NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Protest u Ateljeu 212

Idi na stranu Prethodni  1, 2
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Predlozi tema Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Protest u Ateljeu 212
Autor Poruka
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Ned Apr 11, 2010 2:36 pm Odgovoriti sa citatom

Naravno da je Vanja u pravu i sve je lepo rekla i obrazlozila, ali lokalna administracija uvek moze da nadje nekog viska u Opstini i drugim institucijama nego da udara po glumcima.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Ned Apr 11, 2010 4:04 pm Odgovoriti sa citatom

Nenad-GL ::
Naravno da je Vanja u pravu i sve je lepo rekla i obrazlozila, ali lokalna administracija uvek moze da nadje nekog viska u Opstini i drugim institucijama nego da udara po glumcima.

pitanje je da li je to udar po glumcima....
ako je u nekom pozoristu bez stvarne potrebe a zbog rodjackih ili stranackih veza nakrkano npr. 15 cistacica, 10 sekretarica, 10 radnika na prijemu garderobe i raznoraznih drugih administrativnih zanimanja, ne vidim u cemu je problem da se ti ljudi, sad kad drzava steze kais, otpuste....

uostalom neka koriste ljude na civilnom otsluzenju vojnog roka za te poslove...oni rade za dzabe...

isto vazi i za glumce koji su na platnom spisku a ne glume vec duze vreme ni u jednoj predstavi tog pozorista... sto bi drzava davala platu glumcu koji umesto da radi na predstavama u tom pozoristu ide okolo i snima filmove za ne male honorare...

to sto su pozorista poluprazna znaci ne da ih treba zatvoriti nego da ih treba popularizovati..npr. prilozima u jutarnjem programu Wink ali umesto dosadnih uobicajenih priloga, npr. pitati ljubitelje pozorista, npr. gledaoce koji izlaze sa puno entuzijazma, duhovno preporodjeni (a ne smoreni i uspavani) sa neke dobre predstave o utiscima, o pozoristu, o tome koliko cesto idu, kako pozoriste utice na njih... odabrati komentare koji afirmisu pozoriste.... a onda dati pregled predstava, mozda u vidu top liste za tu nedelju...organizovati glasanje za naj-predstavu meseca i slicno...

informacije o kulturnim desavanjima su jako vazan deo programa javnog servisa... najbitniji je nacin na koji se te informacije prezentuju gledaocu... mene kao potencijalnog gledaoca neke predstave ne interesuje da mi neko prepricava radnju predstave uz neselektivno odabrane inserte iz iste, ili da cujem neke nerazumljive komentare tzv. kriticara... to me smara u prilicnoj meri...
ako ide insert iz predstave, onda treba da ide i ton, a ne neki monotoni komentar... i deo iz kog je insert treba da bude nesto jako zanimljivo sto ne zahteva gledanje prethodnog dela predstave da bi se razumelo...zasto je tako tesko pitati glumce ili jos bolje rezisere da pre predstave preporuce deo koji treba snimiti i koristiti kao reklamu...

interesuje me sta publika ima da kaze o predstavi, da li ih je predstava smorila ili mozda naterala da misle o necemu, ili nasmejala, ili dotakla emocionalno, i interesuju me misljenja glumaca o predstavama u kojima glume i likovima koje tumace....

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Apr 11, 2010 5:42 pm Odgovoriti sa citatom

Polazim od toga da pretpostavljam da u pozoristima nema bas 10 cistacica, slazem sa tim da stvarni visak treba otpustiti, ali ne verujem da ce neko pozoriste koje grca bas sebi dozvoliti luksuz da ima veliki broj glumaca a nema predstava. Ko je kriv? Pa upravnik pozorista naravno, ako mu je takvo stanje on je autoamtski visak a i nije jedini krivac, lokalna samouprava je morala da zna stanje u pozoristu jer upravnik njoj podnosi izvestaj za svoj rad.

