NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Srpska Kraljevska porodica

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Srpska Kraljevska porodica
Autor Poruka
Vladimir Banić
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Muski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 54
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Apr 27, 2007 1:20 pm Odgovoriti sa citatom

Srpska Kraljevska porodica će biti tema ključa. Izvolite sa sugestijama i pitanjima...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Apr 27, 2007 1:59 pm Odgovoriti sa citatom

hm, nisam bas u toku, ne pratim bas medije i izjave koje daju, ali opsti utisak koji sam raznije stekao je da generalno ne zasluzuju ni poziciju na koju pretenduju, ni neko posebno prisustvo u medijima. Ako ambasador Velike Britanije moze da nauci srpski, to svakako mora i moze i gospodin koji pretenduje da bude prestolonaslednik.

Kraljevsko poreklo podrazumeva izvestan nivo obrazaca ponasanja i razmisljanja koji ovde mislim ne postoji. Nadam se da ce me uspesno demantovati u buducnosti.

Inace kraljevina kao oblik uredjenja je danas samo forma, ne znaci bas puno i necemo puno dobiti niti izgubiti ako Srbija bude kraljevina. Sa druge strane bolje je nemati kralja, nego imati nekog ko ce te brukati gde god se pojavi. Mada isto vazi i za funkciju predsednika. Jedino sto predsednika ljudi mogu da biraju i smene.

Mada opet, kako lose narod u Srbiji bira, mozda imati kraljevinu, uz odredjenu dozu planskog investiranja u obrazovanje i razvoj nacina razmisljanja i ponasanja clanova kraljevske porodice, i nije tako losa ideja.

Kraljevska porodica bi trebala da bude elitna po sirini pogleda na zivot i razumevanja problema drustva.
Nazalost kao i skoro sve ostalo, i ideja o tome sta znaci biti kralj je u Srbiji, pa samim tim i medju clanovima kraljevske porodice izgleda zasad samo forma.

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Danijel
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pol: ?
Pridružio: 27 Mar 2007
Teme: 33
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Apr 27, 2007 3:16 pm Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=DWUy-8NS5y8 l_pazzle http://www.youtube.com/watch?v=PbUtL_0vAJk Laie_30B http://www.youtube.com/watch?v=tZ8X_MPLQno Just_Cuz_06 http://www.youtube.com/watch?v=Hy6fckXgnuA

KLARK i Parker
Danijel
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 27 Mar 2007
Teme: 33
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Apr 27, 2007 3:52 pm Odgovoriti sa citatom

Dosta od mene za ovu temu http://www.youtube.com/watch?v=hFEjq8bNzyk

KLARK i Parker
Kimi
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 23 Apr 2007
Teme: 25
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 27, 2007 4:00 pm Odgovoriti sa citatom

Odlična tema. Za svaku pohvalu.Pitanje kraljevske porodice u Srbiji aktuelno je već 15-ak godina, od početka 90-ih.Ima razloga i za i protiv, ali se uglavnom ti razlozi svode na politiku.Ja se iskrano nadam da ćemo se ovde manje baviti politikom (iako je moram priznati to teško izbeći), a više pozitivnim i negativnim posledicama povratka kraljevske porodice.

Odmah da kažem.Monarhista sam, i iskreno mislim da bi parlamentarna monarhija bila najbolji model vladavine za Srbiju.Ne zbog tradicije.Tu pre svega mislim na imidž države u svetu, ali i na "zlatno doba srpskog parlamentarizma", od majskog prevrata do 1912.g.Mislim da je evropeizacija Srbije, koju je započeo Mihailo Obrenović, u tom periodu dostigla svoj vrhunac, i to u svim sferama društva, od politike i vojske, preko kulture i obrazovanja, pa do ekonomije i sudstva.

Inače, ove godine, ovih poslednjih dana aprila, navršava se 130 g. kako je Srbija ponovo postala Kraljevina. posle turske okupacije.Lep jubilej.

Dinastija mi nije bitna.Bilo da su Karađorđevići ili Obrenovići, meni je svejedno.I jedni i drugi su imali bolje i lošije periode vladavine.Ovi drugi (čije mi se metode vladavine kroz istoriju ipak malo više sviđaju), nažalost više nemaju nikakvu šansu u pretendovanju na presto, jer...Znate i sami, ugasili su se kao dinastija, biološki.A mislim da ni oni prvi nemaju šanse.

Karađorđevići kao dinastija jesu bili "narodskiji", i zato ih je narod više voleo, za razliku od Obrenovića gde je postojala neka vrsta elitizma.Ali, šta to sada ima narodsko u kraljevskoj porodici (jer ja ipak mislim da Kralj treba da bude čovek iz naroda, da zna sve njegove probleme i nedaće, da diše zajedno s njim)?Ništa, osim prezimena na "IĆ".

