NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Nepismenost, obrazovanje i kakvo nam je skolstvo

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Nauka i obrazovanje Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Nepismenost, obrazovanje i kakvo nam je skolstvo
Autor Poruka
Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Feb 09, 2007 10:00 am Odgovoriti sa citatom

Ganga, Ganga pa upravo zbog raznoraznih diletanata koji su dobili pravo da mogu da obrazuju decu jeste problem sto svaka petica nema istu tezinu. Vremenom bi deca trebala da shvate da je bitno znanje, a ne ocena, a uostalom pa gde stoji da svi trebaju da upishu fakultet. Pa valjda neko treba i stolar da bude, ali i on bi trebalo da ima znanje.
A ministarstvo bi trebalo da se pozabavi malo sa edukacijom pa da ne budemo vise 500 godina u proslosti nego 200.

Question Twisted Evil

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Feb 17, 2007 1:39 pm Odgovoriti sa citatom

Nabrojite mi nekoliko stvari korisnih za zivot koje ste naucili u skoli od ucitelja i nastavnika.
Problem sa skolom je da je znanje enciklopedijsko i neprakticno.
Dalje, deca se uce da uce za ocenu, jer zasto bi inace neko hteo da zna ista o stvarima kao sto je poljoprivreda u Mongoliji i sta je citoplazma a sta protoplazma ili eukariote (ja sam naprimer sve to znao i redovno skupljao te petice i sad se ama bas nicega od toga sto se ucilo ne secam, niti zelim da se secam i zao mi je sto sam tracio vreme i memoriju pamteci tolike gluposti koje mi nikad nece trebati u zivotu).

Deca odu u skolu usmerena od roditelja da slusaju i da uce, a tamo ih zaglupljuju milionima naziva za razne stvari - formom bez sustine. Ne uce ih da slobodno razmisljaju, da budu kreativna - uce ih da slusaju i da uce za petice. Naravno da to ne ide lako sa decom.

Sistem je zamsljen da uspostavi pokoravanje hijerarhiji bez mnogo pitanja - nastavnici, ucitelji su u poziciji da se njihovo izlaganje ne prekida potpitanjima, da imaju autoritet da uvek budu u pravu cak i kad ocigledno nisu. Mislim, to stvara odnos poslusnosti u hijerarhiji. Skola sluzi da sistem oblikuje decu u robote ili sluge pogodne za rad u hijerarhijskom sistemu. Pretvara ih u konformiste.

Dalje skola nije zainteresovana da razvije kriticko misljenje i ne moze da podnese istine drugacije od onih koje se uce. Skolstvo, narocito u Srbiji je forma, sustine nema, nikad je nije ni bilo.

hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Feb 17, 2007 2:07 pm Odgovoriti sa citatom

Natasa23 ::
Znas li da moje dete od 6,5 godina dobija opisne ocene u svojoj skoli i to 30 ocena. Ej 30. Izmedju ostalog na pr. kreativnost-izvrsna, a na pr. koliko se pridrzava zadatka i teme-vrlo dobro. Logicno jel?

Zasto je to tako?
Pa u Srbiji i Holandiji vladaju dva suprotna pogleda na svet.
Oba pocinju na "e": u Holandiji egalitarizam, u Srbiji egoizam.

U Srbiji je bitno steci iluziju da vise vredis od ovog ili onog, u Holandiji su u startu svi ljudi jednake vrednosti. Zato se u Srbiji tako lako i primimo na sakupljanje ocena, dok je u Holandiji to nesto redje slucaj.

Zato mi zavrsimo fakultete, a onda tek posle njih na poslu naucimo ono sto nam treba za posao, a oni sistematski razvijaju svoje sposobnosti od prvog dana u skoli.

Zato je zivot za nas stalni sok i prepun sukoba, a za njih putovanje i istrazivanje sveta oko njih.

Srbiji treba novi Dositej Obradovic, neko ko ce da prouci obrazce razmisljanja na "trulom" Zapadu i shvati gde se u Srbiji otislo u pogresnom pravcu. A ako mene pitate - sujeta iliti egoizam, tj. stalna potreba da imamo iluziju da smo nesto posebno, da vredimo vise....

Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Feb 18, 2007 11:01 am Odgovoriti sa citatom

Hm, hm, hm, sta drugo da kazem.

Ja sebi dajem za pravo da kazem da ovde u Holandiji svuda i na svakom koraku u 90% u svakom segmentu drustva se ljudi vode onom starom komunistickom svi za jednog jedan za sve i to na jedan specifican nacin, primecuje se ali ne upada u oci.
Dakle sta je u Holandiji ( od drugih zemalja se ogradjujem jer sam previse u zivotu i dogadjanjim u Holandiji ) savrseno dobro znam, no ne mislim da je danasnji Srpski egoizam genetika, vec logican sled dogadjaja i mogu reci bolest. Sto znaci da lek ipak postoji, ali je vrlo skup. A ocigledno niko nije spreman da ga pokloni, a mnogi bi se i u tom slucaju plasili da ga primene. Znaci vise bi Srbiji odgovaralo neko homeopatsko sredstvo koje ima spospbnost da djeluje vrlo duboko u sistem, i ima mogucnost da izleci bazni uzrok bolesti, ako egoizam mozemo smatrati bolescu.

Citat:
Poenta je da bi drzava trebala da posalje timove najboljih psihologa i sociologa na par godina u zemlje tipa Holandije, Svedske, Danske... Ili da pozove nazad neke koji su vec tamo.

Uz veliko uvazavanje nasih najboljih psiholog i socioliga mislim da to zaista ne moze da bude dovoljno. Moras zaista intenzivno da zivis taj zivot najmanje 5 godina da shvatis sve sustine. Onaj ko je shvatio ne zeli spontani povratak u Srbiju i vracanje na ono od cega se odvikao, a mogao bi stecenim iskustvom da bude dragocen u sprovodjenju promena na delu. Ali takva osoba bi trebala da ne zeli nikakvo politicko angazovanje vec istinski rad i promenu.
Zakljucak je da ja nisam sigurna da takav neko postoji, a jos manje da bi dobio shansu.

Sve u svemu mislim da sve mora sigurno da saceka, jos izvesno vreme, spontane promene u mentalitetu u koje iskreno verujem.

Uostalom ovo je samo obican forum i nadam se samo jedna zdrava diskusija. Cool Cool Cool

hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Feb 18, 2007 3:17 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Uz veliko uvazavanje nasih najboljih psiholog i socioliga mislim da to zaista ne moze da bude dovoljno. Moras zaista intenzivno da zivis taj zivot najmanje 5 godina da shvatis sve sustine.

Verujem da potcenjujes sociologe i psihologe Srbije - mnogi od njih verovatno jako dobro znaju sta i kako promeniti, i to bi i uradili samo kad bi im neko dao sansu da ucestvuju vise u kreiranju medijske slike i skolstva. I ako ne znaju sigurno bi skapirali za mnogo manje od 5 godina u novoj sredini o cemu se radi. Tvoj egoizam ti ne dopusta da verujes u to. Ali zamisli da si se skolovala za psihologa, i da ti je posao da razumes ljude. Da li bi ti trebalo 5 godina ili manje?

Ima u Srbiji (kao i u Holandiji i svuda) nekoliko nivoa ljudi, kao nekoliko paralelnih Srbija, svrstanih ne po novcu, ni po obrazovanju vec po nacinu gledanja na svet, tj. po nivou egoizma. I slicni se druze sa slicnima i nemaju predstavu o drugim nivoima.

Razlika je da su u Holandiji ljudi o takvim stvarima razmisljali u zadnjih 500 godina i da su se kroz taj proces iskristalisali neki pozitivniji obrazci ponasanja. Da su kao slobodna trgovacka zemlja bili tih 500 godina u dodiru sa raznim kulturama, religijama i filozofijama, dok su u Srbiji tih 500 godina ljudi ziveli kao ponizen narod u tudjoj drzavi druge vere, izolovani od ostatka sveta, u selima, gde su glavnu rec u definisanju okvira za obrazce ponasanja vodili zatucani seoski popovi. I ostali su obrazci ponasanja definisani tom istorijskom situacijom. Srbima je ostalo u krvi da teze da prevare sistem tj. drzavu (jer je u podsvesti ona jos uvek nesto neprijateljsko). I dalje se kroz govore politicara provlaci ton epskih pesama koje su sluzile kao kompenzacija za nedostatak slobode.
Odatle i "nebeski narod" i slicne idiotske ideje. Evo i danas bi popovi da nam vode drzavu, a nisu nista uradili da nauce svoj narod ni sebe da vole bliznjeg svoga. Niko ne radi svoj posao. Oni umesto toga zamisljaju sebe u nekoj ulozi zastitnika nacije, prozvanim da donosi odluke i daje savete - ozbiljni, a nezreli.

