NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Samoubistvo

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Samoubistvo
Autor Poruka
tratincica
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 01 Feb 2007
Teme: 8

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Čet Maj 10, 2007 7:37 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
izgubljena ljubav+lose ocene u skoli

boze, gluposti...
Doduse, ja sam veeeliki egoista, tako da mi samoubistvo nikad nije palo na pamet...
I prokleti optimizam...
Sve u svemu, samoubice su osobe bez samopostovanja...
Treba ima necija pomoc, paznja, posebno porodice i prijatelja... Ako to izostane, a cesto izostane, posledica je skok sa Brankovog mosta na asfalt...
Mozda sam idiot, ali mislim da svi problemi mogu da se prevazidju...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Shameless self-promotion: www.conquiztador.rs
Danijel
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pol: ?
Pridružio: 27 Mar 2007
Teme: 33
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Maj 10, 2007 8:59 pm Odgovoriti sa citatom

Bio sam na licu mesta vise puta profesionalno nije prijatno .

KLARK i Parker
lusatex
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 17 Apr 2007
Teme: 14
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 10, 2007 11:41 pm Odgovoriti sa citatom

tratincica ::
Citat:
izgubljena ljubav+lose ocene u skoli

boze, gluposti...
Doduse, ja sam veeeliki egoista, tako da mi samoubistvo nikad nije palo na pamet...
I prokleti optimizam...
Sve u svemu, samoubice su osobe bez samopostovanja...
Treba ima necija pomoc, paznja, posebno porodice i prijatelja... Ako to izostane, a cesto izostane, posledica je skok sa Brankovog mosta na asfalt...
Mozda sam idiot, ali mislim da svi problemi mogu da se prevazidju...

Slazem se sa tvojim misljenjem.Takodje mislim da samo osobe koje nemaju jaku licnost, samopouzdanje, samopostovanje ... lako dizu ruku na samoga sebe.Medjutim ima jos jedan momenat koji nije zanemarljiv a to je da je dovoljna skunda da se napravi tako nesto.Tesko je objasniti kad nastupa ta sekunda ali proizvod njenog delovanja je katastrofalan.Mnoge stvari prethode, mnogi dogadjaji uticu, razmisljanja su jaka i upecatljiva ali sekunda kada se sam cin oduzimanja zivota desava je po meni potpuni prekid funkcije koja utice na stabilnost psihe jednog organizma. Motiv za zivotom je izuzetno bitan jer ucestvuje u momentima donosenja odluke.Ta vaganja su neizvesna.
Preporucujem "Veronika je odlucila da umre" od Koelja, donekle daje objasnjenje...

milosh
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj
Poruka Upisano: Pet Maj 11, 2007 1:17 am Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svim forumasima..Evo konacno i moj prvenac na ovom forumu..

Dakle, mislim da je tema jako interesantna i da ce isto tako biti i emisija interesantna, narocito ako u goste dodje neko ko je vec pokusao samoubistvo..

Moje licno misljenje (nisam doktor) kada pricamo o samoubistvu je da se tu radi samo o bolesti.. Naime, koliko znam, svi se radjamo sa dva urodjena motiva a to su motiv za produzenjem zivota i motiv za odrzavanjem vrste (potomstvo).. sve to funkcionise kako treba osim ako ne dodje do nekog poremecaja (bolesti).. Taj poremecaj moze da nastane na vise nacina..npr. genski da se nasledi i da nastupi u odredjenom delu zivota (trenutku), usled dejstva droge i alkohola, neostvarene ljubavi Smile i na jos verovatno dosta drugih nacina ....

Predlog pitanja za emisiju:
1. Da li postoji neko pravilo ili verovatnoca po kojem neko ima vece ili manje sanse da nasledi ovu bolest (sklonost ka samoubistvu ili sizofreniju)? Mozda nisam najbolje formulisao ovo pitanje, evo navescu primer: Recimo posle nekog vremena zabavljanja decko saznaje da je baba od njegove devojke (oceva majka) izvrsila samoubistvo pre ko zna koliko godina. Da li neko od doktora moze da mu izracuna recimo koliku bi sansu (verovatnocu) imala njihova zajednicka deca ili neki drugi potomci da tako nesto naslede?
2. Da li moze ova bolest da se leci i kolike su sanse da tako nesto uspe? Npr. neko ko je vec pokusao samoubistvo, ima li nade za njega da to ne pokusa ponovo?

