NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

How to...

Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Tehnopolis Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

How to...
Autor Poruka
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Feb 27, 2010 12:59 pm Odgovoriti sa citatom

Svakome od nas se desilo makar jednom u zivotu da smo prokleli dan kada su izmislili tu kutiju ispod stola koju zovu kompjuter, ko izmisli engleski jezik a i onaj Gejts nam nije promakao... Nema nijedne teme u tehnopolisu u fazonu how to... pa rekoh eto ne mora sve covek da radi za pare... dragi forumasi ako vas muci nesto u vezi sa hardware-om i ponesto u vezi sa software-om otvorite dusu a ja cu se potruditi da sto pristupacnijim recnikom pomognem koliko mogu. Ima tu jos par forumasa koji bi mogli da daju korisne savete pa eto... navalite. Laughing Wink

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Mar 01, 2010 11:38 am Odgovoriti sa citatom

Evo nekih saveta koje mozete sami odraditi i tako poboljsati performanse vaseg XP operativnog sistema a time i samog racunara.
1. Obratite paznju da vam na sistemskoj particiji (obicno je to C) bude u svakom trenutku slobodno minimalno 2GB prostora. Mnogi od nas trpaju na desktop sve sto stignu ukljucujuci nepotrebne filmove i muziku i tek kad popune C: prelaze na drugu particiju. To je greska. Dovodi do usporavanja i tzv. kocenja Smile winXP trazi minimum 2GB slobodnog prostora da bi uopste funkcionisao nesmetano pa ako imate problema sa zastajkivanjem pri otvaranju najobicnijeg prozora moze biti da je ovo u pitanju.

2. otvorite start meni i u polje run ukucajte: msconfig
idite na karticu startup i odstiklirajte sve stavke sem antivirusa i eventualno fajervola. restartujte racunar. pri ponovnom pokretanju primeticete brze stavljanje celog sistema u radni rezim. pojavice se upozorenje ne obracajte paznju samo stiklirajte opciju dont show this time... i kliknite na ok. Ono sto ste u msconfig panelu uradili sklonilo je sve programe koji se dizu zajedno sa windowsom i time zauzimaju veliku kolicinu memorije, a najcesce su potpuno bespotrebni.

3. Udjite u folder WINDOWS na C particiji pa u podfolder SYSTEM pa u SYSTEM32 i izbrisite sve iz podfoldera TEMP. ili instalirajte program CCleaner koji ce to uraditi umesto vas.

Nemam vremena sada sledeci put cu napisati uputstvo kako da iskljucite opciju system restore sa nesistemske particije koja bespotrebno zauzima vise od gigabajta pa i dva slobodnog prostora, i da izbrisete ranije stavke odnosno chekpointe sistem ristora sa c: particije koji vam najverovatnije ne trebaju a isto zauzimaju prostora.

LeeA
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 05 Jun 2007
Teme: 13

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 02, 2010 12:03 pm Odgovoriti sa citatom

Praticu sta se desava na ovoj temi. Smile Jovanovicu hvala na savetima.

The best and most beautiful things in the world cannot be seen, nor touched ... but are felt in the heart.
95,8
Now watch what you say or they’ll be calling you a radical,
Liberal, fanatical, criminal.....!

JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 02, 2010 1:51 pm Odgovoriti sa citatom

Nema na cemu LeeA evo jos nekih korisnih Smile

Da se vratimo na glupi system restore koji u mojoj evo vec dvodecenijskoj karijeri a decenijskoj od kad postoji XP nikad nije radio kako treba...
Iskljucite ga! Odmah! Sada! Very Happy

desni klik na my computer, kartica System Restore i stiklirajte Turn Off system restore on all drives. oslobodicete cak 12% prostora na obe particije ako imate dve odnosno na svakoj, eto do malopre nisam znao da uzima cak 12% po default-u!!!, recimo da imate hdd od 320GB sto je danas neki minimum pa racunajte... ja mislio dva giga najvise, damn system restore! Laughing Wink

Dalje, jeste znali da 40% virusa i ostalog zlonamernog koda koji vrslja internetom (IDGLabs podaci) koristi funkciju koja je automatski ukljucena u vasem XPu a zove se Remote Assistance. Epa nece vise. Opet desni klik na my computer kartica Remote i odstiklirajte opciju Allow remote assistance invitations... To je sve, smanjili ste rizik da vas racunar bude zarazen. a ne boli nista. Smile

JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Mar 07, 2010 4:06 pm Odgovoriti sa citatom

Da malo pojednostavim temu Very Happy
Evo linka sa kog mozete preuzeti program team viewer, jednostavan je za instalaciju i totalni laici ce razumeti o cemu se radi, ja ga vec imam instaliranog na racunaru i on sluzi za daljinsko upravljanje racunarima, to znaci da mogu upravljati vasim racunarom u onoj meri u kojoj mi sami dozvolite, princip je jednostavan, posle instalacije dobijate verifikacioni kod/sifru koju meni kazete i ja pomocu nje pristupim vasem racunaru, da napomenem da u bilo kom trenutku mozete prekinuti vezu i da svo vreme pratite kursor misa gde idem i sta radim, mogucnosti zloupotrebe su svedene na najmanju mogucu meru a uostalom nemam nameru gledam vase slike sa zimovanja vec da pomognem pa je jedino sto trebate da uradite da imate malo poverenja Wink ...ako imate neki za vas neresiv problem mozete mi se obratiti i ja cu putem daljinske konekcije da vam ga resim najbrze sto mogu, mislim da vise od ovoga ne mogu da ucinim? Very Happy

http://www.teamviewer.com/download/index.aspx
+38269302748 moj telefon, cena poruke je mislim oko 10 dinara za mts i vip a ako ste u telenor mrezi onda je ista kao za srbiju, jer je ovo promonte ustvari telenor. Smile