Mislim tu postoji jedan kontinuitet, ti obrazce ponasanja nasledis od roditelja i okoline, oni od svojih roditelja i tako dalje. Svaka generacija ima moc da nesto promeni malo nabolje ili malo nagore. I sad ti uporedi Holandiju koja ako izuzmemo blic-krig susedne Nemacke nije ratovala u zadnjih jedno 300-400 godina

(uzgred znate li da u Scheveningenu na plazi postoji veliki spomenik mobilisanim vojnicima Holandije u prvom svetskom ratu - ljudima koji taj rat nisu ni videli jer Holandija nije u njemu ucestvovala? Ali bili su mobilisani i time izgubili par meseci zivota koji su mogli da utrose na druge stvari. A u Srbiji su i vojnici i ljudi potrosna roba, drzava je spremna da ih olako zrtvuje i u miru, a kamoli u ratu. Eto to je razlika izmedju Srbije i Holandije - u Holandiji se ljudi stvarno postuju, u Srbiji se nipodastavaju.)

i Srbiju gde se ratovalo i pre par godina, shvatices o cemu se radi. Jer kad se prekine lanac, kad dete ostane siroce ili bez majke ili bez oca, nema ko da mu prenese svoje obrazce ponasanja - ono krece ispocetka, od nule.

Citat:
Onaj ko je shvatio ne zeli spontani povratak u Srbiju i vracanje na ono od cega se odvikao, a mogao bi stecenim iskustvom da bude dragocen u sprovodjenju promena na delu. Ali takva osoba bi trebala da ne zeli nikakvo politicko angazovanje vec istinski rad i promenu.
Zakljucak je da ja nisam sigurna da takav neko postoji, a jos manje da bi dobio shansu.

Pa evo forumi su jedan od nacina da se promeni neciji pogled na svet. Ne moras fizicki da budes u Srbiji da bi sa nekim podelila svoja zapazanja (koja su mozda tacna, a mozda i nisu). Evo mozda sad npr. Vlaky i Maximus citaju sta mi ovde svrljamo i kazu- jebote, mozda ovi ljudi znaju o cemu pricaju i krenu da razmisljaju kako da svoj zivot ucine boljim. To je sve sto je potrebno - da covek zaboravi ego iluzije i da krene da uredjuje svoj zivot, da ne bude "spontan", da prestane da dokazuje sebi i drugima svoju "posebnost" ili vecu vrednost, i da krene da razmislja o sebi, svom zivotu i moze li i kako da ga ucini malcice boljim.

maximus28
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pol: ?
Pridružio: 22 Jan 2007
Teme: 28
Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Feb 18, 2007 4:02 pm Odgovoriti sa citatom

My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions, loyal servant to the true emperor, Marcus Aurelius.Father to a murdered son, husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next.

samo ti,hm,zivi svoj lepi zivot tamo u hol.ili bilo gde drugde a mene pusti da zivim svoj kakav god da je na mojoj rodnoj zemlji,majci srbiji!

za tvoju informaciju mi bi ziveli super da nema mesanja stranih politicara u nase interne stvari kao na pr sto ti dajes sebi za pravo da pricas o ovoj zemlji a ne zivis u njoj,pa ne razumem ako govorimo isti jezik i samo to nas povezuje zasto bi i ja i ti donosili odluke koje su direktno vezane samo za moju sudbinu!dijaspora ne bi trebala ni da ima pravo glasa kada je u pitanju srbija!

