NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Moguce ponovno uvodjenje viza za Srbiju??

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Moguce ponovno uvodjenje viza za Srbiju??
Autor Poruka
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Uto Maj 17, 2011 6:02 pm Odgovoriti sa citatom

Ima , sa sve diplomama ili znanjem.....

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
gavrani
Naj forumas 2011.

Pol: Muski
Pridružio: 13 Maj 2010
Teme: 88
Lokacija: austrougarski deo prestonog grada zemaljske srbijice
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 17, 2011 9:45 pm Odgovoriti sa citatom

Katančić ::
...Prilicno ste talentovani za procenu i ocenu drustvenih odnosa ,kretanja i rezonovanja...

prosvetli nas Confused

I AM - I CAN
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 17, 2011 10:33 pm Odgovoriti sa citatom

@Katancic,

Zar je resenje da radno sposobni ljudi tek rade onoliko koliko da bi zaradili 6000RSD, ili da ne rade nista cekajuci da ih plati preduzece pod stecajem na cijem su platnom spisku? Cekaju da ih neko povuce za rukav da bi radili unosniji i korisniji posao?

Radno sposobni ljudi ne treba da lutaju po Evropi kao azilanti i odrzavajuci sebe u zivotu na racun tudjih poreskih obveznika.

Zasto mislite da bi danas trebao biti bolji zivot nego 1945e...? Bar sto se tice stanje u privredi Srbije? Pogledajte BDP pa ce te razumeti da je produktivnost jako niska, zato drzava nema dovoljno prihoda iz izvoza i time nema cime da plati vece plate.

Ako imam JEDAN BOKAL VODE, dva coveka traze punu casu vode a ja imam za jednu ipo......da li cu dati vise onom koji se ubi radeci ili onom koji je folirao da radi?

Drugo, po meni nisu privrednici oni domaci 'poslodavci' koji drze radnike na crno, to su kriminalci jer svesno krse zakon, podmicuju inspekciju rada i ponasaju se robovlasnicki.

Srbija nema dovoljno ozbiljnih i jakih privrednika kako bi zaposlila i napredovala privredu, zato su prekopotrebni strani investitori, a oni iskljucivo gledaju konkurentnost privrednog potencijala kroz poreskih zakona, ekonomsko politicku stabilnost (da li cu uloziti u drzavu u kojoj kapital zbog korupcije, nedostatka pravne drzave i nestabilne politike moze nestati?) i pravne drzave (Ako Ceca prodje nekaznjena zato sto je prevarila drzavu, pa kako cu tek ja kao mali privrednik investitor proci ako mene neko prevari?).
Bez protektorata EU, Srbiji nema bitnijeg privrednog napretka, to uterivanje evropskih vrednosti i PRIMENE evropskih zakona se u poslednje vreme pokazalo kao najveci prioritet za POCETAK oporavka Srbije.

Sve ostale price, bilo o teritorijalnom integritetu (o kojem su trebali razmisljati pre 25 i vise godina), povezivanjem sa ne znam tamo nekom Rusijom, dalekim istokom, latinskom Amerikom i 'kanibalima' iz nesvrstanih su obicna populisticka prepucavanja za domacu javnu scenu iz licnih interesa vlasnika politickih stranaka i nesposobnosti politicke elite da jednu viziju normalne gradjanski uredjene demokratske Srbije pretvore u konsenzus sirokog politickog sprektra kroz strategiju i operacionalizuju kroz svakodnevna dela drzavnih institucija.

Toga nema i toga nece biti, dok god nam politicki zivot u skupstini dikturaju intelektualne gromade poput Dragana Markovica Cucka (Palma), Velimir Ilic, vracare iz SRS-a, glumci iz Naprednjaka, pravnici selektivnog legalizma DSS-a, Demokrate sa kratkim pamcenjem, slobisti itd.....Ovaj koktel politicara, vredi samo za jedan ruzicasti 'reality'-sou program, nizasta vise. Necu ponovo da nabrajam sta Srbija jos uvek nema da bi bila normalna drzava koja bi mogla da se ponosi rezultatima sadasnjice i i da ima perspektivu buducnosti, ne, ona jos uvek se ponosi na njenu daleku proslost kao izgovor sto rezultata sadasnjice prosto nema pa to dodje kao neka uteha.

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 18, 2011 12:47 am Odgovoriti sa citatom

Ako ti znas sta pises , da me seces....

Nego sam navikao da kao kod romana lepi opisi predela, deskriptivni govor, pa pratim doslednost tvojih izlaganja....ali da znas da su ti procene daleko od stvarnih...cisto za tebe..Ovima ionako nije bitno...

gavrani
Naj forumas 2011.

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 18, 2011 9:51 am Odgovoriti sa citatom

...Ovima ionako nije bitno...

ovo da shvatim kao nipodastavanje, uvredu ili tvoje vidjenje svih nas ostalih?

I AM - I CAN
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 18, 2011 11:41 am Odgovoriti sa citatom

gavrani ::
...Ovima ionako nije bitno...

ovo da shvatim kao nipodastavanje, uvredu ili tvoje vidjenje svih nas ostalih?