Čovek se rodio u Engleskoj (mislim prestolonaslednik), i zbog toga donekle mogu da razumem njegove poteškoće u govoru.Ali, 'ej bre, toliko godina je u Srbiji, a nikako da nauči SRPSKI.Stranci dođu u Srbiju, i za duplo kraće vreme nauče jezik, i to bez da čitaju napisane govore.Zatim, engleski prinčevi, koji pretenduju na presto, u obavezi su da pohađaju i završe Britansku Kraljevsku (vojnu) akademiju.A ovi naši studiraju menadžment u dizajnu, ili tako nešto.Mislim, bez uvrede za školu, to je extra zanimanje, ali nekako mi ne ide uz titulu.

Pozitivne stvari koje Srbiji može doneti, i donosi Kraljevska porodica, jesu poslovne veze koje ima u svetu (pre svega princeza), i to može dobro da se iskoristi i koristi se.

Tradiciju imamo, postoji određeni broj građana Srbije koji bi voleli da Srbija bude Kraljevina (ne baš veliki broj-među koje se i ja svrstavam, ali nije ni zanemarljiv).Problem je što nemamo dinastiju (i prestolonaslednika) koja može dostojno da nosi ime "Kraljevska porodica"

Šta ćeš.Želje su jedno, a realnost nešto sasvim drugo.

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 27, 2007 4:39 pm Odgovoriti sa citatom

Cista konstatacija:
...Ne bi se danas oko formiranja Vlade srbije postavljali uslovi predsednisckih izbora....

Moderna parlamentarna monarhija moze da funkcionise kao garant za demokratsko uredjenje drzave sa tradicionalnim "ukusom". Kod nas se postavlja pitanje koliko su Karadjordjevici zasluzili presto? Ako gledamo sa tacke humanitarne pomoci i dobre veze sa vaznim ljudima u MZ onda nema tog politicara u Srbiji koji bi ikad zasluzio polozaj predsednika, ako je narodu cist srpski jezik i izrazavanje vaznije monarhiju u skorije vreme necemo imati.
Monarhija stoji iznad svih politickih stranaka i moze biti garant demokratskog uredjenja drzave ako se Ustav promeni.

Licno mislim da je republika modernije drzavno uredjenje ali dali je za Srbiju najbolje imajuci u vidu polarizovanu drzavu danas i totalno medjustranacko rasulo, gde stranke koje bi trebale da oforme koaliciju i time vladu ne mogu ni oko termina za sastanak da se govore pogotovo o sadrzaju politickog programa ili mozda cak i jelovnika. Tu bi posredovanje iz kabineta monarha i odredjenja ovlascenja pomogla da se eliminise neodgovornosti kojeg smo svi svedoci danas.

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 11 Jan 2007
Teme: 144

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Apr 27, 2007 5:39 pm Odgovoriti sa citatom

bas pre neki dan neleteh na njihov sajt

http://www.royalfamily.org/index_eng.html

hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 27, 2007 8:11 pm Odgovoriti sa citatom

pogledao sam slike i procitao biografije princeva. Nisu neke biografije, mada blizanci imaju zanimljive hobije...
I nekako mi izgleda kao da blizanci imaju vise stofa za buduceg kralja nego ovaj najstariji Petar.

Trebala bi drzava, ako se zeli da u perspektivi Srbija ima kralja, da im obezbedi da kroz kontakte sa strucnjacima iz raznih oblasti steknu uvid u drustvenu problematiku. Malo je kasno za kompletno obrazovanje. Buduci kralj pravi se od rodjenja - sistematskim vaspitanjem u tom smeru, pre svega kroz kontakt sa vrhunskim ljudima kao mentorima....
Mozda nije ni lose to sto su studirali umetnost. Kako starim sve vise cenim umetnike, a sve manje naucnike, politicare, novinare i vojnike.

inace paranoicni klipan u meni kad procita da je neko rodjen u Fairfax-u, Virginia, odmah pomisli da je tu CIA umesala prste Smile

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Jan 2007
Teme: 67

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 27, 2007 8:45 pm Odgovoriti sa citatom

Volela bih da se u emisiji pomene majka princeva, nije rec o sadasnjoj princezi - Grkinji, vec o prvoj zeni princa Aleksandra, o njoj se apsolutno nigde ni je ni pricalo, ni pisalo.
Dakle, majka princeva je brazilska princeza ili tako nesto, nisam bas detaljno upucena

Ubistvo zivotinje je samo korak ka ubistvu coveka-Lav Tolstoj
Kimi
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 23 Apr 2007
Teme: 25
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 27, 2007 9:00 pm Odgovoriti sa citatom

Obavezno da neko od gostiju bude iz"KRUNSKOG SAVETA", a može i Milan St. Protić.On je uvek zanimljiv sagovornik u emisijama a i istoričar je

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 1 od 6

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Vestacka oplodnja /neuspeh ljiljana Čet Jan 20, 2011 5:46 pm  Pogledaj zadnje poruke
Poligamni brakovi i svingeri, interesantna tema za emisiju primeran Uto Apr 28, 2009 11:31 am  Pogledaj zadnje poruke
Tema godine Dunjica Uto Dec 18, 2007 5:21 pm  Pogledaj zadnje poruke
Nasilje Vladimir Banić Sub Jul 07, 2007 11:52 pm  Pogledaj zadnje poruke
Indigo deca Eric Cantona Pon Maj 14, 2007 6:38 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!