NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Moze li se napraviti vunderkind?

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Moze li se napraviti vunderkind?
Autor Poruka
Borsky
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 23 Apr 2007
Teme: 78
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Maj 01, 2007 12:17 pm Odgovoriti sa citatom

Nećemo bukvalizovati stvari ...naravno da ih ne može niko naterati i naučiti nečemu što ne žele ali u principu sam protiv javnog iskazivanja mržnje prema bilo kome i bilo čemu jer je to nezrelo, subjektivno i štetno za ugled i rejting koji emisija ima kao i za sve nas.
Karakterisati ljude, dogdjaje i države tako sirovim rečnikom je stvar koja jednom zauvek treba da se ukloni, barem sa javne scene i uvede nas u red civilizovanih država, ... (čitaj medija Laughing ). Naravno možda ia dosta detalja sa kojim bih se složio sa gospodinom kojem svaka rečenica počinje "Da vam kažem" ali mislim da je cak i po cenu zabave i humora to ovaj put bilo suvišno. Ej Page, pa nije sve i u humoru .... zar nisi video da je čovek bio spreman i na fizičke demonstracije svog mišljenja, samo da je emisija potrajala bar još pola sata

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
... Borsky ONLINE ...
Borsky
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Maj 01, 2007 12:27 pm Odgovoriti sa citatom

Eric Cantona ::
borsky ::
Eriče zašto nema emisije sa Isidorom B. , čitao sm da se tu nešto interessantno desilo ali je vidim na downloadu ...
Da si procitao sta pise u toj temi, znao bi.

pročitao ok....

... Borsky ONLINE ...
Page
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 04 Apr 2007
Teme: 7

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Uto Maj 01, 2007 12:34 pm Odgovoriti sa citatom

.... zar nisi video da je čovek bio spreman i na fizičke demonstracije svog mišljenja, samo da je emisija potrajala bar još pola sata[/quote]

Istina,...Primetio sam kako je poceo da suce bradu...

Pozdrav za Borskog

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Maj 01, 2007 12:50 pm Odgovoriti sa citatom

Lepo, spontano,... voditelj doprineo spontanosti, posredno unoseci malo vise sebe i svoje kljuceve.

U ovom Kljucu nametnuo se kljuc da se vunderkind moze praviti, ali ne i napraviti.
To je potvrdio i sam Luka, rekavsi da namerno ne bi radio/ucio ako ga forsiraju.
Potvrdio je i gospodin Dokic time sto je bar bio iskren i rekao da jeste za forsiranje, a znamo gde je Jelena danas u tenisu... i uopste.

Tesko je kad se covek najpre sam sa sobom ne dogovori... zanimljivo je da gospodin Dokic ne voli novac, a iz njegovih reci se spontano namece zakljucak da mu je samo novac (kao merilo uspeha) bitan.
A i bio bi vrlo vest politicar... spojio je demokratiju sa nekom vrstom komunizma - gledaj da zavrsis do 30-te, da bi posle mogao da uzivas.
Stefi Graf srecom ovo ne cita, pa cu bez ustrucavanja - izjava joj je glupa Rolling Eyes

Lepe pantalone Smile

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Borsky
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 01, 2007 12:53 pm Odgovoriti sa citatom

Baš bih voleo da čujem Natašino mišljenje na ovo naše razmišljanje vezano za ponašanje gospodina Dokića u emisiji ...

... Borsky ONLINE ...
milentisha
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 01 Maj 2007
Teme: 0
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 01, 2007 1:46 pm Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje. Kako se zove gospođa koja je sedela pored Dokića? Da li radi negde sa decom? Kako stupiti u kontakt sa njom? Nisam gledala emisiju od početka pa sam verovatno propustila ove detalje u vezi sa njom.

Hvala vam unapred na odgovorima.

vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 01, 2007 4:54 pm Odgovoriti sa citatom

decu treba forsirati na neki nacin,nikako izrabljivati kao sto rece gospodin Dokic,prosto ako dete pocne da se bavi necim,kosarko,muzikom i sl,ne treba mu nikako dozvoliti da ga gluvarenje ulica i sl odvlaci od toga,to je po meni korisno forsiranje!

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
quasar
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Pridružio: 01 Maj 2007
Teme: 0
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 01, 2007 4:55 pm Odgovoriti sa citatom

Šteta što nije mogao da bude Laslo Polgar u emisiji (doktorirao na šahovskoj pedagogiji), napisao knjigu "Bring Up Genius" (odgajite genija), a onda tražio ženu koja će da mu napravi takvo dete genija. Ženu je našao, ne u Mađarskoj, već je otišao u Ukrajinu (dakle nema odustajanja dok se ne nadje baš ona što se traži), i dobio je tri ćerke - Žužu, Sofiju i Judit.

