NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Internet forumi - Ima neka tajna veza...

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Internet forumi - Ima neka tajna veza...
Autor Poruka
Eric Cantona
On Hiatus
On Hiatus

Pol: Muski
Pridružio: 25 Jan 2007
Teme: 291
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj
Poruka Upisano: Čet Apr 19, 2007 7:35 am Odgovoriti sa citatom

Obzirom da je originalna tema bila neupotrebljiva i da je nakon svega nema svrhe cistiti, otvaram novu...

Internet forumi predstavljaju specifican vid online komunikacije koji se razija od trenutka kada je internet bio na samom pocetku...
Forumi su nastali iz news grupa, koje su nastale kao resenje potrebe ljudi da u odredjenoj komunikaciji ucestvuje vise ljudi sto je kod ciste email prepiske ipak tesko i neprakticno izvesti...
Postoje brojna pravila i zanimljivosti, ali da se skoncentrisemo na najvaznije za samu temu...

Uobicajeno je da se na forumu korisnici raspoznaju na osnovu nickname-a (nick, korisnicko ime, nadimak..) i avatara (male slicice koja se nalazi ispod korisnickog imena)...
U izboru toga ljudi obicno uzimaju nesto sto je za njih posebno bitno, ako nije u pitanju njihovo ime ili nadimak iz realnog zivota obicno je u pitanju lik iz filma, stripa, serije, omiljena poznata licnost ili nesto slicno.

Pravila u komunikaciji navedena su u okviru standadrnog Netiquette-a.

Pored toga, na forumu postoje emotikoni (smajliji) cija je svrha da reprezentuju neku vasu trenutnu emociju... npr.
Embarassed - stidljiv
Rolling Eyes - nezainteresovan
Laughing - nasmejan
Mad - ljut
i sl.

Sta je jos bitno pomenuti.. internet skracenice - Internet slang npr:
LOL - Laughing out loud - Smeje se na glas
RO(T)FL — Rolling on (the) floor laughing - Valja se po podu od smeha
RTFM/RTM — Read the (fucking) manual - Procitaj (jebeno) uputstvo
i sl.

Tehnikalije na stranu...
Internet forumi danas (zvanicno) sluze za razmenu misljenja... predstavljaju mogucnost da mnogo razlicitih ljudi sa razlicitih tacaka zemljine kugle diskutuju na jednom istom mestu o jednoj ili vise tema...
Velika prednost foruma je ujedno u nekim situacijama i njihova velika mana... anonimnost na forumu podrazumeva da mozete bez obzira na proslost, godine, obrazovanje, status u drustvu ravnopravno ucestvovati u diskusiji...
Obzirom na to da ljudi nisu idealni, i takve situacije ponekad se mogu zavrsiti neprijatno kao svadja, obracun, forumski rat, ponekad i nesto gore...
Sa druge strane, cesto se desava da ljudi koji se na forumu na nekoj temi upoznaju razviju mnogo kompleksnije odnose od pukog internet dopisivanja... postanu dobri internet prijatelji jer ih lokacije sprecavaju da se u realnom zivotu druze, postanu mozda i prijatelji u realnom svetu ako se sve kako treba poklopi, postaju partneri, supruznici i tako dalje....

Vasa iskustva sa forumima i forumasima?

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Njen je osmeh cudestan, njen je osmeh srece definicija, njen je osmeh radostan, njen je osmeh radosna policija, njen je osmeh reka, more, njen je osmeh para brdo, planina, njen je osmeh dorucak, njen je osmeh leba, luk i slanina.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu su licno moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
zokster
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pol: ?
Pridružio: 20 Dec 2006
Teme: 88

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Apr 20, 2007 10:29 am Odgovoriti sa citatom

Moja iskustva su uglavnom veoma prijatna. Uzivam u komunikaciji na netu, stvaranju novih prijateljstava i razmeni emotikona.

dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 11 Jan 2007
Teme: 144

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Apr 20, 2007 10:38 am Odgovoriti sa citatom

ni ja nemam neka losa iskustva...ako uzem u obzir koliki mi je jezik, dobro sam prolazila Rolling Eyes Wink

Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Apr 28, 2007 8:42 pm Odgovoriti sa citatom

Moja iskustvo sa forumima je fenomenalno Very Happy

Ima neke 2 godine od kako sam aktivno počela da posećujem jedan forum... Forum je inače dosta jak u Srbiji, ima preko 6000 članova, a radi se o forumu jednog izuzetnog časopisa kod nas...
Elem...
Učlanim se ja na nagovor mog bivšeg dečka na taj forum, i nije mi nešto posebno bilo interesantno prvih mesec dana... Međutim, počnem da se uključujem u razne probleme, postanem aktivan član, i malo po malo... postanem i moderator (supermoderator btw Very Happy)... Bio je tu i jedan izuzetno tvrdoglav, uporan, inteligentan momak sa kojim sa m obožavala da ulazim u rasprave i da tražim iz inata argumente tamo gde ih i nije bilo, samo da mu "spustim" Wink Međutim... sva ta rasprava je počela da se razvija u nekom drugom smeru (kako mi jednom on reče : "na kraju će se desiti jedan veliki booooom!") Wink I eto, desio se... Very Happy Sad smo muž i žena Smile lol
Šta dalje da kažem kad su se našle dve srodne duše i dva kompjuteraša Smile Hm... što li moj post ima ovoliko smajlija pitam se... Smile

