NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Promena pola

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 41, 42, 43  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Promena pola
Autor Poruka
boksi
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 20 Feb 2009
Teme: 3
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Jun 11, 2009 9:18 pm Odgovoriti sa citatom

Nikada necu moci ni da predpostavim kako je nekom ko usled nekog poremecaja, oseca da je zarobljen u telu koje ne oseca svojim ... kako je njemu kada se pogleda u ogledalo ... Koliko ta osoba moze da pati zbog toga, to samo ona zna...
Strasna je pomisao na tako nesto, a kamoli osecaj koji imaju takve osobe . Koliko je surov i tezak takav zivot ?
Po meni to ne moze da se poredi sa problemima sa kojima se kroz zivot srecu homosekualci ili lezbejke.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
GluMica
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 26 Okt 2007
Teme: 90

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Jun 11, 2009 10:05 pm Odgovoriti sa citatom

boksi ::
Nikada necu moci ni da predpostavim kako je nekom ko usled nekog poremecaja, oseca da je zarobljen u telu koje ne oseca svojim ... kako je njemu kada se pogleda u ogledalo ... Koliko ta osoba moze da pati zbog toga, to samo ona zna...
Strasna je pomisao na tako nesto, a kamoli osecaj koji imaju takve osobe . Koliko je surov i tezak takav zivot ?
Po meni to ne moze da se poredi sa problemima sa kojima se kroz zivot srecu homosekualci ili lezbejke.

Postoji svasta..

Budi srecan sto se to tebi ne desava! Wink

oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

If I am not the producer I would be an astronaut.
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Jun 12, 2009 1:05 am Odgovoriti sa citatom

JovanovicZ ::

boldovani tekst si ubola kao da me poznaješ Smile sve se slažemo. E sad kurziv tekst koji sam gore podvukao je diskutabilan, jer mene je baš briga šta drugi misle, ja nemam ništa protiv da je neko nenormalan ( u smislu da je drugačiji od većine), ja sam protiv da tu svoju nenormalnost propagira kao nešto što je normalno, pa ne pada mi na pamet da odem u gej bar da tražim devojku... Isto tako ne volim da mi se po tv-u, novinama i ulici prave parade nakaza i propagiraju svoje vrednosti kao normalne... ako me razumeš...
Znači ne bih ja njih tukao kao oni nacisti ali da sam neka vlast nikad ne bi dobili zakon da dva muškarca ili dve žene svejedno usvajaju decu, žene se udaju u crkvi ili eto sad najnoviji primer rađaju decu... Bolest, obest, egzibicionizam... svejedno neka drže to u svoja četiri zida i ok je, ja nisam izašao na tv sa stavom da je normalno da se dvoje suprotnog pola venčaju i da mi smeta što druga strana ( poremećeni seksualci) uskraćuju pravo da budem normalan. A uskraćuju ga samim tim što se iz petnih žila na svim medijima trude da me ubede da je analni sex normalna stvar... Jok ja, dok sam živ biće muško plus žensko jednako dete. Sve ostalo su izopačenosti vremena u kome živimo. I ako mi nekad bože zdravlje priroda podari sina koji mi jednog dana dođe kući sa momkom ubiću boga u njemu od batina, jeste zvučim kao neandertalac, ali ako i pored vaspitanja da to nije normalno on odluči da jeste moraće da popije neku vaspitnu meru... dobro ne bih ga baš možda istuko ali za kaznu bih platio neke dve tri tete da ga drže u sobi zaključanog dva dana bez leba i vode i nauče lepotama normalnosti... Wink Laughing

Jasno! Wink Ok... ne voliš eksponiranje svega toga, slažem se.

