radis...".

I jos nesto, mislim da bi isto trebalo da se naprave emisije koje ce odvojiti malo ljude od sveta vracara. Po mogucstvu kad bi emisija mogla da bude po istom principu kao ova. A nadam se da ce Natasa to da uradi.

Dante
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 31 Mar 2009
Teme: 5
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Sub Maj 30, 2009 9:40 am Odgovoriti sa citatom

Sud perceptivne evidencije
Ovo je izraz koji se koristi u psihologiji, kao nešto čemu čovek najviše veruje (najviše verujem svoji čulima). Zatim ide nauka, itd...

Dakle onaj ko se lično uverio može da veruje u alternativnu medicinu, onaj ko nije, ne veruje, i nikada neće verovati!

Digresija Vladi: voditelj nikada nije nepristrasan, i nikad ne moze biti. Pristrasnost je uvek prisutna i zavisi od ličnih ubedjenja. Naša Nataša ne veruje u metafiziku, samim tim je emisija izgledala kao borba protiv alternativne medicine.

Balrog, a demon of the ancient world, a spirit of fire swathed in dark shadows...
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeci
Strana 2 od 12

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Nepismenost, obrazovanje i kakvo nam je skolstvo Natasa23 Pon Jan 12, 2015 11:41 am  Pogledaj zadnje poruke
highs and lows Natasa Miljkovic Sre Feb 19, 2014 4:42 am  Pogledaj zadnje poruke
automobili i motori ... Borsky Sub Apr 21, 2012 12:48 pm  Pogledaj zadnje poruke
Srpska dijaspora - druga strana medalje Kajalena Čet Jun 24, 2010 7:25 pm  Pogledaj zadnje poruke
Rat anoreksiji Vanja Uto Apr 24, 2007 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!