NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Voditeljke jutarnjeg programa i moda

Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Televizija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Voditeljke jutarnjeg programa i moda
Autor Poruka
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Sep 02, 2010 10:25 am Odgovoriti sa citatom

Da li su reprezentativne?

Cak sam i ja cesto primetio da Jovana nema sat kad se u jutarnjem na RTS-u pojavljivala u Gala haljini...(ne znam da li je ona ista sa Evrovizije ali je bar bila slicna).

A sta kaze strucno lice....:(ni Natasa nije postedjena Very Happy )

Citat:
Ašok Murti ocenjuje stil voditeljki jutarnjih programa
Olivera Vučetić, Foto: Miloš Perić, Youtube, 02. 09. 2010. 00:06
Komentara 6 | Preporuka 0
Televizija je mesto gde pravila prikladnog odevanja treba da budu posebno poštovana, pa nije baš tako dobra ideja prepuštati stajling voditeljki njihovom sopstvenom ukusu ili zahtevima marketinga. Takođe, nije svejedno kako nam počinje dan, pa jedni kritikuju voditeljke jutarnjeg programa koje nas bude u dekoltiranim mini haljinama ukrašenim šljokicama, a drugima se ne dopada kada im dobro jutro poželi voditeljka kojoj su frizura i garderoba primereniji odlasku na pijacu. Gde je granica dobrog ukusa kada je reč o izgledu voditeljki jutarnjeg programa, pitali smo Ašoka Murtija, cenjenog stilistu.

Stil TV lica treba da bude baziran na poslovnoj garderobi. Neprimereno je u jutarnjim emisijama preterivati sa šminkom, nositi prekratke suknje ili haljine, otkrivati ramena i prenaglašavati dekolte, kako kaže uvaženi stilista Ašok MurtiObesmišljavanje odeće i njeno pretvaranje u objekat sam po sebi počelo je sve naglašenijim isticanjem lošeg ukusa u kultnoj seriji „Seks i grad“, gde na kraju više i ne znate zašto neko nosi to što nosi, ali znate da je baš taj komad potpisao Galijano, kako kaže Ašok Murti.

− I dalje sam čvrstog uverenja da je TV konzervativni medij, u vizuelnom smislu, koji dozvoljava mali broj varijacija. Osim toga, ovaj medij je i populistički, što za sobom povlači i to da je edukativan, pa i u smislu kulture oblačenja − objašnjava stilista. − Zna se šta se nosi uveče, kada se piju kokteli, a šta kada vam neko dolazi u goste, što je upravo situacija sa kojom se sreću TV lica.
Svaka televizija stvara svoj vizuelni identitet, kao i identitet emisije, a svaki voditelj je osoba za sebe, pa ne treba uopštavati kako treba da izgleda jedna dobro stilizovana voditeljka, kaže Ašok, ali je sigurno da njena odeća treba da bude prilagođena dobu dana kada se emisija emituje. Prešminkanost i prefriziranost takođe nisu primereni jutarnjim emisijama.
− Najvažnije je da voditelji izgledaju sveže, ne predoterano. Baza treba da bude dnevna poslovna garderoba, što danas više nije samo poslovni kostim sa bluzom. Haljina − da, ali ne bez rukava, primerena šopingu ili odlasku na plažu. Pantalone ne treba da budu preuske, važno je da su prilagođene sedenju. Crna i bela su prejake boje za jutro, radije bih preporučio valer od srednjesive do svetlosive, a vedre optimističke boje − plava ili svetložuta su dobre za detalje. Cipele treba da budu zatvorene, a potpetice od 12 centimetara su sasvim sigurno isključene jer teško da bi ih neko nosio tako rano − savetuje stilista i daje komentar izgleda najpopularnijih TV lica uz koja nam počinje dan.

JOVANA JANKOVIĆ − Jutro je, a ne veče
I pored činjenice da izgleda najbolje do sada, da je sigurna i samouverena, ne mogu da ne primetim da je voditeljka programa „Dobro jutro!“ na TV Pink odevena pre za neki zabavni šou predponoćnog tipa nego za prvu jutarnju kafu. Osim ako nije spojila ta dva u jedno... Draga Jovana, „Evrovizija“ je završena pre dve godine, a u međuvremenu je ova zemlja ušla u veliku krizu. Dakle, da li je poruka koju šalješ takva da je baš to poželjni izgled svake studentkinje, mlade profesionalke ili samostalne dame koja korača u novi radni dan? Mislim da ćeš se složiti da nije. Mnogo je teže naći formulu koja će biti identično glamurozna, ali mnogo primerenija situaciji i kontekstu. I da se, naravno, radi o odeći u kojoj ne moraš sve vreme da misliš kako se držiš, kako stojiš i kako dišeš. Jutro je...

