NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Bezvizni rezim izmedju Srbije i Albanije?

Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Predlozi tema Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Bezvizni rezim izmedju Srbije i Albanije?
Autor Poruka
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Jul 05, 2011 11:50 pm Odgovoriti sa citatom

Danas sam u cudu procitala vest pod naslovom Bezvizni rezim izmedju Srbije i Albanije, jer mi nije jasno kome je namenjena tako iskrivljena vest i da li je iskrivljenost i lazna informacija koja se ovom vescu daje nehoticna ili hotimicna? Kao neko ko je obisao dobar deo Albanije regularno bez vize (samo mi je lupljen pecat crnih orlova od strane sluzbenika na granici), pitam se je li u pitanju vest o bezviznom rezimu ili bezvezna vest. I sta zapravo ovakvim vestima zele gradjanima da kazu?

Da li oni koji pustaju takve informacije (MIP ili ko vec) znaju da su to isto pustali i 2007. godine kada su zvanicno vec bili javili o ukidanju viza za Albaniju? (bas zbog te tada zvanicne informacije ja sam se naredne godine i uputila u Albaniju jer nije trebala viza)

Sa navedenih linkova:

Citat:
utorak 5.07.2011

Bezvizni režim između Srbije i Albanije

Albanija i Srbija potpisale su danas u Tirani bilateralni sporazum o slobodnom kretanju građana dve države.

Sporazum o bezviznom režimu zasniva se na principima reciprociteta i na međusobnoj saradnji dveju zemalja kako bi građani obe zemlje mogli putovati u Albaniju i Srbiju bez viza i bez ikakve birokratske procedure.

...

Citat:
utorak 7.08.2007
Ukinute vize za Albaniju

Građanima Srbije više nisu potrebne vize za putovanje u Albaniju, potvrđeno u Ambasadi Albanije u Srbiji...

Da li je danas mozda potpisan sporazum o slobodnom kretanju gradjana Albanije kroz Srbiju, pa je to bilo mozda tesko reci zbog srpskog javnog mnjenja, nego se islo na pricu o reciprocitetu (kako stoji u novoj vesti)? Ako je tako, koja je onda poenta takvih fabrikacija i nespremnosti da se guta zaba, jer koliko vidim po komentarima mnogih gradjana Srbije - i dalje postoje neverovatne predrasude prema Albaniji i Albancima.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
jorgovan
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: ?
Pridružio: 27 Sep 2007
Teme: 6

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sre Jul 06, 2011 4:40 pm Odgovoriti sa citatom

koje predrasude.mi smo za njih zapadna evropa i treba da se ophodimo sa njima kao nemačka,belgija,švajcarska itd prema nama plus s obzirom na njihovu tenziju ka delovima naše teritorije sve to treba začiniti distancom i uslovljavanjem...tranzit njihovog stanovništva preko srbije ka evropi njima je od nemerljivog značaja pa bi mi tu trebali naći interes kao što nas lupaju mađari tako i mi njih...

http://www.youtube.com/watch?v.....ture=share
gavrani
Naj forumas 2011.

Pol: Muski
Pridružio: 13 Maj 2010
Teme: 88
Lokacija: austrougarski deo prestonog grada zemaljske srbijice
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Jul 06, 2011 6:13 pm Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
... i dalje postoje neverovatne predrasude prema Albaniji i Albancima.

predrasude?
ne bih ja to tako imenovao-to je po meni, uzimajuci u obzir nasu zajednicku proslost i sadasnjost, realno sagledavanje cinjenica. neka svi ostanu u onim svojim planinama. mogu s njih i u more da skacu...

