NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Kradja beba

Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Kradja beba
Autor Poruka
Vladimir Banić
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Muski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 54
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pon Jun 04, 2007 3:32 pm Odgovoriti sa citatom

izvolite...

Pregled emisije

Nikola Šegrt (roditelj):

- Bila je prva trudnoća, što je jako bitno. Nismo znali od čega nam je dete umrlo, čekali smo 4 meseca rezultate obdukcije.
- Nisam mogao da izvršim identifikaciju leša bebe, koja je propisana zakonom.
- Nisu mi dozvolili da sahranim dete i da snosim troškove sahrane. Načelnik u Višegradskoj rekao mi je da je obaveza njihove ustanove da snose troškove sahrane za dete do 40 dana starosti koje je preminulo u njihovoj ustanovi.
- Došli smo do zaključka da bolnica nikada nije sahranila naše dete i da mu se gubi svaki trag od bolnice do groblja.
Ključna reč: Znam da nema budućnosti ako se ne raščisti s prošlošću.

Mirijana Novokmet (roditelj, predstavnik beogradske grupe roditelja):

- Nismo sahranili svoje dete, nije nam bilo dozvoljeno.
- Želela sam da se pridružim ostalim roditeljima, da zajedno rešimo tu rak ranu koja nas muči godinama.
- Nailazili smo na zid ćutanja u institucijama, ali smo uvek nailazili i na ljude dobre volje koji su želeli da nam pomognu.
- Sa ministrom zdravlja nismo uspeli da ostvarimo nikakav kontakt.
- Nisu imali na formularu obdukcionog nalaza ni podatak o tome ko je vodio trudnoću.
- Roditelji se 5 godina vrte u krug. Sve institucije nas vrte u krug.
- Zdravstvene ustanove nam ne dozvoljavaju uvid u dokumentaciju.
- Nije nama cilj krivično gonjenje.
- Nek se MUP pozabavi našim problemima. Nek nađu tela.
Ključna reč: Istrajaću dok ne saznam istinu.

Goran Ranđelović (roditelj):

- Nakon što su nam umrle obe bebe, nismo izvršili identifikaciju.
- Neonatologija nije izvršila obdukciju a kremirali su bebe, što po zakonu ne bi smeli da urade. Bebe su stavljali u plastične kese, koje niko nije proveravao. Te bebe kremirane su odjednom.
- Niko nije tražio od roditelja dozvolu za kremiranje. Sprečavali su roditelje da dođu do izvoda.
- Kalupi nisu krunski dokaz, već da li telo postoji ili ne. Gospodin Tomica Milosavljević i Ministarstvo zdravlja imali su 5 godina da nešto urade, a ništa nisu uradili.
- Nekada su deca išla u Višegrad, a danas se to dešava u Višegradskoj ulici. Na taj način je ovo janjičarski postupak.
Ključna reč: Lako se može doći od rešenja.

Dana Mihajlović (načelnik zdravstvene inspekcije):

- Mi u Ministarstvu zdravlja smo od početka vrlo ozbiljno prišli ovom problemu, jer je nacionalni interes ove države da se dođe do istine.
- Tvrdim da smo mi dali svoj maksimum, dolazeći do činjenica koje su možda mogle biti neka polazna konstatacija za istražne organe.
- Ni u jednom slučaju nismo mogli izricati sankcije.
- Nije dozvoljeno ni kremiranje ni sahranjivanje bez volje onog ko raspolaže sa telom preminulog.
- Tela zdravstvene komore će moći da kažnjavaju ovakve slučajeve i profesionalno i moralno, i oduzimaće licence za rad.
- Tela treba da nalazi Ministarstvo zdravlja.
Ključna reč: Medicinska dokumentacija vođena je suprotno zakonu. Mi smo konstatacije dostavili nadležnim organima.

Živoradka Dacin (predsednik Anketnog odbora):

- Ulazili smo u pojedinosti svih predmeta. Hteli da pomognemo svim roditeljima.
- Anketni odbor došao je do zaključka da treba uraditi deblokadu MUP-a i Tužilaštva.
- Nijedna optužnica nije podignuta za krađu beba. Nijedan predmet nije otvoren zbog fenomena zastarelosti. Zastarelost treba skinuti.
- Mislim da je sve ovo genocid nad roditeljima.
- Postoje roditelji koji se pozivaju na ista imena.
- Ovde nedostaje predmet Republičkog javnog tužilaštva. Ključ je u njima.
Ključna reč: Roditelji s razlogom sumnjaju u istinitost podataka.

Srbislav Ranđelović (glavni policijski savetnik):

- Smatram da je neko od predstavnika Tužilaštva morao biti ovde u emisji.
- Sve prijave su uglavnom odbačene zbog zastarelosti slučaja i nedostatka dokaza.
- Od 2001. do 2006. godine stiglo je ukupno 1339 prijava.
- Nijedna optužnica nije podignuta.
- Da li su leševi nađeni – to je u nadležnosti Ministarstva zdravlja. Problem je put od bolnice do groblja i način na koji je vršeno sahranjivanje.
Ključna reč: Znamo da postoji problem koji moramo da rešimo.

