NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Šarlatan sam - tim te lečim

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Šarlatan sam - tim te lečim
Autor Poruka
Natašin naslednik
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 06 Dec 2007
Teme: 16

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Jun 13, 2009 11:05 pm Odgovoriti sa citatom

Nenad-GL ::
Znaci Pera trazi zrtve, mislio sam da je toliko dobar da ih je bar navukao da sami dolaze k njemu ovako vrlo nisko, ko lesinar.

Mozda ga je neko i pozvao, ali kada mu taj neko onako nagluvom podvikne, cela soba cuje, pa se grabe za njega, pretpostavljam. Shocked
A i ne znam gde je sediste njegove "ordinacije" i kako je stigao do Kg-a.
Od takvih se, ocigledno, ne mozemo zastiti... Ja i dalje smatram da je za njihovu popularnost krivo neobrazovanje nacije.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
"Postoje ljudi pčele i ljudi muve. Pčele i na djubristu naidju na cvet, muve i u najlepšoj bašti traže samo g....Budi pčela!"
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sub Jun 13, 2009 11:19 pm Odgovoriti sa citatom

Nepismenost nego sta, mozda je bezazleno ako Pera i kompanija ne prave stetu a eto daju nadu makar i laznu a cuda se nekad desavaju pa onda umisle da su Bogom dani da lece ljude naravno za lepe parice a doktori ih kao unistavaju i pojma nemaju i narod se primi vrlo lako na takve price, a i samo zdravstvo je krivo jer je dozvolilo da ga taj isti narod korumpira pa se posle zajedno sa Perom psrdaju sa zdravstvom i opet na kraju i Pera i narod dodju kod tog doktora koji nista ne zna Laughing

Korisnicko ime: *
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pol: ?
Pridružio: 03 Apr 2009
Teme: 3

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Jun 14, 2009 8:31 pm Odgovoriti sa citatom

Emisija postavljena u download sekciju.

Boze, sacuvaj nas zatucanih koji hoce svojim primitivnim ruralnim moralom da promene tvoj svet.
duplabaka
Pocetnik
Pocetnik

Pol: Zenski
Pridružio: 20 Jan 2009
Teme: 2
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Uto Jun 16, 2009 1:47 am Odgovoriti sa citatom

