NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Rad na crno (Neprijavljeni radnici)

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Rad na crno (Neprijavljeni radnici)
Autor Poruka
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Feb 09, 2007 11:50 am Odgovoriti sa citatom

Ovo cenim.

Iz dugogodisnjeg iskustva sa privatnim zdravstvenim fondom ti samo mogu napisati da je to u NL bilo 4x skuplje od drzavnog.....tretman je isti a kostalo me djavo ipo, to me svakako bolelo, jer s'jedne strane se obradujes da si dobio znacajnu povisicu promocijom a s'druge te sapletu ovakvim fondovima, sve se navikne i ne treba biti budan nocu zbog toga jer ne vredi.

Naravno ne moze se porediti stepen usluge zdravstva ovde na zapadu i kod nas, ipak smo u razvoju i privatne ordinacije su nuzda u Srbiji.
Tranzicija je tezak period, imam poslovno iskustvo dok sam radio u Philipsu sa celom istocnom Evropom i svugde je bilo isto, nadam se da ce Srbija iskoristiti to negativno iskustvo i pretvoriti u svoju korist. Bozidar Djelic je naprimer radio za McKinsey bas u istocnoj Evropi, on ima direktno znanje, iskustvo i merzu ljudi koje bi moglo biti od pomoci. Nazalost se bojim da se nece voditi racionalnim resenjima za buducu vladu vec politickim, tako da cemo i mi u tom poznatom sosu nastaviti.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
userman
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 17 Mar 2007
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Mar 17, 2007 2:11 pm Odgovoriti sa citatom

Radio sam. I radicu... na crno ili belo, to nije moj problem trenutno. To je problem drzave - meni ne treba plata od 500 ili 2000 evra (tj ne trazim je jel je trenutno nemoguce - I to NIJE njen trenutni PROBLEM), nego legalizacija radnog mesta. Moralnog i potpuno normalnog - konkretno fizicki rad je u pitanju. Tek onda dolazi na red prica o porezima...

A onda i dosta drugih, kompleksnijih pitanja...

If Linux doesn't have a solution, U have a wrong problem
Pozdrav

janivan
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 23 Apr 2007

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 24, 2007 1:22 am Odgovoriti sa citatom

Rad na crno-toga je uvek bilo i uvek ce biti.....
Ali sta da radimo sa onima koji su prijavljeni a nemaju koristi od toga(nisu kreditno sposobni,ne smeju da ostanu u "drugom stanju,.....)
Na primer:
Ja sam radio u "Maxi" supermerketu skoro godinu dana.Poceo sam da radim 12. jula 2004. a prestao 18. avgusta 2005.Dok sam radio u "Maxi' supermarketu,radio sam na odredjeno.Ugovor su mi produzavali na 3 meseca pa na 1 mesec,na 3,na 1,....dok nije dosao 11.jul 2005.godine,kada su me pozvali da potpisem novi ugovor,ali sada kao radnik "Tempa"megamarketa ciji je vlasnik takodje Miskovic.U to vreme, po zakonu, oni su bili duzni da me posle godinu dana rada na odredjeno,prime za stalno ili da mi daju otkaz.Naravno oni su mi ponudili("naterali") da potpisem novi ugovor ali kao radnik"Tempa".U "Tempu" bi me(verovatno) takodje drzali godinu danana(- 1 dan),a potom ponovo prebacili u "Maxi' i sve tako u krug.Zasto kazem naterali?Pa zato sto su imali u evidenciji da zivim privatno i da stan placam od plate(uz povremenu donaciju roditelja).Znali su da necu odbiti ponudu,jer onda ne bih imao od cega da platim kiriju sledeceg meseca(prilikom potpisivanja ugovora oni traze od tebe da im kazes da li zivis privatno,u svom stanu ili kod rodjaka).
Dalje....
Sto se tice uslova rada oni su katastrofalni:

