NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Kako prepoznati prevarante?

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Fenomeni Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Autor Poruka
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Ned Maj 09, 2010 7:50 pm Odgovoriti sa citatom

Postoje razne vrste prevaranata...neki preprodaju stanove koji nisu njihovi, neki nude razne usluge (od alternativne medicine, preko ezoterijskih usluga, do pomoci u poslovanju) po principu "ko zna kako bi tek lose bilo da se oni nisu umesali"...

Mozemo li da sumiramo njihov profil, tj. kako ih prepoznati?

Evo da probam prvi:

1) koriste titule ... skoro da nema nekog ko se bavi alternativnom medicinom ili ezoterijom a da se ne pretstavlja kao doktor..ako ga pitate doktor cega i na kom fakultetu dobijate neke cudne odgovore...

2) govore isuvise samouvereno... njihovi primeri su tu da ilustruju njihovo sveznanje i savrsenost kao i savrsenost njihovog metoda...

3) pozivaju se na svetske autoritete...najcesce na mrtve

4) govore nenaucne nebuloze sa samouverenoscu velikog eksperta....

5) love na sujetu..laskaju, govore u superlativima, nagovestavaju cuda, veliku korist...

na kraju mali test (molim odgledajte svih 7 delova):
da li je ovo prevarant?
http://www.youtube.com/watch?v=lRlDdOHvQV8

rezultat testa mozete proveriti ovde:
http://www.vecernji.hr/vijesti.....anak-10071

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Maj 10, 2010 5:15 pm Odgovoriti sa citatom

Laughing
Odgledala sam. I slatko se ismejala.
Mislim da je prevarant, s tim sto bih ga svrstala u kategoriju onih neuhodanih.
Emisija (onih 7 delova) govori o piramidama i Rtnju, a vec od treceg dela govori se o njegovom pronalasku pod imenom "orao". I nadalje sve vreme razgovaraju o tome sta ovaj covek moze sa tim pronalaskom da uradi. Cisto samoreklamerstvo, tj. pokusaj prodavanja 'strucnosti'.

Izdvojicu par detalja koje sam uocila.
- Kada je govorio o onom detetu iz Rusije, opisivao ga je kao cudo, i da bi to docarao, rekao je sledece: "dete od 7 godina ne moze da kaze da je ovo plava boja (pokazuje na svesku plave boje), a ovaj mali je sa toliko godina znao svasta..." Laughing
- Patent "orao" pomocu kojeg ovaj covek pronalazi nestale ljude - preko DNK ili slike. Ne znam da li ste nekada, cisto informativno, isli kod neke babe gatare, ali one upravo komuniciraju sa umrlim preko slike. Dakle, metode ovog coveka imaju slicnosti sa onostranim, sa necim sto lici na crnu magiju, i nema veze sa naukom. Inace steta ako ga ne agazuju Amerikanci da pomocu Orla potrazi Bin Ladena Confused Istoricari bi mogli da ga angazuju da potrazi Atlantidu Confused
- Trazio je neku nestalu devojku i pokazalo mu se kako je ona u jako teskom stanju.
- Njegov aparat Orao radi pomocu energije misli.
- Spominje da je zeleo da produzi zivot Patrijarhu Pavlu, i s tim u vezi nudio svoje usluge Patrijarsiji. U toj prici kaze sledece: "cini mi se prosle godine kada je Pavle tesko oboleo, ja sam ponudio Patrijarsiji..." Deluje da bas i nije siguran kada je on to nudio usluge Patrijarsiji, jer da je siguran ne bi mu se cinilo.

Ovaj covek, makar u ovom izlaganju, ima jednu vidljivu karakteristiku prevaranta, a ja bih nju izdvojila ako bih pokusala da sumiram njihov profil (ovo na sta Hm poziva).