Htela ne htela moram nekome da kazem i ako mislite da ne treba nemojte citati.Citam ove postove i mislim da nisam ja to zalutala na neko pre davanje iz filozofije,matematike ili nedaj Boze u ovim godinama da idem na fakultet pa da spremam ispit iz psihologije.O cemu vi to pricate?Pa zar nije svrha svega bila pribliziti narodu ovu temu i pomoci nekome da spozna istinu i prepozna sarlatanstvo.A sta kazete na sarlatane u belim mantilima?Oni koji su ranije citali mozda,znaju da mi je sin bio bolestan i da je imao transplantaciju maticnim celijama,a sada bi vam rekla sta je to sarlantanstvo u stvarnosti.Dozvolicete zadrzacu za sebe prava imena ali evo slucaja.U Klinickom centru na institutu za hematologiju je lezao pacijent kome dijagnostikuju leukemiju i to oblik Pre T-ALL.(limfoblastna leukemija)Nasi hematolozi krenu da biju bitku sa ,,azdajom,,leukemijom,ali povedeni sujetom opet prave gresku za greskom i svesno polako ubijaju nadu da covek ozdravi.Prosle godine kada je nas slucaj bio aktuelan imali su dokumenta u rukama i znali su da postoji lek koji se zove Nelarabine,lek koji je vec poceo da se koristi u Hrvtskoj,lek koji su Nemci posle studije pustili na trziste,lek koji pacijentima u jako velikom procentu donosi remisiju,donosi nadu.U vreme kada je moj sin lecen su tvrdili da taj oblik leukemije nemoze da se uvede u remisiju,da je rezistentan na sve terapije i da je veoma aberatnog tipa.Za pacijente u tom dobu,taj oblik i jeste veoma opasan ali postoji nacin ako se na vreme krene sa pravom terapijom da udju u remisiju i do sada je u svetu dosta njih i transplantirano i prezivelo.Sada posle toliko vremena ponovo saznajem da su momka od 27.god.ponovo sa istom dijagnozom,lecili istim metodama kao mog sina i nazalost koliko znam nije u stanju remisije da bi se transplantirao.Ponovo su koristili Hiper CVAD,dali su mu verovatno Flagidu (i nam hteli ali nisam pristala)i naravno iako znaju za Nelarabine nisu ga iskoristili.Pitam se samo zasto?Pa zar nije sarlatanstvo ako doktor zna da postoji lek,ako zna da postoji osoba koja zna da odredi dozu i koja ima iskustva sa tim lekom,ako zna a neuradi nista da pacijent i dobije taj lek????Da li je unasoj zemlji sarlatansvo ako drzava ili resorna ministarstva ili neznam vise ko ne iskoriste tu svetsku nauku i na nasim ljudima?Lek je naravno u pocetku bio zatvoren za trziste i dostupan samo u nemackoj ali ako na Hrvatskom sajtu nadjem podatke o njegovoj primeni zasto ne i kod nas.Kada smo se mi vratili iz Nemacke dok.Mihaljevic je ostala zatecena samom cinjenicom da je moj sin uopste ziv a kamoli da je i transplantiran.A znate li kako je reagovala,,AAAA,dali su mu Nelarabine!!!Na to je moja sestra pitala,,zasto niste i vi,,,pa mi nemamo,,,odgovorila je. ZASTO???? Volela bi da ovo podpadne pod sarlatanstvo,nekako je bezbolnie,grubo je ,nemar,neznanje,bezobrazluk,samoljublje i sujeta i vec neznam da li imam prikladan izraz a da ne zvuci kao namerna uvreda....Kome uputiti apel da bi se i kod nas na trzistu nasli lekovi koje koriste u svetu,kome se obratiti za pomoc kad nasi doktori iako znaju da postoji nacin nece da pitaju za savet kolege koji rade u inostranstvu i hoce da pomognu???Najgore od svega je sto i ono malo savesti njima proradi kada je vec nedaj Boze kasno i kada je put do uspeha vec skracen i otezan. U svemu ovome bih volela da se prepoznaju oni na koje se to odnosi a ne i oni koji savesno obavljaju svoj posao i nadam se da ih je vise.U njih spada i nacelnica decije hematoloske sluzbe u tirsovoj Hvala joj u ime malih pacijenata.Nazalost moj sin je imao 18.5 god i ,,vec,,odrastao momak pripao je sarlatanima na institutu za hematologiju.I evo opet su to uradili.dali istu terapiju,ista dijagnoza,samo jedno nije isto.Ja sam mog sina na srecu odvela u Nemacku,kod lekara koji znaju sta je nelarabine,a ovaj momak odlazi kod italijana koji neznaju dovoljno.Znali su nasi doktori ko je mom sinu pomogao i kako i sa cim, zasto i ovog momka ne uputise tamo?Mi smo otisli sami a njega namerno nisu tamo poslali.Precutali su da znaju gde ima leka.ZAsto nasi pacijenti ne odlaze i u nemacku na lecenje zasto to mora da je italija?Ko to daje sebi slobodu da odredi ko zivi a ko mre? Zasto nase ministarstvo ne potpise ugovor i sa nemackom pa da u zavisnosti od vrste bolesti i koji lek treba, salju pacijente na razlicite strane? Ono sto znam je da kada Srbija udje u Evropu nasi hematolozi nece jos dugo.Ono sto ja znam volela bih da znaju i oni.Ja sam u nemackoj pokazala sinovljeve otpusne liste gde pise da je bolest rezistentna i te liste je potpisalo 8.hematologa klinickog centra,rekli su da to nije tacno i evo dokaza, moj sin je u remisiji ZIV..Inace direktor tamosnje hematologije je predsednik udruzenja evropskih hematologa.Zato i kazem daleko je za njih evropa...Ko me je razumeo svaka mu cast, jer sam nesto uzrujana i dosta mi je borbe sa lekarima, a i molila bih Vanju da posto predpostavljam da ima toliko ljudi koje poznaje pomognemo bolesnima na hematologiji.Znam da je Natasa opravdano odsutna a ja se zato obracam urednici.Kad god ide neki prilog na TV o tom institutu tu je prf.Mihaljevic direktorka sadasnja,uvek prica o limfomima,hockinsima,ali leukemiju nikada ne pominje.Znam ja da ona potezira svoju oblast ali kada bi bila u prilici da joj direktno postavim neka pitanja o stanju pacijenata,nacinu lecenja, neka vrsta duela mogla bi to biti dobra emisija.Zasto im ne napraviti suocenje sa njihovim uspelim pa i neuspelim pacijentima?Pa cak i ovako preko postova da mi odgovori zasto mi je izjavila saucesce i rekla da je kraj ako je znala da tamo negde ima ko da ga spase? Spas se zove Nadezda Basara i klinika u Lajpcigu.Bog im pomogao uvek i hvala sto imam zivo dete!!!To nije sarlatanstvo.to je zivot.