Ali:

boksi ::

Jel da da je boksi u pravu? Wink Mislim onako, pošteno...
Kad isključimo to bahato eksponiranje, mamatata nenormalnosti (rađanje dece), propagiranje nekih perverzija... ipak je teško onom ko je u nekoj sasvim drugoj koži i mora to da trpi... svaki minut, svaki sat, svaki dan, mesec godinu... do kraja života.
Ove ljude razumem jer je ipak u pitanju nešto s čime se rađaš, bez ikakvog izbora taj hormon (ili šta već), upravlja tvojim životom... Ovi gejevi... za njih ne znam. Verovatno su i oni bolesni, ne znam ne mogu da se odlučim šta je problem kod njih.
Oni su danas više postali kao neki brend, sa svojim eksponiranjem i vikanjem na sav glas... neću o njima. Već počinju polako da me nerviraju...
Evo i sam naziv emisije: "promena pola - telo kao zamka", sve govori... Moje mišljenje u vezi njih je najviše promenila činjenica da im se sve, osim pola - definiše pre samog rođenja. Znači došao si na ovaj svet ni kriv ni dužan, zarobljen tek tako... Mislim da se i ti slažeš sa ovim, u dubini duše Smile

I eto. Razumem ih, stvarno ih razumem. Družila bih se sa transeksualcem, nemam problema s tim... ama baš nikakvih. A opet, ne mogu da pravdam ovo rađanje dece... to je već hir.
Valjda.
Možda će ovo zvučati baš onako, fašistički. Ali smatram da (stvarno mi je teško da kažem a da ne zvuči grubo)... dakle, ako su već rođeni takvi. I ako im je već sad, konačno - u 21. veku data šansa da budu ono što jesu, da se bolje osećaju... pa verovatno bi trebali pogledati životu u lice i reći, da ne bi trebali da imaju decu... Embarassed Ako ništa, ono mi intuicija govori šta jeste, a šta nije u redu...

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
tratincica
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 01 Feb 2007
Teme: 8

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Jun 12, 2009 10:29 am Odgovoriti sa citatom

Ja sam jedna od onih koji ne veruju u treci pol. Sorry...
Ja na pol ne gledam samo kao na seksualne karakteristike ili kao misao, vec i kao iskustvo...

Posto mi muskarci nisu poznati, tj. ne znam kakava su njihova iskustva, mogu da govorim samo o zenama.
Zena je potpuna samo ako je od rodjenja dozivljavaju kao zenu, ako se prema njoj ponasaju kao prema zeni... ako ne iskusi sta je to zena u potpunosti...

Ne mislim da neko ko nije doziveo npr. pms moze da bude potpuna zena... Sorry... mozda sam ja ogranicena, ali neko ko je ziveo kao muskarac, ne moze da dozivi ono sto sam ja dozivela kao zena od svojih 28 godina...

A za mene su ovo lezbejke... ako nista drugo... ne mogu da upraznjavaju heteroseksualni seks... Rolling Eyes

Shameless self-promotion: www.conquiztador.rs
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Jun 12, 2009 3:07 pm Odgovoriti sa citatom

Slobodno recite da sam staromodna, ali mislim da narod ima previše vremena, pa im se i hormoni onda uspale i misli progesteron da je testosteron... ili obrnuto, ili neki treći, recimo.
Terapija koju bi možda valjalo primeniti pre skalpela je i odvesti dotičnu osobu u Bosnu, u neko zdravo selo, da mu se prebaci sklopka, poslati u JNA ili već nešto...

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Jun 14, 2009 6:11 pm Odgovoriti sa citatom

Press ::
Ćerka Šer i Sonija Bonoa menja pol

Čestiti Bono, jedina ćerka slavne Šer i Sonija Bonoa, odlučila je da promeni pol!

Nakon borbe duge dvadeset godina i (tada) šokantnog priznanja da je lezbijka, Čestiti, odnosno Čez, na ovaj drastičan korak odlučila se u 39. godini, zato što, kako prenosi njen portparol, ne može više da trpi činjenicu da je muškarac zarobljen u telu žene.