NATAŠA MILJKOVIĆ − Manje je nekad više
Primenjena kombinacija boja koje nosi voditeljka „Jutarnjeg programa“ na TV RTS je više nego dobra. Mali problem je sama odeća. Postoji stručni naziv za određenu vrstu haljina određenih kao „letnja haljina“. Njih kontekst smešta u nešto što se naziva „odećom za slobodne trenutke“. Nema veze čiji je potpis na određenom komadu odeće, ako je on namenjen za uniformu onih koje imaju taj nezahvalni zadatak da ceo julski dan do podne moraju da šopinguju po Kroazeti, gde se takve haljine i nose. A tek bolero... Možda bi u Natašinom slučaju trebalo primeniti čuvenu maksimu poznatog arhitekte modernizma Misa Van de Roea: „Manje je više“.

MARINA SEIZOVIĆ − Odiše kulturom i uzdržanošću
Voditeljka „Dizanja“ na B92 svojim izgledom je najadekvatnije smeštena kako u vreme u kojem se pojavljuje na ekranu tako i u ukupni imidž svoje televizije i same emisije. Nedostaju jedino prateći detalji. Ako postavite ovako neutralnu bazu (što je svakako pozitivno) potrebno je da se ona oplemeni ponekim detaljem. Kod nje, kao i kod kolege postoje, takođe, izvesni problemi u formi odeće kao i kolorističkoj paleti, međutim, ukupan utisak je da cela slika odiše kulturom i uzdržanošću.

IRENA JOVANOVIĆ − Gola ramena − nikako!
Voditeljka programa „Beograde, dobro jutro“ na TV Studio B ima fantastičan torzo, fenomenalno držanje i sklonost ka odeći za plažu. Iako su davno prošla vremena kada se smatralo potpuno nedopustivim da se neko na ekranu pojavi golih ramena, ovo je zaista previše. Naročito zato što je krajnji rezultat slika estetskog siromaštva i bede ukusa. Podsetio bih još jednom da je izgled TV lica direktno proistekao iz poslovnog kodeksa oblačenja i da ga se drži i dan danas. Kako pravila poslovnog oblačenja evoluiraju, trebalo bi da evoluira i izgled TV lica. Međutim, najeksponiraniji trend u poslovnom oblačenju tzv. „smart casual“, koji daje neverovatnu kreativnu slobodu i mnogo više korespondira sa stilom svakoga nosioca ponaosob nego sa korporativnim pravilima, daleko je od ovoga.

Cinjenica ostaje da su ukusi razliciti, tako da i Ašok Murti ima neki svoj licni ukus....tako da su diskusije i ocene samo subjektivne prirode. Wink

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Sep 02, 2010 11:18 am Odgovoriti sa citatom

Laughing ovaj ce nekome da bude stilista... sta sve ljudi nece da umisle u svojim izopacenim mozgovima, to je fascinantno! zanimanje stilista!? LOL

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Sep 02, 2010 11:36 am Odgovoriti sa citatom

JovanovicZ ::
Laughing ovaj ce nekome da bude stilista... sta sve ljudi nece da umisle u svojim izopacenim mozgovima, to je fascinantno! zanimanje stilista!? LOL

Ma ti se smejes, ali dok ti lupas mozak radeci IT poslove (ako se ne varam), on svojim neobaveznim caskanjem i to subjektivnim kriterijumima zaradjuje znatno vise mozda nego ti i ja zajedno.... Wink

Pored toga svakodnevno namesta razne modele lepseg pola za slikanje, snimanje, modni šou, uzgred ako neko platno ne stoji lepo (a i ako lepo stoji, svejedno) on to pipkanjem namesta (bez odupiranja modela)....jos ako nije gej (nisam video da nosi civavu Cool )......Ma bas ga briga. Neutral
A ti (i ja) bi leteli sa posla ako bi koleginici namestili bluzu koleginici. Shocked

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pol: Zenski
Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Sep 02, 2010 2:21 pm Odgovoriti sa citatom

A ono lice s prve fotke u Sašinom postu je taj Ašok Murti? On kao objašnjava ljudima šta da obuku, je l'?
Meni se najviše dopadaju Maja Japundža i Nataša i to po tome kako vode program. Izvinite, malo sam operisana od primećivanja nečijeg stajlinga. Embarassed
Svojevremeno mi se dopadalo i kako Jovana Janković vodi program, ali samo u kombinaciji sa Srđanom, jer je on bio mozak pokreta (po mom mišljenju), a ona dovoljno bleskasta da to sve zajedno zvuči ok.

