NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Šarlatan sam - tim te lečim

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Šarlatan sam - tim te lečim
Autor Poruka
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Uto Apr 06, 2010 9:47 pm Odgovoriti sa citatom

Saša ::

Niko nije napisao da je nauka iskljuciva, postoje proverene metode nauke, postoji utemeljenost u teoriji bilo koje oblasti koja se proucava da bi se dalje razvijala. Ne moze kao grom iz vedrog neba da se kaze ja te lecim mojom ili drugim izvorom energije, primer samo navodim, ne tvrdim za tebe, a da nije objasnjivo odakle ta energija, njena jacina i na koji nacin bi mogla da bude efektivna, u teoriji.

naravno da ne moze.
ali se zato moze za neku ideju kazati da je vredna proucavanja, ili je tvrdjenje da je nesto vredno proucavanja po tebi zabranjeno i nenaucno valjda zato sto se ne uklapa u tvoju predstavu o svetu?

Odakle ti energetska osnova coveka, postoje li provereni naucni rezultati koji ukazuju u postojanje tog faktora kojim bi se dalo manipulisati na bilo koji nacin kako bi se uticalo na zdravlje.

Znaci utemeljenje pretpostavke mora postojati za svaki koncept koji se dalje proucava.

ne znam zasto je toliko tesko da shvatis ono sto procitas:
reci da je nesto
Citat:
vredno proucavanja
se sasvim ocigledno ne odnosi na nesto za sta postoje provereni naucni rezultati, vec naprotiv na nesto sto nije detaljno prouceno....

Citat:
A sta sam onda diplomirao?

mozda eristicku dijalektiku. Wink

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 06, 2010 10:29 pm Odgovoriti sa citatom

Sasa ::
Odakle ti energetska osnova coveka, postoje li provereni naucni rezultati koji ukazuju u postojanje tog faktora kojim bi se dalo manipulisati na bilo koji nacin kako bi se uticalo na zdravlje.

evo ti link na chapter neke knjige sa sajta svetske zdravstvene organizacije koji opisuje neke pocetne korake u oblasti uticanja na energetsku osnovu coveka kako bi se uticalo na zdravlje
http://www.who.int/peh-emf/pub.....er%205.pdf
dakle
hm ::
vredno proucavanja
cak i po svetskoj zdravstvenoj organizaciji Wink

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Apr 07, 2010 12:40 am Odgovoriti sa citatom

Sasa ::

evo ti link na chapter neke knjige sa sajta svetske zdravstvene organizacije koji opisuje neke pocetne korake u oblasti uticanja na energetsku osnovu coveka kako bi se uticalo na zdravlje
http://www.who.int/peh-emf/pub.....er%205.pdf
dakle
vredno proucavanja
cak i po svetskoj zdravstvenoj organizaciji Wink

Eh pa pogresno si protumacio ovu publikaciju SZO.svrha je ovde da se iskljucivo proucava efekat elektromagnetnog polja na nervni sistem zato sto postoji osnovana sumnja da je to STETNO po zdravlje, znaci ovde se ne govori o koriscenju energije radi lecenja, nego o stetnosti iste. Sumnja postoji da nervni sistem pulsirajuce elektromagnetna zracenja pretvara u stetnu struju koja ometa vitalne funkcije coveka i dovodi do raznih psihickih poremecaja cak i raznih tumora.najbolji primer kojeg svi treba da se setimo je mobilni telefon, ne spavajte nikad sa njim ispod jastuka. Wink

Ako mislis na stetni uticaj energije onda se slazem, ostalo je u domenu naucne fantastike. Onaj koji onako pausalno 'vrednom' idejom leci ovakvim zracenjem izlaze ljude nepotrebnom i jos uvek nepoznatom riziku za koje postoji jos nedokazana sumnja.

Fisioterapija koristi frekventne elektro pulseve za masazu misica, ovde govorimo o proverenim metodama za ciji efekat postoje dokumentovani i objavljeni objektivni dokazi.

Ovakvim publikacijama SZO je ISO definisao standarde u domenu upravljanje rizikom i obavezne testove za medicinske aparate i pomagala koje emituju energiju.

