NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Vestacka oplodnja /neuspeh

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Vestacka oplodnja /neuspeh
Autor Poruka
pluton
Novajlija
Novajlija

Pol: ?
Pridružio: 18 Jan 2007
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Jan 18, 2007 11:22 am Odgovoriti sa citatom

Pozdrav kajaleni
Ukoliko ste Natasina obozavateljka, filozof po vokaciji ili novinar pripravnik, tekst koji pisete je zanimljiv kao vezba.
Moje misljenje je suprotno svemu sto ste naveli. Mislim da je uloga ovog foruma da prosiri temu i nastavi Natasinu emisiju posle emisije.
Na izboru teme Natasi zelim da cestitam. Ako izuzmemo politiku i ekonomiju koje su silom prilika uvek aktuelne, ova tema zasluzuje mnogo vise paznje u medijima.
Mislim da je Natasina zelja pozitivna. Ja bih dao nekoliko predloga ukoliko se zbog interesovanja pokaze opravdanost za organizacijom jos jedne emisije.
1. Drzava govori o beloj kugi a nema strategiju resenja problema
Suprotan primer je Slovenija koja je uvela 4 besplatne vto
2. Uloga porodice i perioda skolovanja u smislu informisanja
o zdravlju nacije. Uveli smo veronauku a zdravstveno vaspitanje je na margini
3. Pristup problemu bih drugacije koncipirao. Utisak koji se stice iz emisije je da se radi o nevelikom broju nesrecnih parova koji iz "osnovnog ljudskog nagona" ,"hrabro", uz "veoma strucne SRPSKE lekare" i "tehnologiju 21 veka" resavaju problem.
U stvarnosti je to drugacije:
- ovo je tabu tema
- nema podrske drustva jer se tretira kao opcija a ne potreba
- svi lekari koje ste doveli u emisiju imaju privatne klinike sto je dobro
ali stvara utisak da se radi o drzavnim institucijama a bas tu su drzavne institucije daleko iza profitnih klinika. Cak ni zdravstveno osiguranje nije pomenuto.
- Ni jedan segment zakonodavstva nije podrska problemu a ne kosta
itd.
nastevice se...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
gemini71
Novajlija
Novajlija

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Jan 18, 2007 12:04 pm Odgovoriti sa citatom

Emisija je bila potpuni promasaj.Znam da je tema komplikovana i opsirna,ali nama koji se sa tim problemom borimo godinama,a i onima koji hoce o tome nesto da cuju,ovo je bilo samo Shocked Gosce kao da su tempirano dovedene,lekari nisu nista rekli,jer im nisu postavljena prava pitanja.Sve se svelo na prijem okoline i jadne "vestacke" bebe.Cak je i voditeljka stalno koristila termin "vestacka oplodnja",sto moze da radi samo onaj ko je potpuno neupucen.Sta je sa uslovima i opremljenoscu bolnica,kvalitetu lekova,dostupnosti lekova?Sta je sa zakonskim ogranicenjima i nedorecenostima?Sta je sa tim sto su svi ti lekari smesteni po drugim odelenjima,a na odelenje VTO svrate samo odredjenim danima?Sto se analize rade privatno,sto se ne razgovara sa pacijentima?Ko kontrolise rad privatnih klinika?Kome mozemo da se zalimo kada nismo zadovoljne uslugom?Sto se trguje doniranim celijama i spermatozoidima iako to nije zakonski regulisano?Zasto se nije osnovao poseban Institut za lecenje steriliteta,gde bi se to na mnogo profesionalniji i sa naucnim pristupom pomoglo ljudima?Sva ta odelenja po bolnicama su samo "odelenjca" po velikim klinikama,gde naravno prvenstvo imaju i u tretmanu i u dobijanju novca porodilista i operacioni blokovi.Gde je uloga psihe?Koja je uloga psihe?I jos mnogo toga....!
Ovako sve se svelo na-rodila se beba,a strine i tetke pipaju da vide 'jel prava.Pa,ako je to glavni problem,onda blago nama.

LJUDI,OVDE ZENE NE MOGU NI DA DODJU DO LEKARA,A I KAD DODJU,E KO NIJE DO TADA BIO STERILAN SADA SIGURNO HOCE!

