NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

preživeti ekskurziju

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

preživeti ekskurziju
Autor Poruka
Natasa Miljkovic
Urednik emisije
Urednik emisije

Pol: Zenski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 120
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Uto Maj 22, 2007 2:02 pm Odgovoriti sa citatom

najstrašnije stvari se dogadjaju na ekskurzijama.
Pre neki dan, najbolji drug je ubio druga jer je bio pijan.
Arhiva smrtnih slučajeva je ogromna.
Za decu su eksurzije mesto gde žele da oslobode svoje nagone. Jesu li nastavnici obučeni da se nose sa tim, ili sve rade rutinksi.
Kako roditelji da se pomire da je opasnost svuda?

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
tratincica
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 01 Feb 2007
Teme: 8

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Uto Maj 22, 2007 2:22 pm Odgovoriti sa citatom

Pa, koliko sam razumela, nisu rasvetljene sve okolnosti slucaja, tako da je malo nezahvalno komentarisati skorasnja desavanja...
Sta se zaista desilo... ne znamo... a, svako je nevin dok se ne dokaze suprotno...

Elem... sto se tice ekskurzije...
Koliko sam razumela, ekskurzije bi trebalo da imaju neku obrazovnu crtu... medjutim, sve se svodi na to koja ce agencija vise da podmiti direktora...
Za 4 godine srednje skole, isli smo tri puta na ekskurziju... Prvi put u neku rupu pod imenom banja Vrdnik, pa u drugom nismo isli jer je razredna rekla da joj ne pada na pamet da nas bilo gde vodi...
U trecem smo dobili drugu razrednu, isli smo u Vrnjacku Banju od koje smo videli samo sobe i hotel Izvor (valjda), posto je od 4 dana 3,5 pljustala kisa...
I kao poslednji klin u kovcegu naseg skolovanja bila je maturska ekskurzija i odlazak u Budimpestu (za iste pare smo mogli da idemo u Rim, ali nema veze... tamo nema kineskog buvljaka), gde smo videli spomenuti buvljak, tvrdjavu i Balaton u magli....
Sto se tice profesora, mislim da posle prvog odlaska na ekskurziju dizu ruke od svega i nadaju se da osim ispiranja zeludca nece biti ozbiljnijih povreda... na kraju... nisu dovoljno placeni i obuceni da kontrolisu nalete razuzdanih hormona....
Klinci su ... hm... kako da kazem... zivotinje... zivotinje pustene s lanca, tako da bi idealno resenje bilo da se na ekskurziju vodi jedan policajac po glavi ucenika... mada, sumnjam da bi to imalo bilo kakve svrhe...
Doduse, mislim da odnos razrednog prema odeljenju imam veliki uticaj... ako je odnos korektan, prijateljski... ni ucenici nece imati toliku zelju da krse pravila...
Roditelji nemaju sta da se mire... Opasnost zaista jeste svuda... ne samo na ekskurzijama, vec i u svakodnevnom zivotu... i to je upravo taj zivot...

Inace... najveca glupost sa ekskurzije za koju sam cula je svercovanje marihuane u cipeli preko granice... covek se zapita kako pored tolike silne gluposti ljudski rod vec nije izumro...

Shameless self-promotion: www.conquiztador.rs
Sidewalk
Novajlija
Novajlija

Pol: ?
Pridružio: 21 Maj 2007
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Uto Maj 22, 2007 2:55 pm Odgovoriti sa citatom

Ne zelim da zvucim penzionerski,jer sam daleko od toga, ali mi se stvarno cini da danasnji klinci otprilike placaju cenu svega kroz sta smo kao drustvo prosli.
Svaka generacija je imala svoje adolescentske gluposti na ekskurziji, od imitiranja prolaznika, u vremenu prikazanom u "Lajanju na zvezde", preko crnog vina u flasi coca-cole (neko moje vreme)... do ovog danas, sto definitivno zaprepascuje svakog ko ima elementarnog ljudskog i normalnog u sebi.
Posle podsecanja na sve afere sa nastavnicima i dnevnicama u novijoj istoriji prosvete, tenderima za eksukurzije, autobusima koji su po godini proizvodnje blizi onima u "Ko to tamo peva" nego deci koju njima voze, razuman covek koji za neku desetinu godina planira da ima dete i da ga posalje na ekskurziju sledi se od pomisli kakav osecaj ce imati u grudima dok bude mahao detetu, sa nalepljenim osmehom na licu, dok odlazi autobusom... Izgleda da ce ona uputstva tipa : "Nemoj da pijes hladno", "Cuvaj se neprilika" zameniti samo jedna recenica :"Vrati se kuci ziv"...
Mozda su "nestasluci" i "oslobadjanje" danasnjih srednjoskolaca daleko devijantno nad-evoluirali prosecnog prosvetnog radnika koji i dalje pokusava da balansira izmedju svog profesionalnog i licnog zivota, sto naravno nije nikakvo opravdanje za ugaseni zivot.
I mozda bi bilo jako nekorektno distribuirati krivicu iskljucivo na prosvetne radnike, jer ipak, dosta toga treba menjati u porodici, drustvu...
Ono sto je sigurno je da se desilo nesto strasno, i da ce sigurno proci vise vremena nego sto bilo ko od nas zeli da se sa nekih lepih dogadjaja skine ruzna patina...