zdravlje dece ja najvece blago
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 16, 2009 12:17 pm Odgovoriti sa citatom

Ovo potpada pod razbijanje prezentacije Tomice Milosavljevica o unapredjenju naseg zdravstva....
I kao takvo mora da se izbrise sa foruma...jer predstavlja veliku "politicku nerealnost".

Nas narod mora da se navikne da je tacno samo ono sto mu mi kazemo da je tacno....Amin...Nije dzaba crkva postala zvanicna desna ruka vlasti, nego zato da daje Amin , kad kazemo Amin....

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
petronije
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 28 Jun 2009
Teme: 1
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ broj
Poruka Upisano: Sub Jul 04, 2009 12:02 am Odgovoriti sa citatom

Adresa ili kontakt tel. Petra Glumca ?

zvezdano@live.com

zvezdano@live.com
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Apr 05, 2010 10:39 pm Odgovoriti sa citatom

Dante ::
Polako Vlado, ne bih ja to nazvao opštim neznanjem, već neznanjem vremena. Svako doba sa sobom nosi mnoštvo pitanja i mnoštvo odgovora!
Pre 500 godina zemlja je bila centar sveta, pa se neko drznuo da kaže da baš i nije tako. pre 200 god. vladala je teorija da je nemoguće sintetizovati organska jedinjanja.
Pre 50 godina bi naša Vanjica čvrsto branila Njutnove zakone fizike i bila bi u pravu. sve tako lepo funkcioniše, i matematički i eksperimentalno, sila, masa, ubrzanje.
Onda niodkuda dolazi teorija relativiteta koja biva opšte prihvaćena i uči se i danas u srednjim školama...

Vanja ::

Dante ::
Da bi neko mogao da komentariše ovu temu (alternativna medicina), prvo mora razumeti osnovni koncept EM talasa, zatim da pronađe pitanja na koja nauka nije dala odgovore, a zatim da sebi postavi ta pitanja i da proba da da odgovor! Za to je potrebno 10 hiljada radnih sati. (Takvog čoveka prepoznajete po tome što ne zauzima isključive stavove.)
Dakle, ko iza sebe nema tih 10.000 radnih sati, ne bi trebalo da komentarise ovu temu Confused Tj. moze, ali da mu se odbije na iskljucivosti Confused
Odakle ti to da koncept EM talasa cini alternativnu medicinu? Eno ti gore - fitoterapija je, na primer, jedan deo alternativne medicine. Kakve tacno to veze ima sa EM talasima?
Evo konkretno, u vezi sa fitoterapijom - jos uvek nije eksperimentalno istrazeno ali se smatra da esencijalna ulja deluju preko hipotalamusa i da tako uticu na raspolozenje i metabolizam. Gde tu tacno da potrazimo EM talase? Rolling Eyes

