NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Dole škole!

Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Predlozi tema Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Dole škole!
Autor Poruka
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pol: Zenski
Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sre Avg 18, 2010 8:16 pm Odgovoriti sa citatom

Istina, tema je novosadska, ali je problem zarazan. Čini se da će se proširiti po gradovima Srbije, jer je neko odlučio da uštedi na obrazovanju.

Citat:
    Целодневну наставу укида закон?

Након 40 година традиције целодневне наставе, у ОШ “Никола Тесла” овај програм више неће моћи да се понуди ученицима 3. и 4. разреда. Разлог укидању је рационализација у школама.Незадовољни овом одлуком, родитељи деце из целодневне наставе послали су молбу градској Управи за образовање и Покрајинском секретаријату за образовање да се не укида целодневна настава, чак и по цену да је родитељи финансирају.
Како је рекла представница родитеља Емина Михаљевић за одлуку су сазнали на родитељском састанку 16. августа, те су пред сам почетак школске године доведени пред свршен чин.
- Сасвим смо свесни тешких времена, економске кризе и на жалост, потребе да се и у просвети смањи број запослених, али није у реду да због тога трпе деца. Ако смо уписали децу по овом систему, молимо вас да нам омогућите да деца по том систему и заврше 3. и 4. разред. Спремни смо и сами да финансирамо овакав вид наставе, али нам је од стране директора речено да то законски није могуће – каже представница родитеља.
Даље наводи да данас када школе и саме изналазе начине да се финансирају издавањем сала или простора, не могу да разумеју објашњење да нема законског основа за овај квалитетан вид наставе. Такође напомиње да је један од разлога што су децу уписали у ову школу и дугогодишња традиција овог вида наставе, закључно с 4. разредом. Јер, немају сви бака-дека сервисе нити довољно новца да би неког додатно ангажовали да чува децу док родитељи раде.
Из свих ових разлога родитељи моле надлежне да преиспитају одлуку и пробају да нађу неко решење.
А. Видановић
Извор"Дневник"

Bez obzira što neki od zakona (kojih se kanda slepo pridržavamo na svakom koraku Wink ) kažu da dete do 11 godina starosti ne sme da bude ostavljeno samo kod kuće, neki novi, pametniji zakon kaže da će sad morati da se odrasta na brzinu, jer se neko dosetio da uštedi tako što će ukinuti radna mesta učitelja s kojima su generacije dece provodila vreme dok im roditelji, a sve u nedostatku baka-servisa, ne dođu s posla.
Volela bih da znam čija je ideja da se nešto što savršeno funkcioniše nekoliko decenija, ukine. Kako se pravda ovakav postupak?

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 11 Jan 2007
Teme: 144

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sre Avg 18, 2010 8:50 pm Odgovoriti sa citatom

pa, ne znam...kako sam vec godinama u 'prljavom kapitalizmu' tako je meni prosto cudno to sto roditelji ocekuju da im drzavna, besplatna skola, resava pitanje cuvanja dece, nakon zavrsene nastave Neutral
da li je to, po zakonu, obaveza skola ili briga iste sto roditelji nemaju nikoga da ima cuve dete...ovde to roditelji, u skolama gde skolarinu placaju i po nekoliko hiljada evra godisnje, resavaju tako sto skolski autobus vozi dete u neko (opet privatno) obdaniste, koje roditelji opet debelo placaju, gde deca ostaju do zavrsetka radnog vremena roditelja Neutral
ovde zene iz tog razloga uglavnom ostaju kod kuce, sa decom, jer im se vise isplati da ih ispracaju i docekuju, nego da placaju prevoz i vrtic, na gore vec pomenutu cenu skolarine Neutral

nisi mi navela kao srz problema da ce deca ostati uskracena za neko ekstra znanje, u periodu od tih nekoliko sati, nego je akcenat na cuvanju dece ..izivni, zasto bi skola cuvala decu Neutral

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".

Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Avg 18, 2010 8:54 pm Odgovoriti sa citatom

Nije stvar samo u čuvanju dece, već i o njihovom obrazovanju, jer u takvim odeljenjma rade po dva učitelja i oba ih podučavaju. Naravno da je bilo predloga da se ovakav vid nastave plaća, ali se postavlja pitanje zašto ni to nije dozvoljeno. Ako su roditelji voljni da plaćaju, ne vidim prepreku. A ministarstvo ne da, navodno škola nije registrovana za takvu vrstu delatnosti (naplatu usluga valjda). Drugi je problem i što jedan deo roditelja ne plaća na vreme, tako da se plate učitelja koji se finansiraju iz tog dela novca ne mogu isplatiti na vreme.

dekameron ::
...ovde to roditelji, u skolama gde skolarinu placaju i po nekoliko hiljada evra godisnje, resavaju tako sto skolski autobus vozi dete u neko (opet privatno) obdaniste, koje roditelji opet debelo placaju, gde deca ostaju do zavrsetka radnog vremena roditelja Neutral ...

Pretpostavljm da ima i jeftinihij škola od tih za par hiljada evra. Obrazovanje košta. Međutim, ovi roditelji su upisali decu pod određenim uslovima, a oni su se naprasno promenili u nekom trenutku. Nije ponuđeno rezervno rešenje.

ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Avg 18, 2010 9:07 pm Odgovoriti sa citatom

u srbiji je stvarno vreme da zazive privatne skole...ponavljam se, ali jedino ce se tako dovesti u red i skole i nastavni kadrovi i omoguciti roditeljima koji mogu i hoce da plate, da dobiju nesto vise za svoju decu Neutral

to bi pogotovo uvelo u red nastavne kadrove jer bi oni koji znaju i hoce da rade zaradjivali u privatim skolama po nekoliko hiljda evra, a oni koji idu na posao tek da ne budu kod kuce po stotinjak, bas kao i ovde Neutral

uz napomenu, da ne bi bilo bas sve 'suvi kapitalizm u skostvu', da ovde iz najboljih, privatnih skola, regrutuju najbolju decu iz drzavnih skola i ta deca ne moraju da placaju skolarinu, tako da su opet svima iste sanse, na kraju :I
od razmazne dece skorojevica i lokalnih bogatasa, do dece ulicnih prodavaca novina, ukoliko su vredna i hoce da prionu na knjigu Neutral

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".

Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Avg 18, 2010 9:13 pm Odgovoriti sa citatom

Privatizacija jeste i za obrazovanje i za prosvetu jedino rešenje, ali zasad je to nemoguće. Neshvatljivo mi je da roditeljima nije omogućeno da bar plaćaju takav vid nastave, pa ko to može finansijski da izdrži, ostaće, ko ne može - neće. Sve mi pomalo liči na foliranje predstavnika Ministarstva.

Problem je takođe i to što je ta odluka o ukidanju celodnevne nastave naprečac doneta. Roditelji su upisivali decu u školu koja taje četiri godine i na neki način su obmanuti. Zašto nije moglo da se kaže dve ili tri godine ranije da se planira ukidanje celodnevne nastave, tačnije njeno skraćivanje na dve godine, pa bi mnogi svoju decu upisali u neke duge škole, koje su bliže mestu stanovanja?

ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Avg 18, 2010 9:37 pm Odgovoriti sa citatom

nisam videla pitanje, gore...menjala si poruku...naravno da ima i jeftinijih skola...i skupljih...ima i drzavnih, besplatnih, muskih, zenskih...bogata ponuda Smile

umesto sto se bore da se nesto promeni u drzavnim skolama roditeljima bi bolje bilo da se bore za otvaranje privatnih Neutral

odgovor na poslednjih nekoliko pitanja nemam...verovatno se ide od pretpostavke da roditelji koji mogu da finasiraju celodnevnu nastavu mogu da finasiraju i ko ce im cuvati decu posle skole a i 'odraditi' domaci sa decom Neutral

Prijatelj
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 16 Avg 2007
Teme: 22
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Avg 18, 2010 10:18 pm Odgovoriti sa citatom

pa, ne znam...kako sam vec godinama u 'prljavom kapitalizmu' tako je meni prosto cudno to sto roditelji ocekuju da im drzavna, besplatna skola, resava pitanje cuvanja dece, nakon zavrsene nastave Neutral
da li je to, po zakonu, obaveza skola ili briga iste sto roditelji nemaju nikoga da ima cuve dete...ovde to roditelji, u skolama gde skolarinu placaju i po nekoliko hiljada evra godisnje, resavaju tako sto skolski autobus vozi dete u neko (opet privatno) obdaniste, koje roditelji opet debelo placaju,

ti ko da si pala smarsa, i neznaš odakle si otišla i gde si došla, a ni kakve su cene i ovde i tamo, i kakve su plate i ovde i tamo jer su cene ovde kao tamo a plate malo šućmuraste