Danijel
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 27 Mar 2007
Teme: 33
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Maj 22, 2007 3:18 pm Odgovoriti sa citatom

Mene samo lepa secanja vracaju u doba ekskurzije Cool

KLARK i Parker
Sidewalk
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 21 Maj 2007
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 22, 2007 3:33 pm Odgovoriti sa citatom

Danijele, slazem se sa tobom...
I mene...
Iako su nam destinacije bile vise nego "popularne"...
Vrnjacka Banja, Karlovci, Mackov kamen, Fruskogorski manastiri...
Ali nekako mi se cini, ajd`opet mozda godina proizvodnje ima veze sa tim, nekako smo se lakse kapirali, bolje druzili...
Da li su to rudimenti onog "drugarskog sa crvenom maramom" u nama, ili smo mozda drugacije proziveli do ulaska u autobus?
Tesko je reci, jer i generacije koje sad idu na ekskurzije imaju muziku, ljubav, cugu i sve sto uz to ide, ali gde su oni izmedju sebe u svemu tome...
I sta je to sto ih je ucinilo takvima...

A sto se mojih ekskurzija tice... Uvek bih rado spakovao ranac i krenuo opet, pa taman i u Karlovce Smile

THE DATES IN CALENDAR ARE CLOSER THEN THEY APPEAR...

Kimi
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 23 Apr 2007
Teme: 25
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 22, 2007 3:36 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Koliko sam razumela, ekskurzije bi trebalo da imaju neku obrazovnu crtu... medjutim, sve se svodi na to koja ce agencija vise da podmiti direktora...

ima i toga al' ne može se generalizovati

Citat:
Sto se tice profesora, mislim da posle prvog odlaska na ekskurziju dizu ruke od svega i nadaju se da osim ispiranja zeludca nece biti ozbiljnijih povreda... na kraju... nisu dovoljno placeni i obuceni da kontrolisu nalete razuzdanih hormona....
Klinci su ... hm... kako da kazem... zivotinje... zivotinje pustene s lanca, tako da bi idealno resenje bilo da se na ekskurziju vodi jedan policajac po glavi ucenika... mada, sumnjam da bi to imalo bilo kakve svrhe...

ovo je tačno 1/1...trebalo bi voditi policajce na ekskurzije, možda ne baš 1 na svakog učenika, ali bar neka vrsta redara ili lica koje će biti zaduženo za bezbednost učenika...
Citat:
Doduse, mislim da odnos razrednog prema odeljenju imam veliki uticaj... ako je odnos korektan, prijateljski... ni ucenici nece imati toliku zelju da krse pravila...

i ovo je tačno...moj razredni u srednjoj školi je bio extra lik...svi smo bili drugari sa njim...kad smo se recimo opijali na ekskurziji, on je bio sa nama u društvu, nije se napijao, ali smo se družili...znao je da prepozna rizičnu grupu u svom odeljenju (a ja sam se tu prilično dobro kotirao Smile ) i nije bilo nikakvih problema

Citat:
Inace... najveca glupost sa ekskurzije za koju sam cula je svercovanje marihuane u cipeli preko granice... covek se zapita kako pored tolike silne gluposti ljudski rod vec nije izumro..

ne znam šta je tu glupo, to je redovna pojava...na mojoj maturskoj ekskurziji u Budimpeštu, ako se dobro sećam, bio je drugi deal...lika je sačekao rođak koji živi u Segedinu i dao mu dva paketa (5g) vutre

ICE MAN
Danijel
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 27 Mar 2007
Teme: 33
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Maj 22, 2007 3:51 pm Odgovoriti sa citatom

