NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Indigo deca

Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Fenomeni Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Indigo deca
Autor Poruka
Eric Cantona
On Hiatus
On Hiatus

Pol: Muski
Pridružio: 25 Jan 2007
Teme: 291
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj
Poruka Upisano: Sub Maj 12, 2007 12:25 am Odgovoriti sa citatom

Svakome od nas se poklanja slobodna volja kada preuzme fizičko telo na materijalnom planu polariteta i dualizma. Mi smo se svi složili da živimo svoje živote da bismo balansirali sve prošle karmičke debalanse i da bismo bili primeri drugima zračeći svojom svetlošću u svim okolnostima. Svako iskustvo u životu, bez obzira da li je bolest ili nesreća, oskudica ili sreća, može da se koristi za rast i uvećanje sjaja naše svetlosti. Indigo deca su pristala da se posvete njihovom uzvišenom dobru i svrsi, što znači uzvišenom dobru celoga sveta i čovečanstva. Razlika između njih i ostalih je da se oni sećaju da su pristali na to. Čak i kada su veoma mladi, oni znaju da žele da donesu novu viziju i novo zajedništvo svom čovečanstvu. Oni znaju da žele mir i integritet. Oni znaju da je osećanje molitva koja može da promeni svet. Oni vide nove strukture i pravila za sve nas. Oni su podstrekači sistema i forsiraće nas da duboko razmišljamo o tome kako živimo naše živote, kako tretiramo ljude, nas i našu decu.

Indigo deca su počela da se pojavljuju u poslednjim dekadama pre novog milenijuma; u periodu ogromne transformacije koju je čovečanstvo stvorilo svojom posvećenošću i namerom. Pre nekoliko godina niko nije pisao ni govorio o ovom talasu nove dece. Sada, ljudi po celom svetu postaju zainteresovani i to je veoma mnogo u skladu sa kvalitetom milenijumskog vremena. Živeći uglavnom u Nemačkoj i Španiji ja to mogu da vidim.I iako ima puno Indigo dece i u severnim delovima Evrope, ljudi bi najpre trebalo da prihvate nove ideje o ovoj deci. Ovo se sada događa svuda. Godina 1999, koja je donela snažnu Saturn i Uran konstelaciju, je simbolizovala stari svet koji se bori sa novim ostavljajući staro iza sebe. Sada je savršeno vreme da se napravi veza sa ovom novom decom koja dolaze da nam asistiraju ostavljajući prošlost iza i uskačući u novo, nepoznato. Vreme je pravo. Hajde da zajedno skočimo otvorenih srca i raširenih ruku!

Tokom poslednjih devet meseci, ja sam svoje vreme posvetila istraživanju i pisanju o ovoj novoj deci. Pisanje moje prve knjige "Indigo Dete - dete deficit-sindroma viđeno iz drugačije perspektive" bilo je velika avantura. Tom prilikom sam naučila da iako ta deca uglavnom dolaze roditeljima koji su spremni za glavni transformacijski proces, mnogi od tih roditelja preferiraju da ne promene svoje živote i ponašanje. Na primer, u evropskim zemljama nemačkog govornog područja, ja sam se susrela sa strogim otporom čak i razmišljanju o mogućem talasu nove dece. Ljudi su izuzetno uplašeni da njihova deca mogu da budu viđena kao ”ne-normalna� - kao različita od njihove grupe ili druge dece. U njihovoj svesti i podsvesti, bol i krivica iz Drugog Svetskog Rata je još uvek prilično živa i mnogi ljudi ne žele da otkopaju stare šablone i da ih odrade. Oni ne žele da prihvate i priznaju da se nešto događa i da ova nova deca mogu da budu različita. Njima se čini lakše da dijagnoziraju da ta deca imaju sindrome deficita pažnje i da tretiraju njihove probleme ponašanja lekovima ili drugim terapijama.

U Nemačkoj, opšta tendencija je da se kaže da su ova deca teška, hiperaktivna, tvrdoglava, derišta i da ne obraćaju pažnju. Ali, ako smo iskreni, zapravo se događa sasvim obrnuto. To je naša generacija koja ne obraća pažnju na očigledno i suptilno ponašanje ove dece. Mi još uvek želimo da ih prisilimo na naše staromodne strukture, da ih utišamo (sa ili bez psihijatrijskih lekova) i da previdimo njihove nadarenosti i potrebe.

