NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Mama,mamice daj mi casu vode!

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Fenomeni Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Mama,mamice daj mi casu vode!
Autor Poruka
Marko_L
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: ?
Pridružio: 29 Apr 2007
Teme: 3
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Mar 24, 2010 2:10 am Odgovoriti sa citatom

Misterijo, ideš previše u širinu. To što neko neće sam da napravi sendvič, nego čeka na mamu nema nikakve veze sa DNK, niti nekom posebnom karakternom osobinom, već isključivo sa razmaženošću, a razmaženost nije nasledna, već stečena osobina, što znači da se ne dobija rođenjem. nego vaspitanjem. Jednostavno, taj što ne može sebi da napravi sendvič, nego čeka mamu, to radi zato što ga je ista ta mama tako vaspitala. Da ga pusti da gladuje samo jedan dan, vrlo brzo bi se snašao da sam napravi taj sendvič. I kada bi se to tako ponavljalo nekoliko dana za redom, više ne bi ni razmišljao o tome da čeka mamu, nego bi sam sebe hranio.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sre Mar 24, 2010 3:10 am Odgovoriti sa citatom

Marko_L ::
Misterijo, ideš previše u širinu. To što neko neće sam da napravi sendvič, nego čeka na mamu nema nikakve veze sa DNK, niti nekom posebnom karakternom osobinom, već isključivo sa razmaženošću, a razmaženost nije nasledna, već stečena osobina, što znači da se ne dobija rođenjem. nego vaspitanjem. Jednostavno, taj što ne može sebi da napravi sendvič, nego čeka mamu, to radi zato što ga je ista ta mama tako vaspitala. Da ga pusti da gladuje samo jedan dan, vrlo brzo bi se snašao da sam napravi taj sendvič. I kada bi se to tako ponavljalo nekoliko dana za redom, više ne bi ni razmišljao o tome da čeka mamu, nego bi sam sebe hranio.

Zakljucajte temu! Laughing
Svi smo otisli u sirinu, ne pricam sama sa sobom. Laughing

Zaboravih da kazem...
Idem danas kroz centar grada, a iza mene ide jedna devojka (od 17 godina, koju znam iz vidjenja) , sa nekim drustvom. Ne znam tacno o cemu su pricali, uglavnom, zapazih pa sto mi je mama ako nece da sklanja zamnom, rece devojka i zapali cigaretu. To me je navelo da se setim ove teme.

Eto, to samo potvrdjuje ono sto sam rekla... Arrow Down1

Mistery ::
problem je najcesce u tome sto oni smatraju da je neko duzan da ih sluzi

Dum Spiro, Spero...
Marko_L
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Mar 24, 2010 3:36 am Odgovoriti sa citatom

Joj, Misterijo, idi spavaj, pola 4 ujutru je Smile

miks
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 21 Jan 2009
Teme: 25

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sre Mar 24, 2010 11:16 am Odgovoriti sa citatom

Cist ( i neredak ) primer je, recimo, dete koje su napustili roditelji. Zivi u domu (kod nekih to i nije slucaj) sa oko jos 300 takve dece. Vaspitaci ne mogu bas svakog ponaosob da vaspitavaju detaljno. Dodje i taj dan kada dete (adolescent) napuni 18 godina i kada je vreme da se iseli iz doma. Sta tada nastupa... zavisi od licnosti. Neko ko je po prirodi introvertnog karaktera, smiren, stalozen ...nece, recimo, obijati izloge i krasti novac, nego ce ici od vrata do vrata i traziti posao. Dok ce neko ko je po prirodi agresivnog i napadnog karaktera, u slucaju da ne moze da nadje posao raditi svakakve stvari. Nece se mnogo osvrtati na reci kojim su ga vaspitavali, kada je njegova priroda takva kakva jeste da ne moze protiv sebe. To je jednostavno sklop licnosti. Nece mu nista znaciti to sto mu je neko rekao da to ne treba da radi.