Da probam.
- Nervozni su. (najverovatnije zbog osecaja krivice koga nisu ni svesni)
- Govore i ponasaju se cesto potpuno suprotno od osobe kojom se predstavljaju. Ako se predstave kao doktori, ne govore i ne ponasaju se tako; ako se predstave kao prezaposleni ili uspesni ljudi, ne govore i ne ponasaju se tako; ako se predstave kao dobrocinitelji kojima novac nista ne znaci, ne ponasaju se tako.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Maj 10, 2010 8:50 pm Odgovoriti sa citatom

Uzgred, citao sam ranije o tom decaku iz Rusije...
ko zna mozda i jeste u nekom davnom zivotu bio Marsovac...
ne bi me cudilo ni da je Rtanj u stvari piramida koju su napravili nekad davno vanzemaljci...

ali slusajuci sta je sve napricao tip iz emisije, siguran sam da je prevarant...
dok je pricao o Rtnju bio mi je malo sumnjiv sa onako samouverenim a alternativnim objasnjenjima... mada ima cak i pravih doktora nauka koji nista ne znaju osim da samouvereno pricaju....

kad je poceo da prica o svom uredjaju koji koristi energiju misli i patentima u vezi toga, znao sam da nije doktor biofizike kako se predstavlja...
onda sam mislio da je zanesenjak ubedjen u te neke rasljarske sposobnosti, a da je diploma nesto sto su mu prodali slicni njemu posle kursa od npr. par meseci ...

medjutim sto je dalje nastavljao sa primerima to sam vise bio ubedjen da je prevarant...

svi primeri su mu bili samo sto nije (za nedelju dana), i sta bi bilo kad bi bilo...

kad je pomenuo kako je nudio pomoc Amfilohiju u lecenju patrijarha bilo mi je sumnjivo to sto nudi nekom vladiki pomoc nekog alternativca i to da prica ocigledno ima za sporedni cilj da diskredituje tog vladiku...

to je bila tipicna igra sa sujetom gledaoca... iskoristio je dve referentne tacke - Artura Klarka kao svetski priznati autoritet i vladiku kao lokalni autoritet...kroz svoju pricu svog prijatelja i sebe je stavio u poziciju iznad Klarka (njegov prijatelj kao neko zahvaljujuci kome je Klark ziveo dugo), a vladiku je stavio mnogo ispod na skali vrednosti pokazujuci kako je navodno ispao necovecan...

bilo mi je cudno da predstavlja tog njegovog prijatelja (Rendulica) kao neko svetsko cudo sa ne znam koliko PhD diploma i kako je zasluzan za dug zivot Artura Klarka

povezanost sa Klarkom ilustrovana je fotografijom (uzgred prevaranti vole da koriste slike sa slavnim licnostima ili slike uopste, zato sto slike imaju jace dejstvo od price) ...
medjutim sa mnogim poznatim licnostima se moze slikati bilo ko...fotografija sa nekim ne govori nista o okolnostima u kojima je nastala, a ja bas ne znam puno ljudi koji bi kad podju da pricaju o Rtnju kao piramidi poneli sa sobom fotografiju na kojoj je njihov prijatelj slikan sa nekom poznatom licnoscu.....

slika sa Arturom Klarkom iskoriscena je i da se da kredibilitet izjavi da je Klark proucavao Rtanj i da je kazao kako je to "najveca" piramida na svetu, centralna, prva, najstarija.... ovo je dejstvo na sujetu grupe jednako kao kad kazete kako su Srbi narod najstariji.... on tu daje validaciju onima zeljnim validacije tako sto izmislja svetski autoritet koji ce da potvrdi posebnost ljudi na ovim prostorima... kroz tu validaciju, i Klark se penje na skali vrednosti gledaoca, a sa njime i na njega kroz pricu zakaceni Kocic i Rendulic....

uglavnom, internet je cudo... kad je pomenuo prof. Rendulica imao sam podatak koji je mozda proverljiv..prvi link na Rendulica bio je iz hrvatskih dnevnih novina i izrazavao je sumnju u njegove diplome i govorio je o tome kako je uzeo unapred 30000 eura za lecenje koje je trajalo 2 meseca a zavrsilo se smrcu pacijenta....
to mi je bilo dovoljno za konacnu evaluaciju.... covek nije zanesenjak, on je samo obican prevarant...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Maj 10, 2010 9:27 pm Odgovoriti sa citatom

ima jos jedna zanimljiva stvar sa ljudskom psihom...
sto neke vise laze, to mu lakse poverujemo...
a kad jednom poverujemo, tesko menjamo svoj sud dok se ne zavrsi interakcija...