- Nakon mnogo godina razmišljanja, Čez je doneo hrabru odluku i odlučio da oda počast svom pravom identitetu. Ponosan je zbog svoje odluke i zahvalan svima koji ga podržavaju. Čezova želja je da njegov postupak promeni mišljenja ljudi po tom pitanju, baš kao što je pre dvadeset godina bilo sa priznanjem o seksualnosti - rekao je njen/njegov portparol.

Muškobanjasta ćerka pevačke zvezde slavnoj majci oduvek je zadavala probleme - još kao mala devojčica vreme je provodila igrajući se automobilčićima i vojnicima, a majku je zatim šokirala priznanjem da je lezbijka. Uskoro je, kao i veliki broj druge dece slavnih žitelja Holivuda, zaglavila u paklu droge i alkohola, a nakon što je Šer na rehabilitaciju ćerke potrošila daleko više novca nego na svoje plastične operacije, Čestiti je dogurala do depresije i gigantske težine od preko sto kilograma.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 16, 2009 6:54 pm Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
Nakon borbe duge dvadeset godina i (tada) šokantnog priznanja da je lezbijka, Čestiti, odnosno Čez, na ovaj drastičan korak odlučila se u 39. godini, zato što, kako prenosi njen portparol, ne može više da trpi činjenicu da je muškarac zarobljen u telu žene.

- Nakon mnogo godina razmišljanja, Čez je doneo hrabru odluku i odlučio da oda počast svom pravom identitetu. Ponosan je zbog svoje odluke i zahvalan svima koji ga podržavaju. Čezova želja je da njegov postupak promeni mišljenja ljudi po tom pitanju, baš kao što je pre dvadeset godina bilo sa priznanjem o seksualnosti - rekao je njen/njegov portparol.

Muškobanjasta ćerka pevačke zvezde slavnoj majci oduvek je zadavala probleme - još kao mala devojčica vreme je provodila igrajući se automobilčićima i vojnicima, a majku je zatim šokirala priznanjem da je lezbijka. Uskoro je, kao i veliki broj druge dece slavnih žitelja Holivuda, zaglavila u paklu droge i alkohola, a nakon što je Šer na rehabilitaciju ćerke potrošila daleko više novca nego na svoje plastične operacije, Čestiti je dogurala do depresije i gigantske težine od preko sto kilograma.

Prvo izvini što sam morao da citiram prethodni post... brže je boldovati zanimljive delove. ok. šta se promenilo u poslednjih 20 godina konkretno u našem društvu (u Srbiji) po pitanju priznavanja tih sloboda, jer to i jesu slobode slagali se mi ili ne je li normalno ili nije svako ima pravo da bude gej ili strejt. Nasilje nad njima ne opravdavam. Ništa se nije promenilo i nema ni naznaka da će se promeniti u bližoj budućnosti. A poslednji ceo pasus, pošto opisuje detinjstvo bolesnice, možda sadrži uzroke njenog trenutnog mentalnog stanja, ipak je žena wanna be boy to potiskivala u sebi 20!? godina... Jadna joj majka. Wink još droga alkohol razvrat orgijanje i ostala "zadovoljstva" razmažene dečurlije i ishod je poznat...

I ja sam se igrao nekakvim lutkama pa ne želim sad da budem žena. Mislim koj razlog... Laughing i Vanja samo još da napomenem da pitanja nisu postavljana tebi direktno (mada bi bilo lepo da odgovoriš) već sam pisao generalno, svima koji čitaju. Smile

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Jun 17, 2009 12:14 am Odgovoriti sa citatom

Ako me pitas, potpisala bih onaj deo (o kome si govorio) o njenom/njegovom detinjstvu pre odluke.
Ko zna...
Mozda ne bi pala u ruke depresije da je to ranije uradila. A mozda ne bi bila ni takav buntovnik.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
musicmaster
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 17 Apr 2009
Teme: 7
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Jun 17, 2009 3:20 am Odgovoriti sa citatom

Šta mislite o tome da je većina tih osoba koje tvrde da nisu u svom telu itd,
samo žešće razmažene na veoma, veoma pogrešan način?
Recimo deca Ozi Ozburna....
Pa i ćerka ili sin poznatog U2 frontmena.
Primer najgorih kretena koje zemlja hrani.
A takvi, "za divno čudo" imaju dovoljno sredstava za promenu pola.