Radomir Vujačić (istražni sudija, Niš):

- Deca se na neki način uništavaju ili prodaju.
- Imao sam 70 zahteva. 70 roditelja imalo je istu priču.
- SUP je odradio pošteno svoj posao.
- Što se tiče Suda, istražnih sudija i njihovog posla, garantujem vam da je sve odrađeno skoro do kraja i vraćeno Tužilaštvu.
- Garantujem vam da nijedan slučaj ne postoji u Sudu.
Ključna reč: Imam poverenja u svoju državu i njene organe. Verujem da će neko stati na put mafiji. Na muku ovih porodica neko živi, a to je veliki greh.

---------------
Prilog:

Dragan Teresković (agencija "Zipa"):

- Nadležnost naše agencije su poslovi bezbednosti u skoro svim oblastima.
- U opisu nam je pronalaženje nestalih lica i predmeta, a bebe su svakako u tom delu.
- Za nas je validan način - potvrda DNK nalaza.
- Susreti nađene dece izgledaju veoma tragično. Prave majke dolaze u stanju šoka.

Autor pregleda emisije: Vanja

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Danijel
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pol: ?
Pridružio: 27 Mar 2007
Teme: 33
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Jun 04, 2007 3:35 pm Odgovoriti sa citatom

Hvala

KLARK i Parker
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Jun 04, 2007 10:37 pm Odgovoriti sa citatom

JEZIVO! Confused

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Borsky
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 23 Apr 2007
Teme: 78
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Jun 04, 2007 10:46 pm Odgovoriti sa citatom

ovom temom je "zagrebano" prilično ..... svaka čast na hrabrosti.

... Borsky ONLINE ...
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Jun 04, 2007 11:16 pm Odgovoriti sa citatom

Kljucno pitanje je bilo pravo.

Nazalost su se odgovori "nadleznih" institucija na kraju uvek svodile "Predji brigo na drugoga"....naprimer:

"Drzava je duzna da ovo resi a ako ne moze da kaze roditeljima kome da se obrate...." Confused Pravo lice birokratije i pravni "jatak" za korupciju i ovakav jeziv vid kriminala.

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
Branislav
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 04 Jun 2007
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 05, 2007 12:17 am Odgovoriti sa citatom

Vladimir Banić ::
izvolite...

Veliki pozdrav za voditeljku emisije "Kljuc"! Prvi put sam na Vasem sajtu! Imao sam jako lose iskustvo koje je vezano za ovu temu. Nije u pitanju kradja bebe vec nemar pre, za vreme i posle porodjaja moje sestre. Porodjaj je obavljen u Klinickom centru Srbije u Visegradskoj ulici 19.06.2006 godine. Ovo je probno javljanje. Molim Vas da mi potvrdite da li na ovaj nacin mogu da iznesem sve sto mi je poznato u vezi sa ovim slucajem? Ocekujem Vas odgovor!
Pozdravljam Natasinu hrabrost vezano za temu koju je veceras obradjivala!

Eric Cantona
On Hiatus
On Hiatus

Pridružio: 25 Jan 2007
Teme: 291
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj
Poruka Upisano: Uto Jun 05, 2007 12:19 am Odgovoriti sa citatom

Lekarske greske - link, tema obradjivana vec ja mislim 2 puta, i verovatno ce opet Wink najbolje tamo iznesi svoj komentar, ili otvori novu temu u okviru foruma "Predlozi tema".

Njen je osmeh cudestan, njen je osmeh srece definicija, njen je osmeh radostan, njen je osmeh radosna policija, njen je osmeh reka, more, njen je osmeh para brdo, planina, njen je osmeh dorucak, njen je osmeh leba, luk i slanina.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu su licno moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 05, 2007 12:20 am Odgovoriti sa citatom

Branislave dobro dosao!

Slobodno iznesi svoje iskustvo, diskusija ce odrediti koliko je vezano ili nije. Forum je tu za slobodu govora.
Wink

Erice, prvo da vidimo o cemu je rec, lako ce se premestiti u odgovarajuci deo.

Branislav
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 04 Jun 2007
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 05, 2007 12:42 am Odgovoriti sa citatom

Sasa, hvala na podrsci!

Erice, mislim da nije u pitanju lekarska greska vec bezobrazluk.

Moja sestra je primljena u petak 16.06.2006 na odjel za porodilje a carskim rezom porodjena u ponedeljak 19.06.2006. Posto je bio vikend, znaci opustena situacija, tek u ponedeljak u 9h ujutro primjecena je moguca ugrozenost ploda i naredjen hitan carski rez koji je obavljen tek 15.15h. Sve vrijeme je trudnoca vodjena kao normalna, nista nije primjeceno ultrazvucnim pregledima ni tokom vikenda a u ponedeljak ujutro nagla promjena situacije. Pokusavam skratiti pricu koliko je to moguce ali moram navesti najvaznije detalje...

. . .