Ova Indigo deca su veoma, veoma osetljiva. Ona osećaju situacije i osećaju ono što bi trebalo da se uradi. Ona znaju kada osoba govori istinu i kada je iskrena; ona to momentalno mogu da vide. Ona zahtevaju integritet i mentalnu jasnoću, iskrenost, toleranciju i bezuslovnu ljubav od ljudi. Kao novi ljudi, koji dolaze na Zemlju sa atributima Novog Doba, oni sebe vide kao normalne i žele tako i da se osećaju. Oni su rođeni veoma balansirani i jedino izlaze iz balansa kada ih život, njihovi roditelji i svet oko njih debalansira. Tada je problem što oni često postaju veoma nebalansirani, što može biti teško i za dete i za roditelje. Život im postaje težak i onda kada ljudi (roditelji, učitelji u vrtiću, učitelji u školi itd.) počnu da ih tretiraju kao različite i ”ne-normalne�. Pošto ova deca žele da nas učine zadovoljnim, ona počinju da se ponašaju kao druga deca ali na kraju obično ne uspeju. To može imati različite posledice za dete, kao gubljenje njihovog svesnog kontakta sa duhom, hiperaktivnost, depresija (čak i želja da se umre), povlačenje ili socijalna izolacija; i druge poremećaje ponašanja.

Indigo deca zahtevaju otvorenu komunikaciju sa i od njihovih roditelja. Oni žele da budu tretirani kao jednake duše, ali u isto vreme oni traže veoma snažne i jasne porodične strukture i pravila ponašanja da bi bili u stanju da dožive ono što im treba da bi odrasli. Mi ne bi trebalo da ih tretiramo kao odrasle, iako nekada to zaboravimo pošto se oni često ponašaju kao odrasli. Ona definitivno žele da budu deca, ona žele da budu tretirana kao normalna deca i da žive njihovo detinjstvo što intenzivnije moguće.

Glavni problem sa kojim se sukobljavamo je da ona izgledaju kao da im manjka pažnja, ali kada nešto privuče Indigo decu, ona mogu da budu intenzivno fokusirana na ono što rade. Ona su ovde da slede stazu njihove želje i strasti. Mi moramo da naučimo da živimo svoje istine, ali kako da počnemo da verujemo svojim mislima, svojim osećanjima, onome što vidimo? Ključ za ovo je naše fizičko telo, koje nam perfektno pokazuje šta je istinito a šta ne. Glavna greška koju pravimo u podizanju ove dece je ta što često ne pokušavamo da ih učimo (dozvolimo im) da idu u sebe "da čuju istinu sami za sebe". Mi nikada nismo naučili, niti nam je bilo dozvoljeno da to sami uradimo. Dajući njima slobodu da slede svoje strasti, mi bismo takođe mogli da ponovo naučimo ili se setimo da sledimo našu sopstvenu strast.

Mi bi trebalo da naučimo da razlučimo istinu za nas pomoću direktne veze naše telesne svesti i duhovnih carstava. Vreme je da se pripremimo za preuzimanje odgovornosti za sve što doživljavamo, shvatajući da možemo da doživimo mnoge sopstvene nivoe kroz ono što stvaramo. Mnoge realnosti su moguće i čekaju na nas u budućnosti .Mi bi samo trebalo da izaberemo kojim putem želimo da idemo. Mi smo veoma ograničenih pogleda u tome koju percepciju realnosti dozvoljavamo i plašimo se promena. Zapravo, naša se realnost konstantno menja, ali ako mi to ne želimo da vidimo, to je naš sopstveni izbor. Na kraju mi bi trebalo da prihvatimo moć kojom raspolažemo u našim energetskim sistemima. Iako su Indigo deca velika pomoć, nama još uvek treba pomoć od naših voljenih Anđela i Majstora, ali na kraju svaka bi osoba trebalo da pronađe šta je za nju tačno u njenom sopstvenom srcu i otisne se za onim što ti unutrašnji odgovori donesu.