Mislim da je Dante mozda u pravu.
medicina je sa farmakologijom otisla u pogresnom smeru. zasititi organizam nekim hemikalijama za koje se pronaslo muckanjem u epruveti da eliminisu odredjenu bakteriju/virus. mozemo li ikad stvarno da znamo stetne posledice lekova? sta ako se ispoljavaju posle 5, 10, 15, 30 . godina.

fizika je ta koja ce jednog dana objasniti kako ljudsko telo funkcionise (a to se ne moze objasniti bez koncepta energije i EM talasa), i na osnovu toga ce se praviti neki drugaciji lekovi. verovatno energetski, a ne hemijski.

u stvari homeopatija vec sada mozda naslucuje tu fizicku stranu procesa.
u homeopatiji poenta je u tome da se covek i sva druga bica sagledavaju kao energetska bica koja imaju dobro definisane vrednosti energija za svaku komponentu u frekvencijskom spektru. kada neki konkretni virus ili bakterija napadne coveka po homeopatiji to narusava tu energetsku ravnotezu coveka na tacno odredjenim frekvencama.

ideja homeopatije je da se problem resava ubrizgavanjem energije one frekvence koja je u manjku.

to se moze raditi
1) izborom cajeva od biljaka koje imaju dominantne bas te nedostajuce frekvence - u tom slucaju pricamo o travarstvu,
2) tretiranjem akupunkturnih tacaka (po homeopatiji svaka akupunkturna tacka ima odredjenu frekvencu i njeno stimulisanje izaziva slanje iz te tacke energije te frekvence po celom telu),
3)moze se delovati zvukom odredjene frekvence,
4) moze se delovati vodom koja je na neki nacin dovedena u energetsko stanje da ima tu frekvencu kao dominantnu. ovo je najcesci princip homeopata.

da li voda ima memoriju ili ne pitanje je za kvantnu fiziku, ali ako slucajno ima, ono sto rade homeopate itekako ima smisla.
licno sam se uverio da je neko ko se zlopatio mesecima sa jako zeznutim virusom za koji zvanicna medicina nije imala leka, izlecen posle par tretmana homeopatijom. naravno jedna lasta ne cini prolece, ali ni ne dokazuje da ga nema. tako da verovatno sve zavisi od terapeuta, tj. verovatno nisu svi u alternativnoj medicini neznalice i sarlatani.mada mnogi jesu lovci u mutnom. zbog takvih je ici na homeopatski tretman veliki rizik. sto ne znaci da je homeopatija prevara sama po sebi.osnovna ideja iza homeopatije je vredna proucavanja.

http://www.publications.parlia.....cm0802.htm

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Apr 05, 2010 11:41 pm Odgovoriti sa citatom

@hm,

Preskocio si bitne korake u tvom izlaganju u kojem nudis samo neproverena resenja kao gotove metode.

Spominjes energiju i 'frekvence' u raznim oblicima, pa cak kao izvor toga spominjes caj odnosno sok od biljaka u kljucanoj vodi.A sta se dobija kad rastvoris supstance iz prosusenih ili svezih biljaka u vodi.biohemijski rastvor a ne energiju, energent mozda. Rolling Eyes

Ono najvaznije sto si zaboravio jeste ustanoviti uzrok zdravstvenih tegoba coveka, uzrok proveriti validacijom i razvijati i validirati lekove i metode lecenja koje ce trajno uklanjati uzroke na bezbedan nacin sa objektivnim i proverenim dokazima iz klinickih studija. Uzrocno posledicna nauka koja prethodi razvoju dokazuje stepen razumevanja zdravstvenog problema i time mera pouzdanosti u metodi i bezbednosti lecenja.