(Zao mi je sto si zagazio pogresnu temu. Laughing )

ali se zato moze za neku ideju kazati da je vredna proucavanja, ili je tvrdjenje da je nesto vredno proucavanja po tebi zabranjeno i nenaucno valjda zato sto se ne uklapa u tvoju predstavu o svetu?

Sugestivna pitanja nisu vredna paznje, mislim da sam opste prihvacene metode nauke dobro opisao, tako da sam siguran da ne postoji moj i tvoj svet nego nesto sto se naziva paradigmom, a to ne odredjujes ti sa naucnom fantastikom, ni ja sa svojim skromnim znanjem, nego opste prihvacene metode i proverene cinjenice koje korak po korak odredjuju sta bi bilo vredno proucavati.

mozda eristicku dijalektiku.

Sta god, ti bi ocigledno bio srecan da si i to zavrsio jer sudeci po gornjem sadrzaju ti to fali da bi mozda nekom bio ubedljiviji tvojim spekulacijama i naucnom fantastikom, mene samo interesuju cinjenice i to one proverene.

Apsolutno podrzavam proucavanje novih metoda lecenja, ali neka osnova mora biti objasnjiva postojecom teorijom cija tacnost se utvrdjuje empirijskim istrazivanjem nove metode, tako se ozbiljni koncepti definisu a sve ostalo bi bilo u domenu nagadjanja i puke srece, sto se u medicini smatra neprihvatljivim rizikom.

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Apr 07, 2010 10:44 pm Odgovoriti sa citatom

Eh pa pogresno si protumacio ovu publikaciju SZO.svrha je ovde da se iskljucivo proucava efekat elektromagnetnog polja na nervni sistem zato sto postoji osnovana sumnja da je to STETNO po zdravlje, znaci ovde se ne govori o koriscenju energije radi lecenja, nego o stetnosti iste.

ti rece:
Citat:

stetan uticaj na zdravlje je takodje uticaj na zdravlje.
energetska osnova coveka se provlaci kroz ceo taj dokument.
dakle neko se bavi energetskom osnovom coveka i smatra je vrednom proucavanja. to sto je trenutno akcenat na primeni prejake energije i na stetnom dejstvu, to je druga prica. sve sto se konzumira u prejakoj dozi ima stetno dejstvo. bez vode ne mozemo, ali ako popijes 10 litara za dva sata mozes da krenes da sumiras zivot.

Citat:
Ako mislis na stetni uticaj energije onda se slazem, ostalo je u domenu naucne fantastike. Onaj koji onako pausalno 'vrednom' idejom leci ovakvim zracenjem izlaze ljude nepotrebnom i jos uvek nepoznatom riziku za koje postoji jos nedokazana sumnja.

ne lece homeopate time sto masu ljudima mobilnim telefonima oko glave.to ljudi sami sebi rade.
ono sto oni rade je da uzmu kuglice napunjene vodom i izloze ih dejstvu zvuka odredjene frekvence. ako je voda cista, to je bezopasno. i ti si u prilicnom procentu samo voda, a slusas muziku.sa elektromagnetne strane oni tesko da time mogu da naskode nekome.mogu sa higijenske strane.

da li pomaze, ne znam, video sam nekog kome je pomoglo. sto naravno ne dokazuje da pomaze.imaju i neke aparate za dijagnostiku kojima sondiraju frekventni odziv coveka i na osnovu spektralnih komponenti koje su u manjku odrede bolesti. koliko sam video rezultati takve dijagnostike nisu uopste bez osnova.

ja pricam o tome da osnovna ideja nije bez smisla tj. da je vredna proucavanja.uopste ne ulazim u to da li se i koliko u praksi zloupotrebljava.

njihov stav da voda ima memoriju, moze da bude i pogresno tumacenje nekog drugog fenomena. ono sto je meni ideja vredna paznje nije nacin na koji lece, vec ideja da svaki telesni organ, svaki virus, svaka bakterija, svaka bolest ima svoj karakteristicni energetski potpis i da se to osim za dijagnostiku mozda moze koristiti i u obrnutom smeru - da se dodavanjem energije odredjenih frekvencija deluje na zdravlje.

