NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Guzve u Beogradu

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Sve i svašta Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Guzve u Beogradu
Autor Poruka
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Dec 17, 2009 11:35 am Odgovoriti sa citatom

Pored toga sto je mucno stajati u koloni po 2 sata svakog dana do posla...
pitam se,koliko je drzava na gubitku zbog svakodnevnog kolapsa u gradu?verujem da to utice na produktivnost
i druga stvar, mislim da novi most nece bitno popraviti saobracaj u Beogradu..mislim da je i previse automobila na ulicama... semafori su totalno idiotski podeseni,ako ste primetili, duze su otvorene neke sporedne ulice nego neke sa vecim protokom saobracaja... takodje,vozaci su suvise spori u trenucima kad bi trebali da budu brzi,na primer pri polasku na semaforu... pocinjem da mrzim ovaj grad zato sto ni do banovog brda ne mogu da stignem bez 40minuta, a u sustini ne bi mi trebalo vise od 15 minuta.
takodje periferija je uzasno pokrivena, centralne beogradske opstine su povezane sa milion linija gradskog prevoza, dok je periferija slabo pokrivena...
nije mi jasno ni cemu sluze trolejbusi, krecu se istom linijom kao i autobusi samo sto kada se jedan pokvari nastaje kolaps...ruzni su, i od njih imamo vise stete nego koristi.. da se ja pitam ukinuo bi ih...
juce ujutru sam do posla putovao kolima 2 sata.. od toga sam se od centra zarkova do sajma vozio sat i nesto... izmedju ostalog semafor na uglu vodovodske i lazarevackog drguma nije radio... popodne pri povratku kuci,negde oko 5, isti semafor jos uvek nije bio popravljen,i na toj raskrsnici je naravno nastala petljavina..niko nikog ne pusta, pandura nema... ko bi trebao da resava takve probleme, nemam pojma,samo znam da pocinje da me muka hvata svaki put kad trebam da krenem ka centru grada....

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Dec 17, 2009 11:51 am Odgovoriti sa citatom

Ne mogu da verujem za semafor na uglu vodovodske opet nije radio pa on vise ne radi nego sto radi Laughing stanovao sam u bele vode dok sam ziveo u bg i tada nije vise radio nego sto radi Laughing vlaky sta da ti recem, produktivnost je ugrozena i forumisanjem ajde izracunamo: svaki dan u vreme radnog vremena ja potrosim efektivno pola sata na forumu, pola sata puta 6 radnih dana u nedelji dodje 180 minuta nedeljno ili 3 sata puta 4 nedelje mesecno to ti je 12 sati ili dan i po efektivnog radnog vremena... mislimo o tome Very Happy guzve u gradu su nesto na sta ne mozemo da uticemo a na prisutnost na forumu mozemo ali necemo Very Happy barem ja e da me cuje gazda sad ode 20 posto od plate Laughing
izmena: semafor koji mene micio je bio na uglu vodovodske i radnicke Very Happy

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Dec 17, 2009 11:59 am Odgovoriti sa citatom

Prvo treba priznati uzrok problema 'seobe srba' prvac Beograd....

Ravnomeran razvoj provincije bi usporio rast broja beogradjana.....Ali vec ste u dobrom sosu kako citam i kako sam bio svedok, pa jedan most vam nece biti od pomoci, trebace tu dosta vise mostova, znaci i kapitala za investicije u infrastrukturu.

Svi idu autom, mahom ces videti jednog coveka u automobilu i to vozaca.....gde je tu ideja o grupnom prevozu kolega koji zive u istom delu ili smeru....Gde je ideja o poskupljenju goriva ili parkinga po Beogradu, automobili bi se manje koristili bez veze...uzgred i konkurentnost javnog prevoza da se poveca uz obavezne posebne trake kako bi od Petla do centra stigao na primer za maksimalno 20 minuta.

Ako slusas one koji upravljaju gradom oni samo govore o izborima i koliko su bas oni najbolji, a nikako da cujemo sta ce da urade i na koji izvodljiv nacin, u kom roku i ko ce to da plati.... Neutral

Beograd je prijatan grad za posetu, soping i provod a ne bih menjao moj gradic ovde u NL ili moj 'ranč' pod Cerom u čivijaškoj 'republici' Mačvi za Beograd da ga poklone za dž.; gde bre da sedmičnoceo radni dan trosis samo u čekanju?

