NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Crna magija

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Duhovnost i religija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Crna magija
Autor Poruka
homo homini lupus est
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 19 Feb 2007
Teme: 27

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Ned Mar 04, 2007 12:21 am Odgovoriti sa citatom

Mislim da bi bilo dobro obraditi ovu temu. Jako puno ljudi u ovo veruje,radi razne vrste obreda. Da li mislite da takve stvari postoje? Da li mislite da je to jedna od staka koju ljudi koriste da bi opravdali sto nista pametno nisu uradili?
Ako budete dobri,ispricacu vam sta sam nasla u svom jastuku na kojem spavam...
Imam i poznanicu koja je prosle godine totalno odlepila zbog toga,stalno je isla kod raznoraznih da joj skidaju crnu magiju,visila po crkvama, jednom recju-bila je opsednuta. Prestala sam sa njom da kontaktiram jer je krenula da ludi i opterecuje sa pricama o koncu,flekama,isecenim noktima,crknutim misevima,obrnutim gacama...Kada sam malo,iz znatizelje,pocela da pitam ljude sta misle o tome primetila sam da jako puno ljudi u to veruje i da se jako plasi. Kolektivna nemogucnost prihvatanja lose stvarnosti?

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Mar 04, 2007 8:15 pm Odgovoriti sa citatom

Secam se da je bila jedna emisija... slicna tema - gospoda "vidovnjaci" su bili gosti Smile
Sta god da si nasla u jastuku, don't worry.

Ljudi su optereceni tom magijom, ne znajuci koliko su te stvari zapravo opasne ako se upustis.
Dovoljno je da kazem da sam prisustvovala egzorcizmu... ne dao Bog nikome ono...

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Ned Mar 04, 2007 9:14 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ljudi su optereceni tom magijom, ne znajuci koliko su te stvari zapravo opasne ako se upustis.

Mislis li da magija zaista postoji, ili je ljudi uglavnom umisljaju? Znas kao sto ljudi padnu na "cold reading" kad se koriste generalizacije i govor tela da bi onaj kome se "cita" sudbina poverovao u pricu i odvojio kintu.

Mislim nema sumnje da postoje osobe koje se izjasnjavaju kao vestice, ali u pitanju je koliko sam ja skapirao uglavnom samo manje vise alternativni religiozni kult vezan za obozavanje prirode i uvodjenje muskog i zenskog principa umesto principa dobro-zlo koji vlada zvanicnim formalnim hriscanstvom

(inace meni musko-zenski dualizam kao osnovni princip deluje realisticnije od principa dobro-zlo. Princip dobro-zlo je uvek izvor ratova, jer su u glavama ratnika uvek oni drugi zli i naopaki, a oni dobri. Ako pogledas istocnjacke religije, yin/yang takodje govori o dve razlicite energije koje se dopunjuju i saradjuju - aktivna i pasivna / muska i zenska /sunce i mesec/ nebo i zemlja/.... ).

Da li mislis da vestice zaista imaju neku moc ili je to samo iluzija koju kreira necija podsvest?

Mislim hipnoza je klasican primer kako se podsvest moze manipulisati postavljanjem raznih pravila koja kao filteri izvrcu nacin na koji opazamo realnost - brisuci stvari koje postoje i dodajuci stvari koje ne postoje. Ali ne verujem da neko moze nekome da promeni pravila tj. "uvraca" nesto na daljinu koristeci deo odece ili sliku. Mislim da su to gluposti.

E to sto neki sami sebe ubede da su pod dejstvom magije ili opsednuti, pa se u skladu sa tim i ponasaju, to je mislim za psihijatre. Nekad se svako ludilo smatralo za opsednutost duhovima i egzorcizam je bio smatran za lek, a neretko su ti ljudi i ubijani ili maltretirani - danas psihologija leci mnoge od dusevnih poremecaja, a ja sam vec pricao na forumu da je vecina mentalnih poremecaja u stvari prevelika sujeta i rezultat obrazaca ponasanja nasledjenih ili stecenih kroz zivotno iskustvo. U tom smislu ono sto je kod egzorcista zao duh ili djavo, u realnosti je mislim sujeta koju svi imamo u nekoj meri i pokusavamo da je se otresemo da bi ziveli bolje.

Realnije mi zvuci da TV na primer moze biti iskoristena za masovnu hipnozu ubacivanjem jedne ekstra slike sa skrivenim porukama na svakih 25 slika. Ja licno sumnjam da nas je raniji RTS mozda koristio kao zamorce u eksperimentima masovne hipnoze i da je to razlog zasto su ljudi u Srbiji danas pomalo pogubljeni, depresivni, pasivni, paranoicni, shizofrenicni, autisticni... U svakom slucaju i bez hipnoze, bilo je to medijsko silovanje sopstvenog naroda.

Citat:
Dovoljno je da kazem da sam prisustvovala egzorcizmu... ne dao Bog nikome ono...