Lep pozdrav..

Brodovi su najsigurniji kada su isidreni u luci, ali nismo ih zato napravili..
Kimi
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 23 Apr 2007
Teme: 25
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Maj 11, 2007 2:15 am Odgovoriti sa citatom

Ma (mi) Srbi se kolektivno samoubijamo već dva veka vodeći kojekakve ratove.Dobro nas još i ima. Wall Bash

ICE MAN
homo homini lupus est
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 19 Feb 2007
Teme: 27

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 11, 2007 5:59 pm Odgovoriti sa citatom

mozes biti labilnija licnost ali nicim se ne moze izracunati ko ce izvrsiti samoubistvo...to nije bolest pa da se moze izleciti...samoubistvo je posledica a uzroke treba resavati...svakome je njegov problem najveci a ljubav i lose ocene nisu pravi razlog samoubistvu nego nesto drugo (strah od odbacenosti,neprihvatanja okoline,dominacije roditelja...)
tesko da ce doci neko ko je pokusao da se ubije

prijavite me moderatoru!!!
lusatex
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 12, 2007 6:32 pm Odgovoriti sa citatom

homo homini lupus est ::
mozes biti labilnija licnost ali nicim se ne moze izracunati ko ce izvrsiti samoubistvo...to nije bolest pa da se moze izleciti...samoubistvo je posledica a uzroke treba resavati...svakome je njegov problem najveci a ljubav i lose ocene nisu pravi razlog samoubistvu nego nesto drugo (strah od odbacenosti,neprihvatanja okoline,dominacije roditelja...)
tesko da ce doci neko ko je pokusao da se ubije

Naravno da se ne moze izracunati ko ce i kada izvrsiti samoubistvo.MEDJUTIM Ljudi koji dodju u fazu da razmisljaju o samoubistvu promene ponasanje koje je okolini primetno, uzoj porodici je uocljivo i sigurno brizno kad primete da neko sa kim zive pocne da izgovara, nagovestava ili pokazuje znake moguce tragedije... Na zalost vecina se oglusava verovatno iz straha da o tome razmisljaju jer se i sami plase mogucih posledica... a problem je prisutan i sve vise opseda osobu koja je iz ko zna kojih razloga pocela da razmislja ili odlucila da sebi oduzme zivot. Mislim da je tada vazan trenutak za porodicu ili okolinu i moze da utice kod vecine slucajeva kako bi sprecili nemili dogadjaj.Podrska i pomoc za jacanje samopouzdanja puno pomazu

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 18, 2007 11:40 pm Odgovoriti sa citatom

Kad se izvrsi samoubistvo, za samoubicu je to momenat i kraj, dali momenat, sebicnost ili kratkovidost uglavnom samoubica ne vodi racuna o posledicama. Jos dugo ce oni najdrazi ostati u tugi i sa mnogo neodgovorenih pitanja.

Pored ovoga postoje i zrtve samoubica, koliko masinovodja treba psihicka podrska jer su gledali zlo ocima bez prilike da sprece.

Znaci ova tema se moze sagledati iz dve perspektive:
- samoubice - sta ga navodi
- okoline - posledice tog dramaticnog cina

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
lusatex
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 19, 2007 12:07 am Odgovoriti sa citatom