Gledam da preživim i ovu buldožer demokratiju,
ovog puta neće tako lako proći (b)lokatori
dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Avg 18, 2010 10:55 pm Odgovoriti sa citatom

prijatelju, ja znam odakle sam otisla ali ti izgleda na znas gde sam dosla...ne zivim ja u holivudu i tacno znam sta govorim...one tvoje, sto se kite, po salterima, verovatno mogu platiti privatnu skolu za svju decu i time rasteretiti drzavne skole a i resiti se dece na malo duzi period od 4-5 casova dnevno...btw. salteruse ovde nisu okicene, cisto poredjenja radi Arrow Rolling Eyes

za srbiju ne znam ali ovde je prosecna plata nesto malo preko 100 dolara....pa ti vidi...ali ovde se, kao i svugde u normalnom svetu, stedi za decu, za skolovanje...pa, ko voli, nek izvoli...ili u drzavne skole, pa neka ih zamlacuju tamo, kako ko hoce Neutral

Prijatelj
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 16 Avg 2007
Teme: 22
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Avg 18, 2010 11:32 pm Odgovoriti sa citatom

prijatelju, ja znam odakle sam otisla ali ti izgleda na znas gde sam dosla...ne zivim ja u holivudu i tacno znam sta govorim...one tvoje, sto se kite, po salterima, verovatno mogu platiti privatnu skolu za svju decu i time rasteretiti drzavne skole a i resiti se dece na malo duzi period od 4-5 casova dnevno...btw. salteruse ovde nisu okicene, cisto poredjenja radi Arrow Rolling Eyes

za srbiju ne znam ali ovde je prosecna plata nesto malo preko 100 dolara....pa ti vidi...ali ovde se, kao i svugde u normalnom svetu, stedi za decu, za skolovanje...pa, ko voli, nek izvoli...ili u drzavne skole, pa neka ih zamlacuju tamo, kako ko hoce Neutral
reko bi da si žešći demagog pa do sada si pričala kako je u šarm el šeiku super kako mlatite pare i tako to, a ja sam pričao kako oni lezilebovići od gastarbajterskih sinova i tajkunskih švalerki ne plaćaju ništa i smetaju svojim džipovima kad mi sjugićima vozimo decu u državni vrtić, e a ti sad oćeš meni da kažeš kako sam ja papan i vozim dete u državni vrtić iz zajebancije džipom

Gledam da preživim i ovu buldožer demokratiju,
ovog puta neće tako lako proći (b)lokatori
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Avg 19, 2010 5:50 am Odgovoriti sa citatom

nisam videla pitanje, gore...menjala si poruku...naravno da ima i jeftinijih skola...i skupljih...ima i drzavnih, besplatnih, muskih, zenskih...bogata ponuda Smile

umesto sto se bore da se nesto promeni u drzavnim skolama roditeljima bi bolje bilo da se bore za otvaranje privatnih Neutral ...

Izvini, jesam menjala, setila sam se nečega... inače bih pisala post za postom. Smile

...odgovor na poslednjih nekoliko pitanja nemam...verovatno se ide od pretpostavke da roditelji koji mogu da finasiraju celodnevnu nastavu mogu da finasiraju i ko ce im cuvati decu posle skole a i 'odraditi' domaci sa decom Neutral

Dobra ideja. Hoće li se ko toga setiti i tako nešto pogurati?
Inače, ova škola je trećerangirana u Novom Sadu prema broju uspešnosti učenika na prijemnim ispitima, što govori i o kvaltetu nastave. Kad nađem gde sam to pročitala, okačiću ovde.

ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Predlozi tema Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Vestacka oplodnja /neuspeh ljiljana Čet Jan 20, 2011 5:46 pm  Pogledaj zadnje poruke
Poligamni brakovi i svingeri, interesantna tema za emisiju primeran Uto Apr 28, 2009 11:31 am  Pogledaj zadnje poruke
Tema godine Dunjica Uto Dec 18, 2007 5:21 pm  Pogledaj zadnje poruke
Nasilje Vladimir Banić Sub Jul 07, 2007 11:52 pm  Pogledaj zadnje poruke
Indigo deca Eric Cantona Pon Maj 14, 2007 6:38 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!