NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Carevo novo odelo?

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Lifestyle Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Carevo novo odelo?
Autor Poruka
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pol: Zenski
Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Apr 16, 2011 11:02 am Odgovoriti sa citatom

Bajke se svi sećamo. Poruka nam ostaje.

Kada je dete povikalo da je car bez odela, to su prihvatili i drugi. Kad odrasla osoba to poviče, nađe se u vrtlogu tišine i osude.

Ovo je uvod u pitanje da li je normalno da ćutimo i ne reagujemo dok nam maloletnu decu kojekakvi stilisti oblače kao devojke sa Kaćke petlje. Da li je normalno da pustimo svoje sedmogodišnje... devetogodišnje kćeri da plešu golih stomaka, jer, zaboga, svi tako plešu. Ne može se plesati obučen.
Za očekivati je da me niko nije podržao. Nisam ni ja očekivala. Niko i nije.

Koliko se mi roditelji pitamo za to kako će nam neko obući decu za neke moderne plesove? Znam, kriva sam, nisam morala da joj dozvolim da ide na taj ples, nisam morala da dozvolim da nastupa golog stomaka pred publikom. Ništa nisam morala.
Mogla sam lepo da joj nametnem svoju volju i da je upišem na folklor.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sub Apr 16, 2011 12:05 pm Odgovoriti sa citatom

Ja bi to povezao sa poremecenim sistemom vrednosti u nasem drustvu, pojedinci ne mogu nista uraditi. Drzava je ta koja treba da povede racuna o tome. Neke televizije prosto propagiraju gluposti Pink recimo, sad oblace pevaljke kao skolarice sa dokolenicama i kikama ali obavezno da im se vide tangice, sto ima prizvuk pedfolijie ako se te pevaljke gledaju kao ucenice. Deca i omladina to gledaju to i mje ponudjeno mnogi za bolje i ne znaju.
Nudi im se prostakluk, los humor, drzavna televizija nista ne preduzima, prekida jedan Kljuc drustveno poucnu emisiju a uvodi Raspakivanje fuj a tu niko ne moze nauciti nista dobro, a Kljuc je dotakao sve teme pa bi ovo.
Plasim se da ce biti jos gore, goli stomaci su samo pocetak bizarnosti koji tek sledi jer ne vidim da neko hoce nesto da promeni istinski u ovoj zemlji....

Prijatelj
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 16 Avg 2007
Teme: 22
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Apr 16, 2011 11:07 pm Odgovoriti sa citatom

roditelji vaspitajte svoju decu, ne dozvolite da to uradi ulica

Gledam da preživim i ovu buldožer demokratiju,
ovog puta neće tako lako proći (b)lokatori
miks
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 21 Jan 2009
Teme: 25

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Apr 17, 2011 12:35 am Odgovoriti sa citatom

Neverovatno!
Upravo sam pre neki dan razmisljao da potrazim, postoji li vec ovakva (ili slicna) tema, i da je eventualno otvorim.
Prosirio bih je samo na uopsteno oblacenje. Stilovi, moda , prilike, protokoli...
Odrasli (uslovno receno) uticu na nacin odevanja, ali preko dece i tinejdzera se sve to plasira.
NiM, mislim da si negde rekla da ne vaspitavas decu pod prisilom... Po prijateljevom rezonovanju zakljucujem, da je vise za 'diktatorski' nacin vaspitavanja (sto me navodi na zakljucak da sam nema dete/cu).
Sam mislim da nisam dovoljno pametan da bih delio neke savete po ovom pitanju.
S' druge strane, siguran sam da se prisilom nista ne postize (kod dece) osim kontra efekta. U nekim slucajevima, za dobrobit deteta to je jedino resenje. Ali kada u drustvu postoji poremecen sistem vrednosti, objasni detetu da je ispravno da strci u drustu i da bude jedino drugacije od svih ostalih koji ce ga pritom ismejavati i rugati mu se...

Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pol: Zenski
Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Apr 17, 2011 5:57 am Odgovoriti sa citatom

miks ::
... Upravo sam pre neki dan razmisljao da potrazim, postoji li vec ovakva (ili slicna) tema, i da je eventualno otvorim.
Prosirio bih je samo na uopsteno oblacenje. Stilovi, moda , prilike, protokoli...

Možda je malo naziv teme neadekvatan, ali je prvo što mi je palo na pamet. Možda da se doda još ponešto u zagradi, kao: (Ali, svi se tako oblače!)

miks ::
... S' druge strane, siguran sam da se prisilom nista ne postize (kod dece) osim kontra efekta. U nekim slucajevima, za dobrobit deteta to je jedino resenje. Ali kada u drustvu postoji poremecen sistem vrednosti, objasni detetu da je ispravno da strci u drustu i da bude jedino drugacije od svih ostalih koji ce ga pritom ismejavati i rugati mu se...

Pričale smo, naravno, na tu temu. Ni njoj se ne sviđa (tek pošto sam joj ukazala na to), ali otprilike nema izbora, jer može samo da ne učestvuje na takmičenjima koja su sad počela i da na taj način izneveri decu s kojom je vežbala, s kojima čini tim. Nema smisla to uraditi u 5 do 12 i zato što bi je deca šutnula, što bi bila crna ovca, a ona nije u godinama kad je to nebitno.

Kad sam bila dete, pa devojka, mnogo toga je i tada bilo normalno, uobičajeno, a nije imao ko da mi (i ne samo meni) objasni da to što svi nešto rade, ne znači da je to normalno. Vremenom sam sama ukapirala neke stvari i nisam više siguna da mi je drago zbog toga. Bilo bi mi puno lepše da sam deo mase i da neke pojave smatram normalnima, jer je teško i u ovim godinama trpeti udarce rečima i pogledima zbog neslaganja sa stavom svi to rade.

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Lifestyle Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Strana 1 od 1

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Nepismenost, obrazovanje i kakvo nam je skolstvo Natasa23 Pon Jan 12, 2015 11:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Cirkus Korona-zašto nam više nisu potrebni cirkusi sa životi V is for ... Sub Avg 16, 2008 10:10 am  Pogledaj zadnje poruke
[ Glasanje ] Za koje odluke nam treba referendum? Katančić Čet Jan 10, 2008 11:46 am  Pogledaj zadnje poruke
Planeta nam – tesna Eric Cantona Pon Avg 20, 2007 1:23 am  Pogledaj zadnje poruke
da li nam treba vojska u XXI veku revolucijakojatece Ned Avg 05, 2007 11:13 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!