I AM - I CAN
jorgovan
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Jul 06, 2011 6:54 pm Odgovoriti sa citatom

budimo realni, može svako da glumi humanistu, da posećuje razne delove srednjevekovne albanije i njenog stanovništva, da čak i komunicira sa njima , da izigravamo velike obožavatelje svih naroda i narodnosti počev od tanzanije, malija, bangladeša...da ih sve volimo i ljubimo i da u njihovo ime dokazujemo svima kako su super, jednaki sa svima, napredni,inteligentni itd a pored svih naših problem, rasejanosti itd nama je kao i uvek bitnije neko imaginarno pitanje nekog naroda ili čak šta više naših viševekovnih neprijatelja u pravom smislu te reči.znači kakav smo mi apsurdan narod nismo drugima dokazali da smo mi civilizovani a to se pitanje svaki dan postavlja a dokazujemo da su još gori od nas civilizovani još bi trebalo da poradimo na njihovom marketingu... Very Happy

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Jul 06, 2011 7:11 pm Odgovoriti sa citatom

Predrasude o tome da su gradjani Srbije tamo nepozeljni, da tamo moras kriti da si iz Srbije da bi bezbednije prosao, da su ljudi tamo mrzacki raspolozeni, da su nikakvi, itd. A ono sto je Jorgovan naveo u prvom komentaru jesu cinjenice, jer se razvijenost Srbije i Albanije zaista ne mogu meriti.

Za one predrasude, recimo, procitajte samo komentare na ovoj novoj vesti o bezviznom rezimu, sve ce vam se reci. Otprilike da su vecinski u tonu - "koja budala ce ici uopste tamo medju divljake". I jeste, Gavrani, to su predrasude jer ljudi donose sud (i to kakav sud koji siri mrznju) o necemu i nekima koje nisu ni upoznali.

Albanci su do juce morali da pribave vizu za putovanje u Srbiju, sada to vise ne moraju, samo sto je vest malo politicki nafilovana i govori o obostranoj mogucnosti putovanja iako se iz Srbije moze slobodno u Albaniju vec nekoliko godina. Albanija je Srbiji otvorila granice jos pre nekoliko godina, mozda je srpskog ambasadora u Tirani to bilo sramota reci pa nam kao sada saopstavaju kako smo se toboze medjusobno otvorili. Dabome, da je saopsteno kako u stvari jeste - Albanci od danas mogu slobodno da putuju u Srbiju - politicari bi izgubili poene kod desno opredeljenih gradjana. Ovako i dalje moraju da se filuju vesti u vezi sa Kosovom i da se gradjanima i dalje serviraju price kao da su glupi do nivoa idiota. Zasto jednom otvoreno ne krenu da govore o svemu tome, zasto se jasno ne kaze da ce sada, najverovatnije, ljudi sa Kosova (od kojih mnogi imaju albanski pasos) moci slobodno u Srbiju. Dok Dacic uverava gradjanstvo u nesto drugo. U isto vreme traju pregovori srpskog i kosovskoalbanskog tima.

@ jorgovan
Poslednji komentar ti je za muzej. Moras prvo upoznati tog nekog za kog tvrdis da je gori od tebe. Neverovatno koliki problem imas sto neki ljudi ocigledno nisu po tvojim merilima pa, gle brige, glume humaniste i sta sve ne, sto tebi bas smeta.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Jul 06, 2011 10:04 pm Odgovoriti sa citatom

znam neke ljude koji su turisticki obilazili albaniju... na neki nacin bili su vrlo prijateljski prihvaceni...mislim da je kosovo vec druga prica..

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
jorgovan
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Jul 06, 2011 10:34 pm Odgovoriti sa citatom

@ jorgovan
Poslednji komentar ti je za muzej. Moras prvo upoznati tog nekog za kog tvrdis da je gori od tebe. Neverovatno koliki problem imas sto neki ljudi ocigledno nisu po tvojim merilima pa, gle brige, glume humaniste i sta sve ne, sto tebi bas smeta.

Hvala, ako je za muzej to mi mnogo znači. Nisam nikad takav kompliment dobio, još jednom hvala.

Svi su po mojim merilima ja i nemam neke standarde, volim različitosti.

Možda idem van teme ali govorimo o zemlji čiji su političari tj elita pod pretpostavkom znali, možda učestvovali u trgovini organima i plus bili protiv pravde tj nisu podržali istragu...

Da se ja pitam ne bi oni nikad dobili bezvizni režim tj bio bi uslov kao i kod nas istražite slučajeve na vašoj granici sa kosovom i tvrdnje da su ljudi kidnapovani, organi im vađeni i prodavani, ko je od vaših visokih zvaničnika bio upleten u to ili imao saznanja, gde su odvođeni na vašoj teritoriji kidnapovani itd tek nakon toga kao jedan od uslova možemo da razgovaramo o slobodnom tranzitu...kao i mi što moramo da se izborimo sa zlom u nama tako i oni kad već posedujemo načine da ih uslovimo.politika zapada prema nama politika nas prema ...lančano

gavrani
Naj forumas 2011.