1)Na posao se dolazi sat vremena pre pocetka radnog vremena(upisujes se u knjigu),a odlazi dva do tri sata posle radnog vremena.Zasto?Zato sto "povreda na radu" podrazumeva i period,sat vremena pre pocetka radnog vremena i sat vremena posle radnog vremena.Kada se sve skupi,ispadne da imas oko 50 sati prekovremenog(neplacenog) u mesecu.
2)Kada imas pauzu zabranjeno ti je da izlazis iz objekta i kupujes dorucak,tako da si prinudjen da ili doneses od kuce ili kupis u objektu nesto za jelo,sto znaci da prakticno zivis na suvoj hrani.
3)Za odnosenje pazara posle smene je zaduzeno obezbedjenje.Nekoliko puta je se desavalo da na se na kraju dana stvori veliki manjak koji placaju radnici(kasiri).To je OK.Ali takodje je se desavalo da taj novac koji ne dostaje uzmu bas radnici obezbedjenja,na putu od kase do kancelarije.To se uvek vidi na video kamerama i ti radnici dobiju otkaz.I to je OK.Ali sta je sa novcem koji su dali ostali radnici(kasiri) u prethodnim slucajevima manjaka,za koje su takodje krivi radnici obezbedjenja(oni priznali).NIKOM NISTA.
4)Jedna moja koleginica je ostala trudna.Nakon odlaska na trudnicko,posle 4 meseca,oni su je pozvali da radi zbog manjka radne snage.Kada im je ona rekla da je trudna,oni su joj odgovorili(lekar u DELTI):"PA KO JE JOS U SESTOM MESECU DOZIVEO SPONTANI".
Naravno,bilo je slucajeva da devojke koje su trudne,nisu primnjeneza stalno,a ugovor im isticao za vreme odrzavanja trudnoce,se vise nikada ne vrate(dobiju otkaz)......

Mnogi od vas ce reci da su tu krivi radnici,jer ih niko ne tera da rade u Maksiju,Tempu,Pekabeti,C-marketu,Zari........ali sta ce oni kada,gde god da se zaposle,uglavnom ce im GAZDA biti Miskovic,koji kaze da "Srbija ima razmazenu radnicku klasu"

Hvala vam sto ste procitali ovu poruku i verujte,sada mi je mnogo lakse

Bane-lekar_u_pokusaju
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 13 Feb 2007
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Apr 25, 2007 3:46 am Odgovoriti sa citatom

rad na crno je sraman za drzavu...ne za ljude...moramo da shvatimo da je ovaj narod napacen,zna se da smo ojadjeni ekonomski...od necega mora da se zivi...neko kaze da smo u boljoj ekonomskoj situaciji nego ranije...verovatno jesmo medjutim nezaposlenost je i dalje velika te ne cudi veliki broj ljudi koji rade na crnjaka...jos uvek nazalost nam se boljitak vidi samo u brojkama na drzavnom nivou,a na ulici se ne primecuje...nazalost tako je ali moramo dalje,snalaztiti se,od necega mora da se zivi...

To sam ja...
zoki
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 25 Apr 2007
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Apr 25, 2007 11:39 am Odgovoriti sa citatom

evo vidim da je cocoyollyica napisao/la da je radio/la na njivi na crno, što je sasvim normalna stvar - jer rad na njivi paprike ne traje tri godine, ona ima svoju sezonu, a to se inače zove sezonski posao, jer i u mojoj blizini vinarija, koja je još uvek u državnom vlasništvu tako zapošljava radnike, po potrebi...no većina tih poslova na crno nisu dugotrajni, jer mislim što bi te neko zapošljavao ako ćeš kod njega raditi samo dve nedelje koliko si mu potreban; koliko bi onda ljudi dobijali otkaza!?

a i šta fali inače radu na crno? to je super - odradiš posao, primiš novac i gotova stvar (naravno, ako primiš novac Very Happy ), a ne da se busaš s bankama i ostalom papirologijom i sranjima... inače san svih nas, anarhista i jeste da se nikada ne zaposlimo..radije ću celi život raditi za sebe nego za druge, slušati tuđa naređenja i ostala sra.. jer i zove se rad na crno, što nije po zakonu...država to želi sprečiti pod krinkom da te ljudi kod kojih radiš na crno ne plaćaju redovno, a kao da su državne plate nešto extra...gade mi se ti licemeri...