Pa normalno je da se desi neki incident ili tragedija na toliki broj dece treba biti obazriv i spreman na takve poduhvate maletnika i spreciti ih u nastojanju da naprave glupost mladost ludost Cool

KLARK i Parker
klarab
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 22 Jan 2007
Teme: 23
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Uto Maj 22, 2007 3:57 pm Odgovoriti sa citatom

1*Da li su nastavnici obuceni da se nose sa decom na ekskurzijama?-Ne.Klinci su postali katastrofa.Kad sam ja isla u osnovnu mladji su imali neko postovanje ili bolje reci bojali su se 8/maka{kao oni su veliki}.A sad ovi stariji strepe od mladjih generacija.Generacije klinaca od *90 pa na ovamo su sve drcnije,ne mozes im nista reci i nemaju nikakvo postovanje.

2.Kako roditelji da se pomire da je opasnost svuda?Izgleda da odgovr na tako nesto ne postoji.Ne mozes detetu sve ni braniti al *isto tako ne mozes mu sve ni dopustati jer onda nema kraja.

Neko je spomenuo film *Lajanje na zvezde*,jel se secate njihove ekskurzije?Sve je bilo bazirano svi za 1,1 za sve.

Danas je drugacije*Svi za sve i niko za nikog*.Ako nepopijes dovoljno da bacis posle peglu ,ti si niko.U prevodu skolarci ne piju na litre vec hekto-litre.

Pre neki dan mi je tata rekao recenicu koja me je iznenadila*Nas obrazovni sistem pocinje da lici na onu seriju*Nestasne godine*.Pa nismo bas daleko od njih

volim Kit Kat
Kimi
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 23 Apr 2007
Teme: 25
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 22, 2007 4:05 pm Odgovoriti sa citatom

klarab ::

Pre neki dan mi je tata rekao recenicu koja me je iznenadila*Nas obrazovni sistem pocinje da lici na onu seriju*Nestasne godine*.Pa nismo bas daleko od njih

da te dopunim sa "Džukelama"...Amerika,Amerika, bogata i ponosna, Amerika, Amerika...gomila klovnova

dobro ono je Australija, al' slično je to

ICE MAN
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Maj 22, 2007 4:12 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Jesu li nastavnici obučeni da se nose sa tim, ili sve rade rutinksi.
Kako roditelji da se pomire da je opasnost svuda?

Cini mi se da dosta njih to radi rutinski...
Arhiva smrtnih slucajeva je stvarno ogromna... Secam se slucaja u Becicima...
Pa onda Sveti Stefan - tada se prevrnuo turisticki brodic zbog preopterecenja. Limit oko 50 ljudi, a njih 120 se ukrcalo. Optuzili su samo brodara. Nekako mi je normalno da ucitelji/profesori moraju da vode racuna o svemu tome (bar su moji vodili); logicno je da se raspita za sigurnost broda i sl. jer vodi decu sa sobom. Nije ni brodar za odbranu, slazem se, ali profesori su tu bili odgovorni na prvom mestu.

Secam se nekih ekskurzija gde su autobusi bili problem, tj. neispravni i stari autobusi.

Ko je sve tu odgovoran... tesko je zakljuciti...
Profesori jesu na prvom mestu, ali i roditelji imaju ulogu u svemu tome.
Kada direktor skole dobije ponudu za destinaciju, on potpisuje ugovor sa odredjenom turistickom organizacijom tek po dobijanju saglasnosti od roditelja.
Sa druge strane, roditelji moraju da znaju ko ce im voditi dete, ko ce ga paziti tamo...

Da ne ispadne sada hajka na prosvetne radnike, moram da navedem i primer od pre nekoliko godina, kada se na Vlasinskom jezeru udavio jedan ucitelj u pokusaju da spase ucenika koji se vec davio...

Imam dve sestre koje su prosvetni radnici. Do sada su vodile jedno 5 generacija, i moram da kazem da su pre svake eksurzije bile pod velikim pritiskom zbog svega toga, a posle eksurzija su uglavnom isle na bolovanja.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 1 od 7

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Jednog dana Ona vredi milijona Čet Maj 07, 2009 3:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Trudnice u Srbiji, ko je lud da radja decu daki77 Sre Maj 06, 2009 7:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Zatvori Vanja Sub Apr 19, 2008 12:04 am  Pogledaj zadnje poruke
ko je bogat dekameron Ned Apr 06, 2008 12:55 pm  Pogledaj zadnje poruke
vidla zaba da se konj potkiva pa i ona digla noge!! vlaky Ned Apr 15, 2007 8:37 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!