Sve odgovore mi ćemo pronaći gledajući u naše sopstvene ćelijske memorije i otkrićemo da su odgovori tu bili sve vreme. Mi se još uvek plašimo šta o nama i našoj deci kažu naši susedi i drugi ljudi, ali kao članovi ljudske rase, mi smo novim energijama koje dolaze na zemlju pogođeni u samoj suštini naše DNK i naš poznati i usvojeni identitet se manja. Oni koji imaju visoki nivo razumevanja energetskih šablona će prihvatiti i prirodno ploviti zajedno sa promenama. Oni će razumeti ovu novu decu i prihvatiti značaj njihovog vođenja pomoću bezuslovne ljubavi i obrazovanja takvog da ona ne postanu materijalistička konzumerska bića. (Njima zapravo ne treba obrazovanje, njima treba strukturirano vođenje). Oni koji neće razumeti, imaće tendenciju da traže spoljašnje objašnjenje i mogli bi lako da budu gurnuti i preko ivice.

Indigo deca se rađaju da bi povezala ruke; da bi pronašla bolje načine upravljanja i življenja za svo čovečanstvo. Oni će biti lideri sutrašnjice kako se pomeramo ka sledećoj dimenziji. Čini mi se da će naši sadašnji izbori, posebno naše ponašanje prema Indigo deci, kao i prema svoj novoj deci, odrediti smer koji će čovečanstvo uzeti u sledećim generacijama. Postoji potencijal za značajan rast kako u duhovnim tako i u fizičkim carstvima, ali mi bi trebamo da u to unesemo svoju nameru. Da li ćemo odlučiti da to uradimo?

Indigo Deca imaju važnu ulogu pročišćavanja i donošenja promene; ona će pomoći da se očiste toksične emocije što je jedan od problema sa kojim se suočavamo, jer su negativna osećanja suprotna životnoj energiji i simbolizuju disharmoniju. Indigo deca su na planeti da bi nam pomogla da dovedemo naše fizičko biće u harmoniju sa Duhom. Ona će svoju svetlost rasuti po nama forsirajući nas da budemo odgovorni prema sebi, i ona će nas voleti, voleti, voleti... sve dok mi ne dozvolimo da naše Hrist-Jastvo i naše Ja-Jesam Prisustvo zasija i napokon postanemo bića koja zrače koja smo oduvek želeli da budemo.

Carolina Hehenkamp

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Njen je osmeh cudestan, njen je osmeh srece definicija, njen je osmeh radostan, njen je osmeh radosna policija, njen je osmeh reka, more, njen je osmeh para brdo, planina, njen je osmeh dorucak, njen je osmeh leba, luk i slanina.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu su licno moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Eric Cantona
On Hiatus
On Hiatus

Pridružio: 25 Jan 2007
Teme: 291
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj
Poruka Upisano: Sub Maj 12, 2007 12:26 am Odgovoriti sa citatom

Tko su Indigo djeca ?

Brian je problematično dijete. Ne voli pratiti postavljena pravila u školi, i odbija učiti gradivo u kojem ne vidi smisao. Unatoč lošim ocjenama, njegovi roditelji znaju da je on nadareno dijete.Kod kuće može satima koncentrirano raditi na svojim modelima raketa.

Dijagnosticiran mu je poremećaj koncentracije.

Brianovi prijatelji i kolege ga nazivaju pogrdnim imenima,...on plače..Osjeća se progonjenim i zaklinje se na osvetu jednog dana.Ponekad vidi svoje prijatelje okružene obojenom svjetlošću, vidi anđele, čuje ih i razgovara sa njima.Intuitivno osjeća bol svoje majke, i zna da će joj biti bolje ako položi svoje ruke na njena leđa.Uznemiren je svjetskim problemima, poput beskućništva i uništavanja šuma. Cijelim svojim bićem želi riješiti taj problem i poboljšati svijet. Brian je Indigo dijete.