Sve u životu je sranje; osim pišanja!!!
Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Jan 2007
Teme: 67

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Apr 25, 2007 12:02 pm Odgovoriti sa citatom

zoki ::

a i šta fali inače radu na crno? to je super - odradiš posao, primiš novac i gotova stvar (naravno, ako primiš novac Very Happy ), a ne da se busaš s bankama i ostalom papirologijom i sranjima... inače san svih nas, anarhista i jeste da se nikada ne zaposlimo..radije ću celi život raditi za sebe nego za druge, slušati tuđa naređenja i ostala sra.. jer i zove se rad na crno, što nije po zakonu...država to želi sprečiti pod krinkom da te ljudi kod kojih radiš na crno ne plaćaju redovno, a kao da su državne plate nešto extra...gade mi se ti licemeri...

Zoki, ovo bi moglo biti interesantno-socioloski gledano-da li raditi ili ne? Postavi temu u sve i svasta:,,Radio ne radio svira ti radio! "Very Happy Dakle, kako ne raditi, a ziveti? Imas li resenje za to? Kako bi funkcionisali svi grcki filozofi, svojevremeno da su sljakali na njivama?
Pozz

Ubistvo zivotinje je samo korak ka ubistvu coveka-Lav Tolstoj
zoki
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Apr 25, 2007 12:19 pm Odgovoriti sa citatom

elem, reč je o tome - kako živeti a ne raditi; pri tome ne mislim na sam čin nikakvog ne-delanja, nego kako živeti bez posla, zaposlenja...

lako bi bilo da ste neki slobodni pisac, zemljoradnik...pa da živite od svojih ruku, sami sebi gazde...ali...

eh, čudno, što si postavila to pitanje: jer ja studiram tu famoznu filozofiju, a na crno šljakam na njivama, i mogu ti reći da je to zaista oslobađajući čin; samo što kad radiš na njivi nisi baš u prilici razgovarati s onim babama seljankama o bitku, biti, biću i metafizici, pa se prepustiš sopstvenim mislima i odlutaš, a ipak radiš...

no, mislim da ovo ne zaslužuje novi topic, jer je to pitanje, pitanje nezaposlenja iz principa protiv države, pitanje anarhije...a ti ako želiš postavi ga, nema problema...rado ću i o tome raspravljati..s dobrim argumentima Very Happy

mislim da sam ti odgovorio - dakle, budi seljak ili pisac, i nemaj zaposlenje...

a što se tiče grčih filozofa, ne znam da su baš šljakali na njivama, ali znam da su se bavili vinogradarstvom i konjima (pogotovo platon) Very Happy

Bane-lekar_u_pokusaju
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Apr 25, 2007 1:16 pm Odgovoriti sa citatom

zoki nije bas sve tako jednostavno...rad na crno ume da bude jakoooooo mukotrpan i psihicki i fizicki...od toga se ne da bas ziveti...pritom su uslovi za rad gotovo uvek krajnje nep[odnosljivi...moram da priznam da ja i nisam bas neki narociti radnik...znam pomalo popravljam kola,kosim travu...krecim zidove...i jos ponesto ali to sve kao svoj licni hobi i to kada se meni hoce...medjutim ako pricamo o snovima moj san je da zavrsim zapoceti fakultet ( medicinu ), da specijaliziram omiljenu granu...kada to sve zavrsim prodam svu svoju imovinu kupim kamion i budem auto prevoznik,jer obozavvam da vozim...koliko je to moguce ne znam ali meni deluje jako zanimljivo...Smile samo sam i hteo da ti kazem jos da se divim ljudima koji studiraju filozofiju,ja to da studiram ne bih nikada izasao iz prvog semestra... Very Happy

To sam ja...
zoki
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Apr 25, 2007 1:53 pm Odgovoriti sa citatom

medjutim ako pricamo o snovima moj san je da zavrsim zapoceti fakultet ( medicinu ), da specijaliziram omiljenu granu...kada to sve zavrsim prodam svu svoju imovinu kupim kamion i budem auto prevoznik,jer obozavvam da vozim...

divim se tvom snu...zaista si me oduševio...ja sanjam da kad završim fax odem na tibet i meditiram, tamo ti ništa ne treba Very Happy , ni rad na crno..