inace mi nemamo kompleks velicine,ali za ovo sto sam rekao da bi super ziveli bez mesanja spoljasnjih faktora,u prilog tome!
trepca ti je treci ili drugi nisam siguran rudnik bakra u evropi,po velicini,ispred njih je jedan spanski i mozda jos jedan nemogu da se setim!sta mi imamo od trepce usled mesanja stranih sila,sada nista a ranije je bio eksploatisan i u vreme tita jako profitabilan za ceo region...
POENTA:strane sile su kao i ti sad prvo pricale,pricale,gurale finim putem svoje stavove kada su videli da nemogu da dobiju ono sto zele,prisustvo na ovoj teritoriju,mozda iskoriscavanje rudnika,preuzimanje svercerskih kanala od balkanaca(droga,cigarete itd jer na kraju skoro sve iz azije predje ovuda na putu do evrope i do tvoje holandije)ITD!
kada nije prosla prica primenili su silu i oteli!!!!!!!!
tako i ti pricas price i cekas pogodnu klimu da se otvorimo i budemo bezopasni pa da dodjes ovde sa krvavo stecenim parama i budes gazda i lecis komplekse u mojoj zemlji nad svojim narodom!tako da je srbima u inostranstvu veci interes da se mi uklopimo u svetske sablone nego nama ovde,jer u tom slucaju pobegulje i izdajice postaju gazde a mi skromni,obicni,verni svojoj zemlji pre nego parama ljudi postajemo sluge!zato ne trebaju meni te vase slatke pare i te predivne investicije sacuvajte to za sebe i ulozite tamo gde ste zaradili!
pogledajte francusku,po procenama kada bi se udruzile komunisticke(radnicke)partije osvojile bi minimum 12posto na izborima,da ne nabrajam nemire,pozare itd!znaci nesto u toj evropi ne stima!

ZBOGOM MAESTRO!
VECNA TI SLAVA...
hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Feb 18, 2007 5:10 pm Odgovoriti sa citatom

lol, pogodio sam Maxi_mus-a pravo u zivac, to jest u sujetu Smile
Hm, zivnuo je. Sok terapija deluje - bar ne sece vene. Laughing
Ali upravo sam postigao da je demonstrirao kako se to u Srbiji ljudi nipodastavaju, a ne postuju. Progovorio je iz Maximus-a RTS iz Slobinog doba. Iskljucivost, mrznja, prezir prema svemu sto je drugacije i ugrozava njegovo osecanje vise vrednosti.

Citat:
My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions, loyal servant to the true emperor, Marcus Aurelius.Father to a murdered son, husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next.
Maximuse, maksimuse da nisi ti mozda stranac u Srbiji?

Citat:
dijaspora ne bi trebala ni da ima pravo glasa kada je u pitanju srbija!

Maximus, dijaspora uglavnom i ne glasa. Ja naprimer nisam glasao nijednom od kako ne zivim u Srbiji. I ne znam nikog ko je glasao.
Uzmi potrazi podatke o izlaznosti u dijaspori, videces da je minimalna.

Citat:
trepca ti je treci ili drugi nisam siguran rudnik bakra u evropi,po velicini,ispred njih je jedan spanski i mozda jos jedan nemogu da se setim!

hahahaha
tipicno srpsko enciklopedijsko znanje iskoristeno u dokazivanju da si u pravu. Maksimuse, Trepca nije rudnik bakra, nego cinka i olova. Pomesao si Bor i Trepcu. Ljudima koji toliko nemaju pojma o svojoj zemlji bi mozda isto trebalo zabraniti da glasaju.

A inace jedan izgubljeni rat i par godina ekonomskih sankcija kosta drzavu mnogo vise nego sto vredi ijedan od tih rudnika.
Svaki izgubljeni zivot potencijalno moze da bude mnogo veci gubitak nego gubitak rudnika. Sta ako su u klincima poginulim na ratistu cucale nove Tesle, Pupini... Mozda neko ko bi izmislio alternativne nacine koriscenja energije i spasao svet od ekoloskog kolapsa. Ili neko ko bi od Srbije napravio ekonomsku velesilu.

