NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Smisao života

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Psihologija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Smisao života
Autor Poruka
Prijatelj
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 16 Avg 2007
Teme: 22
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Ned Jul 04, 2010 12:38 am Odgovoriti sa citatom

eureka
otkrio sam genezu ove teme
misti je budući psihijatar i traži pacijente potencijalne samoubice, koji se polako otkrivaju, na ovoj temi, uskoro će i doktorska teza ako bude dovoljno kandidata

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Gledam da preživim i ovu buldožer demokratiju,
ovog puta neće tako lako proći (b)lokatori
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Jul 04, 2010 10:10 am Odgovoriti sa citatom

miks ::
hm ::

zanimljivo je napomenuti da je taj tzv. institut u skorijoj proslosti napravilo privatno lice koje je zavrsilo trogodisnje studije knjizevnosti u Izraelu... necu da tvrdim da covek nije poznavalac hebnrejskog jezika i da je nedovoljno strucan da prevodi, ali u svakom slucaju koristiti naziv institut je malo pretenciozno...
isti covek je zavrsio i bogosloviju, a sto je posebno zanimljivo sajt tog "instituta"reklamira miksova sekta CPS (famozni Miroljub Petrovic), a na sajtu "instituta" pominje se saradnja sa CPS-om....

Daj Hm, molim te!!! Nekad stvarno znas da preteras!
Kako to da si tako superioran u odnosu na sve, pa niko nista ne zna osim tebe!?

kad kao izvor navedes "institut za hebvrejski jezik" to zvuci kao neka zvanicna institucija, medjutim to nije tacno... to je privatna stvar nekog pojedinca napravljena relativno skoro.... tvoj citat ima jednu vrednost pre te cinjenice, a drugu posle iznosenja te cinjenice...

Citat:
Vidim da uzivas u goto vo svim temama i svakoj prilici da mi 'spustis' nesto na racun mog licnog verskog ubedjenja. To zaista ovde nema potrebe!
Ako bas hoces, sto rece Misty, postoji dosta tema o religiji, pa mozemo tamo da se kuckamo, prepucavamo, pa ako bas zelis, mozes i preterivati u svakom smislu.

ne zelim da sa tobom govorim o religiji... to je beskorisno... kad pricas o religiji sa fanaticnim vernikom bilo koje religiozne grupacije, to je kao da pricas sa njegovom ideologijom... ti ideologiju ne mozes da promenis, ali ona moze da promeni tebe... da te korak po korak po principu kuvane zabe zarobi u kalup svoje percepcije tj. pogleda na svet...

Citat:
Sto se tice Miroljuba Petrovica, niti ga poznajem niti, koliko ja znam, pripada adventistickoj crkvi. I ako u dobroj meri delim njegovo misljenje. Jeste bio clan pomenute crkve, a sad i da jeste, on deluje nezavisno i ne pod pokroviteljstvom Adventisticke crkve.

nigde nisam potencirao da gospodina Petrovica licno poznajes, niti mislim da je bitno da li ga licno poznajes... (lol, mada Miroljub Petrovic Miks zvuci kao dobro poklapanje imena i nadimka)
poenta je da delis njegovo misljenje, i da cesto saljes linkove ili informacije vezane za CPS... ali sve bez navodjenja izvora... i onaj veb sajt sa vestima o Izraelu je vezan za CPS... i ovaj institut malog perice je vezan za CPS i onaj video link o smaku sveta koji si slao isto...

reagujem jer ne bih da ja ili neko drugi sa foruma prodje tretman kuvanja zabe i probudi se jednog dana deleci misljenje sa Miroljubom Petrovicem i CPS-om...

Citat:
Sve u svemu, nista od ovog gore pomenutog nije bitno za ovu temu i ne znam sta ti to treba...?
bitno je, jer je posluzilo kao uvertira za drugi deo teksta gde objasnjavam kako neki ljudi pogresno smisao zivota traze u pripadanju verskim grupama i ideologijama, dok je smisao zivota nesto individualno

Citat:
Izvinjavam se za off, ali hm je prvi zapoceo

i trebas da se izvinis Misty, jer si joj spam-ovao temu, a onda je prozvao da je ili gorda ili sklona predrasudama...

Citat:
Dakle Hm, nista licno, niti se ljutim. Samo, daj se malo kontrolisi!
lol, u istoj recenici kazes "nista licno" i kako ja trebam da se kontrolisem...postajes ozbiljna konkurencija najforumasu sasi za naj-lobistu godine.....slicni su vam metodi obracuina sa neistomisljenicima... trening cini cuda

da li si razmisljao o kontrolisanju sebe da ne nastojis da siris uverenja svoje sekte na svakoj temi....

Poslednji put izmenio korisnik hm dana Ned Jul 04, 2010 10:22 am; Izmenjeno ukupno 4 puta. (0 procenata izmenjeno)

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Jul 04, 2010 10:17 am Odgovoriti sa citatom

Pitam se koliko covek treba da bude psihicki slab (da ne upotrbim grublju rec) da ga neko ubedi da se prikljuci , povinuje ili proda bilo kojoj ideji a narocito verskoj sekti. Mora da je mnogo.