Citat:
Fisioterapija koristi frekventne elektro pulseve za masazu misica, ovde govorimo o proverenim metodama za ciji efekat postoje dokumentovani i objavljeni objektivni dokazi.

eto vidis.
znaci ima uticaja na zdravlje.

Citat:
mozda eristicku dijalektiku.

Sta god, ti bi ocigledno bio srecan da si i to zavrsio jer sudeci po gornjem sadrzaju ti to fali da bi mozda nekom bio ubedljiviji tvojim spekulacijama i naucnom fantastikom, mene samo interesuju cinjenice i to one proverene.

da, u pravu si za eristicku dijalektiku sam amater u odnosu na tebe.
npr. tvoje reci
Citat:
ti bi ocigledno bio srecan da si i to zavrsio
mi zvuce kao cista eristicka dijalektika...mada ne razumem se u eristicku dijalektiku pa moze biti i da sam se ogresio tu o Sopenhauera...

da li bi bio srecan da sam ekspert za eristicku dijalektiku.
pa ne bi.
kreirati u svakoj raspravi percepciju publike da si u pravu.
sta ce mi to u zivotu.
ne volim iluzije i manipulacije.
ni uzvisene slike o meni.
volim da slobodno kazem sta mislim o bilo cemu
a ne da se pretvaram, glumatam, trazim validaciju publike.

hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Apr 11, 2010 6:01 pm Odgovoriti sa citatom

Jedini nacin da se spreci poplava laznih iscelitelja je da se oblasti kojima se bave urede zakonski i uvedu u zvanicnu medicinu.... one alternativce koji odaberu da ostanu van sistema treba tretirati kao kriminalce...

kako se moze uvesti red u ovu oblast? pa npr. :

- ako se uvede obaveza rigorozne kontrole preparata koje daju pacijentima u ovlascenim institucijama, tako da se zna da ne mogu stetiti,

- ako se uvede sistematsko pracenje uticaja tih tretmana na zdravlje tj ako se uvede obaveza da uz alternativnu medicinu mora da postoji i zvanicna kontrola u medicinskoj ustanovi,

- ako se definisu maksimalni iznosi tretmana,

- ako se uvedu redovne inspekcije kako finansijske tako i sanitarne, ....

- ako se prikupljeni podaci o uticaju na zdravlje pacijenata sistematizuju tako da svaka ordinacija alternativne medicine ima pokazatelj kvaliteta i biva zatvorena ako ne ispunjava zakonske kriterijume....

- ako se uvede obaveza da se svakom novom pacijentu prezentuje zvanicno overena statistika uspesnosti ili neuspesnosti u vezi onoga sto tvrde da lece...

time bi se sprecilo da tzv. iscelitelji obmanjuju ljude, a omogucilo bi se onima (ako takvih ima, a mislim da ima) koji ipak vrede i nesto znaju, da svoje znanje verifikuju....

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Apr 11, 2010 11:22 pm Odgovoriti sa citatom

Jedini nacin da se spreci poplava laznih iscelitelja je da se oblasti kojima se bave urede zakonski i uvedu u zvanicnu medicinu.... one alternativce koji odaberu da ostanu van sistema treba tretirati kao kriminalce.......

Sa ovim se slazem i ne treba zakon da se pravi ni da se menja, dovoljno je da se primenjuje..... Wink

Nabrojao si izgleda na brzinu proces kako sadasnja neregularna medicina da postane zakonska......

Bitne su samo dve stvari:
- Da se objektivnim podacima dokaze da je nacin lecenja efektivno
- Da se objektivnim podacima dokaze da je nacin lecenja bezbedno

To je sustina regulative vecine savremenih drzava, zasnovano na internacionalnim standardima i zakonom regulisano.

Ovo vazi za razvoj (R&D) kao i za proizvodnju odnosno primenu, validacija oba kriterijuma je alfa i omega i od koristi za pacijente i to si dobro opisao gore da se neregularne metode pokusaju regulisati, jer ako je zaista efektivno i bezbedno zasto izbegavati objektivne dokaze?