Mnoga današnja djeca su Indigo djeca, u indijanskoj kulturi su poznata pod nazivom Djeca Sunca, dok ih neki autori nazivaju Djecom Milenija.Prema tvrdnjama nekih stručnjaka smatra se da se oko 90% djece, u dobi do 9 godina starosti, može okarakterizirati kao Indigo dijete. Isto tako,mali dio odraslih također pripada Indigo generacijama. Indigo djecu mozemo prepoznati po njihovim jedinstvenim karakteristikama.Vrlo su inteligentna i kreativna, ali i buntovna prema autoritetima i društvenim sustavima.Vrlo često im se dijagnosticira poremećaj koncentracije ili hiperaktivnost, te im se preporučuju razne terapije u svrhu ispravljanja i prevladavanja takvog ponašanja.Na fizičkoj razini su često osjetljiva i krhka, no na emocinalnoj razini njihova osjetljivost dolazi do ekstrema. Imaju razvijen osjećaj brižnosti i empatije, no isto tako mogu razviti nesjetljivost ukoliko ih se emocionalno zlostavlja u mladosti.

Indigo djeca mogu izražavati veliki bijes i njima je potrebna sigurno mjesto u kojem će biti prihvaćen i otpušten taj bijes. Indigo djeca mogu iskusiti veliku egzistencijalnu depresiju u ranim godinama, ukoliko se ne sjete tko su i zašto su došli.

Sarah, Indigo dijete kaže o sebi: "kao dijete sam znala da sam drugačija. Potvrda mojih osjećaja mi je došla još dok sam bila u vrtiću. Jednog dana, dok sam gledala stariju ženu kako sama objeduje u restoranu, preplavile su me misli o vremenu, starenju i smrti. Osjetila sam veliko razumjevanje žene koja se bliži kraju svog života tjeskobu pri pomisli na vlastitu smrt, i veliku empatiju za sva bića koja postoje i koja će ikada postojati ( znala sam da će proći kroz slične duhovne turbulencije).Obuzela me beskrajna tuga, i za trenutak sam zaboravila da ja, četeverogodišnjakinja , postojim. U tom trenutku sam imala 80+ godina."

Sarina priča je tipična priča o jakoj vezi između Indigo djece i cijelog čovječanstva.Misija Indigo djece na Zemlji je pomoći čovječanstvu prilikom evolouiranja na višu razinu.Mnoga indigo djeca su prirodno nadarena i treba im pružiti pomoć i podršku u razvoju.Neka Indigo djeca su prirodni iscjelitelji i čini se da im je reiki energija vrlo prirodna i bliska. Ukoliko je Indigo djetetu dijagnosticiran autizam ili Aspergerov sindrom, treba im pomoći raznim energetskim tremanima, poput reikia, shamballe ili ENF uravnoteženjem. Tako da takva djeca mogu izaći iz svog oklopa.

Naziv Indigo dijete dolazi od dominantne boje u njihovoj auri ( indigo plava;tamno plava sa dodatkom crvene). Boja indiga predstavlja čakru Trećeg oka. Vjeruje se da je Treće oko razvijeno u većine indigovaca. Posebnost indigovaca je u tome sto osjećaju "tanki veo" razdavanja između Zemlje i duhovnog svijeta. Zbog osjaćaja "tankog vela" njima su dostupne mnoge informacije i drugačija znanja od uvriježenih.

Učenje o indigo djeci će poboljšati našu sposobnost za rad sa djecom. Pomoći će nam da razumijemo nove energije koje se spuštaju na Zemlju, jer indigo djeca će donijeti novu energiju i pomoći nam da stvorimo novi, harmonočniji život.Oni su došli da prosvijetle svijet i da nas uzdignu do nove razine, bez obzira da li smo spremni ili ne. Tko će nas bolje voditi novim putevima ponašanja, razmišljanja i osjećanja nego djeca koja se već tako ponašaju, razmišljaju i osjećaju?

Osjećaj koji mnogi indigovci izražavaju najbolje je sažeo Tegan:

"Ako mogu željeti nešto za ovaj svijet, onda bi to bio osjećaj krajnjeg razumjevanja, prihvaćanja i ljubavi među svim dušama na cijeloj planeti!"

By Wendy Chapman

Da li je vase dete "indigo"?

