NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Treba li da razmislimo malo i o izgledu

Idi na stranu Prethodni  1, 2
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Duhovnost i religija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Treba li da razmislimo malo i o izgledu
Autor Poruka
Prijatelj
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 16 Avg 2007
Teme: 22
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Jul 01, 2010 7:47 pm Odgovoriti sa citatom

partizani su bili puni vašaka sve dok nije intenzivirana saradnja sa amerima 44 posle kraha četnika, a nisu nosili brade ali to nije tema, i ja nosim bradu i neuredan sam tj ne sređujem je ni dva puta mesečno, ali ja nikog ne predstavljam tijanić ne zove mene da dam mišljenje o globalnom zagrevanju i moralnom stanju nacije ili o trendu mode u zemlji, ipak bi trebao češće da je podkraćujem (iako nosim bradu zvanu četnik-početnik) tema je kako treba da izgleda neko ko vodi našu crkvu znači SPC jer i ja kao "običan" polovičan vernik smatram da imam pravo glasa po tom pitanju i iako ne smatram bitnim izgled smatram da radi našeg što boljeg predstavljanja napolju kod saleta NL i na drugim mestima moramo da se sredimo al svi a pogotovu oni koji nas predstavljaju.
znači izgled nije bitan ali evo i naši fudbaleri i košarkaši koji potpisuju ugovore su na meti inostrane štampe potpišu ugovor na milione evrića a dođu u kežual opremi od 10 evrića, on je i dalje dobar fudbaler ali to malo vređa sujetu onog ko je platio milione,
i opet to nije tema, tema je u toku ovog verskog rata koji je u toku samo polako menja oblik kao kameleon i mi treba da se ponašamo kao kameleoni

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Gledam da preživim i ovu buldožer demokratiju,
ovog puta neće tako lako proći (b)lokatori
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pol: Zenski
Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Jul 02, 2010 7:27 am Odgovoriti sa citatom

Mislim da su sveštena lica posvećena neki drugim vrednostima, a ne izgledu. Oni vreme treba da provode u molitvama i duhovnim razgovorima, a ne u lickanju i kicošenju. Ljudi koji u nekom trenutku dovoljno duhovno uzrastu ne obraćaju pažnju više na ovozemaljsko (ovo ne znači da su svi ofucani i neuredni ljudi duhovno uzrasli i ne odnosi se na njih).
Interesantno koliko je forma bitnija od suštine, koliko je bitnije kako neko izgleda od onoga šta priča.

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Jul 02, 2010 7:31 pm Odgovoriti sa citatom

Neko iz mase ::
Mislim da su sveštena lica posvećena neki drugim vrednostima, a ne izgledu. Oni vreme treba da provode u molitvama i duhovnim razgovorima, a ne u lickanju i kicošenju. Ljudi koji u nekom trenutku dovoljno duhovno uzrastu ne obraćaju pažnju više na ovozemaljsko (ovo ne znači da su svi ofucani i neuredni ljudi duhovno uzrasli i ne odnosi se na njih).
Interesantno koliko je forma bitnija od suštine, koliko je bitnije kako neko izgleda od onoga šta priča.

forma cesto odaje sustinu....
covek koji je zapusten i ne brine o sebi, cesto nije sposban ni da brine o drugima...
licno mislim da je SPC prilicno zapustena organizacija u smislu da se ne bavi kvalitetno onim sto joj je posao..da ne uci ljude putu ljubavi, razumevanja i tolerancije...umesto toga pretvorila se u neku ideologiju sastavljenu od dogmi i rituala.... pa je zapustena brada u popova logicna forma takve sustine...

uzmi primer devojke koja bira decka... uvek ce joj se pre svideti onaj ko je doteran, ko vodi racuna o sebi, a ne onaj sa prljavim usima, masnom bradom, i smradom od nekupanja... devojacka logika je tu jednostavna - zapusteni nije u stanju da vodi racuna ni o sebi, a kako bi mogao o njoj i deci jednog dana...

ista logika vazi za popove...ima ih koji su tu zbog interesa i oni se doteruju....ima medju urednima i onih koji iimaju zdrave stavove i shvataju da je pocetna stanica ljubavi ljubav prema sebi....ali ovi zapusteni su takvi jer ih je neko slagao da hriscanstvo znaci odreci se sebe, mrzeti i kaznjavati sebe... takvi ne vole nikog...samo se fanaticno guraju u kockicu nekakve ideologije ljubavi koja sa ljubavlju nista zajednicko nema...

istina je jednostavna: ko nije u stanju da voli sebe, nije u stanju ni da voli druge....ako neko izjednacava ljubav prema sebi i sebicnost, onda prvo treba da razmisli da li uopste ima pojma sta je ljubav... ljubav je osecanje u coveku, vezano mozda pre svega za to da se iskreno iz srca zeli dobro onom ko se voli, a sebicnost je vezana za nedostatak ljubavi za druge i za teznju da se svoja dobrobit ostvari na racun tudje dobrobiti... ljubav prema sebi i sebicnost su dve sasvim razlicite kategorije....osim u glavama sebicnih ljudi...koji vide da postoji sopstvena dobrobit i tudja dobrobit i iz svog sebicnog pogleda na svet misle da ta dva nuzno moraju biti suprotstavljene stvari... pa zato misle i da je nemoguca i ljubav prema sebi i ljubav prema drugima...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pol: Zenski
Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Jul 03, 2010 5:59 am Odgovoriti sa citatom

Zapuštena brada ne znači sve ono šo si naveo. Poznajem nekoliko sveštenika i mogu da kažem da su uredni, a pitaću ih zašto neki ne štucuju bradu.
Doduše, ljudi koje mi poznajemo nisu dovoljan uzorak populacije da bismo mogi da tvrdimo nešto za sve ljude.

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Jul 03, 2010 8:13 am Odgovoriti sa citatom

Neko iz mase ::
Poznajem nekoliko sveštenika

Zanimljivo! Very Happy Citao sam neke ankete gde se doslo do zakljucka da velika vecina, ne secam se postotka, ljudi poznaje jednog najvise do dva svestenika, u smislu poznavati, popricati sa njim, znati gde zivi, ko mu je porodica itd. I to po pravilu svog. Mislim nije bitno za temu ali si me eto podsetila na to, pa se nesto mislim da nije privilegija poznavati svestenika? Bez sale.

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Duhovnost i religija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Nepismenost, obrazovanje i kakvo nam je skolstvo Natasa23 Pon Jan 12, 2015 11:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Cirkus Korona-zašto nam više nisu potrebni cirkusi sa životi V is for ... Sub Avg 16, 2008 10:10 am  Pogledaj zadnje poruke
[ Glasanje ] Za koje odluke nam treba referendum? Katančić Čet Jan 10, 2008 11:46 am  Pogledaj zadnje poruke
Planeta nam – tesna Eric Cantona Pon Avg 20, 2007 1:23 am  Pogledaj zadnje poruke
da li nam treba vojska u XXI veku revolucijakojatece Ned Avg 05, 2007 11:13 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!