Nemojte da me shvatite pogrešno,
ali mislim da bih prema takvima bio gori od Hitlera.
3 puta.... 25 puta gori.

U svemir bih ja to katapultirao da ih pritisak sredi kako treba.
Da im promeni telo.

Živeo smak sveta.

Promeniću svoje primitivno, srpsko mišljenje kada budemo
počeli da se rađamo kao hermafroditi, dvopolni organizmi.

Free Exchange here!
Day for Good Night, at no cost - at all! ... ♫♪♫♪
[size=8:5545ee73c3]Women might be able to fake orgasms. But men can fake a whole relationship.[/size:5545ee73c3]
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Jun 17, 2009 3:29 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
Pregled emisije:

Zoran Rakić: Transvestitima se nazivaju osobe koje oblače odeću drugog pola, postoje dve grupe, jedna je transseksualne osobe o kojima govorimo večeras, koje to rade jer se prirodno osećaju tako, jer je njihov doživljaj sebe u tom polu koju odeću žele da nose, a transvestiti oblače odeću drugog pola zbog neuobičajenog načina erotskog uzbudjivanja.

Razvoj transseksualnosti počinje još u prenatalnom periodu, ali se tada on ne može medicinski utvrditi. Kada postajemo sigurni da se o tome radi, to je u pubertetu. To se utrdjuje na osnovu ponašanja, i najranije to možemo utvrditi u predškolskom dobu, ali tada nismo sigurni, treba sačekati pubertet.

Transseksualna osoba je orijentisana kao homoseksualna jer je u telu pola koje nije njegov mozak prihvatio kao svoj, ali to nije isključivo tako.

Transseksualnost je poremećaj u razvoju, rodnog identiteta. Statistički postoje 3-4 osobe na 100 000 stanovnika, dakle u našoj zemlji ima oko 300 takvih osoba.

Prvo gledam kod pacijenata kako izgledaju, kako se ponašaju, od svih tih spoljnih i unutrašnjih detalja se sklapa slika. Najbitnije za odluku o tome da li ću kao psihijatar dozvoliti operaciju je doživljaj tela te osobe. Taj odnos prema sopstvenom telu je najvažniji za odluku da li će uslediti operacija. Što se njihovih roditelja tiče, moj prvi cilj je da roditelji razumeju tu stvar. Taj problem. Svi roditelji na kraju počnu da razumeju tu stvar. Neki brzo, a nekima su potrebne godine.

Ono što se menja su telesne polne odlike, ali rodna pripadnost se ne menja, psihijatar kod njih ne menja ništa.

Prvi pacijent koji je promenio pol uzeo je ime doktora jer ga je osećao kao svog roditelja.

Ključna reč:

U kontekstu u kome pričamo, pitanje ženskosti ili muškosti nije pitanje ličnog izbora nego prirode.

http://www.natasa-miljkovic.co.....php?t=2790

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 41, 42, 43  Sledeci
Strana 42 od 43

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Vaša novogodišnja jelka 2011/2012 Saša Uto Jan 03, 2012 12:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Jednog dana Ona vredi milijona Čet Maj 07, 2009 3:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Trudnice u Srbiji, ko je lud da radja decu daki77 Sre Maj 06, 2009 7:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Zatvori Vanja Sub Apr 19, 2008 12:04 am  Pogledaj zadnje poruke
vidla zaba da se konj potkiva pa i ona digla noge!! vlaky Ned Apr 15, 2007 8:37 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!