NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Sta je nama Monika Seles?

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Fenomeni Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Sta je nama Monika Seles?
Autor Poruka
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pol: Zenski
Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Apr 04, 2011 1:42 pm Odgovoriti sa citatom

Saša ::
... Monika je bila u to vreme uspesnija od Bobe Zivojinovica i oboje su zastupali istu zastavu i oboje poticu iz drzave Srbije, a nje se ne secaju zato sto je madjarica i zato sto je bila sticajem okolnosti primorana da menja drzavljanstvo jer je jedan opasan ludak izolovao Srbiju od sveta...

Moram ti reći da grešiš u vezi s ovim što je Mađarica. To apsolutno nikakve veze nema. Moglo bi se reći da su manjine ovde u povlašćenom položaju oduvek bile, ne samo sad.

Znam jedan slučaj kada se moja dobra, ali baš dobra drugarica, iselila iz Srbije sa roditeljima. Izgovor im je bio da ih ugnjetavaju što su Hrvati. Odrasla sam s njom i nisam znala da je Hrvatica. Moguće da ja ne znam sve detalje, ali znaju drugi. Nikad joj roditelje niko nije prozivao zbog nacionalnosti, naročito ne u sredini gde je cvetalo bratstvo i jedinstvo, gde ni imenom i prezimenom nismo mogli da pretpostavimo ko je ko.
Posle se ispostavilo da su ovi iz moje priče pobegli od tatinih kockarskih dugova, a da su tamo gde su otišli to predstavili kao maltretiranje na nacionalnoj osnovi, jer ih drugačije ne bi ni primili u tu zemlju (reč je o devedesetim).

Menja ugao gledanja ako Monika smatra da je progonjena zato što je Mađarica.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Apr 04, 2011 2:07 pm Odgovoriti sa citatom

Nisam napisao da je Monika progonjena iz razloga sto je madjarica, nego je nju javnost zaboravila zato sto je madjarica.

Secam se novinskih clanaka iz tog vremena, kad su nase novine stalno potencirale njenu lojalnost prema takozvanoj SRJ, svesni da ona u to vreme nije mogla da opstane na svetskom vrhu sa drzavljanstvom totalno izolovane i sportski sankcionisane drzave, da ne spominjemo peripetije oko viza sto je bio dodatan problem.

Svakako se slazem da bi toj zeni trebalo prici i porazgovarati o proslosti, o buducnosti i u sadasnjosti joj dati priznanje za radost koju nam je poklanjala svakim njenim osvojenim Grand Slamom u 90-im, jer ih ima vise nego ako saberes osvojene Grand Slamove danasnje trojke (Jankovic, Ivanovic, Djokovic).

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Apr 05, 2011 12:22 am Odgovoriti sa citatom

Saša ::
Moniku je posetila Steffi Graf u bolnici, one i danas odrzavaju kontakt sudeci po jednoj emisiji Opre u kojoj je gostovala danas glumica Monika Seles.
Nisam siguran da se u Nemackoj za pokusaj ubistva dobija samo 2 meseca zatvora, napadac je sigurno dobio mnogo vise, ima razlike izmedju nemackog i srpskog pravosudja to je sigurno.
Dobio je 2 godine uslovno i to je sve... Sudija obrazlozio kako psiho nije hteo da je ubije nego da je povredi... Posle se Monika zalila na presudu, izborila ponovno sudjenje, medjutim opet je ista presuda doneta - uslovna kazna... Izgleda da su psihopate ponekad zasticene zakonom, sve sa tim sto ih, kako se cinilo, niko nije proveravao na ulazu cim je noz prosao i seo u prvi red... Neutral

Nisam gledala to sa Oprom, slusala u nekom drugom intervjuu kada je govorila o restoranu koji ortacki drzi sa Agasijem i jos nekolicinom, cime je maltene potvrdila da je u nekom kontaku i sa Stefi. Ipak je ona civilizovana, verovatno da ne bi sebi dozvolila da mrzi Stefi sto ju je njen ludi fan onako napao.

...