Nije mi jasno kako je uspeo da sve tri budu u samom vrhu svetskog šaha?! Mislim, nekom može da uspe za jedno dete, ali za tri - nikako mi nije jasno. Mada treba imati u vidu da gospodin ima biblioteku od 10000 šahovskih knjiga.

I još nešto, Ajnštajn je progovorio tek u svojoj trećoj godini (mora biti da su se roditelji bili zabrinuli), ali je u 25oj godini ukapirao ono što Njutn nije - e pa to je nešto! Šta li je razmišljao do treće godine? Da mi je znati! Nije čovek hteo da troši reči. Ali ne znači da nije bio Wunderkind, i onda kad je ćutao. Cool

Tako se prednost ima od svega što je tu, ali korisnost potiče od onoga što nije - kaže nam Lao Ce (razmislite recimo o prozoru kao o rupi u zidu). Dakle potrebno je napraviti jedan balans u intelektualnom radu - aktivnost ali i tišina. Kao kod metoda Marije Montesori. Međutim, način na koji se deca ocenjuju kod nas nije adekvatan. On vodi ka uprosečavanju, a ne ka individualnoj kreativnosti.

Emisija je bila dobra, potpisujem Lukinu bukvicu na kraju skroz - način na koji je odbranio svoju veru u ljubav sa podignutim prstom mi je ulepšao veče. Poručujem mu da u daljem životu ne dozvoli da mu bilo šta uzdrma veru u taj ideal. Ali treba da ima u vidu da su mnogi veliki ljudi kroz istoriju potpuno bili zaboravljeni ili pogrešno shvaćeni. Nije ni Van Gogu ni Spinozi bilo lako, ni mnogim drugima. Biti veliki znači biti pogrešno shvaćen kaže Emerson.

Ne mogu da kažem ni da gospodin Dokić nije u pravu kad priča o zlatnom roleksu (ne razumem zašto ne ide do kraja u analizi i ne prestane da se buni protiv novca i kapitalizma), jer ako pogledamo neku statističku raspodelu šta za ljude predstavlja uspeh u današnje vreme to će u velikom procentu pre biti novac, nego da li je pravilno reći "s nikim" ili nekako drugačije...tako da je s te strane argument gospodina Dokića legitiman, i statistički opravdan.

Nego, jel ima negde neka škola gde se uči kako biti srećan, pored toga koliko organela ima u ćeliji, i koliko je duboko Bajkalsko jezero?

Ne treba da zanemarimo radove Aleksandra S. Nila, Kurta Hana, Marije Montesori i našeg Petra Savića. To je šansa da se od škola napravi prijatno mesto.

http://www.summerhillschool.co.....neill.html
http://www.kurthahn.org/
http://www.montessori.edu/
http://www.pedagog.org.yu/nova_skola.htm

Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt.
- Abraham Lincoln
klarab
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: Zenski
Pridružio: 22 Jan 2007
Teme: 23
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Uto Maj 01, 2007 9:14 pm Odgovoriti sa citatom

Emisija je stvarno bila zanimljiva.Bas sam se iznenadila kad sam videla da je Damir Dokic jedan od gostiju.Natasi,sve pohvale na ideju da ga dovede u emisiju.Mada moram priznati da sam imala utisak da ce mu u jednom momentu reci *Daj,covece,toliko si forsirao dete tj(Jelenu )da je ona na kraju pukla.*
suicide Natasa je pokazala i svoju ostru stranu al*tek u tragovima. Twisted Evil :lol:Moje misljenje je da je gosn.Damir delimicno u pravu sto se tice nekih stvari,a sto se pak drugih tice u velikoj je zabludi ,tj.sta reci *tipican Balkanac*.Sto se tice malog Luke,jeste da je pametan ali on je ipak samo dete.Dete kao i svako drugo koje veruje da u zivotu radis samo ono sto volis,da igras samo po svojim pravilima,i da je sve ruzicasto.(shvatice neke stvari za koju godinu).Otac(prof.)me je uzasno nervirao tokom emisije. Wall Bash

volim Kit Kat
Danijel
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 27 Mar 2007
Teme: 33
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Maj 01, 2007 9:15 pm Odgovoriti sa citatom

Zavisi sta zelite i iz kog ste miljea smoke http://www.youtube.com/watch?v=gx-NLPH8JeM big_boss

KLARK i Parker
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Sledeci
Strana 3 od 14

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Ceca hemicar Ned Avg 14, 2011 12:08 am  Pogledaj zadnje poruke
zasto se vide kamermani u toku emisije ?!? siroma' Sre Jun 04, 2008 9:52 pm  Pogledaj zadnje poruke
sigurna kuca sandrad21 Pon Jul 23, 2007 2:12 pm  Pogledaj zadnje poruke
NVO kao nacin da se zaradi novac hm Čet Apr 19, 2007 12:36 am  Pogledaj zadnje poruke
vidla zaba da se konj potkiva pa i ona digla noge!! vlaky Ned Apr 15, 2007 7:37 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!