p.s. a onog bivšeg, što me učlanio na forum, ustvari sam prevarila sa mojim suprugom i eto.. Smile Eh.. šta ti je život... ko španska serija na internetu Smile

girl_pinkglassesf heart l_daisy Just_Cuz_21

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Danijel
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 27 Mar 2007
Teme: 33
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Apr 28, 2007 11:49 pm Odgovoriti sa citatom

Jasno brzi iternet i ne nestaje struja znaci poboljsao se zivot mislim paralela A sto se tice dijagonale kako te ko skapira Thumb Up

KLARK i Parker
Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Jan 2007
Teme: 67

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Apr 29, 2007 1:24 pm Odgovoriti sa citatom

Jasa ::
Moja iskustvo sa forumima je fenomenalno Very Happy

Ima neke 2 godine od kako sam aktivno počela da posećujem jedan forum... Forum je inače dosta jak u Srbiji, ima preko 6000 članova, a radi se o forumu jednog izuzetnog časopisa kod nas...
Elem...
Učlanim se ja na nagovor mog bivšeg dečka na taj forum, i nije mi nešto posebno bilo interesantno prvih mesec dana... Međutim, počnem da se uključujem u razne probleme, postanem aktivan član, i malo po malo... postanem i moderator (supermoderator btw Very Happy)... Bio je tu i jedan izuzetno tvrdoglav, uporan, inteligentan momak sa kojim sa m obožavala da ulazim u rasprave i da tražim iz inata argumente tamo gde ih i nije bilo, samo da mu "spustim" Wink Međutim... sva ta rasprava je počela da se razvija u nekom drugom smeru (kako mi jednom on reče : "na kraju će se desiti jedan veliki booooom!") Wink I eto, desio se... Very Happy Sad smo muž i žena Smile lol
Šta dalje da kažem kad su se našle dve srodne duše i dva kompjuteraša Smile Hm... što li moj post ima ovoliko smajlija pitam se... Smile

p.s. a onog bivšeg, što me učlanio na forum, ustvari sam prevarila sa mojim suprugom i eto.. Smile Eh.. šta ti je život... ko španska serija na internetu Smile

girl_pinkglassesf heart l_daisy Just_Cuz_21

wooow super prica Very Happy , i sad taj sadasnji, jel zna on da si ti na ovom-novom forumu? Jel misli da ovde ne vreba opasnost tog tipa? Very Happy

Ubistvo zivotinje je samo korak ka ubistvu coveka-Lav Tolstoj
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Apr 29, 2007 2:03 pm Odgovoriti sa citatom

Ona vredi milijona ::

wooow super prica Very Happy , i sad taj sadasnji, jel zna on da si ti na ovom-novom forumu? Jel misli da ovde ne vreba opasnost tog tipa? Very Happy

Da.. logično pitanje Smile Pa da, zna skoro sve forume na kojima sam, ali ne zalazi previše u to... Evo, baš sad sedi pored mene, vidi da kuckam i pita me: "Sa kim se sad svađaš" Smile Osnova na kojoj se zasniva svaka veza je poverenje, tako da mi veruje a i ja njemu. I on aktivno učestvuje na 10-tak foruma, nikada ga nisam proveravala i slično... Uostalom, takva stvar se desi jednom u životu i kada ti se desi, naprosto izgubiš volju da ponovo tražiš neku onlajn intrigu Wink

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Apr 29, 2007 9:52 pm Odgovoriti sa citatom

Jasa ::
Ona vredi milijona ::

Da.. logično pitanje Smile Pa da, zna skoro sve forume na kojima sam, ali ne zalazi previše u to... Evo, baš sad sedi pored mene, vidi da kuckam i pita me: "Sa kim se sad svađaš" Smile Osnova na kojoj se zasniva svaka veza je poverenje, tako da mi veruje a i ja njemu. I on aktivno učestvuje na 10-tak foruma, nikada ga nisam proveravala i slično... Uostalom, takva stvar se desi jednom u životu i kada ti se desi, naprosto izgubiš volju da ponovo tražiš neku onlajn intrigu Wink

Pozz Jasa
Za mene si nova a uz to i neobicna. Prvo sam mislila citajuci neki drugi post da je obicno srpsko "duvanje balona" mada nemam nikave predrasude o "on line muvanju" a ova druga prica je jos uverljivija, osim toga gledala sam u Oprah Show da su se dvoje pronasli preko neta a ispostavilo se da su ziveli u istoj zgradi Laughing
Naravno svi imamo neki razlog zasto forumnarimo. Mi iz dijaspore u osnovi isti pa je suvisno i pitati, ali ono aktivno učestvuje na 10-tak foruma shok
Meni je ovo jedini forum i ovde preteram ponekad Embarassed i smatram da ako se previse "pojavljujes" postajes nesvesno vise komercijalan, pa sam ja zato vise za onu egoisticniju verziju i umerenost jer mislim da si blizi kvalitetu Rolling Eyes Wink A svako u necemu uziva Cool Wink