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Jul 06, 2011 10:45 pm Odgovoriti sa citatom

... I jeste, Gavrani, to su predrasude jer ljudi donose sud (i to kakav sud koji siri mrznju) o necemu i nekima koje nisu ni upoznali...

ne mrzim ja nikoga, samo ne mogu da volim i velicam nekoga ko od prizrenske lige iz 1912. tezi da unisti dobar deo necega sto je moje. i vec je unistio jedan deo.
oni se nece promeniti. mi hocemo-menjamo se.
to sto ti pricas je lepo, ali je izvodljivo u meri u kojoj su se obistinila i prorocanstva o zlatnim WC soljama v.i.lenjina.

I AM - I CAN
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Jul 06, 2011 11:44 pm Odgovoriti sa citatom

jorgovan ::
Svi su po mojim merilima ja i nemam neke standarde, volim različitosti.
Vidim, sve okolo prosipas tu ljubav prema razlicitosti, toliko da nisi mogao da izdrzis a da se ne podsmevas u prethodnom komentaru nekome ko ne-daj-Boze ne misli poput tebe da je drugi gori "od nasih". Mora da su te mnogo dirnuli ti, kako ih nazivas, glumci humanisti, cim nisi izdrzao a da ih ne smestis u komentar.

jorgovan ::
Da se ja pitam ne bi oni nikad dobili bezvizni režim tj bio bi uslov kao i kod nas istražite slučajeve na vašoj granici sa kosovom i tvrdnje da su ljudi kidnapovani, organi im vađeni i prodavani, ko je od vaših visokih zvaničnika bio upleten u to ili imao saznanja, gde su odvođeni na vašoj teritoriji kidnapovani itd tek nakon toga kao jedan od uslova možemo da razgovaramo o slobodnom tranzitu...kao i mi što moramo da se izborimo sa zlom u nama tako i oni kad već posedujemo načine da ih uslovimo.politika zapada prema nama politika nas prema ...lančano
Pretpostavljam da je jucerasnji potez bio deo evro-integracijskog procesa Srbije i da je otvaranje granice Albancima savet iz EK koji srpski politicari nisu mogli da odbiju. Nesto ne verujem da su politicari iz Srbije bas na tome insistirali, jer da jesu - time bi se zvanicno pohvalio neko "visok", recimo Jeremic ili Dacic (njih dvojica su do sada obicno medijima davali izjave za ukidanje viza sa Japanom, Izraelom, Turskom). Sada je stvar prosla uz ime sluzbenika iz ambasade Srbije u Tirani, koji je uz to malo ublazio pricu navodeci medjusobno otvaranje granica (sto nije tacno). U isto vreme, kako sam vec spomenula, desavaju se pregovori Beograd-Pristina, pa ne bi cudilo da je upravo ovo pocetni rezultat istih.

gavrani ::
Super ti je ova izjava...
to sto ti pricas je lepo, ali je izvodljivo u meri u kojoj su se obistinila i prorocanstva o zlatnim WC soljama v.i.lenjina.
Ne razumem na sta mislis? Sta je izvodljivo u meri koju navodis?

gavrani
Naj forumas 2011.

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Jul 07, 2011 8:25 am Odgovoriti sa citatom

Super ti je ova izjava...

meni nije-meni je zalosna i tuzna.
mislio sam da se oni drze svog nacionalnog plana koji su formirali jos 1912.godine u prizrenu, a nas nacionalni plan traje do prvog ponedeljka.
oni dugorocno znaju sta hoce, a mi se menjamo sa svakim vetrom koji dodje do nas.
ovom izjavom sam njih hvalio, a nas kudio.

Ne razumem na sta mislis? Sta je izvodljivo u meri koju navodis?

ljubav izmedju srba i arbanasa.
zasto? zato sto imamo dosta tesko resivih pitanja i zbog ovog mog prethodnog odgovora na tvoju nedoumicu.

I AM - I CAN
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Predlozi tema Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!