I mozete da pricate bilo sta, ali sam se dosta puta uverila da vaspitanje ne moze da se meri sa karakterom. Wink

Ovo sto si navela upravo je suprotno onom sto si htela da dokazes!
Deca se vaspitavaju u porodici-kici a ne u skoli, domu, bilo kojoj vaspitnoj instituciji ili ulici... (imajuci u vidu vaspitanje koje obradjujemo u ovoj temi)
Dete se uci od rodjenja (pogresno je sto neki roditelji misle; beba nista ne razume. Naucice kada poraste...). Svako novorodjeno ljudsko bice je genetski nasledilo sebicnost, samovolju, nestrpljenje, netolerancijo, samozivost... i tako dalje, i tako blize, da ne nabrajam dalje. Ako to ne verujes, posmatraj malo bilo koju bebu, pa i one NAJbolje.
Malo dete ili beba poseduju sve ove, gore navedene osobine. Ne znaju da se majka ubija od posla i da mozda nije u svakom momentu spremna da na svaki njihov zahtev reaguje trenutno, kao na dugme i udovolji njihovim prohtevima. Iz tog razloga malo dete i bebe histerisu, placu, vriste... ako im nesto nije po volji.
Roditelji ih uce; da se hrana mora ohladiti (i pri tom CEKATI) pre konzumiranja. Da, ako postoji jos neko dete u porodici, isto ima svoje potrebe, koje se po redosledu podmiruju. Da, ako roditelj razgovara sa nekim, isto mora sacekati da se razgovor zavrsi-pa da dodje 'na red'. Uce ih lepom ponasanju, strpljenju, kulturi, nesebicnosti, samosavladjivanju, samokontroli, postojanosti... itd.
To su sve karakterne osobine koje su visoko cenjene kod ljudi ali i retke, na zalost, a koje se vremenom izgradjuju i nemaju bas puno veze sa nasledjem. Bez obzira da li je neko kolerik ili flegmatik moze biti ili karakteran ili ne! A kakve je predispozicije nasledio putem DNK, mogu mu samo u neznatnoj meri otezati ili olaksati u izgradnji karaktera.

Roditelji, posebno majke, skloni su da razmaze svoju decu (ne samo sinove, sto je Vanja vec spomenula). Posebno jedinca ili najmladje dete (sto je slucaj samnom)
Meni je moja (sada pokojna) majka bukvalno dodavala casu vode dok sam sam sedeo za stolom. Uvek "upozoravala" da treba da jedem, da se obucem, da pazim kako vozim... I sve to, iskljucivo je njena greska (to sam kasnije sam uvideo, i ako mi je u nekim momentima to i prijalo) i propusti u vaspitanju.
Naravno, kada sam u vecoj meri samostalno poceo da zivim (sa oko 15 god), "naucio" sam i kako se puni casa vodom, i kako se oblaci, i kako se sprema hrana, i postao sam perfektan vozac (po ocenama drugih), "saveti" nikada nisu izostajali.
Ja sam se drasticno promenio u zivotu iako je moj DNK ostao isti.

Prema knjizi "Lepota karaktera" (grupa autora) karakter je skup ljudskih osobina (dobrih ili losih) koje se sticu i oformljuju tokom celog zivota a najvise od najranijeg detinjstva pa do zavrsetka adolescentnog doba.
Bez obzira na urodjene osobine neke osobe, bila ona nametljiva ili povucena, ona moze postati karakterna ili ne (kako se to u narodu kaze)

"Samokontrola (jedna od najupecatljivijih vrlina karaktera, prema pomenutoj knjizi) je podvrgavanje svoje volje odredjenom moralnom kodeksu ponasanja, a ne prema nasim urodjenim sklonostima!
Samokontrola je navika na red u svim zivotnim poslovima bez obzira na poteskoce koje se javljaju.
Osobe koje vladaju sobom ne prodaju nacela za ljudsku pohvalu niti skrecu s duznosti da bi izbegli necije negodovanje..."

Eee, a sada se postavlja pitanje vaspitanja i kako postici da mi, jednoga dana, kao roditelji, ne napravimo od zdrave i prave dece, invalide koji nece biti sposobni da se brinu o sebi i svojim buducim porodicama Neutral

Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Mar 24, 2010 11:45 am Odgovoriti sa citatom

miks ::
Ovo sto si navela upravo je suprotno onom sto si htela da dokazes!Deca se vaspitavaju u porodici-kici a ne u skoli, domu, bilo kojoj vaspitnoj instituciji ili ulici... (imajuci u vidu vaspitanje koje obradjujemo u ovoj temi)

Stvarno??? Smile A sta cemo sa onom decom koja nemaju kucu. Nemaju roditelje a ni staratelje. Ko ce njih da vaspita, ako nece dom.

Citat:
sada se postavlja pitanje vaspitanja i kako postici da mi, jednoga dana, kao roditelji, ne napravimo od zdrave i prave dece, invalide koji nece biti sposobni da se brinu o sebi i svojim buducim porodicama Neutral

Sam si sebi odgovorio na pitanje.