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Apr 12, 2010 9:18 pm Odgovoriti sa citatom

Bitne su samo dve stvari:
- Da se objektivnim podacima dokaze da je nacin lecenja efektivno
- Da se objektivnim podacima dokaze da je nacin lecenja bezbedno

tacno...
a stvar vidim slicno kao npr. legalizaciju marihuane da bi se potisnule teske droge, ili legalizaciju prostitucije.... alternativaca je bilo i bice... zato je bolje legalizovati ih, ali zahtevati od njih visoke standarde...

Citat:
Ovo vazi za razvoj (R&D) kao i za proizvodnju odnosno primenu, validacija oba kriterijuma je alfa i omega i od koristi za pacijente i to si dobro opisao gore da se neregularne metode pokusaju regulisati, jer ako je zaista efektivno i bezbedno zasto izbegavati objektivne dokaze?

ja sam siguran da ima centara za alternativnu medicinu koji bi takvu validaciju uspesno prosli....
npr. pada mi na pamet Vitalis centar koji se bavi akupunkturom...
verovatno bi validaciju prosao i niz drugih centara za alternativnu medicinu...

poenta je da treba obezbediti mehanize (ako vec nisu zakonom definisani) da se odvoji zito od kukolja....
ko dokaze da je njegova terapija neskodljiva i efektivna, ne vidim zasto ne bi imao pravo da legalno funkcionise....a za ostale postoje zakonska sredstva....

ralekv
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 02 Maj 2010
Teme: 0
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Pon Maj 03, 2010 5:54 pm Odgovoriti sa citatom