Najtacnije je ovo poslednje, znaci procena...
Uvreda , to ne zavisi od mene, to je licni dozivljaj, tako da ja mogu samo da kazem da li je postojala namera da se uvredi ili nije...a nije...uvreda ne spaja....
E kod ovog nipodastavanje....pa...delimicno jeste....jer ja hocu da naglasim da je meni katastrofa kad covek koji od pocetka svog "rada" na forumu ima stav "Bez protektorata EU, Srbiji nema bitnijeg privrednog napretka, to uterivanje evropskih vrednosti i PRIMENE evropskih zakona se u poslednje vreme pokazalo kao najveci prioritet za POCETAK oporavka Srbije. " i da mu se bukvalno izlazi u susret, ne samo ovde, vec takvom duhu....

Drugi deo te recenice je samo fina laga za ono sto je glavno a to je prvi deo recenice...

Ali to je odnos izmedju njegovog zastupanja i mog, ovde na forumu.
A odgovor za nipodastavanje, je mozda....ustvari bolja rec je distanca.Jasno uvedena distanca.Kad se amorfna masa stapa , primetno ili neprimetno , ono sto je bilo u kontaktu sa otopljenom masom ce ili sa masom u kashu ili ce se distancirati...
Ja sam izabrao distanciranje...

JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 18, 2011 12:19 pm Odgovoriti sa citatom

Blago tebi. Aj sad na poso.

Sasini komentari u vezi ekonomskih pitanja su meni potpuno logicni, to da li se slazem sa EU politikom koju vodi Srbija, bez da nas EU na neke stvari uopste primorava, je moja stvar, ne slazem se, ali objektivno ako nekada i udjemo u EU moracemo i da igramo kako oni sviraju, ne vidim da tu Sasa nesto gresi mnogo. Dobro, jest malo zadrt to ti priznajem Laughing Razz

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
gavrani
Naj forumas 2011.

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 18, 2011 11:22 pm Odgovoriti sa citatom

... i da mu se bukvalno izlazi u susret, ne samo ovde, vec takvom duhu....

zbir nasih pojedinacnih misljenja koja se povremeno usaglase oko neke teme ne mora da znaci da smo mi nemisleci uvlakaci.
mada, mozda i jesmo?

...Ja sam izabrao distanciranje...

kaze jedna kineska izreka da budala i mudrac ne vide isto drvo na isti nacin. tvoje distanciranje od ovde sveopsteg uvrezenog oko sase misljenja, moze da znaci da si se ti izdigao iznad nase snishodljivosti.
mada, mozda je i obratno?

I AM - I CAN
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 19, 2011 2:25 am Odgovoriti sa citatom

MA mani to...nije meni cilj da ja ispadam veci beg od vas, pametniji ili moralniji...
Ja sam amoralan, priblizno je to tacno za mene...

Gledaj pre na ovo distanciranje, kao na misljenje da itekako moze drugacije, a ne ,pa moze tako, ajd vazi idemo tako...
Toliko zamesanih fora i fazona....mesanje uskladjenosti sa eu sa protektoratom.....ej, pa to ako nema nikog osim mene da vidi da je razlicito, ja u ovoj srbiji ni djubretar ne mogu da budem...

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 19, 2011 9:50 pm Odgovoriti sa citatom

U teoriji u Srbiji moze drugacije srpskom rezijom, a Katancicu ti si teoreticar, ali sam iz prakse i tvrdim da u Srbiji ta teorija nije izvodljiva bez uterivanja normalnih drustvenih i institucionalnih vrednosti, koje danas prepoznajemo kao 'evropske'.

Ako nema ko Srbiju da vodi ka tim vrednostima u praksi, sta drugo preostaje nego protektorat sa prividnom 'autonomijom'?
Danas imamo vec nesto slicno ali nije dovoljno ukorenjeno cim se dozvoljava kraduckanje i silovanje gradjana od strane drzavnih sluzbenika na raznim nivoima.

Kroz celu istoriju srpske moderne drzavnosti su srbi bolje ziveli u protektoratima nego u maticnoj drzavi, recimo su srbi kud i kamo imali bolje uslove zivota u Austrougarskoj, nego u Srbiji sa juzne strane Save i Dunava......Jugoslaviju ne racunam, to je crna rupa u istoriji srpske drzavnosti.

Znaci, ili odlucno putem gravitacije, a to je EU integracija bez ono 'ali'.....ili ostati nezavisni, ali bez kukanja na posledice sto ce nam komsije jednog dana bolje ziveti jer im se privreda razvija u slobodnim globalnim uslovima, dok je nasa privreda potcinjena tajkunima koji muzu gradjane Srbije servisirano kroz drzavne institucije (Carina) koji to vide ali dozvoljavaju da im ti 'biznismeni' preko prevaranata u politickoj eliti odvuku paznju sa zivotnih pitanja danasnjice na neke tamo mitske uspehe iz proslosti i bajke kako ce oni to jednog dana mnogo bolje i to evo samo sto nismo..... Rolling Eyes

Vensan Dezera za Visokog Predstavnika EU za Beograd i Srbiju bilo bi resenje jer politicari ne rade svoj posao.

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 4 od 5

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Ceca hemicar Ned Avg 14, 2011 1:08 am  Pogledaj zadnje poruke
sta mislim o clanu iznad :) dekameron Ned Feb 27, 2011 2:34 pm  Pogledaj zadnje poruke
Jednog dana Ona vredi milijona Čet Maj 07, 2009 3:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Sta slusa Srbija Kajalena Sre Maj 02, 2007 8:37 am  Pogledaj zadnje poruke
SPLAVOVI - ponedeljak 08.01.2007 FLOOOXY Pet Jan 12, 2007 2:11 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!