Jedino mogu da pohvalim sto je uopste postojala zelja da se neko pozabavi ovim problemom.Ukoliko budete ponovo pravili emisiju na ovu temu pristupite tome mnogo ozbiljnije.Imali ste u studiju izuzetne strucnjake,a to uopste niste iskoristili.Pa, uostalom,ako niste razgovarali sa zenama koje imaju taj problem(a i muskarcima),mogli ste bar njih da pitate pre emisije koji su to glavni problemi VTO.
Mozda je ovo ipak,bio preveliki zalogaj za vasu ekipu.
pozdrav

jugoslav
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 18 Dec 2006
Teme: 7
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Jan 18, 2007 12:29 pm Odgovoriti sa citatom

prateci teme mora se primetiti koliko je Kajalena aktivna i koliko pažnje posvećuje svemu što se dogadja na forumu, ključu i oko ključa, i to od početka!
u početku sam mislio (nakon čitanja prva dva posta) da je to neko (male/female) koji eto tako, koristi benefiti demokratije i microsofta pa svoja slobodna i sputana razmišljanja iz nehata pušta u slobodne neutrone, protone, elektrone i bajte!
jebiga, zeznuo sam se!

pošto se ova tema razvila manje u diskusiju o temi, a više o Kajaleni, imam potrebu da je podržim, podržavajući usput i Natašin pokušaj da se veštačka oplodnja detabuizira, afirmiše i predstavi neukom i priznaćemo lenjom srpskom auditorijumu.

prvo, Kajalena je primetno najveći kritičar Ključa, objektivni, argumentovani, smisleni, pametni, načitani i još jednom na kraju OBJEKTIVNI!

prelistavajući prehodne stranice možete se uveriti u isto!

drugo, nataša je bila ok. ljudi, šta očekujete od emisije koja traje 60min? da vas nataša oplodi za to vreme? šta hoćete, šta niste saznali? ako vas to(sterilitet) muči, ne očekujete valjda da bi ona mogla uz kafu da vam sve detaljno objasni, idite bre do lekara i raspitajte se. pivo na stranu, komšinice ne moraju da dolaze danas na ogovaranje, muž i žena pod ruku i u dom zdravlja, ili gdegod... mnogo ste lenji!
ako vas, hvala Bogu, tako nešto ne muči šta je problem? šta to niste saznali? čuli ste teške priče žena koje su imale tu tegobu u životu da ih seciraju, šire, burgijaju ili šta već ne... šta još želite da čujete i vidite?
muškarci nisu bili...pa šta!
ne bi lepo legli na temu jer je emisija prekratka. a, voleo bih da upoznam tog srbina koji bi rekao tako nešto javno na tv-u.(ja ne mogu da oplodim moju ženu...)

kajalena, ne poštujem puno kritičara, ali ti imaš moje simpatije.

nataša, samo napred, kada bi sve emisije manje bile magazin shit (bore drljače i sl), revijali propalih manekenki i privatni folk šou programi razmaženih ćerkica bivših i sadašnjih političara, a više ključ srbija bi više znala!
tema je bila za uzak krug ljudi i to treba poštovati. obratiti se pojedincu je najteže dok tirada, demagogija i mediokritetizam paraju uši na svakoj susednoj tv stanici.

užas je moja furka!
hemicar
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 20 Dec 2006
Teme: 1

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Jan 18, 2007 11:10 pm Odgovoriti sa citatom

Jugoslave bravo… Nisam bio par dana te ne videh da imamo temu o Kaji. Nisam gledao vestacku oplodnju tako da nista ne mogu reci o emisiji, ali iz ovoga sto procitah imamo Kajine argumente i nista kod ostalih. Puna usta nezadovoljstva (da li zivotom ili emisijom nisam siguran)… stoga ako ce vam glavni argument biti da Kaja NM fan (sto je daleko, daleko od istine) onda ne verujem da ce vas kaja pocastvovati odgovorom.
Da li NM treba da napravi bolju emisiju o hemijskim zagadjenjima od mene? Odgovor je NE. Njena emisija je komercijalna I moze imati vise uticaja od 20 mojih specijalizovanih. Ne kazem da NM treba da bude povrsna, vec da trazi kljuc problema, a ne da obrazlaze do detalja svaki aspekt. Ostavimo to za razne disertacije. Ponekad je dovoljno pokrenuti pricu o samom problemu, ni reci vise ne reci…
A sto se tice patetike… meni je svejedno da li ce neko zaplakati I da li ce to ganuti siroke narodne mase… JA NE POSMATRAM SEBE KAO JEDNOG OD SILNIH GUTACA ONOGA STO SE SERVIRA, vec kao individuu koja se ne opterecuje da li je nesto propaganda tj. Kako ce nesto uticati na prosti narod… Stoga niko ne place zato sto se to narodu svidja vec ima svoje razloge za to… A pod dva neko zaplace lakse nego trepne, a opet drugi ne placu ni pri raspecu… Poenta je da je to subjektivno samim tim za mene nerelevantno… Al vi razmisljajte glavom naroda, meni svejedno…

Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Jan 2007
Teme: 67

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Jan 18, 2007 11:23 pm Odgovoriti sa citatom

Kjalena je super 100%

Ubistvo zivotinje je samo korak ka ubistvu coveka-Lav Tolstoj
Kajalena
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Teme: 5

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Jan 19, 2007 12:31 am Odgovoriti sa citatom

Pozdrav kajaleni
Otpozdrav

Ukoliko ste Natasina obozavateljka
Jok ja.

filozof po vokaciji
Hihi...

ili novinar pripravnik
Jos jedan jok... kad se setim - jednom sam na jednom forumu bila "psiholog koji je tu ubacen radi uticanja na javno mnjenje" Laughing

tekst koji pisete je zanimljiv kao vezba
I meni zanimljivo da vezbam – i bas mi je drago da ovde ima finog naroda sa kojim se moze razgovarati i ostriti misljenja po sistemu “ja tebi argument, ti meni argument, pa opet ja tebi...” (i tako dalje sve dok ja ne pobedim Cool

Mislim da je uloga ovog foruma da prosiri temu i nastavi Natasinu emisiju posle emisije
Paa, kako kome... Neko na Forum dolazi jer voli Natasu (i ici ce za njom sta god ona radila), neko da bi komentarisao samu emisiju Kljuc (moj slucaj), a neko da bi dalje sirio raspravu na zacetu temu... Trecoj grupi ne pripadam jer bi svaka diskusija o bilo kojoj temi na jednom ovakvom forumu bila verovatno povrsna – ako hocu o vestackoj, ja cu fino da odem na forum koji se bavi time... Stvar izbora – ja svoju paznju ogranicavam na tih 60 minuta vremena – na izbor problema, nacin prikazivanja, isticanje nezgodnih coskova, broj konkretnih odgovora koje smo culi, pogotke i promasaje...

Drzava govori o beloj kugi a nema strategiju resenja problema
Ovo je na indirektan nacin pomenuto kroz napomenu Nislijke o tome da se nijedan lek koji je potreban takvim zenama ne nalazi na listi koja se refundira. Moguce je da je trebalo dodatno naglasiti to, ali u toj prici ulogu ima hiljadu i jedan faktor (izmedju ostalog i to sto se emisija emituje na DRZAVNOJ televiziji i da preostre kritike vlasti nikada nema)...

Suprotan primer je Slovenija koja je uvela 4 besplatne vto
Svaka cast – jel to receno u emisiji? Nisam gledala prvih 15 minuta.

Uloga porodice i perioda skolovanja u smislu informisanja o zdravlju nacije. Uveli smo veronauku a zdravstveno vaspitanje je na margini
E, ovo je po meni tema za posebnu emisiju. Volim sto je Natasa rekla za brosure – ja ovu njenu emisiju vidim upravo kao jednu tv-brosuru – koja NE MOZE da se bavi detaljima, samo krupnim potezima... a ipak radi posao za sire mase...

ovo je tabu tema
Konacno nesto KONKRETNO na temu sta je nedostajalo emisiji. Receno je da je tabu-tema, cak vise puta cini mi se...

- nema podrske drustva jer se tretira kao opcija a ne potreba
Pomenuto... a tezu kritiku drustva neces docekati...

- svi lekari koje ste doveli u emisiju imaju privatne klinike sto je dobro ali stvara utisak da se radi o drzavnim institucijama a bas tu su drzavne institucije daleko iza profitnih klinika.
Bilo je o odnosu privatnih i drzavnih, bar nesto...

Cak ni zdravstveno osiguranje nije pomenuto.
Pa jeste, bre – sigurno ne SVE sto je o tome moglo da se kaze, ali bar nesto... Ja to vidim ovako – ako o tome ima da se kaze 30 stvari a pomene se 25, ja sam srecna i necu kukati za onih 5...

lekari nisu nista rekli,jer im nisu postavljena prava pitanja.
Natasa po meni cesto ne postavi prava pitanja niti izabere pravu temu – ali ovaj put ne bih mogla da kazem tako nesto (sem one greske sa “greskama” tipa zamene beba itd – to joj nije trebalo)... I, meni su lekari svasta rekli sto ne znadoh i smatram i korisnim i zanimljivim....