Slazem se, medjutim ima jos nesto a to je neprofesionalnost, Posle tragedije u Biocu kada su sumirani svi detalji koji su uticali na ishod dogadjaja, u prvom momentu jedini okrivljeni je bio masinovodja, shvatilo se da su odgovorni u kancelariji svesno potpisali da neispravna kompozicija moze da krene na put.Kada su odgovorni obavestili prvog coveka koji potvrdjuje ispravnost i daje "zeleno" svetlo nastalo je komesanje ko ce potpisati pa kad se to saopstilo masinovodji isti je pod pretnjom otkaza napustio radno mesto izjavivsi da nece da ulazi u rizik sa ljudskim zivotima.Zvali su ovog nesretnika koji je iz samo njemu poznatih razloga pristao da pokrene lokomotivu. Ishod znate...
Drugo je pitanje kada se neko svesno ili ne odluci da sebi oduzme zivot... 1. Sta je razlog da uopste pomisli na tako nesto
2.Koliko vremena treba da prodje od pomisli do izvrsenja
3.Sam cin izvrsenja
O porodici mislim da uopste ne razmisljaju jer tesko je objasniti da roditelji ne vole decu i da ih je briga sta ce s njima posle biti ili da deci nije stalo do roditelja...Obicno su sve to porodicne tragedije gde je neka od zivotnih karika zakazala. zato mislim da porodica ukoliko primeti promene na clanu porodice mora i moze da reaguje, ponekada je to jako tesko ali da rezultate

i ja bi da kazem
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 13 Mar 2007
Teme: 1

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Maj 20, 2007 11:02 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Sta zapravo zele da postignu ljudi koji se bave samoubilackim mislima?
Da li je onaj ko se odluci na samoubistvo uopste svestan definitivne prirode onoga sto namerava da ucini?

Da li oni koji se odlucuju na samoubistvo ustvari ne zele da zaista umru?
Da li tim dramaticnim postupkom zapravo zele da postignu nesto drugo?
Sta je to drugo?

Da li samoubica zapravo hoce ono sto nece?

Je l' samoubistvo bolest ili hrabrost? sta mislite?

...???

Mislim da o ovome terba razgovarati sa aspekta psihologije. Pa ukljuciti i druge institucije, kao Centar za socijalni rad, pa i Drzavu koja je veoma cesto "maceha" svom gradjaninu -glasacu. Dok je glasac vredi mnogo, a kada predje u gradjanina niko za njega ne haje.
Ali secam se jednog doktora hirurga (sada pokojni) koji je rekao:"Budala zivi do kada mora, a pametan dokle hoce."
To mi se dopalo. Jer ako bi bila u (psiho-fizickoj) mogucnosti da se ubijem to bi i uradila, kada bi saznala da sam obolela od NEIZLECIVE bolesti, koja tiho ubija. Razlog tome je da ne mucim sebe i oko sebe.
Po meni je u ovakvom slucaju samoubistvo hrabrost.
Drugi i veoma cest razlog je ekonomska situacija, narocito kod izbeglica. To su cesto ljudi koji su imali u svom mestu sve, kucu, posao, novac, prijatelje, imidz ..... Danas zbog neimastine nemaju priliku (ne mogu) pokazati svoje stvarne vrednosti, znanje, sposobnost, .... Oni imaju decu koju treba skolovati, hraniti, oblaciti a nemaju sredstva za to, a u blizoj i daljoj buducnosti ne vide zracak nade. Ta ista deca su bila mala i nisu zapamtili njihove roditelje dok su bili IN, nego ih sada znaju kao bednike, te im i oni sami ponekad svesno ili nesvesno "prisiju". Ne znaci da ovo podrzavam, ali i sama u takvoj situaciji bi verovatno isto uradila. Jeste da je nekorektno prema onima koji ostaju, ali izvrsilac toga nije mogao vise da se nosi sa problemima, ponizavanjima i uvredama.
Znam da cu izazvati komentare, verovatno negativne ali "i ja bi da kazem" Confused

Pravi muškarac želi dvije stvari: opasnost i igru. Zato želi ženu kao najopasniju igračku. (Nietzsche)
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 5 od 10

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Vestacka oplodnja /neuspeh ljiljana Čet Jan 20, 2011 5:46 pm  Pogledaj zadnje poruke
Poligamni brakovi i svingeri, interesantna tema za emisiju primeran Uto Apr 28, 2009 11:31 am  Pogledaj zadnje poruke
Tema godine Dunjica Uto Dec 18, 2007 5:21 pm  Pogledaj zadnje poruke
Nasilje Vladimir Banić Sub Jul 07, 2007 11:52 pm  Pogledaj zadnje poruke
Indigo deca Eric Cantona Pon Maj 14, 2007 6:38 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!