dr Zoran Stojanovic
show details 1:25 PM (1 hour ago)
to me
Poslednjih par meseci bez prestanka analiziram sva dogadjanja u vezi Gordaninog lecenja i preispitujem sve postupke tada ucinjene i sve odluke koje smo doneli. Odluka da se saceka sa operacijom je doneta na osnovu saznanja da anastomoze i savovi na debelom crevu
popustaju u, cak, 70% bolesnika (u zavisnosti od segmenta organa) i da najveci broj tih komplikacija prolazi na subklinickom nivou, a da se jedan broj onih, koje se i ispolje odredjenim simptomima, moze sanirati
neoperativnim tretmanom; dodatno, na ovaj stav je uticala i cinjenica da je kod Gordane digestivni tranzit bio uredan i da nije imala znake za peritonitis, makar veceg obima. Nakon izvesnog vremena postaje jasno da se situacija ne popravlja, nakon cega se izvodi drenaza levog
parakolicnog regiona, iza cega je fistula kolona i vizuelizovana. Logika tog drenaznog postupka je bilo preusmeravanje kolonskog sadrzaja upolje, u drenove i kese, i stvaranje situacije da se ta fistula spontano zatvori; empirijski je znano da fistule levog kolona, inace, imaju tendenciju da se spontano zatvore. To se medjutim nije dogodilo, odnosno, u daljem toku postaje jasno da se ona nece spontano zatvoriti i tada donosimo odluku da ipak izvedemo kolostomu i komletan anatomski supstrat iznesemo van trbusne duplje i prekinemo lokalnu infekciju. Do toga, nazalost, nije doslo jer se javio problem trobocitopenije, sto nas je i navelo da konzilijarno odlucimo da Gordanu posaljemo u Kragujevac, koji poseduje potrebne tehnicke mogucnosti za lecenje trombocitopenije. O svemu ovome je bila upoznata i Gordana a i Marijana (u telefonskom razgovoru). Sve odluke i postupci su bili zasnovani na empirijskim stavovima, vazecim u digestivnoj hirurgiji.
Veoma mi je zao, medjutim, sto nisam odmah izveo kolostomu i zanemario sve te empirijske stavove; hirurgija, a i medicina uopste, zasnivaju se na procenama i iskustvenim stavovima; ona, na zalost, nije egzaktna nauka, zasnovana u svakom delu na cinjanicama i cvrstim postulatima. Epilog Gordaninog lecenja me cini veoma nesrecnim i svaki mi je dan, od onda, ispunjen konstantnim preispitivanjem. Ona je bila divna, i kao covek i kao bolesnik i strasno zalim zbog svega.
Pogresio sam sto se, vama-porodici nisam javio, i iskazao to svoje zaljenje. Prema nekim indirektnim znacima,
mislio sam da to ne bi bilo prihvaceno. Izgleda da nisam bio u pravu i stidim se toga. Zoran Stojanovic
PS. Vi ste, Todorovicu, obrazovan covek i intelektualac; mail-ovi, koje mi saljete, nisu primereni.
- Hide quoted text -
----- Original Message -----
From: Ranko Todorovic
To: zoran.stojanovic@zcstudenica.org
Sent: Wednesday, February 03, 2010 12:14 AM
Subject: Ranko Todorovic
Danima razmisljam o tvojem ponasanju i nikako mi ne moze biti jasno sta se to desava u tvojoj glavi. Delovao si mi kao samouveren mladi hirurg i zbog toga sam ti i predao Gogin zivot u ruke, rekao si da
ce se stvoriti nekakve albuminke materije koje ce zatvoriti ukotinu. I dodao gde da igemo tri koraka unazad. Poverovali smo ti, ti si se predstavio da si strucnjak. Posto se i ja bavim strucnim poslovima pitao sam te: "Da nije u pitanju sujeta", ti si rekao da nije. Otisao si u tu prokletu englesku. Razumem ito mlad si covek i volis svet i ja sam proputovao pola sveta. Odlazis u englesku i tada pocinju problemi. Pocine prebacivanje sa hirurgije na intenzivnu pocinje sepsa. CRP (C reaktivni protein visok) daju razne antibiotike tienam, vancomycyn ...) Onda odlucujes da ugradis neke drenove. Ja kao laik vidim da tu mnogo curi, ali se nesto ceka, a sta?. Dani prolaze vidi se ubrzan puls kratak dah.
Mozda bi pomogao kiseonik ili hiperbaricna komora, ali svi cute i nesto cekaju a sta? Onda pocinje trombocitopenija, jurimo za trombocite, jer nasa transfuzija nema neku glupu centrifugu. Tada kada si konacno odlucio da je operises iz nekih razloga je saljete u Kragujevac. Ocigledno da je sepsa uzela maha. Saljete je tamo bez konsultacije sa porodicom, neznam da li je Goga bila svesna? Saljete je neznalici Canovicu, i on nezna sta da radi. Nesto ceka ispituje, a nema petlju da krene u posao. I tako danima. Trcimo tamo vodimo davaoce nista ne pomaze. Tako danima i jadna moja Goga umire. Pokusavao sam da im kazem sta je u pitanju, ali nece ni na telefon da se jave, sve same sujetare i debili.
Ali ti si interesantniji, uzrok si smrti jadne Goge, a ni izvinio se nisi porodici. To znaci da si los covek ili mnogo nesrecan covek. Mozda si i dvojna licnost. Da si neki covek i ti i Lukic i Arsic, javno bi se izvinili
i obecali da ubuduce necete raditi takve nebulozne stvari. Postoje ustaljeni, provereni protokoli, osim ako ne radite neka specijalna istrazivanja za farmakolosku mafiju, jer je Goga bila poseban slucaj
imala je drugaciju genetiku nego uobicajeni ljudi. Bolje se izvinite javno porodici jer cu vas sve izloziti ruglu i unistiti vam karijere. Postavcu vas centar na sve sajtove i ispricati i vizuelizovati vasu sramotu i neznanje. Razmisli o tome dobro, jer ja sam covek i razumem da ko radi taj i gresi. Ako si namerno eksperimentisao za lovu, sto vidim da mnogi rade, u shemi sa farmaceutskom mafijom, onda si nagrabusio i ti i svi oko tebe "strucnjaci".

Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Maj 03, 2010 9:51 pm Odgovoriti sa citatom

Imamo uticaj novca i trzista pa kako god vi gledali...

Posebno cu , ako ne zaboravim, ukazati na ugao odgovornosti...

Lecenje potvrdjenim metodama je komercijalizovano i to maksimalno...
Tu se postavlja pitanje etike, ali ne na onaj mozda vama uobicajen nacin, vec etika struke u smislu , ne treba raditi dzaba jer razvoj kosta...
To "treba ziveti" i skupiti pare za razvoj, racionalisanje je sveprisutno....