Ljudsko telo je hemijski proces koji stvara energiju za fizicko i mentalno delovanje dokazuju provereni rezultati iz nauke.

Na stotine hiljada naucnika sirom sveta, sto po univerzitetima, sto po raznim kompanijama se bave naucnim istrazivanjem sto je jedini nacin da se dodje do proverenih cinjenica, da bi odredjene osobe neproverenim metodama varali narod i u svakom slucaju se dokaze pohlepa za novcem u ovom slucaju na stetu tudjih zivota. Da se ogradim, ovo tvrdim za one naucno neproverene metode iz takozvane homeopatije.

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 06, 2010 9:01 pm Odgovoriti sa citatom

Saša ::
@hm,

Preskocio si bitne korake u tvom izlaganju u kojem nudis samo neproverena resenja kao gotove metode.

ako umes da citas primetices da sam u tekstu bio dosta skeptican u vezi prakticne primene homeopatije, ali da sam objasnio osnovne ideje iza homeopatije i uz to izneo licni stav da ideja ima logike, sto nije isto sto i reci da je nesto gotova metoda.

Citat:
Spominjes energiju i 'frekvence' u raznim oblicima, pa cak kao izvor toga spominjes caj odnosno sok od biljaka u kljucanoj vodi.A sta se dobija kad rastvoris supstance iz prosusenih ili svezih biljaka u vodi.biohemijski rastvor a ne energiju, energent mozda. Rolling Eyes
.
Ljudsko telo je hemijski proces koji stvara energiju za fizicko i mentalno delovanje dokazuju provereni rezultati iz nauke.

Na stotine hiljada naucnika sirom sveta, sto po univerzitetima, sto po raznim kompanijama se bave naucnim istrazivanjem sto je jedini nacin da se dodje do proverenih cinjenica, da bi odredjene osobe neproverenim metodama varali narod i u svakom slucaju se dokaze pohlepa za novcem u ovom slucaju na stetu tudjih zivota. Da se ogradim, ovo tvrdim za one naucno neproverene metode iz takozvane homeopatije

za tebe izgleda hemijska osnova zivih bica iskljucuje energetsku osnovu.

mozda imas problema sa ideoloskim shvatanjem cvrsto vezanim za nizi nivo apstrakcije. ono sto je na najnizem nivou hemijski proces, moze na visem nivou da bude bioloski proces, sto je sasvim jasno iz toga da zivi organizmi uspesno manipulisu hemijskim nivoom da proizvedu bioloske efekte.
Ne vidim zasto bi bilo nemoguce da postoji i energetski nivo apstrakcije,
Nisi studirao tehniku mozda zato imas problema sa prihvatanjem ideje da je stanje coveka moguce opisati energetskim spektrom.

Nauka nije iskljuciva, samo sarlatani koji tumace nauku iskljucuju hipoteze koje ne razumeju ili su suprotne njihovoj skolskoj predstavi o funkcionisanju bilo cega.

Citat:
Ono najvaznije sto si zaboravio jeste ustanoviti uzrok zdravstvenih tegoba coveka, uzrok proveriti validacijom i razvijati i validirati lekove i metode lecenja koje ce trajno uklanjati uzroke na bezbedan nacin sa objektivnim i proverenim dokazima iz klinickih studija. Uzrocno posledicna nauka koja prethodi razvoju dokazuje stepen razumevanja zdravstvenog problema i time mera pouzdanosti u metodi i bezbednosti lecenja.

