NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

sta je to carstvo nebesko?

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Fenomeni Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

sta je to carstvo nebesko?
Autor Poruka
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Jun 22, 2010 9:38 pm Odgovoriti sa citatom

Carstvo Nebesko je slobodan izbor coveka.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Uto Jun 22, 2010 10:00 pm Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
Carstvo Nebesko je slobodan izbor coveka.

u smislu da je carstvo nebesko u spoznaji da u svakoj situaciji imamo slobodan izbor kako cemo da reagujemo?
ili mislis na to da svako ima slobodan izbor da li da skuplja poene za carstvo nebesko ili ne?
ili..?

sa teme o fudbalu...

Videli smo, skroz su slatki uvek kad se raduju (a oni se uvek raduju, sto je super) Smile
Raduju se i Srbi (konstantna su slavlja po ulicama nakon bilo kakve pobede u sportu), ali nekako nacin nije isti. Maradona skakuce kao dete, bukvalno - raduje se, i tu je ta razlika. Crnci isto (oni su tek preslatki sa onim sirokim osmesima i skatutanjima po tribinama).
A ovaj deo sveta, nas, se malo drugacije raduje. Ja cesto puta ovde kod nas primetim razne oblike besa na licima onih koji se raduju. Bes u radosti, ili bes od radosti. Uporedite na primer zaustavljene trenutke (poznatije kao fotografije) radosti nasih, pa radosti crnaca i J-Amerikanaca.

sta je blize tvom shvatanju carstva nebeskog, onaj ko ume da se raduje, ili onaj ko se dokazuje?

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 22, 2010 10:51 pm Odgovoriti sa citatom

Onaj koji se dokazuje svakako ne..

U onoj recenici htela da kazem da nam je data sloboda da biramo da li da idemo, kao ljudi, tim putem ili ne. Naglasak je na taj put. Ako je na primer put mrznje u pitanju, onda dzaba neki usputni fini poeni.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 22, 2010 11:35 pm Odgovoriti sa citatom

Onaj koji se dokazuje svakako ne..

U onoj recenici htela da kazem da nam je data sloboda da biramo da li da idemo, kao ljudi, tim putem ili ne. Naglasak je na taj put. Ako je na primer put mrznje u pitanju, onda dzaba neki usputni fini poeni.

ok, ali sta je tacno taj put?
i da li je vec trud zarad "zasluzivanja" carstva nebeskog u stvari skretanje sa tog puta ka carstvu nebeskom? da li je i to neka vrsta dokazivanja? da li se moze covek po ovom pitanju kretati pravim putem uz pogresnu motivaciju?

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Uto Jun 22, 2010 11:54 pm Odgovoriti sa citatom

miks ::
Ako za nesto ne znamo, ne znaci da to nesto i ne postoji.
Tako, dok ljudi nisu otkrili teleskope i malo se bolje 'usmerili' ka svemeru, bas su tako mislili - mi smo centar svemira!?
A zatim su ustanovili da je ipak zemlja okrugla i da se ipak zemlja vrti oko sunca i .... a sve je to bilo zapisano u bibliji jos oko 1500god. PNE, trebalo je samo verovati pa bi se mozda i ranije doslo do tih saznanja...

Zanimljivo je to kako ti gledas na to da smo trebali da verujemo. Sta!? Trebli smo samo eto, tako, da verujemo i da sedimo skrstenih ruku... I da se nista ne desava, i da samo slepo verujemo. A ovako, posto to (da je Zemlja okrugla) nismo odmah znali, mi smo to lepo otkrili. Mi = ljudi , tj naucnik ili naucnici. Znaci, baratamo cinjenicama, a ne slepim verovanjima.

Miks ::
Druga je stvar ako ovom tekstu gore dodas "Ja mislim" ili "ja znam" ili "ja tvrdim", to bi onda bio tvoj odgovor na zadatu temu, sto opet ne bi znacilo da si i u pravu Wink

Racunam da je ovo svet homosapiensa, pa samim tim ono sto kazem = napisem ovde, posmatra se samo kao iskljucivo moje misljenje. Nemoj da mesas iskrenost i istinu, to su dva razlicita pojma. Ja sam iskrena, a to ne zaci da govorim istinu. Pisem o sopstvenom misljenju. Miks, ne zaboravi da su ljudi razliciti.

