NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

preživeti ekskurziju

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

preživeti ekskurziju
Autor Poruka
Sidewalk
Novajlija
Novajlija

Pol: ?
Pridružio: 21 Maj 2007
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sre Maj 23, 2007 8:23 am Odgovoriti sa citatom

to implicira da klinci sedmično provedu maksimalno 1.25 dana u školi a ostatak vremena, tj. 5.75 dana u sedmici, su pepušteni porodici....
...apsolutno tacno...
...s`tim sto su od tih 5.75 dana u sedmici, deca verovatno vise prepustena sama sebi, opet pretpostavljam da znacajan deo krivice nose roditelji...
I onda ne bi trebalo da nas preterano zapanjuje cinjenica pronalazenja novih kvazi-uzora, nekih pogresnih modela ponasanja...
Ipak su neke nase generacije (kasna sedmica u godini "proizvodnje" je u pitanju) i pored svega sto je odrastanje u devedesetim modifikovalo na zlo, nekako "postali ljudi". Mozda je razlog u tome sto se svaka naredna generacija sve vise udaljuje od porodice, sto opet ima logican koren u ekonomsko-politickoj situaciji, jer su roditelji bili suvise umorni od borbe za egzistenciju i zadrzavanje posla na kom nista ne ide da bi kad dodju kuci imali snage da smisaono popricaju sa svojom decom. To guranje problema odrastanja pod tepih godina koje su ostale za nama, sada rezultira da u Srbiji eventualno postoji srednjoskolac koji posle par piva moze da izazove smrt svog druga.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
THE DATES IN CALENDAR ARE CLOSER THEN THEY APPEAR...
dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 11 Jan 2007
Teme: 144

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sre Maj 23, 2007 8:27 am Odgovoriti sa citatom

Kod:
pa ovo jeste strasno a nama su ekskurzije bile nesto sto smo cekali godinama, za sta smo se spremali...ekskurzija ja bila i po koja flasa skrivenog vina, akusticna gitra, poneka nova ljubav, pozajmljene tone sminke i neka sloboda koju kod kuce u tim godinama i nismo bas imali...neznam sta se desava sa ovim novim generacijama

'de ste bre vi to živeli...u diznilendu   

pa nismo ziveli u diznilendu ali nekih 80-tih, kada smo mi isli na ekskurzije, sve je bilo malo drugacije...pitaj mamu Razz Wink

Kimi
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 23 Apr 2007
Teme: 25
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 23, 2007 3:13 pm Odgovoriti sa citatom

dekameron ::
Kod:
pa ovo jeste strasno a nama su ekskurzije bile nesto sto smo cekali godinama, za sta smo se spremali...ekskurzija ja bila i po koja flasa skrivenog vina, akusticna gitra, poneka nova ljubav, pozajmljene tone sminke i neka sloboda koju kod kuce u tim godinama i nismo bas imali...neznam sta se desava sa ovim novim generacijama

pa nismo ziveli u diznilendu ali nekih 80-tih, kada smo mi isli na ekskurzije, sve je bilo malo drugacije...pitaj mamu Razz Wink

moja mama išla na radne akcije, a ne na ekskurzije... Smile

ICE MAN
Ona vredi milijona
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Jan 2007
Teme: 67

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 23, 2007 6:33 pm Odgovoriti sa citatom

Kimi ::
dekameron ::
Kod:

moja mama išla na radne akcije, a ne na ekskurzije... Smile

ne mogu da odolim Laughing i ja sam isla na radne akcije,,Ura Ora" Very Happy , Djerdap 1983, Gracac (licki) 1985, bilo je straaavaaa, pevali smo sa rock grupama, ziveli zajedno nesto poput hippy komune, al sa dosta sljake (radila sam kao crnac Confused ), ali nista nije bilo tesko, bile su brigade sa 50 omladinaca(pa 13 brigada puta 50 ljudi-armija energije), iz celog sveta, dolazile su rock grupe, koncerti, voleli smo se..i taako - mesec dana bez roditelja heej Very Happy ..cak sam dobila Rusku Udarnicku Znacku, na rodjenadnu mi je blilo 500 ljudi Exclamation , jel mozete da zamislite...
eh a na jednoj exurziji na koju je isla moja najmladja sestra (rodjena je 1981g), dogodila se jedna neobicna(ili mozda sasvim uobicajena stvar)-smestili su ih u Hotel u kome su ordinirale prostitutke(Grcka), posle par dana morali su da ih izmeste, jer su gimnazijalci digli revoluciju Mad

Ubistvo zivotinje je samo korak ka ubistvu coveka-Lav Tolstoj
Danijel
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 27 Mar 2007
Teme: 33
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Maj 23, 2007 6:44 pm Odgovoriti sa citatom

Barem ste radili nesto pametno drugovi pioneer

KLARK i Parker
dorian
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 22 Maj 2007
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Maj 23, 2007 10:02 pm Odgovoriti sa citatom

Sve u svemu - poenta je u tome da su exkurzije izgubile svoju prvobitnu funkciju, zar ne?