Ah da... samo da dodam da je ova vrsta moje velikodusnosti (hahhah) dostupna samo za registrovane korisnike ovog foruma a i to za one sa bar 200 postova, cisto da sprecimo zloupotrebe... ccc kako na sve mislim... Razz

JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 30, 2010 10:01 am Odgovoriti sa citatom

Evo jednog korisnog dodatka za firefox pretrazivac, radi se o preuzimanju video klipova sa popularnog sajta koji svi znate Wink tekst je preuzet sa blic sajta posto mi se ucinio dovoljno razumljivim i dobro napisanim.

Dakle, ako želite da preuzmete neki video sa YouTubea, potreban vam je 1 Click YouTube Video Download, dodatak za Firefox. Nakon instalacije ovog dodatka, ispod desnog dela donje ivice svakog YouTube videa pojaviće se link za preuzimanje. Linkovi će biti imenovani prema formatu videa. Prvi je FLV, radi se o Flash video formatu koji će zahtevati odgovarajući video plejer za reprodukciju. Video u tom formatu nalazi se u razmeri 4:3 i kodiran je sa što manjim zauzećem u prvom planu. Drugi ponuđeni i od nas preporučeni format je MP4, koji će ponuditi video u rezoluciji 480 puta 360 piksela, a treći je 3GP format koji će prepoznati većina mobilnih telefona pa je video prilagođen njima rezolucijom 320 puta 240 piksela.

Ako je video postavljen na YouTubeu u visokoj rezoluciji nakon 3GP formata, biće ponuđen za preuzimanje u HD i Full HD rezolucijama. Oba linka nude video u MP4 formatu, s tim da je prvi u rezoluciji 1.280 puta 720, a drugi u 1.920 puta 1.080 piksela. Naglašavamo da se HD i Full HD linkovi za preuzimanje neće pojaviti ako je originalni video prilikom postavljanja na YouTube bio niže rezolucije od te dve navedene.
Video zapise u MP4 formatu će bez problema reprodukovati Windows Media Player u svojim novijim verzijama. Korisnici operativnih sistema Windows Vista i Windows 7 nije potrebna nikakva dodatna intervencija da bi njihov računar reprodukovao takav video zapis. Ako želite da pregledate 3GP video, moraćete da instalirate Appleov Quick Time softver za reprodukciju video zapisa. Opisani dodatak za Firefox možete pronaći na adresi:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/13990

miks
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 21 Jan 2009
Teme: 25

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 30, 2010 9:32 pm Odgovoriti sa citatom

Ja tek sada primetio ovu temu Surprised

Hvala Jovanovicu! I ja cu je pomno pratiti.

A tebi i Eriku sam predlozio ovo:

Citat:
Hvala drugari!!!
Mogli bi ste otvorito ovde neku "skolu racunara"
...nakon sto ste me posavetovali, i neznajuci da si ti to vec uradio Smile

JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 01, 2010 8:43 am Odgovoriti sa citatom

ja kao predavac?! nemoguce! ja sam toliko nestrpljiv sa ljudima da bi prvome ko me pita sta je levi klik sta je desni klik razvalio tastaturu od glave... Laughing salim se, ne ide to bas tako lako. Wink

miks
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 21 Jan 2009
Teme: 25

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 01, 2010 2:10 pm Odgovoriti sa citatom

JovanovicZ ::

Evo linka sa kog mozete preuzeti program team viewer, .... on sluzi za daljinsko upravljanje racunarima, to znaci da mogu upravljati vasim racunarom u onoj meri u kojoj mi sami dozvolite....

Da li to znaci da mozes da vidis na monitoru ono sta ja vidim na svom monitoru?

JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 01, 2010 2:23 pm Odgovoriti sa citatom

Da, i mnogo vise od toga, uz tvoju dozvolu mogu da kontrolisem ceo tvoj racunar. Wink Naravno to nije nikakav hakerski alat, sasvim legitimna aplikacija koja se koristi u firmama za korisnicku podrsku.

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Tehnopolis Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeci
Strana 1 od 13

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Nepismenost, obrazovanje i kakvo nam je skolstvo Natasa23 Pon Jan 12, 2015 11:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Cirkus Korona-zašto nam više nisu potrebni cirkusi sa životi V is for ... Sub Avg 16, 2008 10:10 am  Pogledaj zadnje poruke
[ Glasanje ] Za koje odluke nam treba referendum? Katančić Čet Jan 10, 2008 11:46 am  Pogledaj zadnje poruke
Planeta nam – tesna Eric Cantona Pon Avg 20, 2007 1:23 am  Pogledaj zadnje poruke
da li nam treba vojska u XXI veku revolucijakojatece Ned Avg 05, 2007 11:13 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!