Cekaj, sad si me zaintrigirala. "Prisustvovala egzorcizmu". Interesuje me kako je sve to tacno izgledalo.

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
homo homini lupus est
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 19 Feb 2007
Teme: 27

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Ned Mar 04, 2007 11:21 pm Odgovoriti sa citatom

Nijedna crkva nije zvanicno priznala da je iko ikada bio zaposednut djavolom.
Pricaj nam gde,kako,kada,ko?

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 06, 2007 12:58 am Odgovoriti sa citatom

Cela jedna porodica bila u pitanju...
Zatekla sam se slucajno, ni slutila nisam sta ce se desiti...
Posle Liturgije su ih doveli. Ta zena se deceniju unazad bavila svim i svacim, narodski receno - skidala cini, bacala cini, spravljala neke meleme, predvidjala sta ce se ljudima dogoditi itd. Imala za sve to i racun u banci (!)

Kako su mi ispricali, nakon nekoliko godina pocele su neke cudne stvari da joj se desavaju i bivalo joj je sve gore i gore. Zbog svega toga, isla je kod psihologa, psihijatra, kod nekih zena ('kolegenica') da joj prebaju... Na kraju se raspitala da li moze da dodje u crkvu, da proba i tu.
Sto je najgore, taj "posao" kojim se ona bavila, ucile su od nje i njena cerka i snaja, nesto malo se upleo i muz, ali je ona prosla najgore...

Citavog dana mi je bilo muka, ali bas muka od onoga sto sam videla...
Kako niko od njih nije bio krsten, to je ustvari bio cin krstenja, sa cime su se oni sami i slozili pre ulaska u crkvu. Ali su ljudi verovatno bili i zbunjeni i neinformisani, pa nisu znali kako sve to ide - treba kum i sl. Na kraju su ljudi, koji su se tu nasli, prihvatili da budu kumovi (nisu se ni poznavali medjusobno, ali to nije ni bitno).
Sve sto se desavalo, bilo je nalik nekom scenariju iz filma strave i uzasa, a zapravo zbilja...
Porodica i ovako i onako... ali ona zena... ona se tresla i previjala (nesto slicno napadu epilepsije, s tim sto je bila na nogama), nesto je govorila, udarala samu sebe... ne umem da opisem...
A sa druge strane ocigledan je bio njen trud da izdrzi i ne izleti napolje.
U toku samog cina, kada je svestenik izgovorio ono "...krstavam te u ime Oca, Sina i Sv. Duha" i kada joj je prineo krst - videlo se da ju je oblio neki znoj i krenula je da pada, ali su je pridrzali.
Prestala je i da prica (ovo je ipak blag termin, jer ono nije bila prica) i da se trese, samo je stajala ukoceno i skroz zbunjeno. I dobila je modru boju ispod ociju...
Posle krstenja, ostali su jos, citane su molitve... ja sam vec tada otisla.

Licno nisam poznavala te ljude, tada sam ih prvi put u zivotu videla.
Koliko sam cula, danas je dobro i ona i porodica. Ona ima malih problema sa srcem i krvnim pritiskom pa uzima lekove, ide na neke kontrole kod psihijatra, retko se vidja sa ljudima, ali je u principu ok.
Eto.

Jeste me sve to potreslo, jer je ono uzas u pravom smislu te reci... najvise od svega oni njeni krici...

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 06, 2007 1:03 am Odgovoriti sa citatom

homo homini lupus est ::
Nijedna crkva nije zvanicno priznala da je iko ikada bio zaposednut djavolom.

Kako to mislis?
Malo je nelogicno da Vas. Patrijarsija (ako je Pravoslavlje u pitanju) ili Vatikan (ako je Rimokatolicizam u pitanju) izda zvanicno saopstenje da je taj i taj bio posednut.

Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 13 Jan 2007
Teme: 67

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 06, 2007 1:07 am Odgovoriti sa citatom

uff, bas ova tema pred spavanje, isokirali ste me Confused Shocked

Ubistvo zivotinje je samo korak ka ubistvu coveka-Lav Tolstoj
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 06, 2007 1:10 am Odgovoriti sa citatom

Mrzi me da citam vase postove ali smatram da su ljudi koji prodaju mu*a za bubrege malo zaludni,i treba drzava na neki nacin da se upetlja u celu tu pricu nekim zakonima,bogacenje na tudjoj nesreci,strasno!

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 06, 2007 1:12 am Odgovoriti sa citatom

Ona vredi milijona ::

Hteli ljudi da ispricam...
Frizbi?

Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 13 Jan 2007
Teme: 67

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 06, 2007 1:27 am Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
Ona vredi milijona ::

Hteli ljudi da ispricam...
Frizbi?

ha ha

Kokice? Very Happy

Ubistvo zivotinje je samo korak ka ubistvu coveka-Lav Tolstoj
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Duhovnost i religija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 1 od 10

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!