P.S.
A na kraju krajeva, ako bi bilo tako kako si ti navela, to onda i nije "carstvo nebesko", vec ovozemaljsko carstvo a to imamo ovde i sada i svuda oko nas Razz

Sta ti znas kakav jos svet postoji, mozda smo mi za nekoga "Carstvo nebesko", a ni ne znamo, a Arrow Down1
Ako za nesto ne znamo, ne znaci da to nesto i ne postoji.

Razz

Dum Spiro, Spero...
miks
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 21 Jan 2009
Teme: 25

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Jun 23, 2010 6:33 am Odgovoriti sa citatom

hm ::
....
dok miks vidi "carstvo nebesko" kao nesto odvojeno od ovog po njemu prljavog i gresnog sveta, u kome valjda vec biti rodjen znaci biti gresan....

za miksa je ovaj svet los,za Mistery je ni dobar, ni los, nego onakav kakvog ga dozivljavamo...
..

Hm, samo da te podsetim, i ovo sam ja napisao:

Citat:
U kom smislu carstvo nebesko moze biti deo licnosti?
Pa jednostavno, mi se za to carstvo pripremamo vec sada. U sustini, jedino sto trenutno imamo jeste vreme koje nam stoji na raspolaganju dok zivimo zivot ovde i sada.
Stanovnik nebeskog carstva se postaje dobrovoljno. Ne licnim zaslugama, vec zaslugama Isusa Hrista, ali, potrebno je i sa nase strane ispuniti odredjene uslove da bi mogli postati deo tog nebeskog carstva. Na prvom mestu, prihvatanjem Isusa Hrista za svog spasitelja i iskupitelja od greha. To pravo je Hristos stekao svojom zrtvom na krstu za ceo gresni ljudski rod.

Prihvatanjem tih cinilaca, mi vec sada mozemo steci pravo na nebesko carstvo i ziveti za nebesko carstvo. U tom smislu, nebesko carstvo se moze nalaziti u nama, kao sto je Hristos to i rekao i onda ono postaje nas ideal, zelja, razmisljanje, zivot....

Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Jun 23, 2010 7:00 am Odgovoriti sa citatom

miks ::
...
P.S.
A na kraju krajeva, ako bi bilo tako kako si ti navela, to onda i nije "carstvo nebesko", vec ovozemaljsko carstvo a to imamo ovde i sada i svuda oko nas Razz

Ipak je reč o Carstvu nebeskom. Put ka njemu je ovde, a ono nije. Ovde je Zemaljsko carstvo, šta god to značilo.
...
Mystery ::
Ljudi tragaju za nekim drugim carstvima jer ne uspevaju da se zadovolje carstvom koje imaju.
tj. jer ne umeju da nadju lepotu, dobro i srecu u onome sto imaju, ili sto mogu da imaju...

Govorimo li o istom? Lepota i sreća u onom što se ima može da bude deo PUTA ka Carstvu nebeskom. Smirenje je prva lestica ka njemu.
... U onoj recenici htela da kazem da nam je data sloboda da biramo da li da idemo, kao ljudi, tim putem ili ne. Naglasak je na taj put. Ako je na primer put mrznje u pitanju, onda dzaba neki usputni fini poeni.

i da li je vec trud zarad "zasluzivanja" carstva nebeskog u stvari skretanje sa tog puta ka carstvu nebeskom? da li je i to neka vrsta dokazivanja? da li se moze covek po ovom pitanju kretati pravim putem uz pogresnu motivaciju?

Kakav god motiv bio, nije li lepše stremiti njemu, jer takav način života donosi smirenje, spasenje, ako ne u Carstvu u koje neki ne veruju, ono bar sad i ovde.
Radi ilustracije upotrebiću sliku na kojoj je prikazan put u Carstvo nebesko, na kojoj vidimo da mnogi otpadaju čak i pri vrhu. Često čujemo da pop jede šunku na Veliki petak, ali nije naše da sudimo, Neko drugi odlučuje da li će ga zadobiti, a mi treba da brinemo o svojoj duši, da osudama bližnjeg ne padnemo sa lestvice spasenja.