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Dec 17, 2009 11:59 am Odgovoriti sa citatom

JovanovicZ ::
Ne mogu da verujem za semafor na uglu vodovodske opet nije radio pa on vise ne radi nego sto radi Laughing stanovao sam u bele vode dok sam ziveo u bg i tada nije vise radio nego sto radi Laughing vlaky sta da ti recem, produktivnost je ugrozena i forumisanjem ajde izracunamo: svaki dan u vreme radnog vremena ja potrosim efektivno pola sata na forumu, pola sata puta 6 radnih dana u nedelji dodje 180 minuta nedeljno ili 3 sata puta 4 nedelje mesecno to ti je 12 sati ili dan i po efektivnog radnog vremena... mislimo o tome Very Happy guzve u gradu su nesto na sta ne mozemo da uticemo a na prisutnost na forumu mozemo ali necemo Very Happy barem ja e da me cuje gazda sad ode 20 posto od plate Laughing
izmena: semafor koji mene micio je bio na uglu vodovodske i radnicke Very Happy

na poslu nam je zabranjen FB i YT Very Happy tacnije nemoze se ici na te sajtove,blokirani su
danas sam produktivan,ali kuci Very Happy

slazem se,ali jedno je kad pojedinci nisu produktivni dovoljno,tj kad zabusavaju,hvataju krivine itd...ali kad masovno,pola grada to isto cini... iz razloga sto taj isti grad ne moze da im omoguci normalan dolazak na posao..to je vec tuzno...

vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Dec 17, 2009 12:05 pm Odgovoriti sa citatom

Saša ::

Ravnomeran razvoj provincije bi usporio rast broja beogradjana.....Ali vec ste u dobrom sosu kako citam i kako sam bio svedok, pa jedan most vam nece biti od pomoci, trebace tu dosta vise mostova, znaci i kapitala za investicije u infrastrukturu.

Svi idu autom, mahom ces videti jednog coveka u automobilu i to vozaca.....gde je tu ideja o grupnom prevozu kolega koji zive u istom delu ili smeru....Gde je ideja o poskupljenju goriva ili parkinga po Beogradu, automobili bi se manje koristili bez veze...uzgred i konkurentnost javnog prevoza da se poveca uz obavezne posebne trake kako bi od Petla do centra stigao na primer za maksimalno 20 minuta.

Ako slusas one koji upravljaju gradom oni samo govore o izborima i koliko su bas oni najbolji, a nikako da cujemo sta ce da urade i na koji izvodljiv nacin, u kom roku i ko ce to da plati.... Neutral

Beograd je prijatan grad za posetu, soping i provod a ne bih menjao moj gradic ovde u NL ili moj 'ranč' pod Cerom u čivijaškoj 'republici' Mačvi za Beograd da ga poklone za dž.; gde bre da sedmičnoceo radni dan trosis samo u čekanju?

i to je tacno... svi dolaze u beograd..masovno..mada sa te strane je Beograd (drzava) kriva,sto ne omogucava da ljudi iz unutrasnjosti ostaju u svojim sredinama.... beograd je selendra...

ja sam juce isao prvi put za 2 nedelje koliko radim kolima jer sam imao obaveze nakon posla, i uzasno je... potrosis tonu benzina na kreni-stani.. drugo zuta traka je dozvoljena samo busevima, sto je jako dobra okolnost... ali neki moraju kolima svuda,pa makar i u prodavnicu preko puta zgrade...
dobro bas od petla u normalnim okolnostima busom ne mozes za 20 minuta ni nocnim kad nema saobracaja, u najboljem slucaju 35-40minuta,efektivne voznje preko dana,bez guzve Laughing Laughing bez stanica,semafora itd... Laughing

Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Dec 18, 2009 4:18 am Odgovoriti sa citatom

vlaky ::

i to je tacno... svi dolaze u beograd..masovno..mada sa te strane je Beograd (drzava) kriva,sto ne omogucava da ljudi iz unutrasnjosti ostaju u svojim sredinama.... beograd je selendra...

Ovo je već za onu temu gde se o tome naširoko pisalo: http://www.natasa-miljkovic.co.....php?t=3195

Svoje mišljenje imam tamo zabeleženo, pa da se ne ponavljam, da ti ne odgovaram na ovo.

saša ::

Mislim da problem sa kvantitetom uopšte ne bi bio problem da je situacija sa saobraćajem u Beogradu malo bolja. Jeste, sigurno da su došljaci krivi za kolaps Very Happy Sram ih bilo Wink

Inače, stekla sam ovde utisak da je Beograd urađen tako da samo bude funkcionalan, gde građanin nema nimalo komfora. A s druge strane - nije funkcionalan, nije izvedeno kako treba Smile Tako da sve u svemu, teško da će taj most rešiti problem... videćemo.