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Jul 04, 2010 10:32 am Odgovoriti sa citatom

JovanovicZ ::
Pitam se koliko covek treba da bude psihicki slab (da ne upotrbim grublju rec) da ga neko ubedi da se prikljuci , povinuje ili proda bilo kojoj ideji a narocito verskoj sekti. Mora da je mnogo.

mislim da ne mora uopste da bude ni psihicki slab ni glup...
dovoljno je da ima veliki vakuum po pitanju smisla zivota i da mu neko servira smisao zivota u vidu neke ideologije ili religije...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Ned Jul 04, 2010 2:09 pm Odgovoriti sa citatom

Slazem se sa Hmom.

ni jedan nema ama bas nista sa mojom verskom zajednicom (ili "sektom", kako ti uzivas da me/nas klasiras, to si vec pokazao na ovom forumu),

Nije mi jasno zasto neko, ko je u sekti, ne zeli to da prizna. To jeste stvar licnog ubedjenja, zato ne vidim zasto bi se neko stideo toga...

Ja mislim da tu igra ulogu i vaspitanje, a i mogucnost sirenja vidika ako to tako mogu nazvati. I da, bitan je i karakter. Karakter i samouverenje. Ne mora covek da bude glup, da bi ga neko zarazio takvom verom, dovoljno je da je labilna licnost, mada to, naravno, nije uvek slucaj.

Dum Spiro, Spero...
Silver surfer
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: ?
Pridružio: 08 Jan 2008
Teme: 8

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Jul 04, 2010 2:19 pm Odgovoriti sa citatom

ne zaboravite da su te sekte u stvari protestantske crkve koje su dominantna religija u vecini zapadnih zemalja, i ne znam zasto vlada uvrezeno misljenje da su one toliko lose osim sto na religiju gledaju na malo drugaciji nacin...

JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Jul 04, 2010 3:13 pm Odgovoriti sa citatom

Ja nemam pojam odakle ljudima to da je adventisticka crkva nalik jehovinim svedocima ili satanistima nekim, u Zajecaru postoji crkva njihova, par stotina metara od katolicke i pravoslavne, nikada ljudi sa njima nisu imali problema niti ista slicno. ja se druzim sa momkom koji je adventista i nikad me nije pokusao nagovarati ili tako nesto da se pridruzim, cak sta vise nikad ni ne pricamo o religiji jer odma zna kako se to kod mene zavrsava, veruj u sta hoces pusti mene da ne verujem i tacka. e sad ako si neki verski fanatik pa ne odustajes vise necu da se druzim sa tobim i tacka, e ako si jos uvek navalentan i dosadan sledi nasilje. znam da se svi gnusate nasilja sto je normalno ali nekad je nenormalni nacin jedini normalno primenjiv, kao u slucaju verskog fanatizma na primer. A Misti, biti labilna licnost mi nesto ne ide pod ruku sa biti inteligentan. Samo kazem.

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Ned Jul 04, 2010 3:46 pm Odgovoriti sa citatom

A Misti, biti labilna licnost mi nesto ne ide pod ruku sa biti inteligentan. Samo kazem.

Imam drugaricu koja je veoma labilna licnost. Ali je inteligentna. Bas lepo zna da rezonuje, da da savet... i bas volim da pricam sa njom jer zajedno sve lepo izanaliziramo... ali kad je u pitanju karakter... Shocked

Dum Spiro, Spero...
gavrani
Naj forumas 2011.

Pridružio: 13 Maj 2010
Teme: 88
Lokacija: austrougarski deo prestonog grada zemaljske srbijice
Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Jul 04, 2010 5:11 pm Odgovoriti sa citatom

imao sam i ja jednog kolegu na poslu koji je izrazito inteligentan i u dobroj meri obrazovan: stalno chita, prati dobre kanale na TV, fanatik je za nove tehnologije (mobilni, kompovi...).
prilikom zaposlenja kod nas se rade ozbiljni testovi koje sprema HR sluzzba i koje je on "razvalio". bio je jedan od najboljih na testiranju.
samo ima jednu malu manu-kompletna je budala, koja ne mozze,vrlo chesto, da se kontrolishe u onome shto radi ili govori.
zato je i dobio otkaz.

I AM - I CAN
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Jul 04, 2010 7:26 pm Odgovoriti sa citatom

Mistery ::

ni jedan nema ama bas nista sa mojom verskom zajednicom (ili "sektom", kako ti uzivas da me/nas klasiras, to si vec pokazao na ovom forumu),

Nije mi jasno zasto neko, ko je u sekti, ne zeli to da prizna. To jeste stvar licnog ubedjenja, zato ne vidim zasto bi se neko stideo toga...

Bez obzira što mislim da je logično da se bude pripadnik crkve koja se nalazi na prostorima na kojim se čovek rodio, mislim da je ipak stvar ličnog opredeljenja kojoj će se grani hrišćanske crkve pripojiti.
Ne vidim kako se to Miks stidi crkve u kojoj je.
Svako ide svom spasenju na način na koji misli da je najboolji.

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Psihologija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 4 od 7

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!