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Sep 02, 2010 3:06 pm Odgovoriti sa citatom

Neko iz mase ::
A ono lice s prve fotke u Sašinom postu je taj Ašok Murti? .....

Vrlo moguce, prvi put sad cujem za coveka, kao mašincu mi taj svet nepoznat a imam svoj ukus tako da mi stilisti zato nisu potrebni.

Moja lepsa polovina se kao kozmeticar krece po tom 'svetu', pa sam jednom prilikom pozvan da idem na sajam 'lepote' sa njom... Cool ....sledeci put ce sa kumom sama da ide, a kum i ja na Amsterdamski sajam automobila Laughing ....pa kako je moguce da samnom ozbiljno se prica o temi 'depilacije'... Rolling Eyes Neutral Cool ...mozes misliti, plakali smo Laughing Laughing kad smo videli kako su jednom coveku suze isle dok su mu cupali dlake sa grudi....auuuu Rolling Eyes Shocked Neutral

Ma da, nije lose biti stilista...samo opusteno. Cool

JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Sep 02, 2010 3:35 pm Odgovoriti sa citatom

Zasto je uopste bitno, bilo kom coveku na planeti, ne govorim samo o Srbiji, kako se neko drugi oblaci u koje doba dana?! Nije problem koliko on zaradjuje, problem je od koga toliko zaradjuje? Ko to placa toliki novac da mu neko drugi kaze sta ce i kada da obuce? Je li ta osoba normalna po vama? A pri tom ne zaboravljam ''moranje'' na poslu, tipa uniforma npr. to je ok, sve ostalo je BS.

Sad, ovaj Murti ti je ono kao Natasa (primer) obuce nesto zena za posao i ja se javim odjednom, ja sam stilista pobogu, mogu da joj kazem otvoreno i pred celim svetom kako nema ukusa i nema pojma da obuce sebe kako treba i dolikuje. ???? WTF?

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Sep 02, 2010 3:45 pm Odgovoriti sa citatom

JovanovicZ ::
Sad, ovaj Murti ti je ono kao Natasa (primer) obuce nesto zena za posao i ja se javim odjednom, ja sam stilista pobogu, mogu da joj kazem otvoreno i pred celim svetom kako nema ukusa i nema pojma da obuce sebe kako treba i dolikuje. ???? WTF?

...i uzgred te razvlace po tabloidima... Neutral

Cim ga placaju, znaci ima potrebe, ima covek svoje trziste... Wink
Uzgred je u tom svetu 'in' sto neobicnije ime, ovde na zapadu bi upalilo ime 'Murti' medju takozvanim dzet-setom. Smile A 'Zeljko' (ili 'Saša') nije bas u modi...

JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Sep 02, 2010 5:38 pm Odgovoriti sa citatom

Laughing pa ti koji ga placaju su jos besmisleniji od njega. Pravo da ti kazem boli me uvo sta je Natasa obukla jutros ako mi ulepsa dan jutarnjom svezinom i korisnim informacijama Smile

gavrani
Naj forumas 2011.

Pridružio: 13 Maj 2010
Teme: 88
Lokacija: austrougarski deo prestonog grada zemaljske srbijice
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Sep 02, 2010 9:22 pm Odgovoriti sa citatom

kad porastem hocu da budem ashok murti

I AM - I CAN
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pol: Zenski
Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Sep 02, 2010 9:26 pm Odgovoriti sa citatom

gavrani ::
kad porastem hocu da budem ashok murti

Jes, vala. Dosta nam je ovih nekih samozvanih stilista i njihovog ogavnog stila a la carevo novo odelo: ko ne razume - nije sav svoj, ko razume - taj je in. I svi, naravno, razumeju! Laughing Što da ispadnu glupi... Shocked

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Televizija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
download emisija pre 2007 paradajz Uto Nov 26, 2013 12:26 am  Pogledaj zadnje poruke
Arhiva emisija .... Aristotel Pon Jul 12, 2010 9:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Preporucite emisije sa domacih TV stanica Joe Average Ned Mar 14, 2010 4:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Lekari i sarlatani Natasa Miljkovic Čet Jun 11, 2009 10:33 am  Pogledaj zadnje poruke
voditelji/voditeljke u SRB potraga Sub Dec 08, 2007 8:07 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!