NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Zašto devojkama ne smeta da se viđaju sa zauzetim dečkom?

Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Psihologija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Zašto devojkama ne smeta da se viđaju sa zauzetim dečkom?
Autor Poruka
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Uto Jan 31, 2012 9:22 pm Odgovoriti sa citatom

Isto pitanje važi i za brak, ne samo za vezu.

Nadam se da će tema zaživeti, interesuju me vaša mišljenja.

Ako pričamo iz ugla da muškarac prevari svoju devojku sa drugom, onda mogu da kažem da je on kriv, a ne ta koja je "izazvala" prevaru, jer da muškarac neće, ona ne bi igrala nikakvu ulogu tu. Dakle, to je jasno. Ali, moje pitanje je: Kako toj ženi/devojci nije problem da (bez obzira na to da li će muškarac pristati) ima želju i nameru, SVESNO, da se upusti u to? Dakle, to je tema.
Ovih dana razmišljam o tome, pa me zanima šta mislite?

Izvolite...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Dum Spiro, Spero...
gavrani
Naj forumas 2011.

Pol: Muski
Pridružio: 13 Maj 2010
Teme: 88
Lokacija: austrougarski deo prestonog grada zemaljske srbijice
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Uto Jan 31, 2012 9:44 pm Odgovoriti sa citatom

Ljubav ne priznaje granice i okvire...
Ne govorim o prostituciji bilo koje vrste i o smisljenom planu...

I AM - I CAN
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jan 31, 2012 10:02 pm Odgovoriti sa citatom

Ljubav pre morala?

Zar nije ljubav: da ga pusti da bude sa tom devojkom s kojom je? Da je hteo, sam bi je potrazio.

Dum Spiro, Spero...
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jan 31, 2012 10:25 pm Odgovoriti sa citatom

Ne znam zašto bi neka očekivala da upravo ona neće sutra biti ta koju će na isti način ostaviti - zbog neke druge devojke. A daleko ga bilo i žene.

Sama si odgovorila na pitanje: moral se i meni nameće kao jedini mogući odgovor. Nije mi tek jasna devojka koja se vuče s oženjenim muškarcem. Da ne kažem da veruje njegovim nebuloznim pričama da mu je žena ovakva ili onakva... kao da su ga drugi ženili protiv njegove volje!

Na kraju krajeva, svaka slatkica poštane aždajica u braku. Svaka čast onim ženama koje ostanu uvek slatke i divne.

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Jan 31, 2012 11:15 pm Odgovoriti sa citatom

Druga. Ono kad (cesce) stariji ljudi kazu - "ovaj ima drugu". Eto tu je njen opis, kratak i jasan.

Takva se zena upusta u te price prividno svesno, a zapravo iluzionisticki. Obicno ni sama u pocetku nije svesna toga, iako drzi da jeste svesna i cak uverava sebe u to. Ona ne polazi od toga da bude druga nego da postane prva - i zbog te nade joj ne smeta da krene iz pozicije druge.
Umesto zelje i namere ona zapravo ima nadu i iluziju.
Ovim zelim da kazem kako Druga ne cini tako nesto da bi striktno napakostila Prvoj, nego zbog sopstvenih snova od kojih cak i ne vidi tu Prvu (i mozda decu). Zato je ni ne treba osudjivati nego pre zaliti, sama situacija je zalosna.

Zena koja udje u takvu pricu nije svesna da ulazi sa snovima a izlazi sa kosmarima.
U prevari je cesce prevarena Druga a ne Prva.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Feb 01, 2012 12:17 am Odgovoriti sa citatom

Vanja, stvarno si ovo divno napisala. Moram se sloziti sa tobom, do poslednje reci.

Ali, nekako mi se uvek cini da ne mozemo do kraja da odgovorimo bas na to pitanje: zasto ta Druga uopste zeli da krene u to? Ok, da bi bila prva, ali zar se ne oseca lose zbog toga? Zasto joj je potreban tudji muskarac...

Recimo, ja sam imala situacije da se neke devojke nabacuju mom decku i zele da me on prevari sa njima, ali to se naravno nije desilo. Ne zato sto ga ja vezujem za sebe, nego zato sto se on svojim osecanjima vezao za mene. Ja potpuno razumem da su takve zene, koje zele da postanu prve, uvek postojale. U pocetku, kada sam saznala da su zelele da se upletu u nasu vezu, a pritom su imale i same svoje veze, bila sam ljuta zbog toga sto nisam sebi mogla da objasnim zasto one to zele. U isto vreme i srecna, jer imam takvog decka.

Moram da priznam da si mi popravila razpolozenje ovim sto sam procitala, Vanja. Very Happy

Edit: Zaboravih da pitam, sta mislite, da li to ima veze sa nizom inteligencijom? I sa cime jos?

NiM ::
Nije mi tek jasna devojka koja se vuče s oženjenim muškarcem.

Ni meni. Imala sam jednu drugaricu koja se muvala sa ozenjenim. Nije bas bila bistra, ovako, inace. Mozda to donekle objasnjava moje pitanje u vezi nizeg IQa. Mislim da on definitivno ima bar delic udela u tome. A i ima veze s ovim sto je Vanja napisala u vezi izulionarstva, po mom misljenju.

Dum Spiro, Spero...
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Feb 01, 2012 6:51 am Odgovoriti sa citatom

Ovo što si napisala o nabacivanju devojaka, pa čak i tvojih drugarica, tvom dečku, može biti i stvar sujete koja im kaže: bolja sam od tebe!