kad neko prica sa velikim samopouzdanjem o necemu o cemu ne znamo ili ne mozemo da znamo nista, lako mu predamo svoje poverenje... zato sto je prenosenje znanja na taj nacin duboko ukorenjeno u ljudskoj prirodi... sposobnost prenosenja/primanja znanja je po meni upravo kljucna razvojna karakteristika koja razdvaja ljude od zivotinja...

zato prevaranti lazu na veliko, a maksimalno samouvereno, o stvarima koje je nemoguce proveriti....da bi nokautirali nasu logiku...
kao npr ovaj tip sa naucno-fantasticnim pricama o Kinezima koji suruju sa vanzemaljcima (tu pominje neku fotografiju kao dokaz cime jaca uverenje da fotografija moze da sluzi kao dokaz, sto kasnije koristi uvodjenjem u pricu fotografije sa Klarkom), i sade borice na piramide da ih niko ne bi prepoznao... o cuvarima egipatskih piramida....o busotinama za naftu koju samo sto nije nasao...

edit: sad gledam ponovo obracajuci panzju na gestikulaciju...
uzgred u prvom delu on dokazujuci da ljudi nisu mogli da sazidaju piramide govori o blokovima piramida od 50 tona minimum pa i po 200 tona, sto sam odmah proverio na internetu i u stvarnosti je prosecna tezina bloka 2.5 tone....

hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Maj 10, 2010 10:10 pm Odgovoriti sa citatom

lol, drugi deo...
kako je pi-ra-mi-da dobila ime:

pi - znaci talas visoke frekvencije
ra - oznacava zvuk spirale

voditelj: to znaci nema veze sa bogom Ra?

ne, to je po Miciju Kusiju jednom japanskom makrobioticaru koji je i postavio tu formulu sasvim ispravno...
mi - oznacava sakupljanje/privlacenje
a sama rec do oznacava veliku zgradu...(pokazuje rukama oblik velike piramide)
znaci snaga dolazi iz svemira pi (pokazuje rukom odozgo nadole)
cuje se zvuk spirale (rotira prst) ra
mi sakupljanje i privlacenje ...

Laughing sjajno...

boksi
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 20 Feb 2009
Teme: 3
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 13, 2010 1:25 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:

Malo je buljav. Ima, mozda i sasvim slucajno, velik nos. Uvek obrijan. Nekih 175cm visok, 80-tak kg tezak. Kosa mu je kratka, ravna i smedja. Gleda te u oci sve vreme dok ti prica. Deo u kom ti trazi nesto ,, na dug" govori brzo, uz obavezno ,, donecu ti sutra", a mozda i danas ,, ako bude plata" ili ,, ako mu vrati Dragan"... ili Zoran. Uglavnom je u patikama i trenerci, a obaveznu torbicu, nosi iskljucivo pod miskom. Vozi plavog Juga i pije jedino Guaranu... kada ne pije pivo. Zove se Predrag. Neki koje jos uvek nije prevario ga zovu i Presa. Inace, moj komsija.

JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 13, 2010 1:51 pm Odgovoriti sa citatom

Laughing Boksi jel i tebe zavrnuo za neku kintu? Inace imam ja jednog slicnog poznanika, samo vozi crvenog keca.

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Fenomeni Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Strana 1 od 1

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
automobili i motori ... Borsky Sub Apr 21, 2012 11:48 am  Pogledaj zadnje poruke
Crna magija homo homini lupus est Uto Jan 05, 2010 9:54 pm  Pogledaj zadnje poruke
cobel: ne date kosovo? ode i vojvodina! Natasa Miljkovic Sre Maj 13, 2009 7:32 am  Pogledaj zadnje poruke
vredi li ovo cemu dekameron Pon Nov 26, 2007 3:33 pm  Pogledaj zadnje poruke
Ne znam zasto sam vam ovo ispricao ali ne moze da skodi 22februar Uto Okt 30, 2007 8:40 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!