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Apr 11, 2010 8:16 pm Odgovoriti sa citatom

hm ::
to sto su pozorista poluprazna znaci ne da ih treba zatvoriti nego da ih treba popularizovati..
Da. To je i razlog praznine - losa ili neadekvatna popularizacija.

Lokalna samouprava sve zna, Neso, ali se izgleda niko nije interesovao za tako nesto.
Vidis da Tanja Boskovic izmedju redova govori kako treba ulagati u kulturu, i kako ce kultura procvetati sama od sebe ako tu niko ne zavodi red. Zena ocigledno zivi u proslom veku...

A zanimljivo je da su izuzece iz ovog Zakona ostvarili zdravstveni radnici, pri tom zna se da je to resor G17+. Sada se pokusava i sa kulturom, a na celu tog resora isto G17+. (Juce je Bradic cak i izjavio da staje na stranu glumaca, dakle podrzava protest)
Deluje apsurdno da se ta ista partija generalno zalaze za tranziciju (koja podrazumeva razne sistematizacije), dok u isto vreme kao da stiti svoje "avlije"...

Navedeni Zakon, tj. njegova dopuna je skoro zvanicno doneta. Pratila sam na Skupstini.
Nije mi jasno zasto se Bradic tada nije bunio i iznosio svoje misljenje, nego sada, kada je Zakon vec donet, izmedju redova nekulturno poziva na njegovo nepostovanje...

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Apr 11, 2010 8:40 pm Odgovoriti sa citatom

Bradic je trebao mnogo ranije da se oglasi pre donosenja zakona, nego mislim da je G17+ uveliko u kampanji svud i na svakom mestu. Treba ih lupiti po prstima bilo koja stranka da je u pitanju da ne moze niko da ucenjuje narod bre, dok ne pocnu politicari u aps nema nama boljitka.
Da se vratim na temu, mnogo veca sredstva lokalna samouprava izdvaja za razna udruzenja i NVO sketor nego za kulturu. U mojoj opstini kulturna desavanja i nisu losa jer lokalna samourpava finansira gostovanje drugih pozorista i glumaca ali je upravnik pozorista katastrofa coveka licno poznajem.

Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Apr 12, 2010 2:49 pm Odgovoriti sa citatom

Ja znam da posle belog vina, nikakva popularizacija nece me naterati da pijem belo mleko....

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Apr 12, 2010 2:52 pm Odgovoriti sa citatom

Katančić ::
Ja znam da posle belog vina, nikakva popularizacija nece me naterati da pijem belo mleko....

I to stoji ali mislim da popularizacija treba da utice najvise na one koji jos nisu probali belo vino.

Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Apr 12, 2010 7:41 pm Odgovoriti sa citatom

Jel,a takvih ima....?
Ako je svuda validno reci objavljeno u medijima,ja nesto mislim da takvih nema...

Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Apr 12, 2010 8:38 pm Odgovoriti sa citatom

Naravno da ima takvih, probati ne znaci navuci se na "belo vino", treba mlade usmeriti.

Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 13, 2010 6:42 pm Odgovoriti sa citatom

Hoces RTS primer za pesmu evrovizije.....kao usmerenje...ili kao potvrdu usmerenja.....

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Predlozi tema Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Deca mlađa od 10 godina ne mogu da budu sama na ulici dekameron Uto Dec 06, 2011 10:06 pm  Pogledaj zadnje poruke
Rad na crno (Neprijavljeni radnici) Milena Uto Apr 28, 2009 3:27 pm  Pogledaj zadnje poruke
Sta znaci biti dobar roditelj? hm Ned Nov 18, 2007 2:58 pm  Pogledaj zadnje poruke
Sta ce biti sa studentima koji studiraju po starom zakonu? polina0902 Ned Okt 21, 2007 1:27 pm  Pogledaj zadnje poruke
Kako biti uspesan u Srbiji? Saša Ned Jul 08, 2007 9:06 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!