Uostalom............ zar nije sve u ovoj zemlji otislo u bestraga?
Sta da vam kazem - u planjanskoj Gimnaziji su ove godine propale dve exkurzije zbog lose organizacije. Onda su se pojedinci "nakacili" prvacicima i, shatro, bilo im je extra! Hmmmm...... Question

Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 23, 2007 10:45 pm Odgovoriti sa citatom

Natasa zaista je prilika da dovedes nekog iz ministarstva ( ne znam kojeg ima ih previse Shocked ) i da se pokrene pitanje ukidanja ekskurzija.
U danasnjem sistemu izgubljenih vrednosti zaista je tesko reci ko je kriv, ali odgovornost bi ipak trebala da postoji Confused
Moja majka prosvetni radnik u penziji je pre 10 godina odbila da vodi svoje djake na ekskurziju.
Glavni i osnovni razlog je bila nevidjena borba profesora "organizatora" koju agenciju i koji aranzman odabrati tj. koja agencija daje profesorima najvece dnevnice. Embarassed Mad
O tome koliko se roditelji odricu da bi isfinansirali ekskurziju necu da govorim i koliki trosak daju deci da bi kupovala alkohol i drogu.
Moja majka je cak uzimala na poslednjoj ekskurziji pare od svojih djaka kad su kretali na ekskurziju i davala im koliko je ko trazio, vodila evidenciju iz razloga sto su mnogi "gubili" pare.
Danas su deca nazalost mnogo razularena ( izraz koji je moja pokojna baka koristila za stoku ) Confused

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
milosh
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 24 Apr 2007

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj
Poruka Upisano: Čet Maj 24, 2007 12:59 am Odgovoriti sa citatom

Natasa23 ::
Natasa zaista je prilika da dovedes nekog iz ministarstva ( ne znam kojeg ima ih previse Shocked ) i da se pokrene pitanje ukidanja ekskurzija.

Ma da.. mozda treba ukinuti i skole i vrtice.. Ni tamo deca nisu najbezbednija i svasta moze da se deci.. Najbolje da samo sede kuci i igraju igrice ili gledaju TV.. Cak im treba zabraniti i da se druze sa drugom decom!

Moja majka prosvetni radnik u penziji je pre 10 godina odbila da vodi svoje djake na ekskurziju.
Glavni i osnovni razlog je bila nevidjena borba profesora "organizatora" koju agenciju i koji aranzman odabrati tj. koja agencija daje profesorima najvece dnevnice. Embarassed Mad

Ne znam kakve to veze ima sa bezbednoscu ucenika na ekskurziji.. Tvoja majka ako se nije slagala sa visinom dnevnice vrlo prosto je mogla da ih vrati ucenicima Idea

O tome koliko se roditelji odricu da bi isfinansirali ekskurziju necu da govorim i koliki trosak daju deci da bi kupovala alkohol i drogu.

U tome i jeste glavni problem..Osnovno vaspitanje svakog deteta potice iz porodice!!! Porodica je institucija i roditelji najvise vaspitavaju svoju decu!! Mislis li da moze profesor nekog ucenika da nauci sta znaci i kako izgleda lepo ponasanje!?

Danas su deca nazalost mnogo razularena ( izraz koji je moja pokojna baka koristila za stoku ) Confused

Bez komentara.. Na osnovu cega si to zakljucila i pojasni malo sta znaci izraz koji je tvoja baka koristila za stoku? Pretpostavljam da imas 23 godine, pa se pitam sta li ces tek misliti o deci kada budes imala 2-3 puta vise godina!!?

Natasa Miljkovic ::
najstrašnije stvari se dogadjaju na ekskurzijama.

Na osnovu cega si to zakljucila? Mislim da se nesrece podjednako svuda desavaju.. u skoli, kaficu, ulici, na prakticnoj nastavi...! Ako se potsetimo tragedije na Jastrebcu to nije bila ekskurzija vec pratkicna nastava sumarske skole, a gde bi mogla da bude pratkicna nastava sumarske skole osim negde gde ima dosta sume...

Pre neki dan, najbolji drug je ubio druga jer je bio pijan.

Mislim da nije korektno da tako pricas dok jos nisu poznati svi detalji i okolnosti istrage..

preziveti ekskurziju

Mislim da je sam izbor naslova teme grozan!!