1. Vaše dete se još od rođenja ponaša kao da je plemenitog roda?
2. Da li vaše dete ima osećaj da je ova planeta stvorena baš za njega?
3. Ima li vaše dete izrazit osećaj sopstvene važnosti?
4. Vaše dete ima teškoća sa disciplinom i autoritetima?
5. Odbija li vaše dete da uradi nešto što mu se nameće kao obaveza?
6. Da li vaše dete, recimo, nevoljno stoji i čeka u redu?
7. Vaše dete ne razume zadatke koje smatra zastarelim i prevaziđenim?
8. Da li vaše dete često ima bolje rešenje za obavljanje nekog zadatka od onih opšte prihvaćenih?
9. Da li shvatanja vašeg deteta odstupaju od onih ustaljenih?
10. Vaše dete ne želi da mu se nameće osećaj krivice?
11. Da li vaše dete ima neobjašnjivi osećaj za neke stvari?
12. Da li vaše dete može da iskaže neshvatljivo razumevanje i saosećanje prema nekim ljudima?
13. Da li je vaše dete rano razvilo sposobnost apstraktnog mišljenja?
14. Vaše dete je izuzetno inteligentno?
15. Vaše dete često sanja na javi?
16. Ima li vaše dete duboke prodorne oči?
17. Da li vam se ponekad čini da je vaše dete ovladalao opštom istinom?
18. Da li vase dete ima talenat za muziku, crtanje i matematiku?
19. Da li se vase dete oseca i prikazuje neku svoju intuiciju?
20. Da li je vase dete izuzetno kreativno?

Ova i druga pitanja treba da pomognu roditeljima u utvrđivanju da li je njihovo dete možda dete plave aure

Njen je osmeh cudestan, njen je osmeh srece definicija, njen je osmeh radostan, njen je osmeh radosna policija, njen je osmeh reka, more, njen je osmeh para brdo, planina, njen je osmeh dorucak, njen je osmeh leba, luk i slanina.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu su licno moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Maj 12, 2007 1:00 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
Mnoga današnja djeca su Indigo djeca, u indijanskoj kulturi su poznata pod nazivom Djeca Sunca,

ovaj Sunce sa foruma je izgleda bio hiperaktivan u mladosti Wink

nego poceli smo da provlacimo i teme ala trece oko?

sta je sledece o vanzemaljcima i mentalnoj komunikaciji, o paralelnim svetovima, piramidama?

sto se indigo dece tice, i mojoj sujeti je godilo da se prepoznam u dobrom delu teksta i da na taj nacin budem poseban, iako odavno nisam dete.... tako da ce sujeta mnogih naci u tekstovima poput ovog izgovore da budu "posebni"

Mislim da je tema neprimerena za emisiju. Na svastari bi imala smisla.

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
zdravka
Prolaznik
Prolaznik

Pol: ?
Pridružio: 11 Maj 2007
Teme: 5

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 12, 2007 2:11 am Odgovoriti sa citatom

Hm,
zasto mislis da je neprimerena?
Ceo svet o tome prica i sve vise ljudi je zainteresovano za ovu pojavu...
Postoje ljudi koje zanimaju i ovakve stvari...
Dopusti da se tema razvija i dalje...

hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 12, 2007 2:41 am Odgovoriti sa citatom

Mislim da je nerealno da ce natasa o tome praviti emisiju. A i koga bi pozvala u goste na tu temu?
Mislim ipak je u pitanju rts kao javni servis koji bi trebao da se drzi stvarnih drustvenih problema, kojih ima na pretek, a ne da propagira razne hipoteze o spiritualnoj pozadini sveta.

Glavni problem sa raznim ucenjima novog doba je da mnoga sluze kao ulaz u shizofrenican nacin razmisljanja, jer stvaraju kalupe razmisljanja koji zbunjuju coveka u vezi granica njegovih moci dajuci mu iluzije o mentalnoj komunikaciji, lecenju na daljinu, pomeranju predmeta mislima, dejstvu negativnih misli na stvarni svet i slicno.... Isto vazi i za taj Reiki koji pominjes. Ili za jogi letace. Kad se samo setim nebuloza kako su obarali Nato avione ....