Sve se svelo na prijem okoline i jadne "vestacke" bebe
Pa nije, bre... Mada je ovo tvoje pomenuto i volim sto je pomenuto – ja npr ni sanjala nisam da i taj problem u celoj frci postoji...

Sta je sa uslovima i opremljenoscu bolnica,kvalitetu lekova,dostupnosti lekova?
Pa to je mnogo sira tema, nije vezana samo za vestacku, to je problem zdravstva u celini...

Sta je sa tim sto su svi ti lekari smesteni po drugim odelenjima,a na odelenje VTO svrate samo odredjenim danima?
Verovatno na sva uvracaju odredjenim danima...

Sto se analize rade privatno,sto se ne razgovara sa pacijentima?
Pomenuto je – i super je sto je jedna imala bas takvo iskustvo (da je ne gledaju skoro), a druga suprotno...

Ko kontrolise rad privatnih klinika?
Sira tema.

Kome mozemo da se zalimo kada nismo zadovoljne uslugom?
Isto.

Zasto se nije osnovao poseban Institut za lecenje steriliteta,gde bi se to na mnogo profesionalniji i sa naucnim pristupom pomoglo ljudima?
Ovakvih ZASTO mogu jos hiljadu da postavim – pa zato sto je jadna Srbijica tu gde je...

Gde je uloga psihe?Koja je uloga psihe?
Doktorka je pricala bas o tome, vrlo lepo...

Ovako sve se svelo na-rodila se beba,a strine i tetke pipaju da vide 'jel prava.
E, nemoj da ste takvi – uopste nije bilo tako.

LJUDI,OVDE ZENE NE MOGU NI DA DODJU DO LEKARA,A I KAD DODJU,E KO NIJE DO TADA BIO STERILAN SADA SIGURNO HOCE!
Siri problem, odnosi se na lekare inace.

ljudi, šta očekujete od emisije koja traje 60min? da vas nataša oplodi za to vreme?[/b]
Ovime je sve receno Cool Cool Cool

[b]šta hoćete, šta niste saznali?

Ja inace uopste ne mislim da je ova (i slicne druge emisije) usmerena ljudima koji taj problem vec IMAJU (jer oni o njemu vec znaju mnogo mnogo), vec upravo vecini koja ga nema ili bi mogla da ga dobije... Na tu temu je dato nekoliko dobrih saveta (neki me licno pogodise)...

kajalena, ne poštujem puno kritičara, ali ti imaš moje simpatije.
O, fala... Embarassed

stoga ako ce vam glavni argument biti da Kaja NM fan (sto je daleko, daleko od istine)
Hihi – kada bi se svi ucesnici ovog foruma poredjali od najveceg do najmanjeg fana, ja bih verovatno bila na ovom drugom kraju Wink

A ti, Miljunashice – ako si milEla da cu Kezmana s tebe da delim zato sto mi pricas lepe stvari, grdno si se prevarIla – nadji si svog favorita u publici, ajde ajde, nije on tamo jedini Wink

Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Jan 2007
Teme: 67

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Jan 19, 2007 1:02 pm Odgovoriti sa citatom

E, da znas da hocu, sad si me bas iznervirala Very Happy -idem malo na temu depresija kad si tak'a Laughing

Ubistvo zivotinje je samo korak ka ubistvu coveka-Lav Tolstoj
pluton
Novajlija
Novajlija

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Jan 19, 2007 1:34 pm Odgovoriti sa citatom

Pozdrav kajaleni
Otpozdrav
Hvala Wink

filozof po vokaciji
Hihi...
Ako nisi razmisli... Cool

ili novinar pripravnik
Jos jedan jok... kad se setim - jednom sam na jednom forumu bila "psiholog koji je tu ubacen radi uticanja na javno mnjenje"
Nisi ubaceni element tj ako ne racunas kada samu sebe ubacis Smile Tekst ti je zanimljiv ali se vidi da ne poznajes temu. Valjda je nikada neces ni upoznati...Srecno Idea

jugoslave nezanimljiv si. Kada bi to islo u zivotu, rekao bih ti da ucis od kjalene...ali nazalost talenat se ne prenosi tako.