Ja samo ne mogu da shvatim da ceo grad stane kad padne sneg... Surprised I svaki put, niko nije pripremljen kako treba, ma sram bilo i taj sneg, kako samo sme da padne u decembru Laughing

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Dec 18, 2009 6:10 am Odgovoriti sa citatom

Da, u pravu je Jasa. Ovi dođoši stvarno unakaziše gradove... Laughing Gledam onaj Beč, recimo. Tamo njih (dođuša) ni nema i zato sve besprekorno funkcioniše, majku im švapsku!
Idi bre, neki dan Mile prošao s grtalicom po Novom Sadu, sav glupi sneg nabacio na parkinge, pa se ti sad, bato, parkiraj.

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Marko_L
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 29 Apr 2007
Teme: 3
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Dec 18, 2009 6:33 am Odgovoriti sa citatom

Što reče Saša, najveći problem je neravnomeran razvoj svih regiona u Srbiji, za šta je inače potrebna decentralizacija. Ovako, svi putevi vode u Rim (Beograd), tako da isti sada ima blizu 3 miliona stanovnika (po nekim procenama, ali tu oko 2.5 miliona sasvim sigurno), a infrastruktura nije mnogo menjana od vremena kada je u njemu živelo 1.5 miliona ljudi.

Tako da, stvar je jasna. Problem će se rešiti onda kada Beograd ne bude jedini grad u Srbiji koji može nešto da ponudi (pre svega školovanje i posao). Do tada, to se može rešiti jedino nepopularnim merama kao što je povećanje cene benzina na 300 dinara po litru i zabrana vožnje automobila starijih od 10 godina. To bi recimo prepolovilo saobraćaj na pola, ali to nijedna vlada ne sme da uradi jer bi se odmah digla kuka i motika.

Prema tome, jedino što ostaje onima kojima smeta saobraćaj u Beogradu, jeste da se presele i pritom sam veoma ozbiljan kada ovo kažem. Evo ja se već neko vreme nosim mišlju da se preselim u neki koliko toliko pristojan grad blizu Beograda (prvi pik mi je Inđija). Baš sam nešto skoro računao, od Inđije do Novog Beograda (gde mi je inače centar poslovanja) mi treba manje vremena nego odavde gde sad živim. Takođe, s obzirom da barem 50% poslovanja obavljam preko interneta, a Inđija ima odličnu internet infrastrukturu (barem prema informacijama sa kojima ja raspolažem), rešenje se samo nameće. A da ne pričam o tome da bi me kuća u Inđiji koštala dvostruko manje nego ova u Beogradu.

Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Dec 18, 2009 7:09 am Odgovoriti sa citatom

Slažem se ovo što Marko kaže za decentralizaciju, ali se slažem iz nekih drugih razloga. A ne zato što mislim da je to jedini beogradski problem po pitanju gužvi u saobraćaju. Ma da, baš. dada Nije menjana infrastruktura? Ne, nego je nekako nakaradna u samom startu i tako ostavljena. Broj ljudi u gradu ne bi smeo da pravi ovolike probleme. Odakle god da su ti ljudi. Valjda je normalna stvar postaviti tu istu infrastrukturu u startu kako treba, jer je takođe normalna stvar da se grad širi i povećava broj stanovnika u njemu. Pogotovo glavni grad.

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Marko_L
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 29 Apr 2007
Teme: 3
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Dec 18, 2009 7:21 am Odgovoriti sa citatom

Pričamo šta je uopšteno problem. Naravno da se na to nadodaju i nesposobne službe koje svake zime iznenadi sneg, kao i ovi što blokiraju ulice kad god su nezadovoljni zbog nečega (taksisti, poljoprivrednici, radnici propalih fabrika, itd.). Evo, ja bih večeras jeo palačinke. Šta ? Nema ? E odo da blokiram put dok mi neko ne napravi palačinke Smile

A to za infrastrukturu... ne radi se o tome da ona nije postavljena kako treba. Mislim, ima divlje gradnje koja nije u skladu sa urbanističkim planom, al to se lako poruši sa par buldožera. Problem što je na proširivanju te infrastrukture jako malo rađeno u poslednjih ne znam ni ja koliko godina. Ispada da je napraviti kilometar puta ne znam ni ja kakva mudrost, pa se oko toga veća ne znam ni ja koliko, pa se sastavljaju stručni timovi, pa analize, pa ovo pa ono... jebemu miša, pa šta tu ima da se misli... zamešaš asfalt i razmažeš ga sa valjkom Smile

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Sve i svašta Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 1 od 6

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Jednog dana Ona vredi milijona Čet Maj 07, 2009 2:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Trudnice u Srbiji, ko je lud da radja decu daki77 Sre Maj 06, 2009 6:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Zatvori Vanja Pet Apr 18, 2008 11:04 pm  Pogledaj zadnje poruke
ko je bogat dekameron Ned Apr 06, 2008 11:55 am  Pogledaj zadnje poruke
vidla zaba da se konj potkiva pa i ona digla noge!! vlaky Ned Apr 15, 2007 7:37 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!