Međutim, vrlo često se i ljubaznost protumači kao nabacivanje, tako da je to klizav teren i tanka granica.

ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
gavrani
Naj forumas 2011.

Pol: Muski
Pridružio: 13 Maj 2010
Teme: 88
Lokacija: austrougarski deo prestonog grada zemaljske srbijice
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Feb 01, 2012 9:26 am Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
Druga. Ono kad (cesce) stariji ljudi kazu - "ovaj ima drugu". Eto tu je njen opis, kratak i jasan.

Takva se zena upusta u te price prividno svesno, a zapravo iluzionisticki. Obicno ni sama u pocetku nije svesna toga, iako drzi da jeste svesna i cak uverava sebe u to. Ona ne polazi od toga da bude druga nego da postane prva - i zbog te nade joj ne smeta da krene iz pozicije druge.
Umesto zelje i namere ona zapravo ima nadu i iluziju.
Ovim zelim da kazem kako Druga ne cini tako nesto da bi striktno napakostila Prvoj, nego zbog sopstvenih snova od kojih cak i ne vidi tu Prvu (i mozda decu). Zato je ni ne treba osudjivati nego pre zaliti, sama situacija je zalosna.

Zena koja udje u takvu pricu nije svesna da ulazi sa snovima a izlazi sa kosmarima.
U prevari je cesce prevarena Druga a ne Prva.

Bravo. Tebe nema, ali kad dodjes...

Neko iz mase ::
Da ne kažem da veruje njegovim nebuloznim pričama da mu je žena ovakva ili onakva... kao da su ga drugi ženili protiv njegove volje!

Ja znam nekoliko primera gde on pred svojom "prijateljicom" u drustvu hvali svoju suprugu i porodicu, gde ona zna da se on nikada nece zbog nje razvesti...

Ljubav je cudo... Tesko je tu biti pametan.
Zato ja uvek govorim da je zaljubljen covek beskorisna drustvena jedinka.

I AM - I CAN
dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 11 Jan 2007
Teme: 144

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Feb 01, 2012 9:53 am Odgovoriti sa citatom

Neko iz mase ::
Ovo što si napisala o nabacivanju devojaka, pa čak i tvojih drugarica, tvom dečku, može biti i stvar sujete koja im kaže: bolja sam od tebe!

Međutim, vrlo često se i ljubaznost protumači kao nabacivanje, tako da je to klizav teren i tanka granica.

podsetila si me na pricu iz srednjoskolskih dana...mojoj najboljoj drugarici se svidjao jedan decko i kad god bismo izlazile u grad, u kafic u koji je on obicno dolazio, ona mi je stalno, okrecuci njemu ledja i glumeci nezainteresovanost, govorila da gledam da li on nju gleda...i gledala je tako decka danima i na kraju isti taj decko pridje meni a drugarica se smrtno naljuti Smile
ja ostadoh u neobranom gorzdju, ni kriva ni duzna...po naredbi gledala coveka gde on gleda i to pogresno protumaceno Smile Smile

e, sad, da odgovorim i na pitanje koje je mistery postavila iz pozicije nekoga ko je istovremeno bio i 'prva' i 'druga'...prva rodjenom muzu, koji je ziveo daleko a brak bio u velikoj krizi a druga sadasnjem muzu cija je verenica zivela daleko a i njihova veza ocigledno bila u krizi Confused

ne moze se bas uvek i bas sve planirati, pogotovo kada se radi o osecanjima...mi smo se samo druzili i oboje znali da nismo sami u prici iz koje dolazimo, dok sve nije otislo 'podaleko', dok nam se usi nisu pocele crveniti a dlanovi znojiti...mozda smo bili nemoralni, verovatno i nenormalni ali stvari su izmakle kontroli, jer smo se zavoleli, oboje svesni odgovornosti koje imamo na ledjima...mi smo cak pokusali i da se 'unormalimo' i vratimo gde smo pripadali, pre nego sto smo se sreli ali nije islo...nasa veza cak nije bila ni veza, kakva bi trebala biti kada imas 3,5 decenije, jer smo se zbog jezicke blokade 3 meseca samo gledali i smesili jedno na drugo... svesni da smo jedno drugome bili 'drugi' a totalno bespomocni od ljubavi Confused

hocu reci da ako se u bilo kojoj vezi pojavi neko 'drugi' znaci da u toj vezi nema ljubavi, tako da se takva veza ne bi trebala ni odrzavati u zivotu po svaku cenu Confused

e, kako devojkama ne smeta da budu 'druge' mislim isto kao i vanja...nadaju se da ce biti prve Confused

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".

Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Feb 01, 2012 10:11 am Odgovoriti sa citatom

Nisam imala u vidu takve veze kad sam govorila o nemoralu, izvini. Nemaju istu težinu priče kad momak ostavi devojku i kad muž ostavi ženu i decu.
Nemoral je kad ga vidim s devojkom, kad znam da ima devojku (ženu) a i dalje ga besomučno muvam. Dešavalo mi se (ne moram da napomenem - u mladosti? Smile) da mi se dopadne neki dečko, pa mic po mic dođemo do toga da ima devojku. Momci koji ne znaju da li bi bili sa svojim devojkama ili s tuđim, imali su prilike da razmisle koju devojku bi hteli.
Šta znam, nisam ja nikad bila neka fatalna riba da se zbog mene raspadaju veze. Jednostavno više sebi nisam dala prostora za priču s takvom osobom. To je valjda ona parola: tuđe neću, svoje ne dam.

ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Psihologija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!