Na otpusnoj listi moje sestre pise da je rodjeno zivo zensko dijete sledecih karakteristika: duzine 51; mase 3150gr; obim glave 33cm; Apgar skor 3/5. Tek nakon dva dana mojoj sestri je dopusteno da vidi svoje dijete. Receno je da se nagutalo plodove vode i da je na kiseoniku. Moju sestru otpustaju iz bolnice 24.06.2006 a beba ostaje u bolnici. Osmi dan dobijamo odgovor da je beba u jako teskom stanju prebacena u Tirsovu gdje se bore za njen zivot. U Tirsovoj su nam rekli da je beba stigla u kriticnom, skoro bezivotnom stanju i da cine sve da se izbore za njen zivot. Nakon tacno mjesec dana beba je umrla. Znaci osam dana zivjela u Klinickom i trideset u Tirsovoj. Postavljam pitanje: zbog cega dijete nije odmah po rodjenju prebaceno u Tirsovu a ne osmi dan? Komplikacije su primjecene tek osmi dan, dobili smo odgovor...

. . .

Znaci, do sada smo ovo mogli nazvati nemarom ili ljekarskom greskom.
E, sada nastupa bezobrazluk. Kad je dijete prebaceno u Tirsovu, sestra, zet i ja odlazimo do nacelnika u Klinickom centru, prof.dr. Milosa Cvetkovica koji nam na pitanje: Mozete li nam reci istinu?- odgovara: Sa vama nece biti nikakvih usmenih razgovora vec cete sva pitanja na koje zelite cuti odgovor postaviti u pismenoj formi. Nakon postavljenog zahtjeva u pismenoj formi ne dobijamo odgovor na pitanja koja smo postavili vec njegov izvjestaj u kome on pokusava dokazati da Klinicki centar nije napravio nikakav strucni propust. Najvaznije od svega sto je naveo je to da necemo doci u posjed medicinske dokumentacije. To ce sluzbenim putem dostaviti samo MUPU, Ministarstvu zdravlja ili Sudu ako dobije nalog od njih. I time je zatvorio svoj imaginarni krug...

. . .

Posle razmisljanja i raspitivanja sta uraditi u novonastaloj situaciji, krug u Klinickom centru se potpuno zatvorio. Nismo vise mogli stupiti u kontakt ni sa jedni ljekarom koji je bio vezan za ovaj slucaj. Nedostupni su prof.dr. Milos Cvetkovic; Prim.dc Slobodan Kostic;
dr A.Jovanovic; prof.dr. Plecas. Samo je bila spremna za saradnju dr Vukajlovic koja je porodila moju sestru ali koja je rekla da joj se mozemo obratiti tek ako dodjemo do dokumentacijeiz Klinickog centra.
Ginekolog koji je pratio i vodio trudnocu moje sestre ima svu dokumentaciju koja potvrdjuje da je trudnoca ispravno vodjena i da nije primjeceno nista sto bi ukazivalo na ovakav razvoj. Inace, moja sestra zivi i radi u Pancevu i porodjaj je obavljen u Klinickom centru zato sto je u Pancevu tada radjeno renoviranje porodilista.
Posle analize dogadjaja i spremnosti da se ovaj slucaj ne zatvori na ovakav nacin dobijamo nezvanican odgovor: Mozete tuziti Dr Cvetkovica, ali nece piti pokrenut postupak protiv njega. Ako bude pokrenut postupak sigurno je da nece biti osudjen niti da ce zavrsiti u zatvoru. Ako bude doslo do situacije da bude osudjen to se nece desiti zato sto ce ga prije toga poslati u penziju. Znaci, u svakom slucaju su ruke svezane. Jer ako policija ne zeli da pronadje leseve beba o kojim je govoreno veceras sta ja mogu ocekivati?

. . .

Posto moja sestra jos nema snage da pokrene bilo sta vezano za smrt svog djeteta, postavlja se pitanje: sta ja mogu uciniti? Imam otpusnu listu moje sestre, imam izvjestaj prof.Cvetkovica i otpusnu listu iz Tirsove u kojoj se navodi tok bolesti i smrt djeteta. Da li treba da dodjem u situaciju da reagujem nekontrolisano i da zavrsim u zatvoru ili da sve prepustim zaboravu? Ovo su dvije krajnosti izmedju koji nista ne postoji: ni ljudski odnos prof.Cvetkovica, ni mogucnost da saznam istinu, ni mogucnost da dodjem u posjed medicinske dokumentacije, ni Ministarstvo zdravlja, ni Mup, ni Sud...Nista ne postoji...Nista...Prazno...

. . .

Ako vecerasnja emisija nesto ne promijeni... Nema nam spasa... Natasa, HVALA!
Hvala svima na podrsci....

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 05, 2007 1:26 am Odgovoriti sa citatom

Branislave, zao mi je procitati ovakvu tragicnu pricu i pored svega toga aroganciju moci.

Nas narod je navikao da se klanja uniformi i statusu umesto da bude i u ovakvim slucajevima kad "uniforma" se brani sa brutalnom drskoscu ne odstupis od svojih elementarnih ljudskih prava i ne odstupis ni pedalj od svojih zahteva. Shvatam da je momenat u pitanju i skrhanost gubitkom. Jezivo! Confused Sad

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 5:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!