Mozda nesto od tih pokreta i ucenja zaista funkcionise i nije samo neciji shizofrenicni ego trip, ali rts nije medij koji bi trebao da propagira ikakve eksperimentalne i riskantne ideje. Ne treba se igrati mentalnim zdravljem ljudi. A iza mnogih od kalupa razmisljanja Novog Doba stoje sekte kao organizacije ciji je cilj moc i novac to jest profit.

Npr. Hare Krisna - uce ljude kako oni nisu svoje telo. Upravo prave regresiju na autisticne nacine razmisljanja.
Ili pseudohriscanske sekte tipa Jehovinih svedoka koji ce ti sa ludackim sjajem u ocima pricati shizofrenicne tripove o tome kako Hrist cita srca ljudi i slicno. Ljudi koji zive u takvim kalupima razmisljanja su manipulisani, cesto zastraseni i zloupotrebljeni za pravljenje profita i sirenje kalupa.

RTS treba da bude medij koji doprinosi mentalnoj higijeni gledalaca, a ne urusava je.

Ustvari ako hoces da znas zasto svi ljudi vernici raznih sekti zaista ubedjeni da je bas njihov kalup razmisljanja pravi pokusacu da ti objasnim kako ja to vidim. Postoji podsvest, koja je podlozna sugestiji i moze da menja culne utiske ako joj se zadaju takva pravila - to znamo iz raznih hipnotickih eksperimenata. Jednostavno cula su samo senzori, a mozak je naucio da ih koristi, a moze i da nauci da ih interpretira na drugi nacin ako se postavi takvo pravilo (npr. da se ne vidi odredjena osoba, da se sedne u zamisljenu stolicu i slicno...). Sekte prave shizofrenicne kalupe u koje ce neko iskreno da veruje cim prihvati pravila koja time postanu upisana u njegovu podsvest i deo njegove licnosti. I dozivece razne tripove, i videce Boga i djavole i sta god kalup diktira. Tako da ce taj covek verovati u svoj kalup, jer on za njega "radi". Poenta je da je podsvest ogromna kreativna snaga koja stvara fantazije i snove i bez problema moze da stvori kakav god trip imas u kalupu.

Shizofrenija je opasna stvar i drzavni mediji ne bi trebalo da stimulisu bilo kakv nacin razmisljanja koji moze da je proizvede. Dakle ne mogu se na drzavnom mediju propagirati bilo kakve posebne moci, ni vidovnjaci, ni gatare, ni bioenergeticari ni nista slicno. U pitanju su uostalom najcesce ili vesti prevaranti ili shizofrenicari.

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
zdravka
Prolaznik
Prolaznik

Pol: ?
Pridružio: 11 Maj 2007
Teme: 5

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 12, 2007 6:22 am Odgovoriti sa citatom

Ne mozes reci za ljude koji se ozbiljno bave tim stvarima,da su sizofrenicari i lazovi,samo zato sto ti imas neku svoju teoriju i stav o tome.
Na stranu stavljam te neke "samozvane" gatare,vidovnjake i ostale koji u tu grupu spadaju,ali za bioenergrticare,da govoris da su sizofrenicari,a vec toliko dokaza postoji o bioenergiji?!!!
Sizofrenija je psihicko oboljenje-stanje,u koje se ne dolazi tako sto se ljudi zanimaju za paranormalne stvari,i tema o Indigo deci sigurno nece nikoga toliko uzbuditi preko javnog servisa,kao sto zbunjuje i zaludjuje svakodnevni pregled vesti dana i politika kao najvaznija vest u zivotu pojedinca...
Ako ostale televizije i mediji sirom sveta pominju ovakve teme,zasto se ne bi i na RTS-u nasla jedna od takvih???
A bilo je par slicnih,pa niko nije "posizofrenisao" od gledalaca...
Mentalno zdravlje ljudi se nece sacuvati tako sto ce se preko tv-a kriti mnoge stvari ili se uopste nece pominjati...Pusti te price,pa tv nam i sada kroji zivot,naravno ko to sebi dopusti...
Ne zelim nikako da ulazim u raspravu,i imas potpuno pravo da imas svoj licni stav o ovoj temi,ali moras znati da postoje i ljudi sa drugacijim pogledom na sve to...
Po meni,ta tema i moze i ne mora da se nadje u emisiji "Kljuc",ali ne vidim ni razlog da budem protiv...
Srdacan pozdrav!!!

hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 12, 2007 9:00 am Odgovoriti sa citatom

Bioenergija se plasira po principu "nece da skodi" i "ko zna kako bi bilo da nisi isao/isla na tretman". Uopste nije dokazana. Ne znam ni za jedno ozbiljno ispitivanje koje se tim fenomenom bavilo. U tom smislu ako je kod nekih ljudi doslo do rezultata, koji nisu iluzije, do istog je doslo i primenom placebo lekova. A to je eksperimentalno utvrdjen efekat. Jednostavno ljudsko telo ima veliku regenerativnu moc, i verovanje da neki metod moze da pomogne moze kod nekih ljudi da oslobodi takvu moc i dozvoli svom organizmu da sam sebe izleci.

Verujem da moze da skodi, jer medju bioenergeticarima ima i hipnotizera koji mogu i da naude coveku ako su zli.
Hipnoza je nesto sto realno postoji. Bioenergija nije dokazana. Mozda postoji, mozda ne. Zasto bi rts pored toliko drustvenih problema pravio emisije o tome, osim da ismeje verovanje u paranormalne stvari.

Od verovanja u paranormalne stvari, do magijskog nacina razmisljanja i sujeverja mali je korak. A ljudima koji tako razmisljaju mnogo je lakse manipulisati. Eto ti i odgovora na pitanje zasto su proroci i vidovnjaci dobili svoj kutak u medijskom prostoru bivseg rezima. Nije sve to izraslo slucajno, ni spontano. Naprotiv, ispiranje mozga je dugotrajan, sistmatski process i zahteva pogodnu atmosferu i regresiju na primitivnije oblike razmisljanja.

quasar
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Pridružio: 01 Maj 2007
Teme: 0
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 12, 2007 2:16 pm Odgovoriti sa citatom

Gde su deca, a gde su odrasli možete pronaći i u Bibliji

Citat:
1. U taj čas pristupiše učenici k Isusu govoreći: ko je dakle najveći u carstvu nebeskome?

2. I dozva Isus dijete, i postavi ga među njih,

3. I reče im: Zaista vam kažem, ako se ne povratite i ne budete kao djeca, nećete ući u carstvo nebesko.

4. Koji se dakle ponizi kao dijete ovo, onaj je najveći u carstvu nebeskome.

5. I koji primi takovo dijete u ime moje, mene prima.

6. A koji sablazni jednoga od ovijeh malijeh koji vjeruju mene, bolje bi mu bilo da se objesi kamen vodenični o vratu njegovu, i da potone u dubinu morsku.

Jevanđelje po Mateju 18:1-6

E da, i da odgovorim Hmu - verovanje da "Ja nisam telo" može se naći recimo u Sarva-Sara Upanišadi, što znači da ne pripada isključivo Vaišnavizmu, već milijarda Indijaca minus ateisti veruju u to. Mogu da te razumem što ti se to čini autistično, jer si ti odrastao i vaspitan u Hrišćanskoj civilizaciji - međutim tamo u Indiji je to savršeno normalno što veruju tako.

Čini mi se da sve svetske religije pričaju o istom Idealu, koristeći različite konstrukte, baš kao što euklidska i neeuklidska geometrija pričaju o istoj stvarnosti samo drugačijim setom aksioma. Imajući ovo u vidu ne smejem se više nijednoj religiji, niti želim da sudim bilo kome, da ne bih dobio isti kriterijum istom merom za sopstvena nesavršena dela, što je i rečeno u Bibliji - ne sudi.

Potrebno nam je svima više tolerancije što se verskih pitanja tiče (jer se tu vrlo lako rađa netolerancija, lakše nego u nauci, zbog odsustva objektivnog naučnog metoda). Ta pitanja u društvu treba da regulišu ustav i zakoni.

Što se TV-a tiče, voleo bih da ima više emisija o nauci, o naučnom metodu itd. Ispašće da je nauka nekad bila popularnija zbog Marxovog dijalektičkog materijalizma?!?! Dajte ljudi reprizirajte Kosmos od Karla Sagana, da uživam malko i ja, iako je 26 godina ili tako nešto prošlo. Nema više tako dobre naučne emisije.

Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt.
- Abraham Lincoln
hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 12, 2007 10:04 pm Odgovoriti sa citatom

Kad vec citiras bibliju - moram da ti kazem da ja licno uopste ne volim kad se neko poziva na bibliju. Sve se moze opravdati citatom iz biblije. Isto kao i citatom bilo koje knjige koju postavis kao aksiom. Bibliju su pisali ljudi u odredjenom kontekstu - stari zavet je narocito zbirka prica od pre par hiljada godina.

Iskreno, ni hriscanski kalup mi uopste ne odgovara. Ima i tu dosta ludila.
Svasta se nagomilalo od Hrista do danas.

Iz hriscanstva izuzetno cenim nekoliko stavova koje je Hrist izrekao, a mislim da ih ljudi bas i ne shvataju ili nakaradno shvataju. A i kako bi? Kad im neko uvali umesto par strana jasnog uputstva za zivot, par hiljada strana konfuznog teksta gde se za bilo koju tvrdnju moze naci osnova...

U bibliji i medju formalnim hriscanima ima tako puno shizofrenicnih nacina razmisljanja. Cak i taj eksterni dualizam dobra i zla - Bog/djavo, andjeli/djavoli, raj/pakao, dobri/zli ljudi... tolike besmislene pretnje - narocito stari zavet vrvi od njih - to su sasvim ocigledno pisali ljudi i sve su to verujem gluposti dodane da zaplase i stave pod kontrolu.... ipak je hriscanstvo proslo kroz fazu toga da bude zvanicna religija jednog carstva u propadanju... i kroz faze mracnog srednjeg veka... a stari zavet mu je nakalemljen bez ikakvih ozbiljnih razloga.... Hrist je valjda upravo i stradao od onih cije su glave bile pune staro zavetnih "istina". Rimljani su bili samo izvrsioci zarad mira u provinciji. Pravi protivnik Hrista bili su jevrejski svestenici odrasli na kalupu starog zaveta i slicnih prica za zastrasivanje. Hrist je taj kalup hteo da razbije i zato je i navukao njihov bes. I onda se kad je Hrist nestao sa scene, nasli neki pametnjakovici da prave kompilacije nespojivih stvari.

mislim da su u osnovi sve religije koje sire iluzije i narocito one koje zastrasuju ljude, jedan od bitnijih izvora shizofrenije
i ne sumnjam da u svakoj ima ponesto mudro, ali stvarno nemam nameru da provedem ceo zivot proucavajuci neki kalup koji su ipak napravili ljudi i razdvajajuci u njemu gluposti od mudrosti.....

sto se mene tice prosecnom hriscaninu treba zapleniti bibliju dok ne nauci dva osnovna zakona koja je Hrist ostavio iza sebe. Cela biblija samo siri pricu, siri strah, i zamazuje sustinu...

hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Maj 13, 2007 12:18 am Odgovoriti sa citatom

Hm, da,

quasar,
moj prethodni odgovor se nije odnosio na tvoj citat iz biblije. Tvoj citat mi je ok. Verovatno jer dolazi iz Novog Zaveta. Nekako me sama ideja citiranja biblije podsetila na neke rasprave koje sam vidjao po internetu i uopste gde se svasta dokazuje citiranjem biblije.

Meni je ovo zanimljivo:
"Zaista vam kažem, ako se ne povratite i ne budete kao djeca, nećete ući u carstvo nebesko."
carstvo nebesko shvatam vise kao stanje duha nego kao neki raj posle smrti, tako da izbegavam zamku stapa i sargarepe.

nego interesuje me ovo "biti kao deca".
Kako bi to sve mogli da shvatimo?
Ima razne dece. Kako bi mogli da generalizujemo i kazemo sta u ovom kontekstu znaci biti kao deca?
Npr. mozda:
Deca su otvorena da uce nove stvari, radoznala, vole da se igraju, nisu toliko opterecena novcem i poslom, ne pretenduju da sve znaju, ne shvataju sve preozbiljno, nisu fanaticni branioci kalupa, imaju vise poverenja u ljude ...

kako shvatiti to "biti kao deca"?

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Fenomeni Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!