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Jun 23, 2010 1:16 pm Odgovoriti sa citatom

Ilustracija je odlicna. Cak mozda bolje nego iznosenje delova iz Lestvice.

Najkonkretnije, taj put je Hristos. ("Ja sam put, istina i zivot...")

Carstvo Nebesko je teoloski termin/izraz (Carstvo Bozje), iako se moze o njemu govoriti i slobodnim recnikom (metaforicno), ali ne bi trebalo da to bude daleko od sustine, ili cak nasuprot nje. Primer su Nemanjine reci u uvodu ove teme, jer pokazuju kako je on o CN govorio slobodnim recnikom, a nije se micao od sustine.
Sam izraz 'krije' dubinu i sveobuhvatnost, i ni malo ga nije lako pribliziti a da u toku priblizenja ponekad - kod nekih - ne dodje i do nesvesno pogresnih zakljucaka.
Evo zasto. Ispravno je reci da je Carstvo Nebesko sam Hristos, odnosno, da je jedino moguce preko Hrisa i sa Njim. Ali isto tako nije pogresno ni reci da je Carstvo Nebesko samo Jevandjelje, pogotovo ako se uzme u obzir da je sam Hristos apostolima govorio - "idite i propovedajte Carstvo Nebesko" - a oni Ga poslusali i propovedali Jevandjelje. Ako uzmemo da je CN zapravo Jevandjelje – radosna vest=spasenje=Hristos, onda opet izlazimo na sustinu da je Carstvo Nebesko – Hristos.

Da probam da odgovorim na ona tvoja zanimljiva pitanja:
"da li je trud zarad ‘zasluzivanja’ CN u stvari skretanje sa tog puta ka CN? Da li je i to neka vrsta dokazivanja" – Ne. Taj trud bi bio u svemu onome sto je Hristos cinio. Mi, cineci tako, odnosno, sledeci Njega, nikako se ne skrecemo sa puta ka Carstvu Nebeskom. Ali, ako ovo pitanje posmatramo recimo iz ugla coveka koji samo na recima sledi Hrista, u svojoj uverenosti da je dovoljno to sto sam zna da Ga sledi i sto drugima govori tako, a isto nekako ne pokazuje – onda se tu moze govoriti o skretanju sa spomenutog puta, tj. o dokazivanju.
Vrsta dokazivanja bi bilo ono kada neko na sva usta govori kako sledi Hrista, a u isto vreme se na sva usta hvali kako je nekome pomogao, ili se hvali sopstvenim dobrim delima, ili se uzvisuje medju ostalim ljudima ceneci sebe kao vrednijeg i boljeg, ili ne zna da se postidi, ili je rob materijalizma,... ili jednostavno ne ume da pobedi sebe. Takav trud je, moze se reci, skretanje sa puta.

Mt. 18
1. U taj čas pristupiše k Isusu učenici govoreći: Ko je dakle najveći u carstvu nebeskom?
2. I dozva Isus dete, i postavi ga među njih,
3. I reče im: Zaista vam kažem, ako se ne povratite i ne budete kao deca, nećete ući u carstvo nebesko.
4. Koji se dakle ponizi kao dete ovo, onaj je najveći u carstvu nebeskom.
5. I koji primi takvo dete u ime moje, mene prima.
6. A koji sablazni jednog od ovih malih koji veruju mene, bolje bi mu bilo da se obesi kamen vodenični o vratu njegovom, i da potone u dubinu morsku.

Deca se navode zato sto je sustina u mislima. Decije misli su nevine, bezgresne.

ps.
Ova tema je vise za forum Religija nego za fenomene..

hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Jul 03, 2010 12:00 am Odgovoriti sa citatom

te lestvice me podsecaju pomalo na neke tripove koje sam imao pre nekoliko godina, o nekom paralelnom duhovnom svetu... i na jednu pesmu od Stinga...