pa ja nigde nisam kazao ljudi idite kod najblizeg homeopate. kazao sam da osnovna ideja iza homeopatije vredna procavanja tj. da uopste ne mora da bude laz i nemoguca.
u prevodu za manje pismene reci da je ideja vredna proucavanja znaci da ideju o energetskoj osnovi coveka i bolesti kao narusenom energetskom balansu, kao i sve moguce koncepte koji iz te osnovne ideje proizilaze treba testirati brojnim naucnim ispitivanjima, sto se zasad nije desilo.
Verovatno je tako zato sto su naucnici koji se bave bolestima i lekovima skolovani uglavnom na polju hemijskog inzenjerstva, farmakologije, biologije i medicine, ali im uglavnom nedostaju osnovna znanja iz tehnike, pa kao ni ti ne mogu da shvate da je moguci drugaciji pogled na ziva bica od onog koji im je utuvljen u glavu na studijama.
Uostalom, kad bi se otkrilo kako leciti energijom, skoro svi oni bi ostali bez posla. Ovaj svet se vrti oko para. Farmaceutske kompanije zaradjuju milijarde evra/dolara prodajuci pilule. kad bi se otkrilo jednostavno resenje za zdravstvene probleme oni bi ostali bez prihoda. Naravno da nece svoj R&D usmeriti u tako nesto i da ce lobirati da je to glupost. Hm, ako se ne varam i ti spadas u kategoriju ljudi koja zivi ili je zivela od medicine/farmacije.

Poslednji put izmenio korisnik hm dana Uto Apr 06, 2010 9:17 pm; Izmenjeno ukupno 1 puta. (14 procenata izmenjeno)

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 06, 2010 9:14 pm Odgovoriti sa citatom

hm ::

Nisi studirao tehniku mozda zato imas problema sa prihvatanjem ideje da je stanje coveka moguce opisati energetskim spektrom...

A sta sam onda diplomirao? Shocked

Nema potrebe da se potpisujemo.

Nauka nije iskljuciva, samo sarlatani koji tumace nauku iskljucuju hipoteze koje ne razumeju ili su suprotne njihovoj skolskoj predstavi o funkcionisanju bilo cega..

Niko nije napisao da je nauka iskljuciva, postoje proverene metode nauke, postoji utemeljenost u teoriji bilo koje oblasti koja se proucava da bi se dalje razvijala. Ne moze kao grom iz vedrog neba da se kaze ja te lecim mojom ili drugim izvorom energije, primer samo navodim, ne tvrdim za tebe, a da nije objasnjivo odakle ta energija, njena jacina i na koji nacin bi mogla da bude efektivna, u teoriji.

pa ja nigde nisam kazao ljudi idite kod najblizeg homeopate. kazao sam da osnovna ideja iza homeopatije vredna procavanja tj. da uopste ne mora da bude laz i nemoguca.
u prevodu za manje pismene reci da je ideja vredna proucavanja znaci da ideju o energetskoj osnovi coveka i bolesti kao narusenom energetskom balansu, kao i sve moguce koncepte koji iz te osnovne ideje proizilaze treba testirati brojnim naucnim ispitivanjima, sto se zasad nije desilo.

Odakle ti energetska osnova coveka, postoje li provereni naucni rezultati koji ukazuju u postojanje tog faktora kojim bi se dalo manipulisati na bilo koji nacin kako bi se uticalo na zdravlje.

Znaci utemeljenje pretpostavke mora postojati za svaki koncept koji se dalje proucava.

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sledeci
Strana 10 od 12

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Nepismenost, obrazovanje i kakvo nam je skolstvo Natasa23 Pon Jan 12, 2015 11:41 am  Pogledaj zadnje poruke
highs and lows Natasa Miljkovic Sre Feb 19, 2014 4:42 am  Pogledaj zadnje poruke
automobili i motori ... Borsky Sub Apr 21, 2012 12:48 pm  Pogledaj zadnje poruke
Srpska dijaspora - druga strana medalje Kajalena Čet Jun 24, 2010 7:25 pm  Pogledaj zadnje poruke
Rat anoreksiji Vanja Uto Apr 24, 2007 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!