napisacu ti samo dva ozbiljna reda
vto=VAN TELESNA OPLODNJA
Lecenje steriliteta je nesto sasvim drugo od vto

Natasa i sta reci za 60 minuta
To je prava tema: Kako za 60 minuta ipak nesto reci.
Muzicki tobogan je toliko trajao a svi pamte Minju Subotu
Kocka kocka kockica... itd
Natasine emisije pratim relativno cesto. Scenografija me uvek zadrzi bar
15-ak minuta ali se cesto razocaram i promenim kanal jer dinamika ne prati nameru.
Postojanje emisije je izuzetno opravdano i obecava uspeh. Mislim da se Natasa snalazi sa sagovornicima

Ne znam koliko ljudi ucestvuje u pripremi ali tu lezi problem.
Ponekad deluje amaterski ili vec vidjeno.
TV emisije ovakvog tipa nisu debate.
Nemojte birati sve goste tako sto ste negde procitali ili culi da su najupuceniji.
Natasa ima i dobre emisije. Ova je delovala kao kada opisujete letovanje na moru, a pozovete kapetana bojnog broda koji prica o savremenim torpedima, njegovog kolegu koji prica o vrstama brodova za prekookeansku plovidbu, zenu koja se plasi da pocrni ali jednom je ipak uspela i dva slucajna prolaznika koji su bili vise puta na moru ali im ne date da mnogo pricaju.

Jos jednom pozdrav Kjaleni. O.K. si. Mozda se vidimo na drugoj temi
Ja nisam filozof po vokaciji ali mi se dopalo... Cool

Kajalena
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Teme: 5

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Jan 20, 2007 12:30 am Odgovoriti sa citatom

Tekst ti je zanimljiv ali se vidi da ne poznajes temu. Valjda je nikada neces ni upoznati...Srecno

He - malo je tema koje ja zaista poznajem...

jugoslave nezanimljiv si.

Oj, oj - Jugoslava da nam ne diras... volela bih da ti isceprkam nesto sto je negde na Forumu napisao, no mi ne ide - da s'vatis coveka u sekundi Cool

Sto se ovih 60 minuta tice - nasa teza nije da se u 60 minuta ne moze reci nista... Vec da u ovih konkretnih 60 JESTE receno prilicno mnogo... E sad, zavisi jel ti casa dopola puna ili poluprazna...

Natasine emisije pratim relativno cesto. Scenografija me uvek zadrzi bar
15-ak minuta ali se cesto razocaram i promenim kanal jer dinamika ne prati nameru.

I meni se to desava prilicno cesto. Otkako je foruma, medjutim, uglavnom odgledam do kraja - da budem apdejtovana za raspravu Laughing

Postojanje emisije je izuzetno opravdano i obecava uspeh. Mislim da se Natasa snalazi sa sagovornicima

Paaa, po meni ne uvek... A da je koncept emisije super, to naravno - sta bih inace radila ovde.... O sirini uticaja koji moze da ima (s obzirom na to da se radi o drzavnoj tv) da ne govorim...

Ponekad deluje amaterski ili vec vidjeno.

O da - vrlo cesto. Ali je ova emisija bila po meni pozitivan primer i zato je NE DAM Razz

Jos jednom pozdrav Kjaleni. O.K. si. Mozda se vidimo na drugoj temi

Pa vidimo se... Samo vi gledajte KLJUCENZIJA, pa da cakulamo... Uzgred, rekoh li vec da je sastav ljudi koji se okuplja na ovom forumu super?? Bilo me je po forumima dosta, vala, ali ovako mala kolicina (da ne kazem prerano i odsustvo) onih sa kojima se ne moze razgovarati - je fascinantna...

jugoslav
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 18 Dec 2006
Teme: 7
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Jan 25, 2007 9:58 am Odgovoriti sa citatom

kajalena sve rekla, kao po običaju...
fala na tome

užas je moja furka!
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 3 od 4

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
download emisija pre 2007 paradajz Uto Nov 26, 2013 12:26 am  Pogledaj zadnje poruke
Arhiva emisija .... Aristotel Pon Jul 12, 2010 9:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Preporucite emisije sa domacih TV stanica Joe Average Ned Mar 14, 2010 4:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Lekari i sarlatani Natasa Miljkovic Čet Jun 11, 2009 10:33 am  Pogledaj zadnje poruke
voditelji/voditeljke u SRB potraga Sub Dec 08, 2007 8:07 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!