Ne treba zaboraviti bombardovanje 1999. posto su joj mnogi iz Srbije zamerali (i dan danas ima takvih komentara) sto je cutala tada. Na stranu sto je potpuno bezveze da sudis o necijoj cutnji ako vec ne znas o cemu taj neko cuti i zasto, a tek sto nije istina da je bas cutala...

Citat:
Not just fun and games
Seles tries to play around off-court battles

Tuesday May 25, 1999

PARIS (AP) -- Off-court anguish seems to follow Monica Seles at the French Open.

Last year, she fought her way to the final just three weeks after the death of her father. Now, she comes off court anxious for news of the bombing of her birthplace.

Seles is reluctant to discuss events in Yugoslavia.

But she can't hide her distress at the 3-month old NATO air bombardment, in particular the destruction of Novi Sad, her birthplace and the country's second-biggest city.

"It is my hometown, where I was born. The last three months have been very difficult," Seles said Tuesday after advancing to the second round.

"The only thing I can do is keep playing tennis and worry about the other stuff when I get off court," the former top-ranked player said. "I watch the news tons. I watch CNN and try to read a lot. Different stories from different sources, different sides."

Seles, now an American citizen, moved to Germany in 1984 before settling in the United States two years later.

She doesn't have family or friends in Yugoslavia, though her parents still have homes there.

The current conflict, she says, "is too tough for me to talk about. It's just too personal. I don't want to share stories like that with the whole world."

"I have to leave that to politicians because it is a very complicated issue. You just want peace. You don't want people dying on either side."

Seles, 25, was a three-time French Open winner in the early 1990s before a horrific on-court stabbing in Germany put her out of tennis for more than a year.

On Tuesday, she won her first-round match against China's Fang Li, 6-2, 6-4, in her quest for a 10th Grand Slam title.

"I was really anxious to go out and play the match because it is my first match on clay this year," she said. "I was nervous having not played much, but I as pretty pleased with the way I played."

Now Seles hopes for another long run at Roland Garros.

"The ideal would be to play well in the first week and get some matches and peak in the second," she said. "But it's a long two-week event. I haven't had too many matches under my belt so I just want to focus on my next opponent."

Seles posted respectable performances last year -- reaching the quarterfinals at Wimbledon, the U.S. Open and the Chase Championships, as well as losing to Arantxa Sanchez-Vicario in the French Open final.

But she hasn't been happy with her Grand Slam form since winning the Australian Open in 1993, even though she was crowned champion in Melbourne three years later as well.

"I have played a couple of great matches but not a whole tournament," she said.

To make matters worse, Seles isn't having much luck with her health, having contracted bronchitis a month ago in the sweltering heat of her Florida home.

"The first set of antibiotics didn't work at all," Seles said. "I had to take antibiotics for four weeks and am sure that takes a toll on the body."

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
miks
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 21 Jan 2009
Teme: 25

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 05, 2011 8:06 am Odgovoriti sa citatom

Mozda se ovde postavlja pitanje "sta je Monika Seles drzavi" ili "sta je drzavi Monika Seles"? (ne kritikujem naslov teme, tema je odlicna - razmisljam na glas o problematici)

Mediji su najvecim delom zasluzni za nacin na kojem ce neko biti prihvacen i upamcen od strane siroke mase.
U proslosti, smatram, da je drzavu bilo bas briga za neke tamo sportiste, pa mokar to bili i vrhunski. Jos pogotovo ako su isti boravili u nekoj drzavi iz koje se svaki turista smatrao kao potencijalni uhoda i spijun.

Zetim se preslo u drugu-blazu fazu, gde su sportisti morali prvo da se sami dokazu i postanu vrhunski, da bi im se tek onda posvetilo malo paznje (uzmimo samo primer Milorada Cavica)

Da bi se tek u skorije vreme MALO pricalo o ulaganjima u sportiste.

Monika Seles je u svoje vreme imala simpatiju domace publike, a da bi je se ponovo setili, opet bi se trebao pojaviti neki "mastovit" novinar/ka pa da nam se povrati secanje ...

Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 05, 2011 12:06 pm Odgovoriti sa citatom

miks ::
... Monika Seles je u svoje vreme imala simpatiju domace publike, a da bi je se ponovo setili, opet bi se trebao pojaviti neki "mastovit" novinar/ka pa da nam se povrati secanje ...

