NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Da li reci kako se prepoznaje seksualno zlostavljana osoba?

Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Psihologija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Da li reci kako se prepoznaje seksualno zlostavljana osoba?
Autor Poruka
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Okt 09, 2009 9:11 pm Odgovoriti sa citatom

Tema je uvrnuta, priznajem.

Jedna je tema kako prepoznati seksualno zlostavljanu osobu.
Sasvim druga je tema da li obznaniti metode u medijima, sto je razlicito od poznatosti metode javno, kroz psihologiju.

Ovo nema veze sa udjurmom na Pinku i molim da slucajno ne bude vezivanja sa tom prostackom televizijom.
Ovo ima veze sa cimanjem u snu...
Posmatram dve osobe kako spavaju, obe su imale pokusaj seksualnog zlostavljanja (jedno je m drugo je z).
Jedno je imalo u toku spavanja, a drugo u toku dana.
Imaju tako puno zajednickih crta u ponasanju, a cimanje i skakanje na najmanju buku je jedan od tih zajednickih.
Nemaju miran san, Kao da su stalno u REM fazi...

To je povod moje teme...

Ali posto su posledice sire (mada iskreno moja crta pristojnosti u Srbiji je odavno pregazena , tako da sad ja i nemam meru sta je "preko mere") htedoh da postavim temu, mozda i strucnu.

Da li javno na medijima obznaniti kako se prepoznaje seksualno zloupotrebljena osoba, u smislu indicija ne dokaza?

Jer recimo primer, ja sam protiv govora o pedofiliji na medijima, jer posle me svako u parku gleda kao pedofila, opsta fobija, a deca vole da se igraju sa mnom, jer ih razumem, tretiram ih kao velike, ali postujem i njihovu potrebu za igrom i zanimljivim.
I onda kad budu ti ciklusi, ja moram da se sklanjam, ne zato sto sam pedofil, vec naprotiv zato sto nisam i mrzim sputavanje i instrumentalizaciju nad decom....

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Okt 09, 2009 9:27 pm Odgovoriti sa citatom

A zašto bi nekome bilo bitno da zna kako se prepoznaje? Stvarno ne razumem svrhu... da bi smo imali predrasude? Confused Sigurno je da postoje određeni modeli ponašanja koji mogu da otkriju takve osobe, ali mislim da nema potrebe da to svima bude poznato, dostupno.... Ako imaš pitanje ili dilemu zbog nekoga do koga ti je stalo, odeš kod psihiloga pa pitaš, to je bar lako...
Pitanje je isto kao: "da li bi trebalo dozvoliti prodaju samolepljivih etiketa koje se lepe na čelo i na kojima piše: "ja sam seksualno zlostavljan"."

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Okt 09, 2009 9:35 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Jer recimo primer, ja sam protiv govora o pedofiliji na medijima, jer posle me svako u parku gleda kao pedofila, opsta fobija, a deca vole da se igraju sa mnom, jer ih razumem, tretiram ih kao velike, ali postujem i njihovu potrebu za igrom i zanimljivim.
I onda kad budu ti ciklusi, ja moram da se sklanjam, ne zato sto sam pedofil, vec naprotiv zato sto nisam i mrzim sputavanje i instrumentalizaciju nad decom....

bas zato sto se sklanjas ispadas sumnjiv...da te neko vidi reci ce da bezis Rolling Eyes

Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Okt 10, 2009 4:07 am Odgovoriti sa citatom

Pa neprijatno mi zbog deteta koje me cudno gleda kad ga deda posle u strahu izvlaci ili kao grdi sto se igra ili sto je pokusalo kontakt sa strancem...
Neprijatno mi jer mislim da to stvara male mini fobije kod deteta.Strahove.

Neprijatno mi zbog ponasanja odraslih, a ne zbog moje umisljene vizije kako me njihove oci gledaju....
----------------------------------------
A u vezi teme...

Ne znam zato i postavljam temu.
Sa jedne strane treba znati prepoznati jer se onda takvoj osobi moze pomoci, a ovako ne, nego se sve vise zatvara kako vreme prolazi, bez obzira sto je u periodu bez sokova i problema.
Ja sam imao iskustava gde sam pomogao osobi koja je imala pokusaj silovanja da prebrodi seksualne strahove i averziju prema seksu (u seksu se smrzne i prestrasi kad se telom nadkrilis nad njom, sad je ponovo zdrava i sretna osoba, gde je jedino secanje na dogadjaj posledica, kao secanje i nelagodnost)

Sa druge treba prepoznati da se stavi tacka na taj dogadjaj i mozda pocinitelj neutralise.
Ovo je vec malo pipavo sto se tice moje etike.Pretvaranje zrtve u novu zrtvu radi veceg drustvenog dobra.

I tu je i razlog da se ovo ne cini , zbog belega koji kod drugih ljudi postane vazniji od same osobe.I sam se pitam kad sam nosio naocare kao mali sto me nisu prozvali cvika, mada sam ja ziveo u okruzenju gde su deca bila tako obrazovana , a i odrasli, da je bilo milina.
Sad ne mozes u celom beogradu skupiti decu tog uzrasta da su obrazovana i kulturna a opet slobodna kao ta ekipa, iako nije bila ekipa.