Kanalisanje, tj atestiranje alternativne medicine takodje ce biti itekako pod pritiskom da bude u kandzama igraca iz medicine...zar sumnjati u to?
Tako da ce i to biti itekako u sukobu interesa sa zvanicnom medicinom...
Tako da se ta procedura sama sebi predstavlja kao zaludjivanje...

Medjutim, tu je jos i borba protiv nelicence, vrlo znacajna...dogma diplome...
Ni to ne treba zanemariti...mediokritet razbija savremeni svet...

-------------------------------------
Sa druge strane imamo medicinu koja urla, vice da se zbog alternativnog lecenja i raznih sarlatana GUBI dragoceno VREME.
A samo jedan pogled na nase zdravstvene ustanove, ili neke neprosocijalno orjentisane kapitalisticke zemlje, i videcete opredeljenje na kilavljenje i tamo gde ne mora....
Jer redova gde nema, znaci nije racionalno odradjena organizacija sistema...mnogo se trosi....

I takodje iz ugla medicine imamo demagogiju zdravog i stetnog....tj ko koliko plati , tako se i vice...
Tako imamo i kod sertifikovanja lekova, razne precice, ili ukidanje lekova radi novih (negde gde su manje nuspojave, pa hajde, ali negde gde je novi lek lek sireg spektra, e to vec nije u redu....)
Jer to jeste olaksanje gakalicama doktorima, ali ne i bolje lecenje...
Ali svima odgovara, lekarima, farmaceutima, ministarstvu i ministrima i masala.....

I postoji vrlo jasna tendencija da se ljudi usmeravaju na trosak metode, tj one metode kod kojih i repromaterijal kosta, dok se neke druge kao uzeg spektra odbacuju , a tako stvara pritisak na pojedine instrumente i metode detekcije....

Da ne pricam o tome da je pouzdanost rezultata i dijagnoze danas u Srbiji manja od verovatnoce pogadjanja izmetom od strane goluba....
Ima izuzetaka, ali oni valjda sluze da vade prosek da se na njima vade ovi ostali...

-------------------------------------------------------
Kad je opsti sistem truo, onda posten igrac tu i ne moze da bude posten, ma kakve mu zamisli bile....
Tu poprimas miris ostalih jabuka, ma kakva jabuka da si...
E tu ce stupiti efekat nepotrebne odgovornosti...
Tj em ce kolege da ti prave klecku , em ce i musterije da te hvataju za svaku rec....

A da ne pominjem iskustvo iz prakse gde za 90% bolesti lekarke odgovaraju , ma to je virus, samo cajevi i mirovanje...
Opsta hipohondrija vlada u srbiji...
Ranije je VMA bila totalno razlicita, znaci tamo vas pregledaju i nadju ono sto moze da bude uzrok, moze da bude samo pritajeni defekt, a ne problem jos ili nikad, ali odrade posao sa izvesnom verovatnocom u svakom slucaju i iz jednog pregleda...

Ovako je stvarno utisak da lekare uce na medicinskom fakultetu da su svi pacijenti hipohondri....a da lekari znaju sve odmah i najbolje i iz cuga...

Kad slusam prosecnu srpsku i prosecnu svedsku lekarku , kao nebo i zemlja....a ne znam sta ih uce tamo...

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Teme: 245
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 04, 2010 6:53 pm Odgovoriti sa citatom

jel neko gledao mini serijal o vracarama i nadrilekarstu na b92?? sinoc je bila poslednja emisija?

http://www.b92.net/video/video....._id=428849

koga interesuje,nekaa pogleda.. po meni najbolje obradjena tema do sada Smile

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeci
Strana 11 od 12

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Nepismenost, obrazovanje i kakvo nam je skolstvo Natasa23 Pon Jan 12, 2015 11:41 am  Pogledaj zadnje poruke
highs and lows Natasa Miljkovic Sre Feb 19, 2014 4:42 am  Pogledaj zadnje poruke
automobili i motori ... Borsky Sub Apr 21, 2012 12:48 pm  Pogledaj zadnje poruke
Srpska dijaspora - druga strana medalje Kajalena Čet Jun 24, 2010 7:25 pm  Pogledaj zadnje poruke
Rat anoreksiji Vanja Uto Apr 24, 2007 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!