Sitna je Trepca mamac za velike sile, to su gluposti. Mozemo da pricamo o strateskim interesima, o trazenju poligona da se in vivo isprobaju nova oruzja, o isprobavanju sposobnosti da se medijski izoluje i porazi jedna zemlja, o strahu od pro-ruske i pro-komunisticke Srbije medju analiticarima u Americi... ali u sustini ako realno sagledamo stvari sve sto nam se desilo je nasa kolektivna glupost. To je kao kad pristanes na kladjenje sa sibicarima. Jesu ti krivi oni ili si sam kriv sto si bio glup?

Citat:
tako i ti pricas price i cekas pogodnu klimu da se otvorimo i budemo bezopasni pa da dodjes ovde sa krvavo stecenim parama i budes gazda i lecis komplekse u mojoj zemlji nad svojim narodom

Lol, krvavo stecenim parama??? Jel ti ja zvucim kao neki lopov i ubica?? Laughing A inace nikakve pare nisam stekao, ja se ovde skolujem decko. Ti mislis da ovde pare padaju sa neba.

Ja ne bih ni ziveo u maximus-ovoj Srbiji, ja mogu da zivim u svojoj Srbiji, ali mi se ona ogadi svaki put kad cujem ovakve iskompleksirane idiotarije.

A sto se tice kompleksa imam ih i ja, retko ko, ko je ziveo u Srbiji u vreme ratova i kriza ih nema - i evo lecim ih i boravak u Holandiji mi je od velike pomoci u tome. Najvise zato sto nema raznih Maximus-a oko mene. Sto ne moram da zivim u nekom stalnom sukobu i grcu.
Ja bar sam uvidjam svoju iskompleksiranost i pokusavam da je resim, a tvoju vide svi koji citaju ovaj tvoj post sem tebe.

Citat:
pobegulje i izdajice postaju gazde a mi skromni,obicni,verni svojoj zemlji pre nego parama ljudi postajemo sluge!

Nipodastavanje Smile Pobegulje?? da li bi Vuk Karadzic da je umesto u Becu, ceo zivot proveo u Srbiji ikad bio u prilici da uradi nesto po pitanju nove azbuke, da li bi Dositej Obradovic u Srbiji sam smislio basne, da li bi Tesla ili Pupin u tadasnjoj Srbiji uspeli nesto da urade? Jesu li oni pobegulje?
Ti vidis samo lose u svemu. A toliko toga sto je dobro je Srbiji doslo sa tog trulog Zapada koji toliko mrzis. Napravi razliku izmedju vlada nekih drzava i ljudi. Kao sto ti nisi imao uticaja na Slobine odluke, tako ni obicni ljudi bilo gde u svetu ne uticu bitno na zvanicnu politiku.

Citat:
zato ne trebaju meni te vase slatke pare i te predivne investicije sacuvajte to za sebe i ulozite tamo gde ste zaradili!

niko tebe nije mamio nigde nikakvim parama, ja sam jedino izneo par saveta iz mog iskustva kako covek moze da pokusa da prestane da zivi na klackalicama tipa manja/visa vrednost, mi/oni, da prestane da bude iskljuciv, iskompleksiran, da svima trazi mane, da samo pljuje po svima, i da paranoicno sumnja u sve ili se sukobljava sa svakim i umislja da time dobija neku vecu vrednost.

Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Feb 18, 2007 5:52 pm Odgovoriti sa citatom

Postovani gospodine Hm,
Da bi upoznao neku od osoba na ovom forumu moras da provides neko vreme bilo kao registrovani clan ili kao posmatrac ( chitac tudjih postova ). Na ovom forumu uglavnom postoji zdrava diskusija, a ti hm ipak nastupas agresivno. Jesi li to mozda naucio u Nederlandu ili ti je Srbija to ostavila u nasledstvo? Tacno je da je Maximus pogresio ali to nije nacin da ga ispravljas.
E pa vidis ako je tacno ono sto pises imam mnogo vise staza u NL od tebe, pocev od ucenja, preko rada, porodice dece , ucesca dece u skolskim aktivnostima, pricanja sa decom, komunikacije svakodnevne pocev od holandskog klosara do holandskog doktora nauka. Vidis jedan egoista kao ja moze da se spusti i na taj nivo da komunicira sa klosarom. Ti imas u tvojoj psihologiji i definiciju pretpostavljam za to. Ako si ti jedan od onih koji se skoluje mozda buduci veliki psiholog ( ja zaista nisam imala nameru da te uvredim ) pa mislish da se vrati u zemlju i da “vladaris” svojim umom a putem ovog foruma neko treba da te primeti e pa grdno se varas da ovaj ili neki drugi forum sluzi tome. Moraces da potrazis neko drugo mesto.
A nas ostavi da se druzimo kako Maximus rece sa nama interesantnim temama.