Ovo znanje o prepoznavanju je javno, jer postoji u knjigama psihologije i svako moze doci do tog znanja.
Cak je bilo govora da se u centrima za socijalni rad drze besplatna predavanja da se javnost upozna sa simptomima i kako prepoznati zrtvu.
Ali ne skacimo na zakljucak, ja hocu vase misljenje, kao sto je ovde vec izneto, da li ili ne ovo uciniti medijskom temom (javna vec jeste, a medijska dobija prizvuk javnog toaleta,masinerije koja ce sve uciniti banalnim i bizarnim, prostackim i ogavnim)

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
miks
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 21 Jan 2009
Teme: 25

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Okt 10, 2009 6:44 am Odgovoriti sa citatom

Ne znam da li sam dobro razumeo, ali moje misljenje je da ne postoji model simptoma, odnosno model ponasanja zrtve, odnosno, ne ispoljavaju sve zrtve, suocavanje sa problemom, na isti nacin.

Tesko je uociti neki problem kod, recimo otvorene osobe i osobe povucenog tipa karaktera.
Kod ove druge lakse mozes uociti da nesto nije u redu ali teze joj prici. Dok kod prvog tipa karaktera tesko mozes i otkriti da postoji neki problem...

Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sub Okt 10, 2009 11:46 am Odgovoriti sa citatom

Katancicu, moram da pohvalim tvoju temu, i tebe kao osobu koja je pomogla drugoj osobi u teskom trenutku. Thumb Up

Teme je zanimljiva jer predpostavljam da bih skoro svako zeleo (cak i ako misli da nebi) da sazna da li je neko zlostavljan ili ne. Sto zbog svoje neke sigurnosti sto zbog sigurnosti tog koji je zlostavljan.

Ne znam da li treba javno eksponirati ovakve teme. Jer mislim da bi mogle biti zloupotrebljene.
Inace, direktvo vezano za temu, mogu samo da kazem da mislim da se takve osobe verovatno ne mogu prepoznati samo pogledmo na njih ili nekom vrstom komunikacije, ali mislim, takoreci sigurna sam da se moze prepoznati ako dodje do nekog prisnijeg kontakta izmedju zrtve i druge strane - coveka/zene koja zeli nesto vise sa tom zlostavljanom osobom.

Jeste glupo razmisljati na neki nacn o tome, kao sto rece Jasa zbog stvaranja predrasuda, ali mislim da nikome nebi bilo prijatno da ima nesto sa osobom koja je zlostavljana... Izvinjavam se zbog ovakog misljenja, ako to nekog vredja, ali nikom nebi bilo svejedno, predpostavljam...

Dum Spiro, Spero...
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Okt 10, 2009 1:14 pm Odgovoriti sa citatom

I dalje ostajem pri mišljenju da ne vidim svrhu da se neko posredno etiketira na ovaj način. Zamislim, šta bi bilo da sam ja ta osoba, zlostavljana. I vidim na tv-u doktore koji edukuju mog komšiju kako da me prepozna u masi... Mislim da bih se povukla i ponašala namerno suprotno od simptoma koji mogu da ukazuju da sam to ja, jer ne želim da budem prepoznata.
Jednostavno je. Da zlostavljana osoba ima hrabrosti da reši problem, otišla bi sama kod lekara ili se nekome poverila, pričala o tome... A onda se odjednom pojavljuje masa kvazi psihologa koja "pomaže"... Confused
Ma kakvi.
Ništa od toga dobro ne bi moglo da ispadne na kraju... pretpostavljam da su to teške traume i jako bolne stvari, pa ne treba ići prstom u oko... Confused

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Bad_Girl
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 06 Dec 2007
Teme: 17

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Okt 10, 2009 2:05 pm Odgovoriti sa citatom

Ja ne shvatam kakva je svrha znati ko je zlostavljan?
I sta onda? Tretiraces ga kao kretena? Ludaka? Bolesnog?
Po tome, onda bismo trebali da etiketiramo i one koji su doziveli velke traume u detinjstvu, ne nuzno vezano za zlostavljanje...
Etiketu zalepiti silovanim zenama...
Etiketu zalepiti deci ciji je tata tukao mamu...
Ne daj Boze da naletimo na takve ludake... iju, iju straha majko mila Rolling Eyes
Zasto bismo se trebali bojati takvih ljudi, i zasto je to vazno za nasu bezbednost?!

I da li uopste postoji iko na ovome svetu ko nema neku traumu?!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
I'm like a wind. You can't catch me, but you can feel me .
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Okt 10, 2009 2:15 pm Odgovoriti sa citatom

kakva tema Laughing

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
miks
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 21 Jan 2009
Teme: 25

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Okt 10, 2009 2:15 pm Odgovoriti sa citatom

Mnogo je bitnije etiketirati počinioca

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Psihologija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Jednog dana Ona vredi milijona Čet Maj 07, 2009 2:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Trudnice u Srbiji, ko je lud da radja decu daki77 Sre Maj 06, 2009 6:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Zatvori Vanja Pet Apr 18, 2008 11:04 pm  Pogledaj zadnje poruke
ko je bogat dekameron Ned Apr 06, 2008 11:55 am  Pogledaj zadnje poruke
vidla zaba da se konj potkiva pa i ona digla noge!! vlaky Ned Apr 15, 2007 7:37 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!