Brodovi su najsigurniji kada su isidreni u luci, ali nismo ih zato napravili..
dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 11 Jan 2007
Teme: 144

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Čet Maj 24, 2007 5:51 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
moja mama išla na radne akcije, a ne na ekskurzije...

neces verovati ali i mene je potakcilo....pruga samac- sarajevo Razz Wink
nema veze, opet pozdravi mamu Wink Smile

greska nastavnog osoblja moze da bude samo u izboru destinacija a nedolicno ponasanje dece ja ipak greska roditelja i tu nastavnici ne mogu nista Confused Confused

Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 24, 2007 11:38 am Odgovoriti sa citatom

milosh ::

Ma da.. mozda treba ukinuti i skole i vrtice.. Ni tamo deca nisu najbezbednija i svasta moze da se deci.. Najbolje da samo sede kuci i igraju igrice ili gledaju TV.. Cak im treba zabraniti i da se druze sa drugom decom!

Skole i vrtice naravno da ne treba ukinuti, naravno da moze da im se svasta desi. Moze da se desi kao sto sam ja videla pre godinu dana kad sam bila u SR da se dvoje meni nepoznate dece igralo ispred zgrade sa ostalom poznatom decom koja se nalazi pored obdanista. Morala sam da ih vratim u vrtic i kazem "vaspitacicama" da su im deca izasla van. Slucajno. Wink
Ne ne treba da sede kod kuce i igraju igrice i gledaju TV, mada ja u tome ne vidim nista strasno ako je dozirano.
Ali skolstvo mora da dozivi svakako veliku REFORMU

Citat:

Ne znam kakve to veze ima sa bezbednoscu ucenika na ekskurziji.. Tvoja majka ako se nije slagala sa visinom dnevnice vrlo prosto je mogla da ih vrati ucenicima Idea

Mogla je da ih vrati ali smatrala je da je bolje ne ucestvovati u prljavoj igri.

Citat:

U tome i jeste glavni problem..Osnovno vaspitanje svakog deteta potice iz porodice!!! Porodica je institucija i roditelji najvise vaspitavaju svoju decu!! Mislis li da moze profesor nekog ucenika da nauci sta znaci i kako izgleda lepo ponasanje!?

Pa koliko ja znam skola je vaspitno-obrazovna ustanova i naravno zbog takvog tvog misljenja i misljenja vecine, zbog linije manjeg otpora profesora i vaspitaca, zbog linije manjeg otpora roditelja zbog individualizma nasuprot kolektivizmu, zbog insistiranja na formi a ne sustini i zbog nerazvijene kreativnosti u jednom drustvu dobijamo logican put dece.
Zbog prihvatanja onog zla koje postoji u Evropi u primesama i zbog glorifikovanja isti zla u vrednosti zbog toga imam takvu danasnjicu u SR Crying or Very sad

Citat:

Bez komentara.. Na osnovu cega si to zakljucila i pojasni malo sta znaci izraz koji je tvoja baka koristila za stoku? Pretpostavljam da imas 23 godine, pa se pitam sta li ces tek misliti o deci kada budes imala 2-3 puta vise godina!!?

Miloshe nemam 23 godine ( los zakljucak ) a isto sam mislila i sa 23. Imam 39 i dvoje dece (6,5 i 4,5 godine ), zivim u zdravom drustvu u "poganoj Evropi".
Nemam vremena da pisem o detaljima jer mnogima sam na ovom forumu poznata. Da si me upoznao shvatio bi mozda sustinu onog sto sam rekla, a mozda i ne , jer ne mozes. Confused

Citat:
najstrašnije stvari se dogadjaju na ekskurzijama.

Na osnovu cega si to zakljucila? Mislim da se nesrece podjednako svuda desavaju.. u skoli, kaficu, ulici, na prakticnoj nastavi...! Ako se potsetimo tragedije na Jastrebcu to nije bila ekskurzija vec pratkicna nastava sumarske skole, a gde bi mogla da bude pratkicna nastava sumarske skole osim negde gde ima dosta sume...

Koliko ja znam oni su izostali sa nastave, a ko je za to odgovoran.

Citat:
Pre neki dan, najbolji drug je ubio druga jer je bio pijan.

Mislim da nije korektno da tako pricas dok jos nisu poznati svi detalji i okolnosti istrage..

I ja sam procitala da je istraga to potvrdila.

Citat:
preziveti ekskurziju

Mislim da je sam izbor naslova teme grozan!!

Izbor je pravi i u pravom trenutku.

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 3 od 7

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Jednog dana Ona vredi milijona Čet Maj 07, 2009 2:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Trudnice u Srbiji, ko je lud da radja decu daki77 Sre Maj 06, 2009 6:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Zatvori Vanja Pet Apr 18, 2008 11:04 pm  Pogledaj zadnje poruke
ko je bogat dekameron Ned Apr 06, 2008 11:55 am  Pogledaj zadnje poruke
vidla zaba da se konj potkiva pa i ona digla noge!! vlaky Ned Apr 15, 2007 7:37 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!