Jes, kad bi smeo. Jedan nije, po nečijoj slobodnoj proceni, dovoljno hvalio novog začetnika tenisa, pa mu i otkaz dadoše iz državne televizijske kuće, ako se ne varam.
Čik da se neko drzne da kaže da je neko drugi tvorac tenisa u Srbiji i uopšte. Confused

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
boksi
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 20 Feb 2009
Teme: 3
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 05, 2011 12:43 pm Odgovoriti sa citatom

Neko iz mase ::
miks ::
... Monika Seles je u svoje vreme imala simpatiju domace publike, a da bi je se ponovo setili, opet bi se trebao pojaviti neki "mastovit" novinar/ka pa da nam se povrati secanje ...

Jes, kad bi smeo. Jedan nije, po nečijoj slobodnoj proceni, dovoljno hvalio novog začetnika tenisa, pa mu i otkaz dadoše iz državne televizijske kuće, ako se ne varam.
Čik da se neko drzne da kaže da je neko drugi tvorac tenisa u Srbiji i uopšte. Confused

Very Happy

Strikan i tatica bi odmah zakucali na vrata:)

Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Uto Apr 05, 2011 3:54 pm Odgovoriti sa citatom

Mi smo narod sa kratkim pamcenjem, valjda se suvise toga izdesava na ovim prostorima pa ko ce sve to pomamtiti. Gledali smo i pratili Moniku isto kao sada Noleta, Anu i Jelenu. To sto je posle igrala za SAD nemam nista protiv, do kje branila boje nase zemlje radila je to na pravi nacin. Ne mora sve biti politika.

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Apr 05, 2011 11:45 pm Odgovoriti sa citatom

Kakva slucajnost, veceras je u kvizu "Ja volim Srbiju" bilo pitanje o Moniki Seles. Ali niko nije znao da odgovori koliko puta je Monika osvajala Roland Garos... Neutral

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
jorgovan
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: ?
Pridružio: 27 Sep 2007
Teme: 6

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Apr 06, 2011 12:38 am Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
Kakva slucajnost, veceras je u kvizu "Ja volim Srbiju" bilo pitanje o Moniki Seles. Ali niko nije znao da odgovori koliko puta je Monika osvajala Roland Garos... Neutral

da li to dokazuje da se većina u srbiji slaže sa mnom,mislim ta informisanost pokazuje koliko je prosečnom stanovniku ove države stalo i koliko ga zanima ta istorujska ličnost...

možda pojedine ljubitelje njenog lika i dela bole delimično moje reči i stavovi ali ja sam samo bio realan osim što sam motive pronašao u banalnim nacionalnim osećajima,samo sam sebe hteo da predstavim kao prosečnog srbina.nema potrebe bilo ko da se iritira,ja volim realnost koja je najčešće surova i NEPRAVEDNA(mislim da je ovu reč Vanja tražila)prema pojedincima,nije bitno da li zaslužuju ili ne to je druga tema,e a razloge uvek možemo da tražimo i da diskutujemo o tome iako je to...

ja sam možda zbog nje zavoleo tenis,e kasnije se pojavila moja kraljica meri pirs,moja omiljena,odatle počinje teniska istorija za mene.

http://www.youtube.com/watch?v.....ture=share
gavrani
Naj forumas 2011.

Pridružio: 13 Maj 2010
Teme: 88
Lokacija: austrougarski deo prestonog grada zemaljske srbijice
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Apr 06, 2011 8:23 am Odgovoriti sa citatom

ja nikada nisam bio neki veliki fan male mo. bio sam i ja mali i nisam shvatao da njeni zvuci na terenu nisu zapomaganje. u njenom sluchaju sam ozbiljno mislio da je neko tera da se pati na onom terenu.

mada iskreno, posle lendla , pa do skorijih dana sam zamrznuo svoje bitnije zanimanje za tenis. isti je sluchaj sa prostom i senom. otkada njih nema... mislim, ovaj drugi pasus nema puno veze s temom...

I AM - I CAN
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Fenomeni Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Strana 7 od 9

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!