P.S. Ne ocekuj od mene verbalno nadmetanje, jer ja sam sebe ogranicila...Nadam se da cu istrajati Wink

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Apr 29, 2007 11:12 pm Odgovoriti sa citatom

Natasa23 ::

Pozz Jasa
Za mene si nova a uz to i neobicna. Prvo sam mislila citajuci neki drugi post da je obicno srpsko "duvanje balona" mada nemam nikave predrasude o "on line muvanju" a ova druga prica je jos uverljivija, osim toga gledala sam u Oprah Show da su se dvoje pronasli preko neta a ispostavilo se da su ziveli u istoj zgradi Laughing

Nije to ništa što si videla... Smile Zamisli ovo: dvoje su se dopisivali sms porukama... Dogovorili se da se nađu, i kad su se našli, provale da su njih dvoje ustvari muž i žena Exclamation , i momentalno odu i oboje podnesu tužbu za razvod braka! Smile (ne znam gde sam ovo čula, možda čak i u jednoj od Natašinih emisija...)

Naravno svi imamo neki razlog zasto forumnarimo. Mi iz dijaspore u osnovi isti pa je suvisno i pitati, ali ono aktivno učestvuje na 10-tak foruma shok
Meni je ovo jedini forum i ovde preteram ponekad Embarassed i smatram da ako se previse "pojavljujes" postajes nesvesno vise komercijalan, pa sam ja zato vise za onu egoisticniju verziju i umerenost jer mislim da si blizi kvalitetu Rolling Eyes Wink A svako u necemu uziva Cool Wink

Pa eto, moj razlog forumašenja je taj da sam relativno skoro došla u novu sredinu, pa još se nisam ni upoznala sa ljudima kako treba... I onda sam našla spas u forumima, ne zato što sam usamljena - daleko od toga... Jednostavno, navikla sam na određenu sredinu - dok sam studirala u svom gradu imala sam svoje određeno društvo... sa njima sam mogla pričati o svemu i svačemu... Ovde trenutno imam komšinke za "popiti kafu i pričati/ćaskati/tračariti" verziju... Ako me razumeš...
Moj suprug može da odvoji vreme za 10-tak foruma (dobro, 2 od toga su mu baš, baš omiljeni i redovni), ali on je programer, non stop je za kompjuterom i većim delom razmenjuje neka programerska iksustva sa ljudima iz te branše, tako da se to donekle može nazvati i delom njegovog posla...
Imaš pravo za "komercijalizovanost" po forumima, nekima to zaista imponuje, neki zato što moraju, a neki koji imaju izbora (kao ti npr.), mogu da se ograde i da posećuju forum jednom mesečno ako to žele... Ima i ljudi koji su stvarno, realno usamljeni... pa se zbog toga "komercijaluzuju" i pokušavaju da na forumima budu ono što zapravo nisu (ali opet kad tad istina ispliva na površinu)...
Ali, moram da dodam da su forumi zapravo odlična stvar zbog mase informacija... Dobro, tu je i sam internet sa obiljem svakakvih informacija, ali opet je drugačije kad skupiš realna iskustva raznih ljudi na jednom mestu i učestvuješ sa njima u diskusiji... Koliko npr. imaš lekarskih foruma, gde možeš da tražiš i čas posla dobiješ informaciju od administratora foruma/doktora, a da ne moraš da se zbog simptoma koji su ti se javili cimaš do lekara i nazad, ili da zoveš one šice (medicinske sestre - prim,prev. by me Smile ), koje će ti dati neku informaciju, a možda i neće...

P.S. Ne ocekuj od mene verbalno nadmetanje, jer ja sam sebe ogranicila...Nadam se da cu istrajati Wink

LOL! Smile Istraj, ne daj se! Smile

p.s. e moram da priznam da mi je ovo bilo izuzetno simpatično... Wink

Turbulentna
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 14 Jan 2007
Teme: 4

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pon Apr 30, 2007 4:37 am Odgovoriti sa citatom

Na forumima nisam dugo ali imam dugi staz Internet druzenja. Ne mogu da kazem da nije bilo losih stvari ali sa obzirom da smo jedni drugima ipak nedodirljivi, nisu se tragicno zavrsavale.
Vremenom covek nauci da "provali" osobu iako je ne vidi, a moje misljenje je da se nikome ponasanje na Internetu i uzivo drasticno ne razlikuju. Isti je um iz koga sve potice Wink

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 1 od 7

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
kako maldi bez radnog iskustva da nadju poso u srbiji???? Sofija Ned Jun 29, 2008 11:23 pm  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!