što se tiče rada na crno, možda nisi vidio moj prvi post u kom govorim kako je taj rad većinom sezonski, ali bi se možda moglo živeti od sezone do sezone; nisam ni govorio da je to lagano, naravno da je teško; sa svojih dvadeset godina imam već osam godina staža radeći na crno (živim na selu, pa rmbam k'o lud); ali stvarno kad staviš na stranu sve one isprazne snove o besnim automobilima, vilama na moru i strava manekenkama, shvatiš da ti ipak nešto RADIŠ, koristiš svoje ruke, svoj um; pa i ako na kraju imaš manje nego drugi, neka, nema veze...više volim svoju krvavo, svojim rukama, zarađenu kartu za exit ili letovanje nego da sam neki tatin sin čiji su svi isprazni hirovi ispunjeni...

ah, što se tiče filozofije i medicine, znaš kako kažu - vi lečite telo, mi lečimo dušu...
isto i moje divljenje ljudima s medicine - treba učiti kao idiot da bi proveo ceo život gledajući bolesne babe... Very Happy

Bane-lekar_u_pokusaju
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Apr 25, 2007 2:12 pm Odgovoriti sa citatom

zoki ::
medjutim ako pricamo o snovima moj san je da zavrsim zapoceti fakultet ( medicinu ), da specijaliziram omiljenu granu...kada to sve zavrsim prodam svu svoju imovinu kupim kamion i budem auto prevoznik,jer obozavvam da vozim...

divim se tvom snu...zaista si me oduševio...ja sanjam da kad završim fax odem na tibet i meditiram, tamo ti ništa ne treba Very Happy , ni rad na crno..

što se tiče rada na crno, možda nisi vidio moj prvi post u kom govorim kako je taj rad većinom sezonski, ali bi se možda moglo živeti od sezone do sezone; nisam ni govorio da je to lagano, naravno da je teško; sa svojih dvadeset godina imam već osam godina staža radeći na crno (živim na selu, pa rmbam k'o lud); ali stvarno kad staviš na stranu sve one isprazne snove o besnim automobilima, vilama na moru i strava manekenkama, shvatiš da ti ipak nešto RADIŠ, koristiš svoje ruke, svoj um; pa i ako na kraju imaš manje nego drugi, neka, nema veze...više volim svoju krvavo, svojim rukama, zarađenu kartu za exit ili letovanje nego da sam neki tatin sin čiji su svi isprazni hirovi ispunjeni...

ah, što se tiče filozofije i medicine, znaš kako kažu - vi lečite telo, mi lečimo dušu...
isto i moje divljenje ljudima s medicine - treba učiti kao idiot da bi proveo ceo život gledajući bolesne babe... Very Happy

ja se kad ,kad sam sebi divim...ja ceo zivot meditiram...ne prestavlja mi narucit problem da sedim i da ama bas nista ne radim...to me nekada stvarno ispunjava...istina napisao sam da bas i nisam neki narucit radnik ali volim da kada radim nesto ma mi neko na mojih 10 "umornih"prstica iskesira neku sumu za to sto sam sada uradio i ja znam da ja od svojih para kupim telefon komp odem na more itd...tu se slazemo...ja nemam isprazne snove o automobilima,manekenkama i vilama moj san je onaj pomenuti kamion...ko se zadovoljava tim stvarima neka izvoli...manekenka nmi ne treba treba mi neko ko ce da me razume,auto imam sasvim solidan,a vilu na moru nemam kad mi se ide na more odem to je retko ne volim ga bas vise volim da odem na planinu nego na more ili u neki lep evropski grad za vreme szone...

a na temu medicine:pa i babe zasluzuju da budu gledane...specijalizacija kojoj bih ja voleo da se bavim a koja me drzi jos od davnina ima malo baba kao pacijente...veliki broj njih ne dogura fdo klimaksa...salim se Very Happy Very Happy Very Happy

To sam ja...
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 3 od 5

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
download emisija pre 2007 paradajz Uto Nov 26, 2013 12:26 am  Pogledaj zadnje poruke
Arhiva emisija .... Aristotel Pon Jul 12, 2010 10:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Preporucite emisije sa domacih TV stanica Joe Average Ned Mar 14, 2010 4:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Lekari i sarlatani Natasa Miljkovic Čet Jun 11, 2009 11:33 am  Pogledaj zadnje poruke
voditelji/voditeljke u SRB potraga Sub Dec 08, 2007 8:07 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!