Dum Spiro, Spero...
miks
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 21 Jan 2009
Teme: 25

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Mar 24, 2010 12:11 pm Odgovoriti sa citatom

Ovo sto si navela upravo je suprotno onom sto si htela da dokazes!Deca se vaspitavaju u porodici-kici a ne u skoli, domu, bilo kojoj vaspitnoj instituciji ili ulici... (imajuci u vidu vaspitanje koje obradjujemo u ovoj temi)

Stvarno??? Smile A sta cemo sa onom decom koja nemaju kucu. Nemaju roditelje a ni staratelje. Ko ce njih da vaspita, ako nece dom.

"(imajuci u vidu vaspitanje koje obradjujemo u ovoj temi)" Exclamation

Deca koja nemaju roditelje ne spadaju u kategoriju "maminih sinova" koji od svojih majki dobijaju titranje i dodvorivanje o cemu se ovde polemise Razz Razz Razz

LeeA
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 05 Jun 2007
Teme: 13

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Mar 24, 2010 6:22 pm Odgovoriti sa citatom

Ne slazem se sa Markom da postoje muski i zenski poslovi. Posao je posao.

Ne vidim razlog da musko dete ne opere sudove, namesti svoj krevet, sredi svoju sobu, opegla i slozi svoj ves, pripremi jelo....Treba ga odmalena nauciti na to, naravno u skladu sa godinama davati mu i obaveze, (isto tako mislim i za zensko dete) zbog njega samog, da sutra bude samostalno. Tako ce se stvoriti i navike, pa sutra nece cekati majku da dodje od komsinice da mu spremi sendvic, nego ce sam napraviti taj sendvic, npr.
Meni je jako cudno, ili bolje da kazem da ne razumem uopste kada se neka zena pohvali kako njen suprug nema pojma gde mu stoje gace, eto sta bi on bez nje. Tako nekako sam par puta cula, i stvarno ne kontam. Shocked

The best and most beautiful things in the world cannot be seen, nor touched ... but are felt in the heart.
95,8
Now watch what you say or they’ll be calling you a radical,
Liberal, fanatical, criminal.....!

Marko_L
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Mar 24, 2010 6:57 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ne slazem se sa Markom da postoje muski i zenski poslovi. Posao je posao.

Ma važi, kad budeš videla grupu žena kako utovara ugalj, prenosi ormare ili meša malter, uslikaj i priloži kao dokaz, pa onda možemo da se složimo. Jednostavno, žene i muškarci imaju drugačiju fizičku konstituciju, pa samim tim kada se radi o nekom fizičkom poslu, itekako postoje poslovi koje žene ne mogu da rade, barem ne tako lako i obratno. To što postoje žene badže koje mogu da nose 2 džaka cementa u zubima su samo izuzeci koji potvrđuju pravilo. Opet ponavljam, to ne znači da ima nešto strašno u tome ako muškarac opegla sebi odelo, niti ako žena iscepka drva... ali jednostavno je prirodnije da žena pegla, a muškarac cepa drva.

Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Mar 24, 2010 7:46 pm Odgovoriti sa citatom

"(imajuci u vidu vaspitanje koje obradjujemo u ovoj temi)" Exclamation

Ovo je bilo prilicno nejasno, a ja ne umem da citam misli.

Marko_L ::
Ma važi, kad budeš videla grupu žena kako utovara ugalj, prenosi ormare ili meša malter, uslikaj i priloži kao dokaz, pa onda možemo da se složimo.

Jedna moja komsinica kosi travu. Druga kreci, treca farba ogradu i pere auto. Laughing Jel moze i to da se racuna? Laughing Ako moze, pa da ih uslikam... Very Happy

Dum Spiro, Spero...
Marko_L
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Mar 24, 2010 8:30 pm Odgovoriti sa citatom

Ne može, sve su to unisex poslovi Smile

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Fenomeni Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 3 od 4

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Jednog dana Ona vredi milijona Čet Maj 07, 2009 2:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Trudnice u Srbiji, ko je lud da radja decu daki77 Sre Maj 06, 2009 6:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Zatvori Vanja Pet Apr 18, 2008 11:04 pm  Pogledaj zadnje poruke
ko je bogat dekameron Ned Apr 06, 2008 11:55 am  Pogledaj zadnje poruke
vidla zaba da se konj potkiva pa i ona digla noge!! vlaky Ned Apr 15, 2007 7:37 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!