Citat:
A thousand years,
a thousand more,
A thousand times
a million doors
to eternity

I may have lived
a thousand lives,
a thousand times
An endless
turning
stairway climbs
to the tower of souls

If it takes
another
thousand years,
a thousand wars,
the towers
rise to
numberless
floors
in space

I could shed
another
million tears,
a million breaths,
a million names
but only one truth to face

A million roads,
a million fears
a million suns,
ten million years
of uncertainty

I could speak a
million lies,
a million songs,
a million rights,
a million wrongs
in this balance of time

But if there was
a single truth,
a single light
a single thought,
a singular touch of grace

Then following
this single point,
this single flame,
the single
haunted
memory
of your face

I still love you

I still want you

A thousand times
the mysteries
unfold themselves
like galaxies
in my head

I may be numberless,
I may be innocent
I may know many things,
I may be ignorant
or I could ride with kings
and conquer many lands
Or win this world at cards
and let it slip my hands

I could be cannon food,
destroyed a thousand times
Reborn as fortune’s child
to judge another’s crimes
Or wear this pilgrim’s cloak,
or be a common thief
I’ve kept this single faith,
I have but one belief

I still love you

I still want you

A thousand times
the mysteries
unfold themselves
Like galaxies
in my head
On and on
the mysteries
unwind themselves
Eternities still unsaid

til you love me

A thousand years,
a thousand more,
A thousand times
a million doors
to eternity

I may have lived
a thousand lives,
a thousand times
An endless
turning
stairway climbs
to the tower of souls

If it takes
another
thousand years,
a thousand wars,
the towers
rise to
numberless
floors
in space

I could shed
another
million tears,
a million breaths,
a million names
but only one truth to face

A million roads,
a million fears
a million suns,
ten million years
of uncertainty

I could speak a
million lies,
a million songs,
a million rights,
a million wrongs
in this balance of time

But if there was
a single truth,
a single light
a single thought,
a singular touch of grace

Then following
this single point,
this single flame,
the single
haunted
memory
of your face

I still love you

I still want you

A thousand times
the mysteries
unfold themselves
like galaxies
in my head

I may be numberless,
I may be innocent
I may know many things,
I may be ignorant
or I could ride with kings
and conquer many lands
Or win this world at cards
and let it slip my hands

I could be cannon food,
destroyed a thousand times
Reborn as fortune’s child
to judge another’s crimes
Or wear this pilgrim’s cloak,
or be a common thief
I’ve kept this single faith,
I have but one belief

I still love you

I still want you

A thousand times
the mysteries
unfold themselves
Like galaxies
in my head
On and on
the mysteries
unwind themselves
Eternities still unsaid

till you love me

nego, sta mislite sta je za Kineze carstvo nebesko?
lol, Smile

Citat:
Srbija oborila rekord na izložbi u Šangaju

Ž. J. | 03. 07. 2010. - 00:02h | Komentara: 0
Nacionalna nedelja Srbije na međunarodnoj izložbi Ekspo u Šangaju oborila je rekorde po posećenosti. Za samo četiri dana kulturne aktivnosti u okviru nacionalne nedelje propratila je 31.000 posetilaca.

Srbija je jedina zemlja iz regiona koja ima svoju nacionalnu nedelju, koju imaju još zemlje poput Nemačke, Francuske… Nacionalni dani Srbije obeležavaju se na Evropskom trgu Ekspo, gde je i smešten domaći paviljon. Kultura Srbije predstavljena je i serijom koncerata grupe Balkanopolis. Bend koji svira tradicionalnu srpsku muziku moderno obrađenu osvojio je Kineze na Ekspo, pa je grupa u tamošnjim medijima nazivana i „Tian Wang“, što znači „Nebesko kraljevstvo“, a što u Kini ima veliko, čak uzvišeno značenje.

http://www.blic.rs/Vesti/Drust.....-u-Sangaju

Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sub Jul 03, 2010 1:52 am Odgovoriti sa citatom

Jao, taj Slobodan Trkulja je mnogo simpatican. Smile Off Topic Angle

Dum Spiro, Spero...
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Fenomeni Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sledeci
Strana 2 od 3

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Ceca hemicar Ned Avg 14, 2011 12:08 am  Pogledaj zadnje poruke
disleksija u srbiji ko uopste zna sta je to disleksija Sre Avg 03, 2011 12:03 pm  Pogledaj zadnje poruke
Sta slusa Srbija Kajalena Sre Maj 02, 2007 7:37 am  Pogledaj zadnje poruke
SPLAVOVI - ponedeljak 08.01.2007 FLOOOXY Pet Jan 12, 2007 2:11 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!