P.S. Ako ti ne razumes Maximusove reci,

Citat:
dijaspora ne bi trebala ni da ima pravo glasa kada je u pitanju srbija

ja ih jako dobro razumem i uopste me ne pogadjaju.
I ne zaboravi hm neke stvari se ne uce iz knjige nego se dozivljavaju.

Wink

hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Feb 18, 2007 6:05 pm Odgovoriti sa citatom

Pa dobro zahvaljujem Maximus-u28, Natasi23 i ostalim uvredjenim forumasima na citanju mojih postova. Necu vise da vas mucim svojim zapazanjima i misljenjima.
Jer ja sam iznosio misljenja za koja sam zakljucio, iz sopstvenog iskustva, a ne samo iz knjiga, o obrazcima ponasanja koji mogu da budu zdrava osnova za kvalitetan zivot. I ocekivao sam da cujem slicna zapazanja i misljenja, a dobijam evo non-stop odgovore ljudi koji preuzimaju uloge nekakvih samopostavljenih branioca dostojanstva i casti svoje zemlje i uciteljica. Sto se mene tice, Zokster je bio i ostao najnormalniji lik na ovom forumu. Maximus28 i Natasa23 su preozbiljni, da ne kazem previse egoisticni.
Inace pojasnjenje za Natasu23, prvo nisam psiholog i drugo meni su takodje tek posle evo 5 godina pocele da budu jasnije neke stvari ovde. To sto je meni trebalo 5 godina i trebace jos, a i tebi je trebalo i vidim trebace, ne znaci da bi vrhunskom psihologu ili sociologu trebalo toliko. Ako tako mislis, onda si stvarno egoisticna.
I trece, da te razuverim nemam nikakvih politickih ambicija. Jedino mislim da bi mi bilo lepse kad se vratim u Srbiju da tamo budu normalni ljudi, a da ne moram da budem uvek pazljiv da ne nagazim slucajno neciju sujetu i da slucajno ne kazem nesto sto ce da zapali fitilj koji ce da dovede do toga da bure baruta u njima eksplodira. Mislim cak i ovde na ovom forumu, sudeci po komentarima skoro da niko i ne procita pazljivo ono sto pise - kao da svi imaju(imamo) filtere u glavama. I kao da filter samo izdvaja ono nesto sto vredja sujetu. Ostalo sto covek pise, kao da niko i ne cita.
Zao mi je ako nekima moj stil komunikacije zvuci agresivno, mozda sam stvarno takav. Sta je alternativa? Jel trebam mozda dok pisem da se ponasam kao da hodam po minskom polju, da slucajno ne nagazim neciju sujetu?

Poslednji put izmenio korisnik hm dana Ned Feb 18, 2007 8:33 pm; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Feb 18, 2007 6:52 pm Odgovoriti sa citatom

Ja se uvredila nisam. Samo sam skrenula paznju na tvoj manir u komuniciranju sa ljudima. Ozbiljna jesam, jer i tema je ozbiljna, a mislim da je zaista diskusija mogla da ide u drugom pravcu tj. u pravcu usaglasavanja stavova, a ne nametanja samo svojih.
Toliko hm, razlike u misljenju su potrebne i pozeljne, ali i razmisljanje u davanju odgovora... Rolling Eyes Question

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Nauka i obrazovanje Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Sledeci
Strana 3 od 26

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
download emisija pre 2007 paradajz Uto Nov 26, 2013 12:26 am  Pogledaj zadnje poruke
Arhiva emisija .... Aristotel Pon Jul 12, 2010 9:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Preporucite emisije sa domacih TV stanica Joe Average Ned Mar 14, 2010 4:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Lekari i sarlatani Natasa Miljkovic Čet Jun 11, 2009 10:33 am  Pogledaj zadnje poruke
voditelji/voditeljke u SRB potraga Sub Dec 08, 2007 8:07 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!